Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
ararara

[Nabídka práce] na Serveru

Recommended Posts

Po delší době, co jsem se nezajímal o "FreE" servery, jsem se rozhodl založit server.

 

• Info o serveru -

- WoW - Classic

-> znamená WoW bez datadisků, které je v dnešní době celkem žádáno.

- Raty - High

-> Xp - 2x

-> Rest.ingame, ve městě, vesnici - 2x

-> Reputace - 2x

-> Quest - 5x

-> Money - 2x

-> Drop Item Poor, uncommon, rare - 2x

-> Drop item Epic, Artefac, Legendary - 1x

- Uptime - 24/7

- Emulátor - TrinityCore

- Databáze - Trinity Databáze

- Scripty - ACID for Trinity

 

• Info o stroji na kterém server poběží -

CPU - AMD Athlon 64b 3200+ 2,21Ghz

RAM - DDR400Mhz 1,5Gb

 

Linka - 10 Mb/s Download /// 2 Mb/s Upload

 

• Mé zkušenosti -

- O Free servery jsem se začal zajímat asi před 1,5 Rokem, toto Forum mi mnoho pomohlo, specíální poděkování hlavně patři Method-manovi ;)

- Za tento čas jsem vystřídal mnoho svých projektů (Projekt DarkMoon, Projekt NaRuTo, Resident Evil, Khaz'Moch, a naposled UWA)

V těchto dlouhých chvílích jsem se naučil dělat s Databází, naučil jsem se SQL jazyk, začinám s C++, kompilovat revize, updatovat je aj. bez problémů.

 

• Více -

- Opět mám v plánu obnovit projekt UWA (celým názvem Under the Wings of Angels)

- Server by jel v začátcích u mne doma, 24/7 na již zmiňované lince která by měla podle propočtů utáhnout 75-100 lidí).

- Pokud bude o server velký zájem, linka přestane stíhat / PC.

- PC se doupgraduje a přestěhuje do Prahy na Server Housing.

 

Tímto hledám zkušené lidi kteří mají zájem se do projektu vrhnout a to do opravení Classic instancí, questů aj...

 

Hledám -

• Webmastera

• Ingame GM

• Forummastera

• Scriptera (znalost SQL, popř jiného programovacího jazyka)

 

Plánované spuštění serveru pro veřejnost je v půlce Ledna roku 2009, kdy zažádám o Veřejnou IP adresu, do té doby se server připraví, pro ty kteří mají zájem pomoct je vytvořena hamachi síť...

 

Děkuji a své odpověďi pište sem do tohoto topiku, napište o sobě co nejvíce ...

Prosím nespammovat nadávkami...

Edited by ararara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud by si měl zájem,rád bych přiložil ruce k dílu....(pokud tedy máš ještě místo)

Veškera domluva asi nejlíp přes ICQ nebo Skype,Vyber si.

Posílam ti pm Kontakt ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neber jako spam, pouze jako dotazy a informaci.

 

Po delší době, co jsem se nezajímal o "FreE" servery, jsem se rozhodl založit server.

Proč jsi nezůstal u jednoho stálého projektu? Proč stále nový a nový? Jak jsi sám napsal, ukončil jsi již 5 projektů. Ptám se proč?

 

• Forummastera

• Scriptera (znalost SQL, popř jiného programovacího jazyka)

Co má za práci ten tvůj tzv. Forummaster? Člověk co ti napíše webové fórum ( lze stáhnout již hotové, ale to jistě víš ) ? Nebo člověk, co bude udržovat pořádek na fóru? To můžou dělat game masteři apod. , ne?

 

Mimochodem, SQL není scriptovací/programovací jazyk, ale dotazovací, což znamená, že znalost pouze SQL jazyka nedělá z někoho scriptera.

Toť vše.

 

Jinak přeji hodně štěstí, myslím, že pokud by jsi opravdu chtěl, tak server by mohl být pestrý s dobrým zázemím a budoucností ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jinak přeji hodně štěstí, myslím, že pokud by jsi opravdu chtěl, tak server by mohl být pestrý s dobrým zázemím a budoucností ;)

 

Už nejednou jsi sliboval housing v serverovně. Btw co se stalo s nickem "Nexx"?

GL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zachy -> Rejpy rejp :D už zase ty xD

 

Mno tak ti to řeknu takhle

 

Projekt DarkMoon - byl muj snad prvni projekt pro hráče, který byl na hamachi, zprovozněn byl v minulém, roce, skoro nci sem neuměl, bylo jen tak tak že sem to dal do hromady... Z důvodu nedostatků finaní a zkušeností sem ho zrušil.

 

Projekt NaRuTo - pokračování Darkmoonu, akorát s new jménem a vzhledem webu - stále hamachi

 

Resident Evil - První větší projekt zprovozněn někdy na začátku roku? teď nevím... z půlky hamachi, plánovalo se zakoupit Veřejná IP...

 

Khaz'Moch - Velký projekt, veřejná IP cca 20/24 uptime, max.dosažený počet online 69, ovšem linka 1Mb/s Dl , 0,5 Mb/s Up ... mi nedovolovalo pokračovat v projektu dokdu nebudoz finance na lepší linku ...

 

Khaz'Moch - pokračování avšak se jménem UWA (srpen - září), bylo na hostingu od veleváženého (Tupce) Azaretha, klterý nakonec porozdával GM věci, projekt si vzal, pár dní vydával za svůj, poté z donucení, povymazával moje věci....

 

Od této doby jsem neměl chuť hrát wow, asi měsíc jsem nehral, poté šel na oficiální server, koupil WotLK a expim si doteď postavičky :))

 

Nyní mám znovu chuť se vrátit, touto cestou jsem nasbíral zkušenosti, vím že to co chci dokážu splnit, pokdu se snažím... Linku mám 10x lepší, stroj taky... a prakticky mi jede 24/7 ... hry už mě nebaví takže je čerstvě formátlej a jediný co na něm je je WoW... kde občas zaexpim wára :)) Navíc se musím věnovat škole :)) a baví mě tato práce :))

 

Mno asi tak :)) jednou sem si četl moje snad první posty, některéi starší a nemohl sem se divit... xD co jsem byl za lamku xD ;)) snad už sem lepší xD

 

EDIT -> Phantom :

PsssSSSt nejsem nexx nejsem nejsem :D neřeš... xD

Housign sme sliboval :)) tj ale víš že se skoro nikdo neozýval, když jj tka to bylo krátkodobý :)) atp....

Navíc jsem teď dostal od táty 10k Kč pač prodal Zahrádku takže mám něco do začátku xD

 

EDIT 2# -> Sry za překlepy, snažim se psát rychle, a bez dívání xD nechce se mi to opravovat tak snad to přečtete

Edited by ararara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omlouvám se za kapku offtopic, ale ty chceš vařit svůj pc 24/7? To ti nikdy na stolním pc takto nepůjde protože to bys ho musel strčit do ledničky a i tak... Musel bys tomu koupit fakt solidní chlazení => hluk => rodiče nádávají => konec serveru. A stejně se vsadím že to dopadne jako jeden ze tvých předchozích serverů. Na herním pc se server dělat nedá.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Omlouvám se za kapku offtopic, ale ty chceš vařit svůj pc 24/7? To ti nikdy na stolním pc takto nepůjde protože to bys ho musel strčit do ledničky a i tak... Musel bys tomu koupit fakt solidní chlazení => hluk => rodiče nádávají => konec serveru. A stejně se vsadím že to dopadne jako jeden ze tvých předchozích serverů. Na herním pc se server dělat nedá.

 

můj PC jede nyní už 11 dní nonstop...

Elektřinu si platím sám, net taky... rodiče mi problém nedělají, hluk? ani ne xD spim jak zabitej ... navíc nyní dostávám z praxí 2x vís peněz takže finančně jsem zajištěn :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak proč nezaplatit server hosting... dělat server na domácim pc? Pak tě najednou začne bavit wow a ono ejhle, když ty ho zapneš tak hráčům začnou lagy. A ty si budeš chtít zahrát a tak hráči na serveru budou v lagu. To se prostě nedá ;)

 

Ale jak chceš... když tě to baví, proč ne, ono ti to časem dojde.

Edited by Xmat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestliže máš za praxe aspon 2000,- uvažoval bych o serverovně na kompa si vždy pučís peníze.....nebo si kup HW a najdi si sponzora na linku. Někdo mi psal jestli mu něco najdu napsal sem 5 zpráv a měl sem server hosting doma...nebo spíš týpek s WowResource :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám doma 3 PC :)) nedělá mi problém, když budu chtít hrát jít na jinej xD

a ano... serverovna bdue, ale až bude min. denní populace 40 lidí ;)) do té doby není co řešit :)) jestli bude 40 latence doma nebo 40 v servervně :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×