Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
natlaid

Otázky nováčka

Recommended Posts

Dobrý den,

 

Mám pár otázek, které se tu možná poněkolikáté opakují, ale já neumím hledat, takže se zeptám (Pokud jsou, již nějaké Topici na toto téma, tak sem hoďte odkaz a já se to pokusím pochopit z toho):

 

1) Zkoušel jsem si vytvořit server, podle tohoto Topicu. No a zasekl jsem se při komilaci MaNGOSu. Nevím jak to, ale chybí my tento soubor (Nějaké cesta)/src/shared/revision.h. Koukal jsem se do Gitu, jestli to není jenom nějaká malá chyba, ale ani tam není. Stáhl jsem si verzi MaNGOSu přímo z gitu, nehledal jsem nic staršího ani novějšího. Ke kompilaci jsem použil Microsoft Visual Studio Profesional 2010.

Takže ten soubor si mám sám vytvořit? Programovat umím, ale nevím, co by měl obsahovat.

 

2) Druhá chyba byla taky při kompilaci, ale v ScriptDev2.

 

1>------ Build started: Project: ScriptDev2, Configuration: Release x64 ------

1> Extracting revision

1> Systém nemůže nalézt uvedenou cestu.

1>C:\Program Files (x86)\MSBuild\Microsoft.Cpp\v4.0\Microsoft.CppCommon.targets(151,5): error MSB6006: "cmd.exe" exited with code 3.

========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

 

Jak to spravim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A keby si to stiahneš skompilovane

 

Jo, promiňte, zapomněl jsem napsat důvod, proč to kompiluji. Chtěl bych si tam třeba zkusit doprogramovat nějaké věci (Nevím, jestli to nezní divně, že nevím, jak doplnit ten kód a chci si tam ještě něco doprogramovávat).

Share this post


Link to post
Share on other sites

zkousel sem tu nejnovejsi kompilovat a slo to bez problemu i sd2. vlozil si sd2 tam kde ma byt? (src/bindings/) a zadal sis ze chces udelat relase a spravnou verzi? podle toho vypisu to pise ze si zadal 64bit verzi ale ty mas win 32bit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím proč používáš Microsoft Visual Studio 2010 Profesional, když stačí zdarma registrovatelný Microsoft Visual Studio 2008 Express Edition. (nebo 2010 Exp.Ed.) No nic..

 

Vidím že kompiluješ v "režimu" RELEASE (což je správně), ale bejt tebou tak bych se na x64 vykašlal..

Problém s revision.h? Hele, tenhle soubor se vygeneruje až při kompilaci utilitkou "genrevision", která se při kompilaci zkompiluje a jednou se v průběhu celýho procesu spustí (čímž vygeneruje tento soubor). Říká se tomu Pre-build event.

Obsah souboru revision.h (když nemáš repozitář):

#ifndef __REVISION_H__
#define __REVISION_H__
#define REVISION_ID "*"
#define REVISION_DATE "*"
#define REVISION_TIME "*"
#endif // __REVISION_H__ 

 

SD2 nezkompiluješ bez zkompilovanýho MaNGOSu a musí bejt obojí nastavený stejně (mangos na release? = SD2 taky v režimu release, atd..).

Zkrátka si nejdřív musíš vyřešit chyby při kompilaci mangosu.

 

Moje kopilace revize 10922 proběhla úspěšně. Configuration: Release Win32, Visual C++ 2008 Express Edition

========== Build: 12 succeeded, 0 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

 

EDIT: ScriptDev2 revize 1913 k tomu sedne v klidu.

1>------ Build started: Project: ScriptDev2, Configuration: Release Win32 ------
1>Extracting revision
1>Compiling...
1>precompiled.cpp

.
.
.

1>Linking...
1>   Creating library ..\..\..\..\bin\win32_release/mangosscript.lib and object ..\..\..\..\bin\win32_release/mangosscript.exp
1>Embedding manifest...
1>Build log was saved at "file://c:\SOURCE\MANGOS10922\src\bindings\scriptdev2\VC90\ScriptDev2__Win32_Release\BuildLog.htm"
1>ScriptDev2 - 0 error(s), 0 warning(s)
========== Build: 1 succeeded, 0 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky, už my funguje Kompilování MaNGOSU, akorát se mi na konci zobrazí místo 1 suceed -: 1 up-to-date. Akorát mám pořád potíže s tím SD2, tam my to pořád ukazuje to co na začátku, ikdyž tam dám Win32, nebo x64. Ale jinak vážně díky...

Edited by Jamira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hele, dokud bude 0 failed, tak je to v klidu.

  • ? up-to-date - počet přeskočenejch projektů (ty už jsou hotový z minula a neproběhla v nich žádná změna)
  • ? skipped - počet přeskočených projektů (nejsou označeny/určeny k sestavení(k buildu))

to nejsou chyby..

 

Pořát nejde SD2?

  1. Přečti znova to, co jsem napsal já a co napsal siley.
  2. Umístění složky scriptdev2 musí být (ve složce se zdrojákem): \src\bindings\
  3. SD2 Kompiluj se stejným nastavením jako jsi kompiloval MaNGOS (debug/release; win32/x64). Zkontroluj si to.

Když všechno selže, znovu zkompiluj MaNGOS (Build > Rebuild Solution [klávesová zkratka CTRL+ALT+F7]) a to samý udělej i u ScriptDev2.

 

 

EDIT: typo

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem ukazuje mi tieto chybi:

LINK : fatal error LNK1181: cannot open input file 'mangosd.lib'

LINK : fatal error LNK1181: cannot open input file '..\..\dep\lib\win32_release\tbbmalloc.lib'

neviete v com robim chybu? mam nastavene releasle a win32 tiez je to najnovší navod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No a co teď kompiluješ? Kde se ti objevili tyhle chyby? Musíš to víc rozepsat, jinak se tu budeme dohadovat ještě týden.

A psal jsem ti, abys to rekompiloval (MaNGOS a pak i SD2).

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takze hlavicka vyzerala takto

------ Rebuild All started: Project: tbb, Configuration: Release Win32 ------

Deleting intermediate and output files for project 'tbb', configuration 'Release|Win32'

Assembling...

"ml.exe" nie je názvom vnútorného ani vonkajšieho príkazu,

vykonateľného programu alebo dávkového súboru.

Project : error PRJ0019: A tool returned an error code from "Assembling..."

Build log was saved at "file://g:\MaNGoS\mangos-mangos-e1955ae\win\VC90\tbb__Win32_Release\BuildLog.htm"

tbb - 1 error(s), 0 warning(s)

------ Rebuild All started: Project: tbbmalloc, Configuration: Release Win32 ------

Deleting intermediate and output files for project 'tbbmalloc', configuration 'Release|Win32'

Assembling...

"ml.exe" nie je názvom vnútorného ani vonkajšieho príkazu,

vykonateľného programu alebo dávkového súboru.

Project : error PRJ0019: A tool returned an error code from "Assembling...

a potom bol error na tbbmalloc

preskočilo to a dalej robilo dalsie veci popisat to niako neviem som v tom noob

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mne si to určite nepisal

A tohle je podle tebe co?

Když všechno selže, znovu zkompiluj MaNGOS (Build > Rebuild Solution [klávesová zkratka CTRL+ALT+F7]) a to samý udělej i u ScriptDev2.

Když už tady ztrácím čas a něco ti píšu, tak to alespoň čti, buď tak hodnej.

 

Takze hlavicka vyzerala takto

...

a potom bol error na tbbmalloc

preskočilo to a dalej robilo dalsie veci popisat to niako neviem som v tom noob

Jasně, na to je jednoduchá rada. Přestaň používat Microsoft Visual Studio 2010 Profesional a stáhni a nainstalluj si Microsoft Visual Studio 2008 Express Edition. Očividně ti chybí assembler (ml.exe).. Bůhví jakej v tom máš bordel a vysvětlovat ti nějaký pokročilejší nastavení nemá teď žádný smysl.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to máš nějaký očesaný, nebo už rozkopaný nastavení..

Doporučuji: http://download.microsoft.com/download/A/5/4/A54BADB6-9C3F-478D-8657-93B3FC9FE62D/vcsetup.exe

 

Nebo si najdi kam sis nainstalloval to Visual Studio a přidej do složky \VC\bin\ soubor ml.exe kterej stáhneš tady (zabalený v ZIPu, musíš to rozbalit!): http://www.uloz.to/7560791/ml-zip

Standatdní cesta pro WinXP (32bit) je: C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 9.0\VC\bin\

Pro Win7 je standartní cesta: C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio 9.0\VC\bin\

 

Pokud tam ten soubor máš, chyba je jinde, viz. výše..

 

EDIT1: repack? no jak myslíš..

EDIT2: reupload souboru..

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to máš nějaký očesaný, nebo už rozkopaný nastavení..

Doporučuji: http://download.micr...62D/vcsetup.exe

 

Nebo si najdi kam sis nainstalloval to Visual Studio a přidej do složky \VC\bin\ soubor ml.exe kterej stáhneš tady (zabalený v ZIPu, musíš to rozbalit!): http://www.uloz.to/7131302/ml-zip

Standatdní cesta pro WinXP (32bit) je: C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 9.0\VC\bin\

Pro Win7 je standartní cesta: C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio 9.0\VC\bin\

 

Pokud tam ten soubor máš, chyba je jinde, viz. výše..

 

EDIT: repack? no jak myslíš..

diki vyskušam

 

Dik wolf dal som to znova a nezburalo sa to zatial +1rep

 

edit:Diki funguje to :rolleyes:

Edited by Jamira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×