Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
niobi

Board Message

Recommended Posts

Breaking news

 

Celé se to vesměs skládá ze dvou kroků drobná úprava u klienta a vytvoření jednoho souboru na web serveru wowka.

 

Začneme u klienta, musí se změnit soubor hosts a nasměrovat doménu

launcher.worldofwarcraft.com na váš server:

 

 


Zmáčkneme kombinaci Win+R
napíšeme "notepad %WINDIR%\system32\drivers\etc\hosts"
na konec souboru vepíšeme
<ip_serveru> launcher.worldofwarcraft.com
<ip_serveru> status.wow-europe.com
Uložíme a zavřeme

 

 

 

Na webserveru, kde máme wowko vytvoříme:

 


v root adresáři vytvoříme složku alert
do ní vytvoříme soubor index.html

Do něj si napíšeme svoji breaking news

!!! Pozor na casesensitive ... všechno pište malýma písmenkama /názvy souborů/

 

 

Jediné na co si dávejte pozor je že první řádek souboru index.html musí obsahovat následující:

 

 


SERVERALERT:

 

 

Jinak se zpráva nezobrazí.

 

Následuje Vaše zpráva.

 

 

Po startu serveru a klienta by mělo být vše OK

Edited by niobi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jen by mě zajímalo, jak si běžný hráč wowka bude přepisovat hosts... a jak každý bude mít chuť se v tom hrabat jen proto, aby viděl tvoje úžasné breaking news :D Kromě toho, lepší než přesměrovávat to přes hosts by byl lepší třeba vlastní launcher. Ale to už je pak o tom, jestli chceš, abys to měl jednodušší ty, nebo hráč ;)

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

jen by mě zajímalo, jak si běžný hráč wowka bude přepisovat hosts... a jak každý bude mít chuť se v tom hrabat jen proto, aby viděl tvoje úžasné breaking news :D Kromě toho, lepší než přesměrovávat to přes hosts by byl lepší třeba vlastní launcher. Ale to už je pak o tom, jestli chceš, abys to měl jednodušší ty, nebo hráč ;)

 

Jasne to vim, ale na druhou stranu kdyz uz se hrabe v realmlist tak upravit jeste jeden soubor asi nebude problem :-)

 

Navíc pokud se napíše na web to jak to v tom hosts upravit, tak je to otazka asi tak na pul minutky :)

Edited by niobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak si udelas jednoduchou externi app ktera ti to prepise a hotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

No prave ze na tech win7 je to docela problem ... pac jak psal Wolf je tam problem s tim pristupem k hosts ... musi mit Admin prava :) a to ani externi apinou neobejdes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebo externi app, co to bude natvrdo přesměrovávat :D ale to by možná taky chtělo admin práva, aby mu 7mičky dovolily monitorovat síťovej provoz... prostě launcher je lepší volba ze strany hráče, když už chceš něce takového ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Win7 je to problém i na Admin účtu i přes externí aplikace. A vůbec bych do toho nehrabal - lamy si tím jenom rozbijou připojení k netu. Začátečníkům a dětem do 15ti let v žádném případě nedoporučuji. Existují pohodlnější cesty - jak tady už někdo zmínil - nechat si někým šikovným (třeba mnou hehehe :diablo:) udělat vlastní launcher pro server. Podívejte se třeba jak to má Drahyho server, ten má vyčilézovanej "Drahyho Program" a všechno je v pohodě - dokonce po odinstalaci vrátí všechno do původního stavu a uklidí po sobě.

 

Btw, proč se téma jmenuje "Board Message", opravdu nechápu. A ještě ten titulek v postu "Breaking news" - ten to zabíjí. Tohle téma je dle mého názoru samo o sobě o ničem, ikdyž admin je očividně jiného názoru. Možná za tím stojí on.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na toto bych si dovolil reagovat.

Dnes jsem to na win7 vyzkoušel.

 

Opravdu stačí pouze otevřít hosts s admin právy upravit jej uložit.

v tu chvíli to funguje.

 

Další věc je třeba to, že mi asi těžko postavíš launcher na to co potřebuju.

 

Mam MacMini na kterym hraju. Pokud to dokazes udelat jak pro win tak pro mac byl bych rad kdyby jsi mi napsal PM a nejak se domluvime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Není žádnej problém udělat launcher v Qt. To bude stejně vypadat na Mac i na Win (až na pár detailů).

 

A ještě jedno BTW. Popisuješ tady jak změnit tabulku hostů na win a pak z tebe vypadne že stejně hraješ na Macu. Sakra WTF?

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sice na macu hraju no, ale tam mi právě to řešení funguje :)

 

Na windows, ktere mam take na dalšich strojích mi toto funguje také. Takže bych si odpustil Tyhle WTFka ;)

Edited by niobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpustil bych si WTF, ale jde o to, že tu popisuješ něco pro Win, a když tu někdo popíše jiný řešení tak zcela zcestně argumentuješ Macem. To je to, oč tu běží.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sice primarne hraju na macu, ale proto taky potrebuju reseni, ktere funguje na obou klientech /mac i win/ všem hráčům kteří hrají na mém serveru nedělá sebemenší problém upravit hosts.

 

Btw: ten popis je s menšími úpravami platný i na macu :) .. jediné co tam je jinak je trošku jiná adresa umístění /private/etc/hosts

 

Jinak celý popis toho co tam zapsat je stejný :-)

 

A zase tak zcestné to nebylo, jelikož mám ve svém okolí pár lidí, kteří wowko taky hrají na macu a tudíž to zcestné nebylo, když jsem napsal, že potřebuju launch kdyz tak i na maca

Edited by Wardenicek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×