Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
dvorak15

BLizzard v česku

Recommended Posts

Pls potrebuju vedet ktera firma zastupuje blizzard u nas....Jelikoz uz na nekolik free serveru..dosel email ze server musi byt zrusen jinak..se to bude resit soudni cestou atd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno od nich chodijou ty emaily.....Hele a co mi vlastne muzou??Kdyz tu nekdo psal ze mit wow server nelegalni neni ze nelegalni je na nem hrat kvuli porusovani licencni smlouvy ve hre ne??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co můžou dát tě k soudu a chtít náhradu škody třeba za to, že si bral oficiálnímu serveru hráče apod... Pokud třeba nabíziš nějaký hacky do klienta tak porušuješ EULA to může být taky důvod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co můžou dát tě k soudu a chtít náhradu škody třeba za to, že si bral oficiálnímu serveru hráče apod... Pokud třeba nabíziš nějaký hacky do klienta tak porušuješ EULA to může být taky důvod.

 

 

Jako jak hacky?jako ke stazeni z tvyho hostingu na kterym ti bezi web na tvuj server nebo jak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já blizzardy nechápu ... WoW hraje už asi 6 milionů hráčů a každej platí měsíčně 400,-Kč. S tim musí mít roční zisk o dost vyšší než je roční dluh našeho státu :D a eště se tahaj s free serverama na kterejch hrajou lidi co kdyby měli peníze tak by tam nehráli. Dmnce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pls potrebuju vedet ktera firma zastupuje blizzard u nas....Jelikoz uz na nekolik free serveru..dosel email ze server musi byt zrusen jinak..se to bude resit soudni cestou atd....

 

Tak na toto jako student pravnicke fakulty musim reagovat. Totiz, jedna se v prvnim pripade o poskozovani cizich prav. Na tomto, predpokladam, by staveli tu zalobu. Nicmene, provozovani softwaru, ktery nepodleha autorskemu pravu (v tomto pripade Blizzardu) neni v rozporu se zakonem. Pokud se jedna o freeware, coz napr. je mangos a wowemu, tak to trestne neni. Bylo by zajimave se podivat na ten dopis, ktery rozesila ta spolecnost co blizz zastupuje v CR, jakym zpusobem argumentuje a na zaklade jakych paragrafu oduvodnuje zruseni toho daneho serveru. Jeste se podivam konkretne do SB zak. a poladim to na fakulte s kantorama, ale zda se mi to jako zastrasovani... A trosku logiky na konec, kdyby na to meli pravni narok, tak rovnou podaji negatorni zalobu na zastaveni cinosti a nasledne na usly zisk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mne by mel blizzard platit, nespocet hracu si u me napred WoWko vyzkouslo a pak odeselo na offik. Za to odmenu nedaj mrdyk*

 

A k tomu pravnickymu, treba to zkousi napred po dobry, ona uz i to podani zaloby neco stoji aproc to napred nezkusit po dobrem poslanim emailu ktery je zdarma? Zajimavy je taky ze vzdycky kdyz se nekdo ozve ze mu dosel mail tak je to njeaky maly vetsinou neznamy server ale ty velke ceske free servery ani nedutaji a proad se rozrustaji :D

Edited by Benny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mne by mel blizzard platit, nespocet hracu si u me napred WoWko vyzkouslo a pak odeselo na offik. Za to odmenu nedaj mrdyk*

 

A k tomu pravnickymu, treba to zkousi napred po dobry, ona uz i to podani zaloby neco stoji aproc to napred nezkusit po dobrem poslanim emailu ktery je zdarma? Zajimavy je taky ze vzdycky kdyz se nekdo ozve ze mu dosel mail tak je to njeaky maly vetsinou neznamy server ale ty velke ceske free servery ani nedutaji a proad se rozrustaji :D

 

Jo, to je zajimave. Jak rikam, rad bych ten mail videl. Treba to rozesilaji ty velke free servery. :D Ale nezda se mi to, jestli je ten mail od blizz(v zastoupeni), tak to asi jen zkousi. I kdyz amici jsou dostatecni magori na to se soudit a prohrat. Totiz jak jsem psal vyse, ty vlastne pouzivas free program a to, ze nekdo doma zneuziva klienta ke hrani u tebe na servu te uz nemusi zajimat. Dalsi vec je, ze anglosasky pravni systemy maji jednu takovou nahovno vec a ta se jmenuje princip exteritoriality. Pro priblizeni, na to dojel Kozeny, ale pochybuju, ze by CR vydavala provozovatele serveru do Ameru. A taky hlavne to by se musel blizz. posrat. To aby zvladl, tak by asi musel zalozit stejne tak velkou, ale pravnickou firmu, aby to stihali vsechno poladit :D

 

Ted me jeste napadlo, ze pokud vystupujes na serveru pod nickem a neuvadis na sebe kontaktni udaje, tak by ani nevedeli koho zalovat, protoze by se na to nase kriminalka s nejvetsi pravdepodobnosti vysrala.

Edited by Dajdalos

Share this post


Link to post
Share on other sites

No s tím že je to vlasně Free program souhlasit můžu, ale co ty mapy a kompletní jména postava a Questů ? To podle mě moc ... ehm ... Free není :mid_sword: Ale jasně, řekl bych, že lidé kteří mají malé servery jsou spíš malé ryby na to, aby se s nima někdo zabýval - to je podle mě stráta času (do 50 lidí vs přes 8 000 000 jiných hráčů na origu). To už by šli po nějakém větším jako je MystiQ nebo Tranzer, ale je to jen můj názor, můžu se mýlit. Každopádně ta informace o těch mailech není dvakrát nic veselého :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No s tím že je to vlasně Free program souhlasit můžu, ale co ty mapy a kompletní jména postava a Questů ? To podle mě moc ... ehm ... Free není :mid_sword: Ale jasně, řekl bych, že lidé kteří mají malé servery jsou spíš malé ryby na to, aby se s nima někdo zabýval - to je podle mě stráta času (do 50 lidí vs přes 8 000 000 jiných hráčů na origu). To už by šli po nějakém větším jako je MystiQ nebo Tranzer, ale je to jen můj názor, můžu se mýlit. Každopádně ta informace o těch mailech není dvakrát nic veselého :ermm:

 

Tot otazka :))) Vim co zhruba myslis. Mrknu na to, je to slozitejsi, protoze co vim, tak treba mangos potrebuje vyextrahovat mapy z klienta a to uz je cast programu. Ovsem zase timto vznika program novy a uplne jiny. No, mame na fakulte profesorku, co uci pravni informatiku a je do toho starasny magor, tak skaknu k ni na prednasku a optam se. Se mi nad tim nechce ted delat, pac jsem nemocnej a chci jen hrat. Jo a dnes prijde kamos co studuje se mnou, tak o tom dame rec(aspon bude o cem mluvit nad vodkou :D ) a jak neco vymyslime, tak dam vedet.

 

Dyztak se muzete podivat do zakonu. Autorske pravo 121/2000 sb. http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701...name=&text= Zmena k 2005 81/2005 sb. http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701...name=&text=

Edited by Dajdalos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co můžou dát tě k soudu a chtít náhradu škody třeba za to, že si bral oficiálnímu serveru hráče apod... Pokud třeba nabíziš nějaký hacky do klienta tak porušuješ EULA to může být taky důvod.

 

Ze jim beres hrace, jo?! :D Tak ja zazaluju Billu, ze bere zakazniky Aholdu(Hypernova, Albert). :D

Edited by Dajdalos

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×