Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
hogtar

Info o PC

Recommended Posts

Nevite nekdo, jestli neexistuje program, nebo neco jineho, co by mi zjistilo vice o svem kompu? Znacka paměti, frekvence, atd.. A aby to bylo opravdu podrobne, nechci se hrabat v pocitaci. Jestli vite o necem, tak napiste, dikes...

Edited by hogtar

Share this post


Link to post
Share on other sites
jo poznam jeden everest sa vola pozriho ak ho nenajdes ti ho mozem uploadnut

 

Diky moc!

 

Nevite na co bych se mel zamerit ze sestavy PC, aby muj wow server dosahoval nejlepsich vykonu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Diky moc!

 

Nevite na co bych se mel zamerit ze sestavy PC, aby muj wow server dosahoval nejlepsich vykonu?

Už se to tu probíralo tolikrát - CPU, RAM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cize grafika moze byt aj slabsia?

 

Na co ti je grafika ? Na konzoli mangosu nebo Antrixu ?

Naprosto postačuje integrovaná, je možné jet i úplně bez grafárny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na co ti je grafika ? Na konzoli mangosu nebo Antrixu ?

Naprosto postačuje integrovaná, je možné jet i úplně bez grafárny.

Bez grafárny to asi nepůjde ... Ale integrovaná je to pravé pro serverové PC ;)

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez grafárny to asi nepůjde ... Ale integrovaná je to pravé pro serverové PC ;)

 

Ale to víš že to jde i bez ní :) Stačí jet přes textový terminál v Linuxu (nezatěžovat system zbytečně nějakých grafickým desktopem) a jede to :D Chce to ale o dost větší skill ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to víš že to jde i bez ní :) Stačí jet přes textový terminál v Linuxu (nezatěžovat system zbytečně nějakých grafickým desktopem) a jede to :D Chce to ale o dost větší skill ;)

Vytáhni si z PC grafárnu, vypni tu integrovanou a zaručeně se nedostaneš ani na bootovací obrazovku ;) Nepustí tě bios/deska.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vytáhni si z PC grafárnu, vypni tu integrovanou a zaručeně se nedostaneš ani na bootovací obrazovku ;) Nepustí tě bios/deska.

 

Na co myslíš, že existuje LILO :)

Každopádně tu diskutujem o nesmyslech. V dnešní době se základní deska bez základní integrované grafiky běžně pořídit ani nedá :) Ale opravdu to jde v nouzi i bez ní. Mám to vyzkoušené...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na co myslíš, že existuje LILO :)

Každopádně tu diskutujem o nesmyslech. V dnešní době se základní deska bez základní integrované grafiky běžně pořídit ani nedá :) Ale opravdu to jde v nouzi i bez ní. Mám to vyzkoušené...

V tom případě se s toubou přít nebudu.

 

PS: bez int. gk jsou high-end desky. Tam se jaksi s integrovaným řešením ani nepočítá :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když už jste takové borky, tak mi poradte, kolik utahne tato konfigurace hracu? Jestli je rozdil mezi Antrixem a Mangosem, tak pls uvedte aspon jeden z nich...

Konfigurace:

 

http://img123.imageshack.us/my.php?image=n...tapcbmp2nq8.png

http://img19.imageshack.us/img19/530/novob...pcbmpme5.png

 

Ptam se, protoze chci vedet, jestli ma cenu dokupovat http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid...H400820TW000E1K .

 

Vim ze to neni nic moc, ale ted to staci...

Edited by hogtar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno .. .ehm :)http://img19.imageshack.us/img19/530/novob...pcbmpme5.th.png tohle je tak malý že to nevidím ani pod lupou. Vidíte na tom někdo něco ? :)

 

EDIT: Mno ale na 512 modulu toho moc neutáhneš, jak mangos tak antrix žerou docela dost paměti. Pravda, Antrix je méně náročnější oproti mangosu. Taky se ale podívej na jaké frekvenci máš tu 512 a na jaké 1024 ... Není moc moudré mít 166 MHz a k tomu 1066. Jakej k tomu máš CPU?

Edited by Replik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Promin, trochu jsem podelal link :D uz je to opravene

Dobře :)

 

Takže pokud budu brát v potaz ten procesor, 512 ramek a to, že na tom běží Windows XP s minimem programů a jedinou běžící aplikací - MaNGOS, tak by ti to skrze HW mohlo zvládat tak 40 - 50 lidí ... Možná víc, ale už teď to nebude moc veselé. RAM jsou hodně důležité. Ty tvé jsou docela staré .. Modul který jede na 166 FSB a je to 512. Mno není to na to dělané, ale pokud k tomu přihodíš ty nové ramky, tak si myslím, že ti to možná ani neskousne deska, každopádně oba moduly naráz běžet nemohou (neměly by, budou se ovlivňovat). Na jakej lince by to běželo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobře :)

 

Takže pokud budu brát v potaz ten procesor, 512 ramek a to, že na tom běží Windows XP s minimem programů a jedinou běžící aplikací - MaNGOS, tak by ti to skrze HW mohlo zvládat tak 40 - 50 lidí ... Možná víc, ale už teď to nebude moc veselé. RAM jsou hodně důležité. Ty tvé jsou docela staré .. Modul který jede na 166 FSB a je to 512. Mno není to na to dělané, ale pokud k tomu přihodíš ty nové ramky, tak si myslím, že ti to možná ani neskousne deska, každopádně oba moduly naráz běžet nemohou (neměly by, budou se ovlivňovat). Na jakej lince by to běželo ?

 

100Mbps

Share this post


Link to post
Share on other sites

Při takové lince je škoda, že máš tak slabou mašinu. Zkus to a uvidíš, ale já bych řekl, že to utáhne tak 40 - 50 lidí. Máš tam hodně málo RAM. A pokud budeš pořizovat nový modul (tedy s tou 1066 MHz) tak na to budeš nejspíš potřebovat i novou desku, ale nevím, co za desku máš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Při takové lince je škoda, že máš tak slabou mašinu. Zkus to a uvidíš, ale já bych řekl, že to utáhne tak 40 - 50 lidí. Máš tam hodně málo RAM. A pokud budeš pořizovat nový modul (tedy s tou 1066 MHz) tak na to budeš nejspíš potřebovat i novou desku, ale nevím, co za desku máš.

 

Nechces mi radsi doporucit nejakou kompletni serverovou sestavu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spíš mi řekni, kolik do toho chceš investovat ... A taky, jestli se ti vyplatí kupovat za nemalé peníze nějakou mašinu. Pokud ano, tak řekni cenu a něco můžeme zkusit vymyslet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spíš mi řekni, kolik do toho chceš investovat ... A taky, jestli se ti vyplatí kupovat za nemalé peníze nějakou mašinu. Pokud ano, tak řekni cenu a něco můžeme zkusit vymyslet.

 

No, problém je v tom, že nejsem člověk, který si vydělává a ze strany rodičů nemohu v tomto počítat. Samozřejmě mám našetřené nějaké peníze, ale pro jiný účel. Chci si zřídit vlastní server spíše pro radost, vždy jsem chtěl nějaký vlastnit, vymýšlet eventy, upravovat/ updatovat databázi a vidět, jak se na něm hráčům líbí. Myslím, že pro splnění tohoto požadavku by stačil server, co utáhne okolo 200 hráčů maximálně. Nevím jestli ti tahle informace stačí, ale snaž se to vymyslet co nejlevněji....

 

 

Šlo by i sehnat nějaký méně výkoný a dokupovat součástky za příspěvky od hráčů, ale tahle varianta se mi nezdá, protože kdo by přispíval na nevýkoný server...

Edited by hogtar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrá, uvidim jestli se to podari.... jo a jak si rikal ze mi to utahne tech 40-50 hracu, to jako na MaNGOSu, nebo Antrixu? Nebo je to jedno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×