Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
TommyAnders

[GM příkazy] Všechny příkazy pro MaNGOS 3.0.9 patch

Recommended Posts

Aktualizováno!

- Revision 7353, UDB 0.11.0 (368)

- Po dlouhé době jsem se k tomu opět vrátil a aktualizoval na nejnovější patch 3.0.9

- Možná tam stále nějaké příkazy chybí, kdyby jste si všimli, tak mi napište.

- Pokud se vám můj překlad nelibí u nějakého příkazu, můžete doložit svůj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jj diky tohle mi hodne pomuze....takhle po kupe se hodi a na Wotlk jsem je ejste takhle pohromade nevidel....jen bych jeste doplnil k nejakym, k cemu se pouzivaji npr. tady

.taxicheat [on/off] -

a nekde jeste doprelozil napr. tady

.instance unbind all - All of the selected player's binds will be cleared.
Jinak je to le skvely seznam Gm prikazu :)

 

 

Kloubouk dolu

Edited by pogasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

plz lidi mam problem mam v db sviho bosse s id 120120 a kdyz si ho chci pridat tak muzu ho najit .lookup ale nejde proste pridat pomoci

.npc add 120120

 

nefunguje napise to takovy to vysvetleni a nic se neprida prosim pomoct mam to v databazi urcite ale ostatni treba illidan felmyst atd funguje nevite nekdo co s tim patch 2.4.3

verze db

UDB 0.10.3 (359) for MaNGOS rev. 6437 with SD2 SQL for rev. 554

Share this post


Link to post
Share on other sites

hle divny nefunguje mi .npc delitem. mam gm level 3 a todle je na lvl 2. i na 2.4.3 patchi mi to slo. nevite co s tim pls?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to musíš nastavit v databázi u toho itemu v item_template ... tam zadas do sloupce BuyPrice cenu za kterou se to koupí a SellPrice ,za kteoru se to proda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to musíš nastavit v databázi u toho itemu v item_template ... tam zadas do sloupce BuyPrice cenu za kterou se to koupí a SellPrice ,za kteoru se to proda :)

Jo moc díky ale nevíš jak usnadnit najití té věcí co přesně chci je tam těch věcí strašne moc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quice je lehký začni upravováním Npc,Q,itemu a pak zkus udělat nějaky svůj.. ;)

No ano je to jednoduchý ale když upravým cenu itemu tak se nezmění ve hře :/

 

EDIT: ano uz jsem na vse kapl díky :-)

Edited by Nightshare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj chtěl jsme se eště zeptat mám stím problém jak pozměnit hodnotu honorů přes quice když executecost tak se nic nezmení a ještě bych rád věděl jak udělat to že bych měl jedno npc 100x a pokaždé by mělo jiné jméno přišel jsem na metodu že si vyrobím bude mít třeba id 99999 a dám mu jine jméno než vyrobenému 100000 ale bude vypadat stejně ? to by šlo podle mího ale je to zdlouhavý jestli někdo neví jak to urychlit když příkaz .npc name nejde a dál bych prosil jetli by mi někdo neporadil stím jak když udělám npc trainera který učí class spelly tak jak mám udělat aby učil všechny spelly potřebné pro jednotlivé classy to znamená ze warrior by tam přišel a naučil se jen warriorsky skily a vyděl by tam jen warriorsky skily ale třeba druid by tam vyděl zas jen druidský skily a naučil by se je ? pls poraďte dík

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak mám udělat aby učil všechny spelly potřebné pro jednotlivé classy

 

Co já vím, tak to nelze udělat. Pro každou classu musí být zvlášť NPC.

 

Co se týče těch různých NPC, tak pokud se nemýlím, když chceš aby měla NPC jiné jméno musíš pro ni udělat nové creature_template, tj. kompletně odznova. Kdyby šlo o jiný model, tak ten může být u každého spawnu jiný.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no však jo v creature_template tam se dá upravovat i npc jen mu změníš jméno ID a jméno jestli chceš a staty si vybereš jaky chceš jestli bude mít např.500hp nebo 100hp... :D

Edited by Exitusik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale on podle mě chtěl jeden creature_template a více jeho verzí akorát s jiným jménem.

ano chtěl bych vědět jak na to aby jedna postava která je furt stejná měla jíný jména myslím že by to šlo tak že vytvořím novy npc který bude vypadat stejně ale když to budu dělat třeba u 20 npc tak to zabere moc času tak jestli někdo nezná nějakou zrychlovačku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud se nemýlím, tak honor je uložen v blobu data, index PLAYER_FIELD_HONOR_CURRENCY... Aktuální verze nepodporuje editaci sloupce data, protože má zastaralé údaje o jeho velikosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud se nemýlím, tak honor je uložen v blobu data, index PLAYER_FIELD_HONOR_CURRENCY... Aktuální verze nepodporuje editaci sloupce data, protože má zastaralé údaje o jeho velikosti.

nevíš náhodou když mám v hře danou textovou tabuly ale nevím jak do ní psát třeba vítejte na servru bla bla bla a taky bych potřeboval vědět jak upravit odkať startuje horda(og) a aliance(sw) aby začínali jako už ve městě dík

Share this post


Link to post
Share on other sites

nevíš náhodou když mám v hře danou textovou tabuly ale nevím jak do ní psát třeba vítejte na servru bla bla bla a taky bych potřeboval vědět jak upravit odkať startuje horda(og) a aliance(sw) aby začínali jako už ve městě dík

 

 

Tabulka playercreateinfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

když už si tak moudrá neporadil bys mi ja knastavit kde se objevujou postavy když je vyrobím :-)?

 

 

Nejsem moudrý, jen umím hledat a číst. Na tomhle odkazu je to rozepsané, pokud už to ani tak nezvládneš, tak je něco špatně.

 

http://wiki.udbforums.org/index.php/Playercreateinfo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejsem moudrý, jen umím hledat a číst. Na tomhle odkazu je to rozepsané, pokud už to ani tak nezvládneš, tak je něco špatně.

 

http://wiki.udbforums.org/index.php/Playercreateinfo

 

sry za to moudrá byl to překlem už mi to jede moc dík

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×