Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

kupkoid

Members
 • Content count

  1562
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

kupkoid last won the day on June 2 2013

kupkoid had the most liked content!

Community Reputation

288 Velmi přínosný uživatel

About kupkoid

 • Rank
  Level -1

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydliště
  The Black Hill

Recent Profile Visitors

11759 profile views
 1. Vytvorenie počítačovej poradňe

  Hezky, toxicky zelená stránka a design jak z poloviny 90. let. Tam bych si opravdu nechal poradit. Víte co je ještě horší než BFU? Amatér, který si myslí, že počítačům rozumí - ti dovedou napáchat takové škody, že se pak jednomu chce plakat.
 2. Dotaz: Výkon her

  Výkon na aero má i Intel GMA915. Problém je v celkovém stáří laptopu a s tím nikdo nic nenadělá. Upgrade RAM je zbytečná investice (i když by přinesla úlevu při operacích náročných na paměť). Samozřejmě když nejsou peníze, nedá se svítit. Lagy co popisuješ (říkejme tomu radší FPS dropy) jsou naprosto normální, není to chyba ovladačů ale jednoduchý nedostatek hrubého výkonu kdy už CPU nestačí na výpočet AI/geometrie, GPU na vykreslení scény a RAM je příliš malá na to, aby se tam všechna data vlezla. S tím softwarově nic nenaděláš.
 3. GPU - Nvidia GTX 660

  Já jen že to vypadá na GPU boost, který do toho při vysoké zátěži hrábne a stáhne frekvence.
 4. GPU - Nvidia GTX 660

  A co teploty té GK? Samozřejmě v zátěži.
 5. Wifi signal

  Jojo, já byl opět zbytečně ostrý. Samozřejmě, že o tom BFU nemůže vědět a je chyba výrobců, že ty routery nastavujou tak jak je nastavujou. Ono samozřejmě když jsi sám tak je úplně jedno jaký channel používáš, ale tyhle 3 byly "vymyšleny" pro podnikové použití. Viz. tzv. plástev (přesně takhle mám nastavenou Wi-Fi doma, 3 vysílače a overlapping)
 6. Intel vs AMD

  O bože, fakt - 2 desky To by se tam vlezla i lepší GK. Jinak vím jak se ty zdroje prodávají, ale ta absence konektoru mě prostě zarazila, to jsem v roce 2013 nečekal. A máš naprostou pravdu - 15 je kvalitní kancelářské PC, 25 je kvalitní herní PC. A začínat se má od pořádné bedny (FD R4, Nanoxia) a zdroje a to prostě za 15k u "herní" sestavy nedá nikdo.
 7. Intel vs AMD

  No jo, však já to taky naházel do koše během pár minut abych demonstroval "že to jde". Mimochodem ve hrách ta i3 nebude kdoví jak lepší, ale to je prostě na dlouhé a naprosto zbytečné debaty. PS: Chybějícího 6ti pinu u zdroje jsem si fakt nevšiml a opravdu nechápu, jak to dneska může u zdroje chybět. Naštěstí se ty redukce balí ke grafickým kartám. Napájecí kabel jsem zapomněl taky, asi protože pracuju v prostředí, kde nevíme co s nima
 8. Intel vs AMD

  http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_13CM0118BC011UBZ011O95011K9O011SGB011O1X0113CP011QXY01 Já ho tam nacpal Sice s kompromisy, ale když se podívám, co mívají lidi doma pod stolem... Jo a vykašlete se na debaty o těch sestavách, protože je to mlácení prázdné slámy. Stejně si to podle nich nikdo nepořídí, to vidím na sobě když si nechávám radit a to na ty věci na rozdíl od většiny místních mám.
 9. Banování na tomto fóru

  U BANu by se měl vždy uvést důvod. Není možné účinně trestat bez uvedení důvodu. Pokud se důvod a doba trvání u BANu neuvádějí, ukazuje to na laxnost a aroganci osob, které jej udělují. Na formě nezáleží (mail, pm, etc...).
 10. Gaming PC

  Asi jsme se špatně pochopili, já nepovažuju taktování za špatnou věc. Je to zábava, která ovšem něco stojí. A je potřeba si to uvědomit. Já osobně považuji každou novou příchozí generaci procesorů od Intelu za to doposud nejlepší, co spotřebitelský svět výpočetní techniky potkalo. A i5 v tom vynikají. Pentium 3 je starý nehospodárný kus křemíku s dost mizerným ipc. Samozřejmě pokud stačí, není potřeba jej měnit. Ale pokud chceš dělat jen trochu seriózní práci, je v háji. Zadýchá ho i Excel.
 11. Gaming PC

  Ach jo, člověk to může omílat stále dokola a ono ne a ne to lidi pochopit. i5 3570 má vyšší výkon, než i5 3570k Kupovat si CPU dnes jen kvůli taktování se absolutně nevyplatí, protože a) ten výkon navíc nemáš šanci využít je nutná investice do alespoň trochu kvalitnější desky OC má smysl pouze v případě, že to dotyčnou osobu baví a ta je ochotna si připlatit za menší výkon na defaultu a ořezané funkce (Vt-d). Jinak dnešní čtyřjádra od intelu stačí na jakoukoliv hru a stačit ještě minimálně pár let budou. To co roste nejsou nároky na CPU. Další věc - kupovat si SB-E na hry může jen člověk, který tomu fakt nerozumí. SB-E jsou v podstatě odemčené Xeony, hodí se na těžkou zátěž (rendering, virtualizace, databáze) pokud nepotřebujeme více jak 1 CPU. Jinak je investice do nich naprosto zbytečná. Já třeba o SB-E uvažoval právě kvůli virtualizaci, ale nakonec ve mě převážila chuť na OC (mimochodem, až vyjde Haswell, budu mít na prodej super kousek 3570k i s deskou na které to jede stabilně 4.5GHz - uvažuju o Haswellu zas právě kvůli virtualizaci, Vt-d mi přinese mnohem víc, než 15% vyšší frekvence).
 12. Wifi signal

  Doporučuju používat toho inSSIDera, mě hodně pomohl při nastavování wi-fi. I když jsem nakonec skončil u naprostého extrému
 13. Wifi signal

  Určitě si dej jiný, 1 a nebo 11. Právě to že jste na stejném kanále může způsobovat ono kolísání rychlosti.
 14. Wifi signal

  No, jednoduchá otázka - máte sousedy? Doporučuji inSSIDer a nebo WiFi Analyzer (Android). Já řešil totéž a nakonec jsem zjistil, že je u nás extrémně zarušené pásmo 2.4GHz. Lidi jsou totiž úplně blbí a absolutně nerespektují pravidla o channelech - navzdory mnohým názorům totiž existují jen 3 - 1; 6; 11. Kdokoliv používá jiný, je neskutečné prase a ruší wifi nejen sobě, ale i sousedům. No a takových prasat je u nás plný činžák. Řešení? 5GHz.
 15. Gaming PC

  Kolik máš ještě v úmyslu založit threadů na výběr PC? http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=25734&hl=&fromsearch=1 http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=25952&st=0&p=228530entry228530 http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=25993&st=0&p=228910entry228910
×