Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Mousik

Grafika či procesor ?

Recommended Posts

Tedka sem dokoupil nové díly do PC a to 2 jádrový procesor a novou grafiku.

obě součástky sou lepší , než sem měl doposud

 

třeba u WoWka mi stouplo fps na 70-80 ale třeba u hry Counter-Strike se mi hra dině posekává ... hledám tenhle problém už docela dlouho a nevím , jestli je to procesorem nebo grafikou .

 

PRocík : AMD Athlon x2 3800+ EE

Grafika : SAPPHIRE x1650 Pro 256MB GDDR3

Share this post


Link to post
Share on other sites

fps_max "100"

fps_modem "0"

rate "25000"

cl_cmdrate "101"

cl_cmdbackup "2"

cl_updaterate "100"

cl_rate "20000"

ex_interp "0.05"

 

A pak další uprava grafických knihoven do CSKa. Vše najdeš na netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno ale je divné , že na staré grafice a procsësoru mi to jelo bez trhání , a taky jsem skoušel zvýšiit takt na grafice , a začalo se to sekat ještě více ... taky sem se někde dočetl , že dvojádro stím moc neumí .. fakt nvm :_(

Share this post


Link to post
Share on other sites

je to CSkem, CSko není děláno na takové silné grafiky, takže si musíš pohrát s configama apt... osobně doporučuji odinstalovat CS pač je to ptákovina, ... třeba ty granáty jak krabice od mlíka -.- blbost... .()))

Share this post


Link to post
Share on other sites
je to CSkem, CSko není děláno na takové silné grafiky, takže si musíš pohrát s configama apt... osobně doporučuji odinstalovat CS pač je to ptákovina, ... třeba ty granáty jak krabice od mlíka -.- blbost... .()))

Co to meleš... Mám dost silnou grafiku a rzojedu do na 99 FPS. Jka víme, CSko 100 neumí :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

elhomero , mno tak ty prikazy sem tam nahazel vsechny a zadnou zmenu som nepocítil :( nemožeš mi stěma knihovnama trochu pomoci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cs source je blbost, pokud chces rozjet cs 1.6 bez lagů tak je tu tenhle navod :

 

Podívejte se do složky

valve/gldrv/

 

V tomto adresari se nachazeji 2 soubory. 3dfxgl.dll a drvmap.txt. Tady je kamen urazu celeho CS. Jak tento problem vyresit. Nejdriv si ujasnime jake ovladace graficke karty mate nainstalovane v PC. Potom je treba jit do adresare Windows\System32 (Windows/System) a odtud zkopirovat (ne vyjmout ) nasledujici soubor.

 

pro uzivatele použivající Nvidia Detonator zkopirovat soubor : nvoglnt.dll

pro uživatele použivající ATI ovladace zkopirovat soubor : atioglxx.dll

pro uživatele nevyužívající ani jednu z variant soubor : opengl32.dll

 

Tento soubor potom zkopirovat do adresare :

gldrv\ k tem dvou drive zminovanym souborum.

 

Tedka je třeba editovat soubor drvmap.txt a opravit v něm řadek gldrv/3dfxgl.dll 3dfx mini driver podle druhu vaseho ovladče na:

 

gldrv/nvoglnt.dll OpenGl Driver

gldrv/atioglxx.dll OpenGl Driver

gldrv/opengl32.dll OpenGl Driver

 

 

Pokud se Vám FPS nezvýšilo ani po TOMTO návodu, tak tento článek je určený přímo pro Vás..

Nyní si otevřeme config.cfg, nebo si najedeme přímo do hry CS 1.6 a otevřeme si konzoli. Mám pro Vás pár příkazů, kterými by jste měli FPS určitě ovlivnit a zvýšit ho.

Nejdříve si zkusíme přenastavit grafické věci.

 

gl_affinemodels "0"

gl_keeptjunctions "0"

gl_lightholes "0"

gl_max_size "128"

gl_picmip "1"

gl_round_down "10"

gl_playermip "3"

 

Upozornění: Jelikož se jedná o přenastavení grafiky ve hře, tak se kvalita veškerých věcí sníží, ale dosáhne se více FPS. Není potřeba zadávat všechny příkazy, ale čím víc, tím víc FPS.

 

Nyní se pokusíme FPS zvýšit dalšími příkazy, které neovlivňují grafiku ve hře.

 

fps_max "100"

cl_bob "0"

cl_bobcycle "0"

cl_corpsestay "10"

cl_himodels "0"

cl_weather "0"

 

 

Při použití všech těchto příkazů se Vám FPS určitě zvýší. Zvýší se Vám také po zadání jen několika příkazů, ale to záleží na každém z Vás kolik kdo chce mít FPS.

 

Ještě jedna rada pro hráče, kteří mají problém s 60 FPS. Tento problém spočívá v tom, že se 60 FPS nemění po jakémkoliv příkazu. Důvod proč tomu tak je spočívá ve špatně nastavené grafické kartě.(NVIDIA) Stačí vypnout v nastavení gr.karty Vertikální Synchronizaci v položce (nastavení výkonnosti a kvality), která to blokuje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mno díky imra .. to je určitě ono ... , ale už jsem to vyřešil nainstalováním protkolu 48 ;) ale jako moc díky, že jsi se tímhle problémem zaobíral

Share this post


Link to post
Share on other sites
fps_max "100"

fps_modem "0"

rate "25000"

cl_cmdrate "101"

cl_cmdbackup "2"

cl_updaterate "100"

cl_rate "20000"

ex_interp "0.05"

 

A pak další uprava grafických knihoven do CSKa. Vše najdeš na netu.

 

Ty hravas CSko vlastne ?:D

cl_cmdrate "101"

cl_updaterate "101

rate 25000"

ex_interp "0.01"- pri dobrej myske

fps_max 100

Edited by dexx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty hravas CSko vlastne ?:D

cl_cmdrate "101"

cl_updaterate "101

rate 25000"

ex_interp "0.01"- pri dobrej myske

fps_max 100

Jj, ještě před dvouma rokama možná míň jsem hral 1. AMD.

A teď jsem to znova jaksi začal hrát :)

 

mno díky imra .. to je určitě ono ... , ale už jsem to vyřešil nainstalováním protkolu 48 ;) ale jako moc díky, že jsi se tímhle problémem zaobíral

Ne naistalováním protokolu 48, ale nainstalováním patchu,který naslouchá protokolu 48 ;)

Edited by .eLhomer0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

protokoly si vymyslel Steam tym ze zmenil : - neda sa napojit na NS server lebo ma iny protokol ktory NS crack neziska

- neda sa naconfigovat Backrip a Bunnyhop

 

Steam pouziva protokol 49 a NS 48 takze to nema nic spolocne s tym ako mu to slape a na akych FPS .. v CSku hra hlavnu rolu procesor a RAM nie Graficka karta na zaklade toho ze CSko existuje ush niekolko peknych rôckof

 

a nehadaj sa so mnou ked som skoncil 1.ligu na esporte na 1.mieste CmuQ :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
I kdybych mel ten nejvykonnejsi CPU a nejakych 16GB RAM na DDR3, stejne se mi to bude sekat.

 

Ush teraz by ti to nesekalo keby si si to vedel nastavit poriadne ... este kto vie na akom rozliseni hravas lebo ja na 640 X 480

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja hraju na 800x600. Takze nezalezi na procesoru a na RAM uz vubec ne, nechapu jak si na to prisel. Jde o to, ze ta hra je hodne stara a pouziva zastarale graficke knihovny, kterym dnesni grafiky nerozumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja problem nemam...a blbost to rozhodne neni, RAM slouzi teda pokud vim k docasnemu uchovani informaci od CPU...takze nevim proc by mela mit vliv na fps.

Share this post


Link to post
Share on other sites

takže nakonec to bylo vše procesorem ... když se totiž využívá dvojjádro při CSku , tak se vždy cs pustí na jedno jádře a to druhý si myslí , že je využívaný málo , a tak si to csko veme a zase znova a takto si to přehazuje ... hold nevýhoda dvojjádra .. ale jde to vyřešit spřažením a odpojit jeden procesor pro proces ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to je zajímavé. Mě to na C2D E7200 frčí i bez nastavování. Njn Steam je Steam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale něco na tom bude, mě se na novým pc taky seká call of duty 1 a je to 100% grafikou, protože hra jede normálně bez trhání v budově, ale jakmile se kouknu do trávy padá to na 10 fps

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×