Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

mirka

Members
 • Content count

  22
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by mirka


 1. Ono si stačí přečíst co jsem psal cca 5 řádků nad reakcí na tebe :D.

   

  1. nastavit si na MySQL serveru v konfiguračním souboru "max_allowed_packet = 256M"

  2. nahrát SQL soubor pomocí výše uvedeného příkazu

  3. hotovo

  dekuju jeste raz mohu se zeptat na tve skype? dik :)


 2. @Eessencia

  Všechna data nesmí být v jednom insertu - to je naprostá hloupost. V emulátoru je tolik dat, že to jeden insert nikdy nemůže zvládnout (za normálních podmínek - max 1MB na jeden paket). Proto se vždy použije multi-insertu víc a tak se data odesílají po dávkách. Použití single-insertů taky situaci nevyřeší, jeden dotaz na jeden řádek je sebevražda, pro každý řádek se odesílá samostatný dotaz na MySQL server.

   

  V případě takto hloupě provedeného dumpu je jediná možnost - nastavit direktivu max_allowed_packet na nějakou nesmyslně obrovskou hodnotu (aby pokryla největší tabulky - creature atp.), tj. třeba `max_allowed_packet = 256M`...

   

  Proto radím všem: vždy používejte na vytváření a nahrávaní dumpů MySQL - nikoliv žádný externí program. Je to nejrychlejší a nejbezpečnější způsob.

   

  Import:

   

  mysql -u root -p NAZEV_DATABAZE < ZDROJOVY_SOUBOR.sql
  

   

  Export:

   

  mysqldump -u root -p --routines NAZEV_DATABAZE > CILOVY_SOUBOR.sql
  

   

  Upozornění: v případě exportu je důležité přidat možnost "routines", to do souboru uloží i procedury a funkce - k tomu je potřeba uživatel root a nebo přístup do tabulky myql.func.

   

  @mirka

  Re-dumpnutou databázi máš tady - http://storage.kolin...re-database.rar, to už by ti fungovat mělo.

  dekuji moc mohu se zeptat jak si to fixol? dik :)

×