Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
gogi

ulozeny objectu

Recommended Posts

prosim vas poradi my nekdo jak ulozim object jako je prosty stul,portal barak,atd... vse po restartu serveru,padu vypnuty zmizy...prosim poradte

 

predem dekuji :whistling: :whistling:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jestli ti to vše zmizí máš chybu v DB ... v serveru? prostě neumíš udělat server, nikomu to nidky nezmizelo.. jen tobě ano ... co takhle se podívat do logů? a poslat nám error který to hodí když se ti to záhadně po restartu smaže?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm...

1.) ja server nedelam...

2.) chtel bych vydet tebe kdyz si delal server po 1...omg di uz stim "proste neumis udelat server"do pr.....uz me tohle nebavy polud vim tento web je na to aby si tu lide radily na vzajem tak nevim proc mas porad keci "proste neumis udelat server"

Share this post


Link to post
Share on other sites

podivej se do konzole jestli to pri spawnovani nevyhazuje nejakej sql error pokud jo napis ho sem je tam i reseni tohodle problemu

Share this post


Link to post
Share on other sites
podivej se do konzole jestli to pri spawnovani nevyhazuje nejakej sql error pokud jo napis ho sem je tam i reseni tohodle problemu

diki pokusim se to sehnat ...server nejede u me a nemam pristup do DB: :unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
jestli mužu se zeptat v jakem souboru a kde se uklada ji data o uloženi vložených oběktu ktere bych chtěl schovat do zalohy

 

sam nevim xD :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls mam taky takovej problem vypiše mi to

 

SQL: INSERT INTO gameobject VALUES ( 1505730, 176499, 1, 1, -448.232, -2611.32, 96.7281, 2.68227, 0, 0, 0.973744, 0.227646, 25, 0, 1)

SQL ERROR: Column count doesn't match value count at row 1

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
pls mam taky takovej problem vypiše mi to

 

SQL: INSERT INTO gameobject VALUES ( 1505730, 176499, 1, 1, -448.232, -2611.32, 96.7281, 2.68227, 0, 0, 0.973744, 0.227646, 25, 0, 1)

SQL ERROR: Column count doesn't match value count at row 1

 

Mám jen takový návrh... Nemůže to být tím,že číslo na začátku (řekl bych,že je to GUID 1505730) je moc velké, nebo dlouhé? Navicat nebo Quice mi některé hodnoty vůbec nebere, protože je to moc dlouhé číslo... Nespravilo by se to tím, kdyby se nějak "nastavilo" aby to ty větší čísla bralo? Je to jen teoretický návrh. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stačí si přečíst chybu a přemýšlet, kdepak jsem asi nechal sql updaty, aby db seděla s emu...

 

SQL ERROR: Column count doesn't match value count at row 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mám jen takový návrh... Nemůže to být tím,že číslo na začátku (řekl bych,že je to GUID 1505730) je moc velké, nebo dlouhé? Navicat nebo Quice mi některé hodnoty vůbec nebere, protože je to moc dlouhé číslo... Nespravilo by se to tím, kdyby se nějak "nastavilo" aby to ty větší čísla bralo? Je to jen teoretický návrh. :unsure:

To je pěkná kravina ;)

CREATE TABLE `gameobject` (
 `guid` int(10) unsigned NOT NULL auto_increment COMMENT 'Global Unique Identifier',
 `id` mediumint(8) unsigned NOT NULL default '0' COMMENT 'Gameobject Identifier',
 `map` smallint(5) unsigned NOT NULL default '0' COMMENT 'Map Identifier',
 `spawnMask` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '1',
 `position_x` float NOT NULL default '0',
 `position_y` float NOT NULL default '0',
 `position_z` float NOT NULL default '0',
 `orientation` float NOT NULL default '0',
 `rotation0` float NOT NULL default '0',
 `rotation1` float NOT NULL default '0',
 `rotation2` float NOT NULL default '0',
 `rotation3` float NOT NULL default '0',
 `spawntimesecs` int(11) NOT NULL default '0',
 `animprogress` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '0',
 `state` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '0',
 PRIMARY KEY  (`guid`)
) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=100000 DEFAULT CHARSET=utf8 ROW_FORMAT=FIXED COMMENT='Gameobject System';

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže bych mohl udělat si SQL z "gameobject" a nahradím tam

CREATE TABLE `gameobject` (

`guid` int(10) unsigned NOT NULL auto_increment COMMENT 'Global Unique Identifier',

`id` mediumint(8) unsigned NOT NULL default '0' COMMENT 'Gameobject Identifier',

`map` smallint(5) unsigned NOT NULL default '0' COMMENT 'Map Identifier',

`spawnMask` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '1',

`position_x` float NOT NULL default '0',

`position_y` float NOT NULL default '0',

`position_z` float NOT NULL default '0',

`orientation` float NOT NULL default '0',

`rotation` double NOT NULL,

`rotation0` float NOT NULL default '0',

`rotation1` float NOT NULL default '0',

`rotation2` float NOT NULL default '0',

`rotation3` float NOT NULL default '0',

`spawntimesecs` int(11) NOT NULL default '0',

`animprogress` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '0',

`state` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '0',

PRIMARY KEY (`guid`),

UNIQUE KEY `id` (`id`,`map`,`position_x`,`position_y`,`position_z`),

UNIQUE KEY `id_2` (`id`,`map`,`position_x`,`position_y`)

) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=1505583 DEFAULT CHARSET=utf8 ROW_FORMAT=FIXED COMMENT='Gameobject System';

tím,co jsi mi poslal ty... j?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takže bych mohl udělat si SQL z "gameobject" a nahradím tam

 

tím,co jsi mi poslal ty... j?

Ne tohle je offcialni tabulka ze svn, tj měl by jsi ji mít na 97% aji ty. A ta nijak neblokuje číslo ktere jsi napsal. Každopádně když na tom trváš mužu ti to upravit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne tohle je offcialni tabulka ze svn, tj měl by jsi ji mít na 97% aji ty. A ta nijak neblokuje číslo ktere jsi napsal. Každopádně když na tom trváš mužu ti to upravit :D

 

Kdybys byl tak hodnej :) Pak nezapoměň dodat,co s tím,protože už mi rejpání v rom leze na mozek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsme nedávno nahráli na server novou revizi 7226 na 3.0.8 wotlk a dělá to to stejné,ale je to ještě horší...

V DB v tabulce s gameobjectama je jich tam plná prdel,myslím něco přes 35 000 gameobjectů a ve hře není tuším ani jeden. (máme od objectů třeba úplně prázdný města atd.) To by vysvětlovalo i to,že když postavím gameobject,tak má guid jen nějakých 10000, přitom by to číslo mělo být o hodně větší. Prosím někdo, napište mi co přesně s tím, dal jsem dump SQLka, tak pls poraďte, co je tu v té tabulce špatně

 

CREATE TABLE `gameobject` (

`guid` int(10) unsigned NOT NULL auto_increment COMMENT 'Global Unique Identifier',

`id` mediumint(8) unsigned NOT NULL default '0' COMMENT 'Gameobject Identifier',

`map` smallint(5) unsigned NOT NULL default '0' COMMENT 'Map Identifier',

`spawnMask` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '1',

`position_x` float NOT NULL default '0',

`position_y` float NOT NULL default '0',

`position_z` float NOT NULL default '0',

`orientation` float NOT NULL default '0',

`rotation0` float NOT NULL default '0',

`rotation1` float NOT NULL default '0',

`rotation2` float NOT NULL default '0',

`rotation3` float NOT NULL default '0',

`spawntimesecs` int(11) NOT NULL default '0',

`animprogress` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '0',

`state` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '0',

PRIMARY KEY (`guid`)

) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=100000 DEFAULT CHARSET=utf8 ROW_FORMAT=FIXED COMMENT='Gameobject System';

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×