Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
liopliop

Univerzální web pro MaNGOS

Recommended Posts

Zdravím všechny,

včera jsem se tak nudil a netu a pomocí jedné stránky se mi podařilo

vytvořit docela zajímavý web pro MaNGOS emulátor. Myslím, že pro všechny kteří

nemají s webem moc zkušeností se to docela vyplatí.

 

SCREEN ZDE

 

Zároveň sem dávámi popis toho co a jak je tčeba upravit aby si to každý mohl

nastavit dle svého.

 

Ještě jednou říkám, že toto nebyl uplně můj výtvor ale výtvor od tohoto provozovatele.

 

Link na stažení pro MaNGOS je zde: http://filebeam.com/696ebf40b9debb0eac7d0904aeb5289e

Link na stažení pro Trinity je zde:http://filebeam.com/75d747ee7038962da7d44c8ce2bf0e71

 

Tak než se pustíte do nějakého nastavování je třeba něco provést a to:

1. Vytvořít si ve vašem Navicatu (nebo jiném podobném programu) další DB s názvem třeba "web"

2. Náhrát do této DB SQL soubor jenž se dá najít ve stažené složce zde: htdoc\include\SQL

3. Vložte tuto složku do jiné htdocs pokud již takou máte třeba na XAMPP nebo jiných. !!!!Raději si zálohujte předešlí obsah složky!!!!

4. Otevřte složku htdocs a najděte si tam config.php otevřte jej a upravte následující info:

A tam nastavujeme toto:

 

 

 

######################################################

# Website Title

######################################################

$title="World of XXXX";

----- Změna názvu stránky

 

 

######################################################

# Domain url

# - With http:// and without trailling slash "/" at end

######################################################

$domain_url="http://192.168.0.100";

----- Adresa na které je stránku možné najít (doporučuji dát zatím jen localhost)

 

 

######################################################

# Server Address

# - Used for online/offline status

# - PHP fsockopen() must be enabled on your web server

######################################################

$server = "localhost";

----- Adresa serveru. Pokud je server na tom samém pc co tento web tak ponechat localhost

 

 

######################################################

# SQL Connection

######################################################

$db_user = "root";

$db_pass = "root" ;

$db_host = "localhost";

----- Údaje keteré sjte zdávali při instalaci mysql nebo jenž máte v repacku jako JMÉNO/HESLO/HOST

 

 

######################################################

# Website Database Name

# - For this CMS

######################################################

$db_name = "web";

----- Název DB ve které má tento web hledat svoje věci. (mluvil jsem o tom již výše)

 

 

######################################################

# World Database Name

# - Not so important, helps admin to search item IDs.

######################################################

$item_db ="mangos";

----- Název DB ve které jsou takové ty tabulky jako items_template,creature_template atd....

 

 

######################################################

# Accounts Database Name

# - Where all accounts are stored

######################################################

$acc_db ="realmd";

----- Název DB ve které se nacházé tabulka accounts

 

######################################################

# Realm Configuration

# - You can have unlimited amount of realms

# - Example: (X represents number 1 -> infinity)

#

# //Server no.X

$realm['1'] = array(

"name" => "WORLD OF XXXX",

"port" => "8085",

"port_ra" => "3443",

"db" => "CHARACTERS"

);

----- Nastavení pro realm, máte-li jich více udělejte si tam toto vícekráte ale změnte si 1ku na ID dalšího realmu. Dopňte si zde všechny kolonky tak jak sou u vás na serveru. Pro kolonku "db" musíte zadat název DB ve které se nachází vaše tabulky characters atd.

 

 

Zbytek nastavení raději rozebírat nebudem jinak tu bude plno errorů :)

 

UPOZORNĚNÍ: POKUD NEMÁTE ZAPNUTÝ APACHE TAK VÁM STRÁNKA NEBUDE FUNGOVAT PRO ZOBRAZENÍ

Musíte si jej tedy zapnout a pozor třeba na skype ten obsazuje také port 80 jako apache tudíž to s ním nemusí jít spustit a fungovat je třeba nastavit skypu jiný port.

 

Kdyby nějaký problém pokusím se poradit:) tak se ptejte. Pokud se vám návod líbil a fungoval pak +1 rep. mi bude pěknou odměnou.

Edited by liopliop
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upřímně musím říci že toto je šílená prezentace díla.

V jakým smyslu :D

(to dílo není tak ani moje jak píšu vejš jenom sem to sem dal aby si i ostatní mohli pomoci)

Share this post


Link to post
Share on other sites

V jakým smyslu :D

(to dílo není tak ani moje jak píšu vejš jenom sem to sem dal aby si i ostatní mohli pomoci)

 

Nezajímá mě co je to za web. Hodnotím tvojí prezentaci tady v tomto vláknu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trošku nechápou proč by web měl být pouze pro mangos? :D:D

Mno prolezl sem jednotliv veci v nem a protoze se da na tystrance odkud to je nastavit i aby byl delanej pro TC nebo AC jde o jiny tabulky tzn kdyz se MaNGOSOVEJ veme prot rintiy hodi error ze nemuze najit tu a tu informaci v tabulkach :) proto je pri jeho tvorbe moznost vybrat na jaký to je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nezajímá mě co je to za web. Hodnotím tvojí prezentaci tady v tomto vláknu.

Njn tak pak je to asi šílen ale je tam snad vše co má bejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno prolezl sem jednotliv veci v nem a protoze se da na tystrance odkud to je nastavit i aby byl delanej pro TC nebo AC jde o jiny tabulky tzn kdyz se MaNGOSOVEJ veme prot rintiy hodi error ze nemuze najit tu a tu informaci v tabulkach :) proto je pri jeho tvorbe moznost vybrat na jaký to je

a já chci pro TC :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a já chci pro TC :D

Jestli ces pro TC tak ja ti ho vygeneruju a ulozi m an web a podle stejnyho navodu si ho uprav at se tam nemusis registrovat. Trva jim pekelne dlouho nez ti poslou heslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logo není tak zlé, pozadí je dobrý, jiank nic moc a taky nechápu proč zrovna pro mangos :unsure:

:D :D fajnee tak ja vam udelam ten smaej topic na TCccku XD A nebo edituju tenhle linkem na to sami pro TC

Edited by liopliop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestli ces pro TC tak ja ti ho vygeneruju a ulozi m an web a podle stejnyho navodu si ho uprav at se tam nemusis registrovat. Trva jim pekelne dlouho nez ti poslou heslo.

To by jsi byl hodný :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDITED:

Hlavni post má nyní i link pro web na TC. Upravy se delaji stejne.

Edited by liopliop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×