Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
roupik

Jakej koupit notebook

Recommended Posts

Ahoj, chci se zeptat. Vybírám si notebook k vánocům ňák se nemůžu vybrat. Zaujal mě od Applu macbook.

 

 

Potřebuji aby to vydrželo aspoň 6 hodin (kvůli škole.)

Cena do 30 000,- Kč

 

Notebook bude využívanej na školní potřeby.

I někdy na ňáký hry abych se tam nenudil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 000,- Kč za notes do školy bych nedal.Apple macbook je krásná vec, ale poněkud drahá. :whistling:

Něco podobného se tu už řešilo Zde

Edited by Refect

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak já bych se vykašlal na macbook a šel do tohohle, když už chceš něco drahýho a lehkýho :D

 

EDIT: nebo ještě tenhle DELL... ale to spíš tak pro představu... má to jen 5hod baterii a váží 2,7kg (zase ale výkon grafické karty je někde úplně jinde, má větší rozlišení, i když větší úhlopříčku. Bude to znát, když budeš chtít něco hrát, jak píšeš...) skombinovat všechny tvé požadavky najednou bohužel asi není možné (minimálně o žádné takovém NB nevím...)

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak já bych se vykašlal na macbook a šel do tohohle, když už chceš něco drahýho a lehkýho :D

 

To sem zapoměl napsat jediný co nechci je asus a acer nemam snima dobrou skušenost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak já bych se vykašlal na macbook a šel do tohohle, když už chceš něco drahýho a lehkýho :D

Chlapec napsal, že by to chtěl i na hry. Promiň ale integoravné grafiky od Intelu jsou tak slabé, že si na nich zahraješ sotva Diablo II.

V úvahu by přišel například http://www.alza.cz/asus-n53sn-sx107x-d255927.htm#popis který má GPU od nVidie.

Ještě lepší nápad je počkat si do konce roku na Notebook s CPU AMD Llano s Grafickým čipem od AMD, který podává mnohem vyšší výkon než Intel/nVidia v noteboocích.

 

Edit -> píšeš že s ASUSem nemáš dobré zkušenosti. Já naopak s ASUSem dobré zkušenosti mám.. Samozřejmě je rozdíl mezi ASUS nb za 13k a za 30k ;)

Edited by NecroVisioN

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sem zapoměl napsat jediný co nechci je asus a acer nemam snima dobrou skušenost :)

 

tak to ti doporučím toho buď toho Della z minulýho postu, nebo ještě tohle lenovo.. sice nižší rozlišení, ale má přepínatelnou klasickou grafiku s hd grafics, to znamená 13 hodin na baterku :)

 

EDIT: necro, vím, proto píšu i další alternativy... PS: on chtěl ale i výdrž na baterku, to co posíláš ty má 3 hodiny...

EDIT2: jinak k asusu... zenbooky jsou velmi vydařený :)

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

promiň, ale možná by se vyplatilo si přečíst jeho první post... chce to nosit do školy... to co posíláš má přes 4KG a je to 17" kráva, to bych s sebou každej den tahat nechtěl (kromě toho, že je to asus, který chlapec nechce...) :D

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

promiň, ale možná by se vyplatilo si přečíst jeho první post... chce to nosit do školy... to co posíláš má přes 4KG a je to 17" kráva, to bych s sebou každej den tahat nechtěl (kromě toho, že je to asus, který chlapec nechce...) :D

 

Jo to ja taky sem myslel ze budu kazdy den nosit NTB do skoly a po 2 tydnech machrovani me to preslo.

 

Dobre omlouvam se uz sem nebudu psat :(((( a budu se mracit !!!

 

Tak jestli ti jde o vahu tak bych sel do MacBook air, ani nepoznas ze ho drzis v ruce :)

http://store.apple.com/cz/browse/home/shop_mac/family/macbook_air

Edited by Funner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo to ja taky sem myslel ze budu kazdy den nosit NTB do skoly a po 2 tydnech machrovani me to preslo.

 

pokud máš toho asusa co jsi posílal, tak se ani nedivím :D

 

EDIT: funner, to nebylo nic proti tobě... jen ten noťas co jsi poslal není úplně vhodný pro časté přenášení :)

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo to ja taky sem myslel ze budu kazdy den nosit NTB do skoly a po 2 tydnech machrovani me to preslo.

 

Dobre omlouvam se uz sem nebudu psat :(((( a budu se mracit !!!

 

No já ho ale do školy musim nosit furt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No já ho ale do školy musim nosit furt :)

 

já jsem ti svoje návrhy poslal.... to lenovo je podle mě nejlepší volba. Ale není to žádnej velkej krasavec, takže si spíš rozmysli, jestli s tím chceš machrovat, nebo chceš výkonnej NB s výdrží :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

já jsem ti svoje návrhy poslal.... to lenovo je podle mě nejlepší volba. Ale není to žádnej velkej krasavec, takže si spíš rozmysli, jestli s tím chceš machrovat, nebo chceš výkonnej NB s výdrží :)

Jojo, ještě mam čas něco vybrat.

Edited by roupik

Share this post


Link to post
Share on other sites

to lenovo ma zalostnou grafiku na tom si nezahraje ani bombermana :D

koukal bych na notebooky oznaceny jako ultrabook (vymysl intelu :D) ktery maj ssdcko rozmer do 2cm a kovovy telo + musej mit procesor rady i3-i5-i7 (vicemene kopie MACu ale za priznivejsi cenu s lepsim OS)

jinak asus i acer u drahejch modelu je pomerne kvalitni je tam rozdil 10ti trid mezi notebookem za 10k a za 30k

 

muj favorit je Asus Zenbook UX31

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

to lenovo ma zalostnou grafiku na tom si nezahraje ani bombermana :D

 

To quadro není žádný dělo, to je pravda, ale za tuhle cenu asi neseženeš NB s výdrží 6hod+ a zároveň nadupanou grafiku.. ještě se skusím podívat, ale...

 

EDIT: tak možná tohle, ale ta výdrž tam prostě není :)

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nesezenes no vsechny ty ultrabooky vyuzivaj integrovanou grafiku i ten asus :-)

 

ale IBMko je jeste navic ohyzdny :D

 

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-NVS-4200M.47343.0.html vubec nechapu proc takovou kartu do toho jeste montujou vsak ma vykon asi jen o 20% vyssi nez ta intel HD 3000 co je tam defaultne :D

 

jinak s takovejhlema grafikama skoro ani neni dulezity jakej procesor ten pocitac (vykonostni rozdil mezi i5 a i7 je zanedbatelnej) ma kupoval bych co nejlevnejsi a poohlizel se radsi po podsviceny klavesnici vyssim rozliseni displaye moznosti externi baterky vetsim SSDcku apod..

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nesezenes no vsechny ty ultrabooky vyuzivaj integrovanou grafiku i ten asus :-)

 

ale IBMko je jeste navic ohyzdny :D

 

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-NVS-4200M.47343.0.html vubec nechapu proc takovou kartu do toho jeste montujou vsak ma vykon asi jen o 20% vyssi nez ta intel HD 3000 co je tam defaultne :D

 

na notebookcheck jsem taky koukal, neboj... uzavřel bych to tím, že hry a výdrž na baterku se kombinuje blbě... jedinej noťas co má trochu výkon a slušnou výdrž z toho co jsem našel, je toto, ale převyšuje to tvůj cenový limit, má to 17,3" a 3,5kg, čili z deště pod okap...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to lenovo ma zalostnou grafiku na tom si nezahraje ani bombermana :D

koukal bych na notebooky oznaceny jako ultrabook (vymysl intelu :D) ktery maj ssdcko rozmer do 2cm a kovovy telo + musej mit procesor rady i3-i5-i7 (vicemene kopie MACu ale za priznivejsi cenu s lepsim OS)

jinak asus i acer u drahejch modelu je pomerne kvalitni je tam rozdil 10ti trid mezi notebookem za 10k a za 30k

 

muj favorit je Asus Zenbook UX31

 

Ano ultrabook vymysl intelu okopirovany od standartu MacBook Air (jablicko) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

no notebook jakej schanis musi mit 2 graficky karty a idealni nvidia optimus pro prepinani (coz znamena kombinace intel + nvidia)

 

nebo AMD liano ale tam je ten procesor uz hodne pomalouckej

 

ja bych se nebal koupit treba neco takovydleho

 

http://www.alza.cz/acer-aspire-5742g-374g75mnkk-cerny-d257971.htm

 

a az se to rozbije tak za usetreny penize za 2 roky koupit ultrabook s 28nm grafikou

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak Llano je zatím jen v nejnižší a střední třídě... co se toho týče, tak můj favorit na vánoce je tohle, ale to je cenově trošku níže. i když ta grafika má celkem výkon :)

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

jo to je pomerne peknej kousek jenze tyhle athlony sou pekelne pomaly pro hry ktery sou narocny na CPUcko

mam v notebooku i3-330m pretaktovanej na 2.7Ghz a pokud beru vykon na jedno jadro tak muj domaci athlon x4 3,75ghz se mu jen tak tak vyrovnava takze liano na 1.4ghz bude jak 1ghz core i3

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMD A4 opravdu není Athlon... jinak co se týče i3, tak to taky není zas takovej zázrak(co se týče notebooků)

Share this post


Link to post
Share on other sites

no vicemene to athlon je podivej se na vysledky :D a i3 je srovnatelny vykonostne s i7mickou :-P (na noteboocich ma HyperThreading) lisej se jen taktem a absenci turba coz se da dohnat pretaktovanim (to ale musi podporovat vyrobce)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×