Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
SneakerXZ

Máte v plánu přejít na Windows Vista?

Přechod na Windows Vista  

21 members have voted

  1. 1. Máte v plánu p?ejít na Windows Vista?

    • Ano, t??ím se ka?dým dne a ihned po vydání zakoupím legální verzi.
      0
    • Ano, t??ím se ka?dým dne a ihned po vydání si po?idím pirátskou verzi.
      4
    • Ano, ale nijak m? to nevzru?uje, ale zakoupím si legální verzi.
      5
    • Ano, ale nijak m? to nevzru?uje, ale p?ejdu na pirátskou verzi.
      8
    • Ne, z?stanu u svého stávajicího systému. (napi?te jaký emáte)
      3
    • Mám v plánu p?ejit na Linux (napi?te na jaké distro)
      1


Recommended Posts

Takže včera vyšla Windows Vista RC1 takže se bliží k finálnímu vydání. Takže se naskýtá otázka jestli až výjde tak jestli přejdete?

 

Mnoho lidí Windows Vista dle mě odsuzuje a jedinou změnu viděj v náročnosti a v Aeru.

 

Dle mě náročnosta s vypnutým Aero je uplně stejná jako na Windows XP.

 

Jinak výhody, které mě lákaji na to, aby přešel na Windows Vista jsou

  • Grafická akcelerace - Aero - je velice pěkné mít třeba TV kartu zmáčknout tabelátor a vidět co zrovna běží v TV, aniž byste museli přepnout. apod.
  • Windows Calendar konečně kalendář, který neni součástí Outlooku. Takže konečně nebudu muset používat Mozilla Sunbird, který stojí za starou belu.
  • Windows SideBar - konečně nebudu muset používat Yahoo Widget Engine(Konfabulator), abych mohl mít na ploše widgety, gadgety.
  • Windows Desktop Search - konečně vymakaný hledací systém aniž bych musel mít jiný indexovací hledací systém.
  • Vylepšená nabídka start s tim, že konečně se tam dá nadherně hledat.
  • Dokumenty jsou daleko lépe setříděny takže už neni třeba vytvářet dalších x set zbytečných složek na rozdělování.
  • Plus vylepšení Exploreru a zároveň i Internet Exploreru, který přináší výhody, že se stává více použítelným.
  • Nový IIS - web server. Dobrá náhrada Apache sice byl IIS i ve Windows XP Professional, ale teď dočkal dost změn.
  • Kuli Windows Updates neni konečně vyžadován Internet Explorer jelikož už jsou součástí systému.
  • Vylepšena domací síť o proti Windows XP. DHCP už přiděluje IP daleko líp a ne, že jen někdy.
Osobně bych si rád koupil Windows Vista, ale pokud Windows Vista Ultimate bude stát do 4 000,- Kč. Jinak poběžím na Windows Vista RC1 Ultimate kde mi licence dovoluje používat ten systém rok.

 

Jinak to, že zaškrtnete, že si pořídite ilegální verzi tak je to jedno toto hlasování je anonymní. Neuchováva se kdo pro co hlasoval.

 

A co vy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mě bude záležet na několika faktorech, a to:

 

- kolik ubere RAM s/bez aera

- kolik si vyžádá místa na disku

- zpětná kompatibilita se staršími winy

 

Jinak mám P IV 1.7, 512MB RAM, 40GB HDD a ATI 9800pro - první 3 si myslím stačit nebudou, grafárna OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja si ji kupuju (co nejmenší cena/co nej výkon :) ) hlavně na hry a na programy ... a hezkej interface

 

ale hlavní o co mi de je jaky tam budou piratsky opatreni, protože jestli tam všechny lic. keye budou kontolovany pres net, tak to neberu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno, mám koupené windows xp profesional a rozhodně nemám v úmyslu si vistu stahovat, nebo nedej bože kupovat....Zkoušela sem betu (a doufám že se vista od té doby velmi změnila, jinak by to snad ani vypustit nemohli) ale například operační systém který zabírá téměř 10gb mi příjde moc. Navíc se mi vista absolutně nelíbí, je uživatelsky nepříjemná (alespoň pro mě), designově jaksi...přeplácaná a nabídky jsou zřejmě tvořené pro duševně postižené...toť můj skromný názor.

 

Edit: A co se týče požadavků na hardware...tak mi to příjde spíš jako hra než operační systém :/

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

No já dnes zkusil RC1 a dostalo mě to co mi fungovalo ve Windows Vista Beta 2 už mi RC1 nefunguje. Takže si eště dost rozmyslím jestli přejdu. Jelikož, aby s novější verzí fungovalo míň věci to je mi proti srsti konkrétně jde o to, že funguje míň aplikací plus domací síť, která fungovalo v Betě 2 teď už nefunguje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×