Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Licvido

Emu jede, ale nelze se připojit

Recommended Posts

Nainstaloval jsem MySQL, nastavil, nahrál databáze, nastavil configy mangosu a pořád to nejde. Připojit se mi povede jen když běží mangos i w*w na stejným PC.

 

V db realmd, v tabulce realmlist mám nastavenou veřejnou IP počítače (FW vypnutej).

Když zadam tu IP do realmu v jiném PC, tak to píše "Connecting" a nepřipojí se to vůbec nebo "Logging into game server" a k postavám se taky nedostanu.

 

V jiných tématech jsem o tom četl, ale nic ten problem nevyřešilo.

 

Pls poraďte někdo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nainstaloval jsem MySQL, nastavil, nahrál databáze, nastavil configy mangosu a pořád to nejde. Připojit se mi povede jen když běží mangos i w*w na stejným PC.

 

V db realmd, v tabulce realmlist mám nastavenou veřejnou IP počítače (FW vypnutej).

Když zadam tu IP do realmu v jiném PC, tak to píše "Connecting" a nepřipojí se to vůbec nebo "Logging into game server" a k postavám se taky nedostanu.

 

V jiných tématech jsem o tom četl, ale nic ten problem nevyřešilo.

 

Pls poraďte někdo :(

zkus se pripojovat pres localhost(127.0.0.1) mozna to uz pofrci

Edited by zahuba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nainstaloval jsem MySQL, nastavil, nahrál databáze, nastavil configy mangosu a pořád to nejde. Připojit se mi povede jen když běží mangos i w*w na stejným PC.

 

V db realmd, v tabulce realmlist mám nastavenou veřejnou IP počítače (FW vypnutej).

Když zadam tu IP do realmu v jiném PC, tak to píše "Connecting" a nepřipojí se to vůbec nebo "Logging into game server" a k postavám se taky nedostanu.

 

V jiných tématech jsem o tom četl, ale nic ten problem nevyřešilo.

 

Pls poraďte někdo :(

 

napis sem jak mas nastaveny config soubory,mozna bude chyba tam ;)

 

Filo

Edited by Filo

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zahuba:

Jak přes localhost? Nastavit v MySQL tam kde je nastavení relamu adresu místo veřejný IP lokální IP? Nebo myslíš abych to měl oboje na localu (client+emu)? Když to mám oboje na jednom stroji, tak to funguje, ale potřebuju aby se k tomu připojili další lidi.

 

 

To Filo:

mangosd.conf

...
# Database connection settings for the world server.
# Default: hostname;port;username;password;database
LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;heslo;realmd"
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;heslo;mangos"
...

 

realmd.conf

...
# Database connection settings for the realm server.
# Default: hostname;port;username;password;database
LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;heslo;realmd"
...

 

Spojení s DB je v pořádku, když to na jednom PC normálně funguje.

Na mangosproject.org jsem našel, že se v asi mangosd.conf má nastavit adresa serveru do Host = 111.111.111.111 nebo Host = dns.bla.bla, ale nic takovýho tam není.

Mám SDB 2117 s updatama na 2164 a mangos 2181 skript 124. :(

Edited by Licvido

Share this post


Link to post
Share on other sites

zkus to pres hamachi a kdyz to pude tak to znamena ze nemas pevnou, verejnou ip pac by ti to slo i bez hamachi

 

Veřejnou IP mám určitě, protože jí nastavuju když instaluju net a před mangosem mi wowemu jel přes net v pohodě. Když se připojim po LANu z jinýho PC přes adresu 192.168.0.1 tak mě to přihlásí, ale skončim u Logging into game server. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO nastav svoji verejnou adresu do tech

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;heslo;realmd"

WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;heslo;mangos"

 

nesmi tam byt 127.0.0.1 protoze to je adresa tveho pc(neni to IP adresa...snad to pochopis jak to myslim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO nastav svoji verejnou adresu do tech

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;heslo;realmd"
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;heslo;mangos"

nesmi tam byt 127.0.0.1 protoze to je adresa tveho pc(neni to IP adresa...snad to pochopis jak to myslim)

Tady si dovolím nesouhlasit - tady má být localhost, protože je to adresa která směruje přístup do databáze - čili naprosto interni záležitost mangosu. Spíše jestli jsi nastavil IP ve 3. sloupci v table "realmlist" (databáze realmd).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tady si dovolím nesouhlasit - tady má být localhost, protože je to adresa která směruje přístup do databáze - čili naprosto interni záležitost mangosu. Spíše jestli jsi nastavil IP ve 3. sloupci v table "realmlist" (databáze realmd).

nj to mas pravdepodobne pravdu....

 

spis urcite

Share this post


Link to post
Share on other sites

V databázi realmd v tabulce realmlist a ve sloupci address mám nastavenou adresu serveru (veřejnou). :(

 

FW i antivirák jsou vypnutý, kdyby to náhodou blokovaly, a stejně to nejde. :(

Edited by Licvido

Share this post


Link to post
Share on other sites

V databázi realmd v tabulce realmlist a ve sloupci address mám nastavenou adresu serveru (veřejnou). :(

 

FW i antivirák jsou vypnutý, kdyby to náhodou blokovaly, a stejně to nejde. :(

PMni mi tvou IP, něco bych rád vyzkoušel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...špatné nastavení MySQL serveru - nepřijímá připojení z venku.

 

Nemyslím že by bylo třeba aby přijímal připojení z venku. Klient komunikuje se serverem a server s databází. Pokud se pletu, tak mě opravte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemyslím že by bylo třeba aby přijímal připojení z venku. Klient komunikuje se serverem a server s databází. Pokud se pletu, tak mě opravte :)

Nejspíše nepleteš... Ale teď kde je ruci zakopaný pes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslel jsem, že je to třeba tim, že používám starší SDB než je emulator, ale pořád stejný problém. Zkoušel jsem se přes navicat spojit s MySQL přes IP serveru a nešlo to, takže něco musí blokovat spojení (pak ale nechápu proč wowemu funguje jak má) nebo je MySQL jen špatně nastavený pro okolní počítače jak jsi psal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MySQL nemusí mít přístup na internet. Nikdo se z venku k MySQL pripojovat nebude. Jediný kdo bude oslovován je Mangosd.exe a Realmd.exe. Ostatní ne.

 

Dokonce nedoporucuju aby MySQL bylo z venku vůbec přístupný, někdo vám vykrade DB. Mangos funguje bezpotíží s Firewallem, i s Antivirem, jak rád říkám, Mangos neni žádná WowemuChcanka. A nepodcenujte zabezpečení...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemůže bejt chyba v release mangosu? Ani na jiným PC a adrese to nefunguje. Píše to "Connecting" a pak "Login Server Down" - realmd.exe běží, DB je nahrána, v tabulce realmlist je adresa nastavena, program nepíše žádnou chybu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já mam ten samej problém sice nemam veřejnou IP ale mam to nastavení ces Hamachi Dostanu se až k Loggin in to game server a tam se zaseknu :( PLS poradte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já mam ten samej problém sice nemam veřejnou IP ale mam to nastavení ces Hamachi Dostanu se až k Loggin in to game server a tam se zaseknu :( PLS poradte

 

No a máš v databázi realmd nastavenej realmlist jako IP počítače na němž to běží ?? Jako Hamachi IP ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jinak asi celkově by to mělo být takto:

 

Aby to dobře fungovalo je potřeba mít dobře nastavené soubory realmd.conf a mangosd.conf

 

mangosd.conf

# Data directory setting.
# Important: DataDir needs to be quoted, as it is a string which may
# contain space characters.
DataDir = "."

# Database connection settings for the world server.
# Default: hostname;port;username;password;database
LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;root;realmd"
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;root;mangos"

 

U DataDir má být . protože to jedině tak fugnuje dobře.

 

realmd.conf

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;root;realmd

 

U obou soborů platí že jako ip musí být IP localhostu (127.0.0.1), protože většinou to je tak, že tam kde běží revize tam běží i MySQL. Potom následuje port, který ste zvolili při instalaci, měli jste nechat 3306, potom je jméno uživatele mysql. V základu bylo root a pak vaše heslo, které ste si nastavovali při instalaci. Já tam mám zase root. Poslední záznam je databáze ke které se připojuje.

 

Po tomto nastavení se musíme podívat do databáze realmd do tabulky realmlist kde má být nastavena IP pro realmlist. Pokud to testujete na localhostu a nikdo se k vám nepřipojuje ponechte 127.0.0.1

Jinak tam dejte vaši veřejnou IP.

 

Doporučuji mít nejnovější release. Také se podívejte do nastevení vyjímek vašeho firewallu. XPčka se většinou ptají na blokování popř. povolování daného programu. realmd se ptá prakticky hned. mangosd.exe se ptá až po naběhnutí.

 

To Logging in to game server se mi zobrazovalo pokud jsem měl zablokovaný (nepovolený) mangosd.exe nebo špatně definovanou ip v tabulce realmlist

 

Pokud má někdo nějaký další problém, zkuste sem vložit v

 váš server.log
Edited by Replik

Share this post


Link to post
Share on other sites

tenhle problem nema s nastavenim mangosd.conf ani s realmd.conf ubec nic splecnyho... ja ten problem tedka taky resim je to o tom ze te to nepusti pokud nemas na svym komplu v realmlist.wtf stejnou IP jako na serveru v databazi realmd v okenku realmlist kde si davas svoji verejnou IP. Jenomze kdyz se chces pripojit po LANu tak nemuzes zadat verejnou, ale musis zadat tu pravou... tedka to resim tak pak napisu jak jsem to udelal

 

hele tak uz jsem to vyresil... udelej si v realmd v okenku realmlist novou polozku cislo 2. a pojmenuj ji treba "Smudla Server (Local)" a dej si do ni to pravy (LAN) IPcko... v ty prvni mej to verejny IP a mej to pojmenovany napr. "Smudla Server"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam stejny problem, zkousel jsem to udelat timto zpusobem pridat radek jeste jeden. A nepomohlo, kamarad se nemuze na me pripojit. Muze to byt tim, ze jsou tam mapy z meho patche 1.12.1 a on ma verzi 1.12.2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ja tam mel taky Logging in... ale to uz sem poresil, ted mi spis stve, ze se server chva, jako by byl freezly, nepusti to tam ani me, ani kamose... viz vypis z logu:

 

Kdyz se pokousim pripojit, neob muj kamos

Mangos log:

 

2007-02-19 19:48:08 ERROR:SQL: SELECT `id`,`gmlevel`,`sessionkey`,`last_ip`,`locked`, `password`, `v`, `s`, `banned` FROM `account` WHERE `username` = 'ADMINISTRATOR'

2007-02-19 19:48:08 ERROR:query ERROR: Unknown column 'v' in 'field list'

2007-02-19 19:56:09 ERROR:SQL: SELECT `id`,`gmlevel`,`sessionkey`,`last_ip`,`locked`, `password`, `v`, `s`, `banned` FROM `account` WHERE `username` = 'VOJTA'

2007-02-19 19:56:09 ERROR:query ERROR: Unknown column 'v' in 'field list'

2007-02-19 19:56:46 ERROR:SQL: SELECT `id`,`gmlevel`,`sessionkey`,`last_ip`,`locked`, `password`, `v`, `s`, `banned` FROM `account` WHERE `username` = 'VOJTA'

2007-02-19 19:56:46 ERROR:query ERROR: Unknown column 'v' in 'field list'

2007-02-19 19:56:50 ERROR:SQL: SELECT `id`,`gmlevel`,`sessionkey`,`last_ip`,`locked`, `password`, `v`, `s`, `banned` FROM `account` WHERE `username` = 'VOJTA'

2007-02-19 19:56:50 ERROR:query ERROR: Unknown column 'v' in 'field list'

2007-02-19 19:57:19 ERROR:SQL: SELECT `id`,`gmlevel`,`sessionkey`,`last_ip`,`locked`, `password`, `v`, `s`, `banned` FROM `account` WHERE `username` = 'VOJTA'

2007-02-19 19:57:19 ERROR:query ERROR: Unknown column 'v' in 'field list'

 

Taky pokus o lognuti:

Realm log:

 

2007-02-19 19:48:07 ERROR:SQL: UPDATE `account` SET `v` = '7945B0DC393AF51CC01193283B0CFEE303DAC91366351D5D0A2DD9CB713ED84F', `s` = 'DA7C77F10CBD130AC675797451178D9DFB02B9E3FC491FA78ABF56DDA68A8269' WHERE `username` = 'ADMINISTRATOR'

2007-02-19 19:48:07 ERROR:SQL ERROR: Unknown column 'v' in 'field list'

2007-02-19 19:48:08 ERROR:SQL: UPDATE `account` SET `v` = '7945B0DC393AF51CC01193283B0CFEE303DAC91366351D5D0A2DD9CB713ED84F', `s` = 'DA7C77F10CBD130AC675797451178D9DFB02B9E3FC491FA78ABF56DDA68A8269' WHERE `username` = 'ADMINISTRATOR'

2007-02-19 19:48:08 ERROR:SQL ERROR: Unknown column 'v' in 'field list'

2007-02-19 19:56:03 ERROR:SQL: UPDATE `account` SET `v` = '4F4BE70D87F9C3A0C6109ECDE5E87590E92EDE7956440A11F9FFBAF1DBC8AF54', `s` = '823EAE52B5585D4FE7EC3214361B09616D4C77CAB2E5EA801C43BCF2F745CE65' WHERE `username` = 'VOJTA'

2007-02-19 19:56:03 ERROR:SQL ERROR: Unknown column 'v' in 'field list'

2007-02-19 19:56:05 ERROR:SQL: UPDATE `account` SET `v` = '4F4BE70D87F9C3A0C6109ECDE5E87590E92EDE7956440A11F9FFBAF1DBC8AF54', `s` = '823EAE52B5585D4FE7EC3214361B09616D4C77CAB2E5EA801C43BCF2F745CE65' WHERE `username` = 'VOJTA'

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×