Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
knedlik

[MaNGOS] Záloha databáze

Recommended Posts

Záloha databáze pro MaNGOS

 

Verze 1.2: Download

 

A co že to je?

Je to jednoduchý program na zálohu databází realmd a characters.

Možnost nastavit automatické zálohy každou jednu až dvacet čtyři hodin (pro nechápavé: třeba každé 4 hodiny, každou hodinu, každých pět hodin atd).

Vydumpované tabulky se ukládají do složky dump ve formátu: název tabulky_rok.měsíc.den-hodina.minuta (takže například: characters_2008.08.25-10.07).

Neměly by tam být žádné chyby, kdyby přece, napište to sem.

Data k MySQL, cestu k mysqldump.exe a časový interval mezi zálohami si můžete nastavit přímo v programu, takže nic nemusíte přepisovat.

 

Známé chyby:

- pokud bude chybět složka dump nebo conf, program při pokusu o vydumpování tabulek spadne.

- pokud špatně zadáte údaje do MySQL, vydumpuje to prázdné tabulky bez jakéhokoli upozornění.

- do pole Cesta k mysqldump.exe se musí zadávat ručně (file dialog se z nějakého důvodu pral s configem) a navíc se zadává cesta pouze ke složce bin, ne až k mysqldump.exe (takže např: C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\bin NE C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\bin\mysqldump.exe)

 

Třeba se to někomu bude hodit...

Edited by knedlik
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usoudil jsem že to až tak důležité není :rolleyes: nicméně dodělat to je asi tak na pět minut a pár řádků kódu.

 

A taky jsem se řídil zálohou od někoho jiného, ten mangos nezálohoval.

 

EDIT: na co taky zálohovat mangos? tam nejsou pro hráče nějak extra důležitá data, pokud teda nemá server svoje nějaké vylepšení nebo tak něco.

Edited by knedlik

Share this post


Link to post
Share on other sites
DB mangos to nezálohuje?

Pokuď jsis to dobře přečetl tak ne, a k čemu přece?

Knedliku, jinak nice.

Edited by .eLhomer0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aspoň že tak :D

 

Btw nefunguje výborně, nejde mi to aby to při dumpování psalo čas...

Není někdo schopný poradit? Teď to tam mám takhle:

DateTime.Today.ToString("dd.MM.yy");

 

ale když tam chci přidat třeba ještě čas a napíšu to takhle:

DateTime.Today.ToString("dd.MM.yy-HH:mm");

 

napíše to vždycky správně datum, ale čas 00:00 :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale když tam chci přidat třeba ještě čas a napíšu to takhle:

DateTime.Today.ToString("dd.MM.yy-HH:mm");

 

DateTime.Now.ToString...

 

Today je dnes a ten začíná po půlnoci ;)

 

Jinak vzhledem k řazení v souborových managerech bych použil formát data YYYY.MM.DD-HH.MM

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestu k Mysql, user i pass mám dobře... ale nezálohuje mi to...je to prázdný... ale sem si jistej že mám všechno dobře :) ty složky mám na ploše...

[EDIT] - už v poho :) ten rpogram mi tam nechce dát specialni znak takže sem ho dopsal v configu ručně...

Jinak to má tka málo ? když sem to dělal přes Execute the SQL statements... tak to má třeba 80mb tady to má max 3mb???

Edited by ararara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm tak stejný problém i stimto... vydumuje mi to data... ale kyž vytvořím DB jen tak to chci testnout.. nahraju to tam.. tak to je prostě celý prázdný... nevíte co stím je? používám SQLyog... je to nějaký divný v tom SQLku tam je napsaný co to do tabulek má vypsat.. ale když se do nich podívám sou prázdný -.- HEEELP jinak nemůžu zálohovat

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosím pomožte... já vůbec nevím co stím je.. vydumpuej to v tom SQL je vše...

/*!40101 SET @OLD_CHARACTER_SET_CLIENT=@@CHARACTER_SET_CLIENT */;
/*!40101 SET @OLD_CHARACTER_SET_RESULTS=@@CHARACTER_SET_RESULTS */;
/*!40101 SET @OLD_COLLATION_CONNECTION=@@COLLATION_CONNECTION */;
/*!40101 SET NAMES utf8 */;
/*!40103 SET @OLD_TIME_ZONE=@@TIME_ZONE */;
/*!40103 SET TIME_ZONE='+00:00' */;
/*!40014 SET @OLD_UNIQUE_CHECKS=@@UNIQUE_CHECKS, UNIQUE_CHECKS=0 */;
/*!40014 SET @OLD_FOREIGN_KEY_CHECKS=@@FOREIGN_KEY_CHECKS, FOREIGN_KEY_CHECKS=0 */;
/*!40101 SET @OLD_SQL_MODE=@@SQL_MODE, SQL_MODE='NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO' */;
/*!40111 SET @OLD_SQL_NOTES=@@SQL_NOTES, SQL_NOTES=0 */;

--
-- Current Database: `realmd`
--

CREATE DATABASE /*!32312 IF NOT EXISTS*/ `realmd` /*!40100 DEFAULT CHARACTER SET latin1 */;

USE `realmd`;

--
-- Table structure for table `account`
--

DROP TABLE IF EXISTS `account`;
SET @saved_cs_client     = @@character_set_client;
SET character_set_client = utf8;
CREATE TABLE `account` (
  `id` bigint(20) unsigned NOT NULL auto_increment COMMENT 'Identifier',
  `username` varchar(32) NOT NULL default '',
  `sha_pass_hash` varchar(40) NOT NULL default '',
  `gmlevel` tinyint(3) unsigned NOT NULL default '0',
  `sessionkey` longtext,

 

atd.atd... ale když to přes SQLyog nahraju do DB tak je prázdná... :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

už to je good.. rpoblé mej v tom že tam některý věci jsou blbě a SQLyog je nebere... správně by sem to ěm lasi anhrávat přes příkazovej řádek Mysql... ale stačí když ty blbosti odmažu... ale u Mangos db to bude asi těžší xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×