Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

Wolf Officious

Administrátor
 • Content count

  2092
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  148

Posts posted by Wolf Officious


 1. Čau, vím že jsem tu docela dlouho nebyl, ale teď se budu snažit aktualizovat všechny ty moje patche, aby to bylo aktuální.

  Začnu tímhle teleporterem, verzí pro OC. Pak možná přidám další (podle toho jak budu mít čas).

  Chtěl bych to ale všechno stihnout do Vánoc, jako takový vánoční dárek zdejší komunitě, na kterou jsem nikdy nezanevřel. :)

  Tak mi držte palce ať se mi to povede.

   

  PS: Ještě mám jeden patch, který jsem nikdy nezveřejnil (prodal jsem ho). Teoreticky by se dal zveřejnit, ale musím se domluvit s tím, kdo si ho objednal a koupil (už to bude asi 6 let zpět). Můžu ale prozradit, že jde v podstatě o nový systém komunikace přímo ve hře a dá se to napojit přímo i na web, takže můžeš komunikovat z webu s hráčema co jsou zrovna ve hře. Pecka, ne? :)

   

  • Upvote 4

 2. Hehe... :D Trochu klasiky... :rofl:

   

  Doom2

  Dukenukem

  Herertic

  Transport Tycoon

  Age of Empires

  Need for Speed II SE :lol: + U2

  Diablo

  TES3: Morrowind + Tribunal + Bloodmoon

  Counter Strike (1.6, source)

  F.E.A.R. (1,2)

  World of Warcraft: Wrath of the Lich King (ehm... proč jsem asi tady?) :D

  Darksiders (hrál jsem jedničku, ale nejspíš půjdu do tý dvojky)

  Trackmania Nations

  Saints Row: The Third

  World of Tanks

   

  Můj úsudek ale není relevantní, nejsem hráč, jenom si tím krátím volný čas. Poslední dobou už ho moc nemám kvůli práci. :)


 3. Promiň, ale srovnávat děravý Widle a CMS plný exploitů, je jako srovnávat Exodus a Deuteronomium. :lol:

   

  Psát vlastní Fw je peklo. Já jsem si psal Fw (c++) asi dva roky a nakonec jsem zjistil, že to je naprosto k ničemu. Jasně, naučil jsem se něco, ale je to blbost. Přišel jsem o dva roky, kdy jsem se místo toho mohl učit správně používat Fwky. Tak pozor na to.

   

  Já občas napíšu něco bez Fw. Někdy to je rychlejší (vývojově), když jde o prkotinu typu výpočtů grafů, parsování stránky atd.. Mám mnoho vlastních snippetů a dá se říct že je prakticky jenom přepisuju a doplňuju.

   

  Tady v podstatě nelze s jistotou říct, co je lepší. Každý si na to musí přijít sám, rozhodovat se podle toho, co očekává ve výsledku a podle toho zvolit vlastní metodu, kterou pokládá za nejlepší. Ano, můžete se spálit, ale to je celkem i ku prospěchu, když si připustíte vlastní chybu.


 4. CMS jako Wordpress, Joomla atd. jsou napadnutelný (někdy za to může ten, kdo tam cpe neověřený pluginy a templaty). Na firemní web bych to necpal, ale spousta lidí má očividně jiný názor. Existuje mnoho lidí co dělají firemní prezentace ve WP a pak se diví, že jim nejde web. Samozdřejmě si myslí, že za to může náš hosting. Kdyby to dělali pořádně, nestalo by se to.

   

  Frameworky jsou fajn, ale je to jak píše Tomáš. Snad jen ještě dodám, že když "píšete ve frameworku", neznamená to automaticky že máte bezpečnější aplikaci.

   

  Když odbočím, je to jako já a Qt. Když jsem psal v C++ pro WinAPI, bylo to neštěstí. Půl roku vývoje a byl jsem na to sám, protože nikdo jiný kódu nerozuměl a dokumentaci jsem nedělal. Nedopadlo to zrovna nejlíp, když jsme se později rozhodli, že to chceme i pro MAC a KDE. V Qt mi vývoj podobné aplikace trvalo pouze 3 týdny i s debugem a návrhem GUI.

   

  Shrnu-li to, opravdu je lepší použít to, co už tu je, než psát to od základu znovu. S tou bezpečností se to má tak, že je třeba dávat bacha v obou případech. V případě že vyvíjíte bez frameworků, je bezpečnost daleko vrtkavější, protože je docela dost dobře možné, že šlápnete vedle a ani o tom nebudete vědět.


 5. Pohybuju se v okruhu desítek lidí, kteří o tom ví mnohem více než Vy. Ale budiž, já se nepřišel hádat s lidma, já řekl svůj postoj a za tím si stojím, dokud mi někdo ten názor rozumně nezmění.

  Pokud si myslíte, že o tom víte více než já, tak svůj názor řekněte taky a nechovejte se jak zvířata co se vrhnou na jednoho, jen proto, že mají odlišné názory.

  Osobní zkušenosti jsou silným argumentem. Pokud znáš podobný lidi, který jsou schopný si u nás objednat linuxový VPS a neví o tom lautr nic a rozbijou si to, pak se ničemu nedivím.

   

  Btw, nemá nVidia zase chybný série?

   

   

  zynek: Jakozu verzi jsi zkoušel? Nevím jekej máš OS, ale cpal bych tam podepsané ovladače... :-/

   

  320.49 - WHQL Win7:

  64bit zde: http://www.geforce.c...s/results/63462

  32bit zde: http://www.geforce.c...s/results/63461

   

  307.83 - WHQL WinXP:

  64bit zde: http://www.geforce.c...s/results/57624

  32bit zde: http://www.geforce.c...s/results/57623

   

  260.99 - WHQL WinXP:

  64bit zde: http://www.geforce.c...s/results/24281

  32bit zde: http://www.geforce.c...s/results/24282

   

  Rozhodně bych nepoužíval ovladače označené jako BETA.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

 6. Chtělo by to víc informací, třeba číslo revize nebo datum vydání. Taky nevim jaký je item.

  Každopádně přes novou instanci třídy World to takhle neuděláš, je třeba volat singleton (sWorld).

  Když nevíš, koukni do example scriptů, nebo do již hotových scriptů.

  Jestli chceš aby se to vypisovalo úplně všem, existuje ještě jiná metoda.


 7. Dá se v C++ napsat script pro quest. Ve zdrojáku by měli být i nějaké příklady tuším, ale z hlavy to fakt nevím. Ale třeba takový TrinityCore má daleko pružnější scripting než MaNGOS. Ale možná už to je jinak, jsem dlouho "ze hry". :)


 8. Já ve většině případů stahuju ovladače od výrobce NB. Když to nefunguje tak jak má, hledám u výrobce komponenty, což je snad logické.

  O zvyšování výkonu mi nešlo, psal jsem taky něco o stabilitě. BSoD několikrát za den - to dokáže pořádně zahrát na nervy. Na starých se grafika pekla, na nových je v pohodě a rychlejší. Ten starej ovladač jim na webu hnije dodnes.


 9. A důvod, proč odinstalovat funkční ovladače a hledat jiné? Jestli máte pocit, že se Vám nějak závratně zvedne výkon graf.čipu, tak se pletete...

  Ha! Tak teď sis docela naběhl s tímhle tvrzením. :lol: Já jsem pro MSI GX700 instaloval původní ovladače pro grafiku (GeForce 8600M GT) a bylo to pomalý jak prase a nestabilní. Prostě nepoužitelný. Teď už několik let jedu na ovladačích od výrobce GPU, aktualizuju ovladače pořád a jsem vysmátej. Všechno mi to šlape na výbornou. :)

  To, že ty máš odlišný zkušenosti a myslíš si že všichni výrobci mají v ovladačích pořádek, neznamená že to platí vždycky. :D

  • Upvote 3
×