Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
DarkHunter

Jak taktovat Pentium 4

Recommended Posts

no... já vim že když teplota půjde cca nad 50stupnů tak to rychle vrátit tu frekvenci zpátky...takže odvaření nehrozí
Ne, nevíš nic... Proto netaktuj, nikdo tady pak nebude zvědavý na tvé nadávky o tom, jak jsme si blbě poradili a odešla ti deska/CPU/paměti/zdroj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokud má pořádnou desku a BIOS nic neodvaří

EDIT: ale pokud nevíš co je to BIOS tak bych to fakt nedělal

Edited by kamtar

Share this post


Link to post
Share on other sites
pokud má pořádnou desku a BIOS nic neodvaří

EDIT: ale pokud nevíš co je to BIOS tak bych to fakt nedělal

kamtare vím co je bios xD :D a komp mam starej jak prase cca rok 2003 ..viz starej bios

Share this post


Link to post
Share on other sites

neříkej my že člověk který se ani neumí dostat do BIOSU ví co to je BIOS? nevadí že ho maš starý ale chcete mít kvalitní

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ach jo, jak jinak to vysvětlit... Nevíš, co máš za procesor (fajn, Pentium IV, ale dál ani ťuk...), nevíš, co máš za základovku, nevíš, co máš za paměti, nevíš, co máš za zdroj... To je jako kdyby ses snažil řídit auto bez řidičáku. I když pochybuju, že si takové tvrdohlavé dítě dá říct od někoho, kdo tomu dle jeho názoru stejně houby rozumí. Veselý ohňostroj přeji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
neříkej my že člověk který se ani neumí dostat do BIOSU ví co to je BIOS? nevadí že ho maš starý ale chcete mít kvalitní

do biosu se dostanu..a i do kategorie CPU,jenže tam nemohu nci pozměnit..frequency atd...

Share this post


Link to post
Share on other sites
do biosu se dostanu..a i do kategorie CPU,jenže tam nemohu nci pozměnit..frequency atd...

Ono je to zamčené záměrně, aby to trdla jako ty neměly šanci měnit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"omg... kámoš mi dal všechny instrukce..jen se potřebuju dostat do toho biosu :((" - tak jsem to blbě pochopil

ale jestli to tam máš defaultně zamlý tak je to z dobrého důvodu.Ale stejně teplotní čidla by to mělo mít

Share this post


Link to post
Share on other sites

ach jaj,

ak ides taktovat po prvy krat daval by som si strasne dobry pozor na to co robis aj keby si si kupil 2 rovnake procesory , ich taktovacie moznosti mozu byt uplne ROZDIELNE!

 

pozri si weby,fora napr www.pretaktovanie.sk

 

najskor citaj prestuduj si co treba az POTOM sa pusti do taktovania, nezabudaj ze kazda zmena napajacieho napetia,taktu ,FSB atd. bude znamenat aj vacsie teplo ktore ti CPU bude vyzarovat takze mysli aj na zlepsenie chladenia :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
"omg... kámoš mi dal všechny instrukce..jen se potřebuju dostat do toho biosu :((" - tak jsem to blbě pochopil

ale jestli to tam máš defaultně zamlý tak je to z dobrého důvodu.Ale stejně teplotní čidla by to mělo mít

kupkoide vim co mam..ramku kingston ddr1 1024MB ,zdroj ti teď neřeknu..ale 400W, grafika radeon 9550 FX, základovku nevim..bo sem ztratil manuál a žádnej štítek an ní neni..ale chipsety ViA..ramku grafiku ..procák jsem si dával do kompu sám..nejsem zas takovej noob jakej si myslíš..

Share this post


Link to post
Share on other sites
ach jaj,

ak ides taktovat po prvy krat daval by som si strasne dobry pozor na to co robis aj keby si si kupil 2 rovnake procesory , ich taktovacie moznosti mozu byt uplne ROZDIELNE!

 

pozri si weby,fora napr www.pretaktovanie.sk

 

najskor citaj prestuduj si co treba az POTOM sa pusti do taktovania, nezabudaj ze kazda zmena napajacieho napetia,taktu ,FSB atd. bude znamenat aj vacsie teplo ktore ti CPU bude vyzarovat takze mysli aj na zlepsenie chladenia :rolleyes:

jj já to o moc přetaktovat nechci..jen aspoň o 0,2 Ghz ... budu si za pár měsíců skládat vlastní komp až budu mít na to peníze z brigošky, takže už do tohole investovat nechci

Share this post


Link to post
Share on other sites
základovku nevim..bo sem ztratil manuál a žádnej štítek an ní neni..ale chipsety ViA

 

Pěkný, nejsem NooB ale ztratil jsme manuál :D Víš oni existují na tyhjle věci programy, uplne ten nejprimitivnejší CPU-Z hod z toho radsi screen sem, jinak z tebe nic nevytáhnem... Jinka ta verze neni verze, ale poslední Update tvýho BIOSu, byl by jsi přesnější sem hodit třeba Phoenix nebo Award?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
jj já to o moc přetaktovat nechci..jen aspoň o 0,2 Ghz ... budu si za pár měsíců skládat vlastní komp až budu mít na to peníze z brigošky, takže už do tohole investovat nechci

 

o 0.2? Oo narast vykonu nebudes ani poznat a mozno odpalis Procesor, ak sa tomu naozaj nejak extra nerozumies,neskusaj, aj tak ako pises co skoro budes mat novy PC

 

ber to ako radu

 

EDIT:

základovku nevim..bo sem ztratil manuál a žádnej štítek an ní neni..ale chipsety ViA

 

no tak vidis nepoznas ani dokonale svoj HW a uz by si chcel taktovat, takto by sa tvoj PC ocitol velmo rychlo v hardwarovom nebi. ako som ti uz pisal precitaj si dake fora+weby o taktovani, postahuj utiltity cez ktore zistis presne o tvojom PC viac :)

Edited by STONERSVK

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pěkný, nejsem NooB ale ztratil jsme manuál :D Víš oni existují na tyhjle věci programy, uplne ten nejprimitivnejší CPU-Z hod z toho radsi screen sem, jinak z tebe nic nevytáhnem... Jinka ta verze neni verze, ale poslední Update tvýho BIOSu, byl by jsi přesnější sem hodit třeba Phoenix nebo Award?

http://img40.imageshack.us/my.php?image=mycpu.jpg

mam sem hodit taky motherboard info ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlapče zpamatuj se nataktování proceru ti nepomůže když mám radeon 9550 FX.... i kdybys to nataktoval na 4giga tak ti to bude ve hrách děsně zpomalovat a to co tu čtu, NETAKTUJ! jinak pořiď si everest a tam všechno zjistíš... Pokud ani nevíš jak zjistit co máš za desku tak to hodně rychle odvaříš.

Edited by questcz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chlapče zpamatuj se nataktování proceru ti nepomůže když mám radeon 9550 FX.... i kdybys to nataktoval na 4giga tak ti to bude ve hrách děsně zpomalovat a to co tu čtu, NETAKTUJ! jinak pořiď si everest a tam všechno zjistíš... Pokud ani nevíš jak zjistit co máš za desku tak to hodně rychle odvaříš.

myslíš že ta grafika bude zpomalovat to ?

kdyžtak mam ještě Geforce FX5500

Edited by DarkHunter

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bych spíš přemluvil strom, ať přejde přes ulici. Kolikrát ti to proboha máme opakovat? S tvými (ne)znalostmi se do OC nepouštěj! Stejně budeš mít za chvíli nový PC a 3 FPS navíc tě nevytrhnou.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×