Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
lukas7533

AMD nebo INTEL

Recommended Posts

hmm jenom ty prachy a ještě nevím zda se dneska dá vůbec u her využít čtyřjádro

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti řeknu sestavu co budu mít já a všechno na tom rozjedeš....

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66699 -proc

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62687 -MB

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63186&utm_source=adwords&utm_medium=ppc&utm_term=Sapphire_HD_4850_512MB - grafika

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47832 - RAMky

jinak ten procesor...když budeš mít víc peněz tak si kup Phenom II

ale ten co jsem sem dal ukázat natatkuje se s dobrym větráním a touhle deskou vpoho na 4gHZ

všechno seženeš i na alze

Edited by D@rk#&Hunt€r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co na tygrafice chceš rozjet:( navíc když¨se podíváš tak ten procesor nemá moc cache a amd se blbě taktujou podle mýho názoru

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A stojí vůbec tvůj názor za zmínku? Athlony II/Phenomy II se dají taktovat stejně dobře, jako Core 2 od Intelu. A na té grafické kartě rozjedeš vše na poměrně vysoké detaily, je stejně výkonná jako GTS250 od nVidie. Za 2/3 cenu. AMD nedávno slevňovalo grafické karty, proto se HD4850 dá sehnat za cenu okolo 2300,-Kč s DPH, což je naprosto faktastické. Rychlejší AA než nV a v cenové kategorii mu může konkurovat leda o více než 20% pomalejší 100x přejmenovaná 9800GT. Tak si příště odpusť blbé komentáře typu "co na ty grafice chceš rozjet". Rozhodně mnohem více, než na 9800GT.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cetl jsi v příspěvek, řekl jsem že mi nezáleží na značce procesoru, řekl jsem že intel má větší výběr a kdo tu taky řekl že mám nvidii , mám atinu a rozhodně u nich zůstanu, jen jsem řekl že seženu lepší grafiku za cenu kolem 3K

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nerad se přu, ale:

1. Uvedl tam GK za 2547,-Kč (což se mi zdá moc, alfa má ty samé za nižší ceny). Najdi mi lepší volbu do 2650,- Kč a uznám, že jsi měl pravdu.

2. Reagoval jsem na

navíc když se podíváš tak ten procesor nemá moc cache a amd se blbě taktujou podle mýho názoru
Nikde jsi tam nezmiňoval, že by ti nezáleželo na značce procesoru (přesněji jsi přimo útočil na špatný OC AMD) a já tvůj názor pouze uvedl na pravou míru. Sice ne celý, nevyjadřoval jsem se k "malé" velikosti L2 cache, nicméně to je taky blud. Nakonec bych reagoval na tvou psolední větu - ano, lepší grafická karta za cenu okolo 3000,-Kč existuje (HD4850 GLH), ale tato cenová hranice je již příliš vosoko. Takže ne že bych nečetl já, ale problém s pochopením a správnou interpretací příspěvků tady má někdo jiný. Edited by kupkoid
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobře umim uznat chybu, tak mi aspoň vyvětlete jak se má taktnout grafika, taky mě to zajímá(stejně dám na intel)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stým taktovaním core 2 duo od intelu by som si nebol taký istý. Ja mám v serveri taký čo má firemnú výrobu na 2,3GHZ a nataktoval som ho na 3,3 GHZ a teraz má tepolotu 53Stupnov celzia. Ked som taktoval v mojom kompe AMD tak som mu nemohol dať ani o 400MHZ viac lebo by sa nesputil PC :D. To je porovnanie ktoré stoji za zváženie medzi Intel a AMD. Intel je luxusný procesor a dobre sa taktuje ako som už napísal. No neviem neviem kupkoid kto prichádza z novinkami. Amd robí stále nové chipy pre procesory a Intel svoje upravuje až vznikne taký procesor o ktorom AMD ani snívať nemôže. Intel je plný prekvapení a predstav si kupkoid - neviem či si mal už raz intel procesor (keď nie tak to nebudeš vedieť porovnať :D) Keď som skúsil AMD v teste 3D mark tak mi to zaradilo PC k primerným to mám 8GB ram, AMD 2,4GHZ a HDD 7200RPM a grafika ATI eah 4870. Ale keď som tam nahodil intel a tie isté ram a HDD tak ten intel bol na vrchole a celkovo dosiahol o 50% viac bodov v 3D mark ako AMD.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Keď som skúsil AMD v teste 3D mark tak mi to zaradilo PC ...

 

Tak jestli používáš PC na hraní 3D Marků tak se ti asi oplatí intel :D (syntetický test je nic neříkající, v reálných aplikacích jsou oproti synťáku úplně jiné výsledky)

 

AMD tak som mu nemohol dať ani o 400MHZ viac lebo by sa nesputil PC

 

:D a co to bylo za kousek ? (celeron třeba taky nepřetaktuješ víc než o 200MHz) procesory Phenom2 od AMD jdou v pohodě se vzduchovým chlazením přetaktovat ke 4Ghz, s dusíkem k 6GHz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zozačiatku skus tak 3,3GHZ ale davaj pozor či ti to zvládne iný hardware napr. Kolko podporuje základná doska lebo inak sa snim možeš na 2týždne rozlúčiť keď ho dáš do servervisu. :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

no základovka je asus P5Q PRO

 

a kámoš má stejne procesora jemu taktly jedno jádro o 600 MHz

Edited by lukas7533

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baal blbosti trepeš ty si stymi procesormi nikdy nepracoval. Ja držím dennodenne aspoň 2procesory intel alebo AMD. :D Chodia zamnou aj taký čo phenon II dali o 200MHZ viac a už sa im ten procesor nerozbehol :D ty tomu nerozumieš :D ja to študujem :D.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stým taktovaním core 2 duo od intelu by som si nebol taký istý. Ja mám v serveri taký čo má firemnú výrobu na 2,3GHZ a nataktoval som ho na 3,3 GHZ a teraz má tepolotu 53Stupnov celzia. Ked som taktoval v mojom kompe AMD tak som mu nemohol dať ani o 400MHZ viac lebo by sa nesputil PC :D . To je porovnanie ktoré stoji za zváženie medzi Intel a AMD. Intel je luxusný procesor a dobre sa taktuje ako som už napísal. No neviem neviem kupkoid kto prichádza z novinkami. Amd robí stále nové chipy pre procesory a Intel svoje upravuje až vznikne taký procesor o ktorom AMD ani snívať nemôže. Intel je plný prekvapení a predstav si kupkoid - neviem či si mal už raz intel procesor (keď nie tak to nebudeš vedieť porovnať :D ) Keď som skúsil AMD v teste 3D mark tak mi to zaradilo PC k primerným to mám 8GB ram, AMD 2,4GHZ a HDD 7200RPM a grafika ATI eah 4870. Ale keď som tam nahodil intel a tie isté ram a HDD tak ten intel bol na vrchole a celkovo dosiahol o 50% viac bodov v 3D mark ako AMD.

Ad 1) Obživuješ zbytečně starý thread

Ad 2) Pro tvou skromnou informaci, právě píšu z počítače, který běží na Core 2 Duo (E4400) a který spokojeně používám již jeden a půl roku

Ad 3) Pokud se se mnou chceš pouštět do debaty o technologiích, doporučoval bych ti nejdříve trochu studia. Zbytečně tu ze sebe děláš blbce. Asi bych měl prozatím planá nařčení podložit několika argumenty, tak prosím omluv moz šťouralskou snahu ve vyvrácení celého tvého postu :) Nemám rád, když někdo tvrdí, že se mýlím a přitom ví sám kulové.

 

Ja mám v serveri taký čo má firemnú výrobu na 2,3GHZ a nataktoval som ho na 3,3 GHZ a teraz má tepolotu 53Stupnov celzia.
Jediná věta a tolik neznámých. Jaký model C2D? Jaká základní deska? Jaký chladič? Jaké paměti? Z výsledného taktu usuzuju, že je to home made server, protože admin při smyslech by serverové komponenty nikdy netaktoval. Mimochodem, tou "firemnou vyrobou" jsi nám chtěl asi sdělit, že jeho základní frekvence je 2.3GHz. Víš, je potřeba rozlišovat pojmy s dojmy, to by si pak jeden mohl zaměnit frekvenci na výrobní proces.

 

Ked som taktoval v mojom kompe AMD tak som mu nemohol dať ani o 400MHZ viac lebo by sa nesputil PC
Nebudu se opakovat. Jedna věta, výše vyjmenované neznámé. Taky bych mohl porovnávat slabší kousky Pentia 4 pro 478 na levných MB s Phenomy II na hi-end deskách. Hádej, kdo by z toho výkonově (i po OC) vzešel jako vítěz.

 

To je porovnanie ktoré stoji za zváženie medzi Intel a AMD. Intel je luxusný procesor a dobre sa taktuje ako som už napísal.
Za zvážení to nestojí. Já nikdy nic proti Intelu neměl, je výkonově na špici, ale taky si to nechá draze zaplatit. Stačí se podívat na ceny Core i7, popř Core 2 Extreme. To jsou luxusní procesory s luxusním OC potenciálem, ale pouze pro hrstku lidí, kteří na ně mají dostatek financí. Zbytek je úplně stejně "luxusní", jako současný sortiment AMD.

 

No neviem neviem kupkoid kto prichádza z novinkami. Amd robí stále nové chipy pre procesory a Intel svoje upravuje až vznikne taký procesor o ktorom AMD ani snívať nemôže.
Obě společnosti přicházejí s pravidelnými novinkami. To je ale šok, co? Druhou větu jsem nepochopil, ale zkusím to brát jako narážku na architekturu jádra. Milý silvere, nevím kolik ti je let, ale zřejmě jsi nezažil éru Pentií 4 a architektury NetBurst (takže ti zas tolik nebude), jinak bys podobnou kravinu z úst nevypustil. Dá se říci, že poslední obrovskou inovací u AMD bylo zařazení paměťového řadiče do CPU. Ehm, co že to má Core i7? QPI? Paměťový řadič v CPU? kde se asi inspirovali? Nicméně tohle je hodně černobílý (modrozelený) pohled na problematiku. Obě společnosti mají mezi sebou dohody o sdílení patentů u architektury x86, takže je vždy jen otázkou času, než konkurence přijde se stejným, byť jinak pojmenovaným řešením. AMD přišlo jako první se 64 bit CPU, Intel vzápětí, AMD mělo první nativní dvoujádro i čtyřjádro, Intel vzápětí, AMD přišlo s Hypertransportem, Intel vzápětí s QPI (nejsou to stejné technologie, ale pro laika - mají zhruba stejný účel)... O paměťovém řadiči už jsem se zmiňoval. A stejně bych mohl vyjmenovat spoustu prvenství Intelu, jako vůbec první x86 dvoujádro, nebo Hyper Threading. Navíc k postupným úpravám Intelu - kdo to má teď v nabídce CPU (i5 sice ještě nevyšlo, ale desky i procesory už jsou hotové - čeká se na distribuci) 3 vzájemně nekompatibilní sockety? Mě to jako "postupné úpravy" moc nepřijde.

 

Keď som skúsil AMD v teste 3D mark tak mi to zaradilo PC k primerným to mám 8GB ram, AMD 2,4GHZ a HDD 7200RPM a grafika ATI eah 4870. Ale keď som tam nahodil intel a tie isté ram a HDD tak ten intel bol na vrchole a celkovo dosiahol o 50% viac bodov v 3D mark ako AMD.
Ani jsi nám neprozradil testovací konfiguraci, takže tenhle závěr je naprosto bezcenný (jako ostatně každý jiný co jsi přinesl).

 

Netuším, proč ses do mě pustil. Zvláště se svými vědomostmi. Já tady nikde nepsal, že je Intel odpad a AMD nejlepší. Jen jsem chtěl poukázat na fakt, že AMD má dnes na výběr plnohodnotnou konkurenci ve všech segmentech, až na ultra hi-end. A že dokáže držet s Intelem a jeho Core 2/i7 krok i v overclockingu. To, žes měl starou K8 (Athlon X2 bez modelu 7750) je tvoje chyba - zkus to s K10.5 (Athlon II X2, Phenom II X2, X3, X4).

Edited by kupkoid
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupkoid ja neviem či zle vydíš ale jak sa prehrabávam v googli tak google mi našiel novinky od intelu zo 4 jadrami medzi prvými a nie AMD. Ja poznám dobre aj štruktúru PENTIUM 2. Dokonca neviem koľko máš rokov ja osobne 19 a neviem či si počul o takých PC že atari. Chlape ja som vyrastal ešte v MS-DOSE a hral som aj hry na disketách. Mám prekukané všetky procesory. Osobne uvažujem aj nad kúpov i7 potom ti napíšem kto rozdrtí AMD. AMD je v plienkach a hlavne po rokoch 2004, 05, 06, 07 zobúdzajú sa až teraz tak neviem očom je reč. A neviem či si slávy ešte užijú keď intel vydá verziu i5 z novou tranzistorouvou architektúrov. Tak to bude AMD pozerať. Vraj sa i5 budú dať nataktovať na úroveň i7 a budú stáť o tisícky korún menej. A máš dáky problém z taktovaním procesorov v serveroch. Pozri si spoločnosť palmsoft alebo fibermont ("je to ten istý majitel") skús sa sním porozprávať o tomto taktovaní procesorov. Inač len tak medzi rečou tie firmy boli medzi prvými čo poskytovali internet na slovensku a ich majitel vie o procesoroch svoje :D.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupkoid ja neviem či zle vydíš ale jak sa prehrabávam v googli tak google mi našiel novinky od intelu zo 4 jadrami medzi prvými a nie AMD. Ja poznám dobre aj štruktúru PENTIUM 2. Dokonca neviem koľko máš rokov ja osobne 19 a neviem či si počul o takých PC že atari. Chlape ja som vyrastal ešte v MS-DOSE a hral som aj hry na disketách. Mám prekukané všetky procesory. Osobne uvažujem aj nad kúpov i7 potom ti napíšem kto rozdrtí AMD. AMD je v plienkach a hlavne po rokoch 2004, 05, 06, 07 zobúdzajú sa až teraz tak neviem očom je reč. A neviem či si slávy ešte užijú keď intel vydá verziu i5 z novou tranzistorouvou architektúrov. Tak to bude AMD pozerať. Vraj sa i5 budú dať nataktovať na úroveň i7 a budú stáť o tisícky korún menej. A máš dáky problém z taktovaním procesorov v serveroch. Pozri si spoločnosť palmsoft alebo fibermont ("je to ten istý majitel") skús sa sním porozprávať o tomto taktovaní procesorov. Inač len tak medzi rečou tie firmy boli medzi prvými čo poskytovali internet na slovensku a ich majitel vie o procesoroch svoje :D .

Majitel možná, ale ty ne. Mimochodem taková drobná rada - příště si čti pořádně, co píšu. "AMD mělo první nativní dvoujádro i čtyřjádro" - nevím, zda je to jazykovou bariérou nebo nepozorností, ale je tam jasně zmíněno slovíčko "nativní". A pokud vím, první opravdu nativní čtyřjádro Intelu je právě i7. A to že neumíš pořádně číst jsi potvrdil i dále ve své krásné, leč opět fakta překrucující, reply. Zmiňoval jsem se o luxusních procesorech Intelu a o tom, že na ně AMD v současné době nemá. O faktu, že rozdrtí Phenom II na stejné frekvenci nepochybuji a ani jsem to nikde nezmiňoval. A o i5 se můžeme taky bavit pouze teoreticky, na internetu ještě nejsou žádné pořádné a hodnověrné preview. S taktováním CPU v serveru problém docela mám, ale je můj a nechám si jej pro sebe. Jen ať si servery taktuje kdo chce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na několika webech jsem se dočetl že i5 nebude :D bude se jmenovat taky i7.

 

SiLvEr: Atari je PC ? od kdy ?

 

kupkoide: se s nim prostě přestanem bavit ne ? :D (nabízí se tu německé přísloví "blbec zůstane blbcem")

Share this post


Link to post
Share on other sites

A já abych neřekl tak sem s nim taky spokojenej , i když nevim co očekávat od amd na stejný výkonový úrovni tak mi příjde že tenhle procík je good

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ted ne ale pokud pocitac budes mit dyl treba 3-4 roky myslim ze to vyuzijes.

Momentalne hry potrebuji hlavne vykonnou grafiku.

Edited by hejsek
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×