Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Amanthul

Smazaní itemu z lootu

Recommended Posts

Caw mam na vas jednu otazku da se nejak zmazat z lootu par itemu??Jestli ano tak jestli by mi nekdo poradil...A jeste bych se chctel zeptat jak udelat vendora kterej prodava itemy ale chce za ne tokeny jako na T6 dekuji za kazde rady

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netuším jaký vlastníš emulátor, ale toto je můj návod pro mangos... případný rozdíl v emulátoru lze vyřešit logickým myšlením protože názvy se budou lišit jen trochu xP

 

1)smazání lootu: začal bych tím, že v databázi mangos, table creature_template najdu příšeru, u které chci smazat loot a vyhledám sloupec lootid. Zapamatuji si číslo v tomto sloupci. Poté si v DB mangos najdi table creature_loot_template a vyhledej řádek (row) který bude mít ve sloupci entry číslo lootu, který sis našel a ve sloupci item ID itemu, který chceš smazat. Tento řádek buď celý vymaž pravým kliknutím a zvolení delete, nebo všechny sloupce ohoto řádku nastav na (NULL)

 

2)S tímto problémem nevím... já bych to vyřešil novým vendorem, pak budou itemy zdarma. Případná cena lze velmi jednoduše vyřešit goldy, když si v table item_temlate přepíšeš u daného itemu řádek buyprice (zadává se v cooprech)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netuším jaký vlastníš emulátor, ale toto je můj návod pro mangos... případný rozdíl v emulátoru lze vyřešit logickým myšlením protože názvy se budou lišit jen trochu xP

 

1)smazání lootu: začal bych tím, že v databázi mangos, table creature_template najdu příšeru, u které chci smazat loot a vyhledám sloupec lootid. Zapamatuji si číslo v tomto sloupci. Poté si v DB mangos najdi table creature_loot_template a vyhledej řádek (row) který bude mít ve sloupci entry číslo lootu, který sis našel a ve sloupci item ID itemu, který chceš smazat. Tento řádek buď celý vymaž pravým kliknutím a zvolení delete, nebo všechny sloupce ohoto řádku nastav na (NULL)

 

2)S tímto problémem nevím... já bych to vyřešil novým vendorem, pak budou itemy zdarma. Případná cena lze velmi jednoduše vyřešit goldy, když si v table item_temlate přepíšeš u daného itemu řádek buyprice (zadává se v cooprech)

j s tim lootem uz sem to vyresil ale potrebuju jak udelat vendora co bude pordavat veci treba za WSG marky

Share this post


Link to post
Share on other sites

já bych trochu upřesnil to co psal minig ..

 

1. Asi chceš dělat FUN kde uplně odstraníš loot těch itemů, najdeš si ID těch itemů a pak

delete from creature_loot_template where item in ('id1', 'ID2');

tím sloupcem item si nejsem jistý, už dlouuho jsem v DB nic nedělal a UDB wiki má zase nějaký roblém

 

2. K tomu slouží v NPC_vendor_item políčko extendedcost ... odkazuje na DBC ID ... takže si uděláš vendora, dáš do něj itemy. Najdeš si NPC co prodává za ten token kterej chceš aby to stálo koukneš jaký tam je extendedcost a to pak dáš všem itemům ve tvém vendorovi. Můžeš si změnit jmeno a pod. u toho tokenu. ID nech stejné

Share this post


Link to post
Share on other sites

já bych trochu upřesnil to co psal minig ..

 

1. Asi chceš dělat FUN kde uplně odstraníš loot těch itemů, najdeš si ID těch itemů a pak

delete from creature_loot_template where item in ('id1', 'ID2');

tím sloupcem item si nejsem jistý, už dlouuho jsem v DB nic nedělal a UDB wiki má zase nějaký roblém

 

2. K tomu slouží v NPC_vendor_item políčko extendedcost ... odkazuje na DBC ID ... takže si uděláš vendora, dáš do něj itemy. Najdeš si NPC co prodává za ten token kterej chceš aby to stálo koukneš jaký tam je extendedcost a to pak dáš všem itemům ve tvém vendorovi. Můžeš si změnit jmeno a pod. u toho tokenu. ID nech stejné

ok ok dik a kdyz mam vlastni item udelanej tak tam dam ID toho itemu??Do toho extendedcost??

edit://a nejde jenom nak vymazat treba 3 itemi aby nepadali a zbytek jo?

Edited by Amanthul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedáš, psal jsem že to odkazuje na DBC ID... DBC se extrahují z klienta... Takže buď vezmeš stávající token a ten si upravíš. Ale necháš ID. Nebo si vytvoříš patch na klienta.

 

//edit:

 

delete from creature_loot_template where item in ('id1', 'ID2');

Místo id1 atd si dej číslo itemu a dej jich tam kolik chceš vždy odděl , a do '' použij do DB a tyto itemy už padat nebudou (po resetu) A dej tam správný sloupec msíto item, nevím už jak se přesně jmenuje. Ale to po pohledu na tabulku ti bude jsané který to je.

Edited by jinora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedáš, psal jsem že to odkazuje na DBC ID... DBC se extrahují z klienta... Takže buď vezmeš stávající token a ten si upravíš. Ale necháš ID. Nebo si vytvoříš patch na klienta.

 

//edit:

 

delete from creature_loot_template where item in ('id1', 'ID2');

Místo id1 atd si dej číslo itemu a dej jich tam kolik chceš vždy odděl , a do '' použij do DB a tyto itemy už padat nebudou (po resetu) A dej tam správný sloupec msíto item, nevím už jak se přesně jmenuje. Ale to po pohledu na tabulku ti bude jsané který to je.

Dal sem

delete from creature_loot_template where item in ('31097', '31096');

<---Ty id sou na T6 headku resetnu server ale stejne padaj a v tabulkach mam tabulky : entry | item | ChanceOfQuestChance | lootmode | groupid | MiniCoutOrRef | maxcout tak sem tam necha item

Share this post


Link to post
Share on other sites

Restartoval jsi server?

 

Zkus ještě

delete from creature_loot where item in ('31097', '31096');

Edited by jinora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Restartoval jsi server?

 

Zkus ještě delete

from creature_loot where item in ('31097', '31096');

jj restartoval sem server

edit://Taky to nejde

Edited by Amanthul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co ti vyjede tenhle dotaz?

select * from creature_loot_template where item='31097';

a pak

select * from creature_loot where item='31097';

Edited by jinora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co ti vyjede tenhle dotaz?

select * from creature_loot_template where item='31097';

a pak

select * from creature_loot where item='31097';

Ten prvej se nahral normalne du to testnout

Share this post


Link to post
Share on other sites

V čem to zkoušíš a jak postupuješ?

Otevru PSPed dam novy SQL pak tam nakopiruju to co mi poslal nahraju to do SQLka a nic to nedela proste se to nahraje jak kdyz tam vkladas napr. item

Share this post


Link to post
Share on other sites

SQLyog4.jpg

 

Tam dole je tab result, s obsahem po nahrátí

select * from creature_loot_template where item='31097';

By tam měl být nějaký obsah nebo napsáno že to nic nenašlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SQLyog4.jpg

 

Tam dole je tab result, s obsahem po nahrátí

select * from creature_loot_template where item='31097';

By tam měl být nějaký obsah nebo napsáno že to nic nenašlo.

Nic to nenaslo

Share this post


Link to post
Share on other sites

a neni to nahodou pod reference_loot_template ?

 

PS: Co to mas za hruzu na tom screenu ? :X to asi moc s TC nesouvisi ... mel bys tam byt databazi world a v ni nahranou TDB databazi ... Navic to co tam spoustis asi nebude select * from creature_loot_template where item='31097'; ale nejaky select * from northwind.categories blabla , neco takove sem jeste nevidel takze zde neporadim ...

 

 

PS2: pro TC je to takhle

delete from creature_loot_template where item in ('id1', 'ID2');
delete from reference_loot_template where item in ('id1', 'ID2');
delete from gameobject_loot_template where item in ('id1', 'ID2');

 

tohle jsou "snad" vsechny moznosti kde se dany loot muze nachazet, delam to takhle uz dlouho a zatim sem nemel problem

Edited by overy

Share this post


Link to post
Share on other sites

a neni to nahodou pod reference_loot_template ?

 

PS: Co to mas za hruzu na tom screenu ? :X to asi moc s TC nesouvisi ... mel bys tam byt databazi world a v ni nahranou TDB databazi ... Navic to co tam spoustis asi nebude select * from creature_loot_template where item='31097'; ale nejaky select * from northwind.categories blabla , neco takove sem jeste nevidel takze zde neporadim ...

 

 

PS2: pro TC je to takhle

delete from creature_loot_template where item in ('id1', 'ID2');
delete from reference_loot_template where item in ('id1', 'ID2');
delete from gameobject_loot_template where item in ('id1', 'ID2');

 

tohle jsou "snad" vsechny moznosti kde se dany loot muze nachazet, delam to takhle uz dlouho a zatim sem nemel problem

delete from creature_loot_template where item in ('id1', 'ID2');

sem pouzil dal sem tam 2 tokeny ktery padaj za Archa pak sem ho zabil a stejne padly ty tokeny...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS: Co to mas za hruzu na tom screenu ? :X to asi moc s TC nesouvisi ... mel bys tam byt databazi world a v ni nahranou TDB databazi ... Navic to co tam spoustis asi nebude select * from creature_loot_template where item='31097'; ale nejaky select * from northwind.categories blabla , neco takove sem jeste nevidel takze zde neporadim ...

Tak ty jsi mě rozsekal :D :D :D :D :D :D

 

 

PS2: pro TC je to takhle

delete from creature_loot_template where item in ('id1', 'ID2');
delete from reference_loot_template where item in ('id1', 'ID2');
delete from gameobject_loot_template where item in ('id1', 'ID2');

 

tohle jsou "snad" vsechny moznosti kde se dany loot muze nachazet, delam to takhle uz dlouho a zatim sem nemel problem

Pokud mu to padá z archimonda, tak by měla stačít tabulka pro cratures...

 

 

A ne nejsou to všechny možnosti :)

 

fishing_loot_template

creature_loot_template

gameobject_loot_template

item_loot_template

disenchant_loot_template

prospecting_loot_template

milling_loot_template

pickpocketing_loot_template

skinning_loot_template

quest_mail_loot_template

reference_loot_template

 

-edit: jestli se nepletu tak na reference se odkazuje z jiných loot tabulek...není li zápis v nich, tak to v referencích nebude nic dělat (krom warningu při startu)

Edited by jinora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ty jsi mě rozsekal :D :D :D :D :D :D

 

 

 

Pokud mu to padá z archimonda, tak by měla stačít tabulka pro cratures...

 

 

A ne nejsou to všechny možnosti :)

 

 

jako promin, jsem v MYSQL laik (ci co to mas) muj SQLyog vypada trosicku jinak co se prace tyce ...

 

 

 

Jo jinak mas pravdu, ale pokud se bavime o lootu moba (pripadne jeho truhly) tak to jsou vsechny moznosti...

 

Jinak zkus se podivat jeste do te reference_loot_template temer vsichni bossove maji loot delany timto zpusobem ... Jinak ja mam '31097' v reference_loot_template ... TDB UP 33

Edited by overy

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako promin, jsem v MYSQL laik (ci co to mas) muj SQLyog vypada trosicku jinak co se prace tyce ...

 

 

 

Jo jinak mas pravdu, ale pokud se bavime o lootu moba (pripadne jeho truhly) tak to jsou vsechny moznosti...

 

Jinak zkus se podivat jeste do te reference_loot_template temer vsichni bossove maji loot delany timto zpusobem ... Jinak ja mam '31097' v reference_loot_template ... TDB UP 33

Diky kuknu se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×