Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
radim1

[návod]Pomoc se serverem na TBC

Recommended Posts

Protoze se to tu v posledni dobe obevuje ze nekdo chce server TBC a nedokaze si to z toho odvodit tak jsem napsal nový popis

 

1.Stahněte mysql Mysql a nainstalujte podle navodu od benyho Návod a pak se vratte sem

 

2.Stahněte SQLyoq zde a nainstalujte

 

3.Stahnete pack od whita zde

 

4.Spustte Mysql Start/Všechny programy/mysql/MySQL server 5.0/MySQL Command line client a zadejte heslo ktere jste nastavili při instalaci Mysqlu

Pak napište Create database (odkliknete entrem)

mangos; (to ; tam musi byt a potvrdte entrem)

To same u realmd ... Create database

realmd;

a napiste exit (program se vypne)

 

5.Zapnite SQlyoql (mate na plose)

Do hostname napiste vasi IP adresu. Doporucuju vsak pr prvnich pokusech napsat do IP 127.0.0.1 ebo localhost, port nechte 3306, nemate-li zmente ho tak, do username dejte root a heslo je steje jako jste zadali pri instalaci. Muzete dat save password a pak kliknete na Test Connection. Melo by byt vse v poradku. Jeslti ne udelali jste neco spatne. Pri psani tohle navodu pisu presne to co delam pri instalovani. (od Bennyho)

 

Kliknete pravym tlacitkem na Mangos a ve volbach dejte Restore from SQL Dump a pote na "mangos.sql" (najdete v packu ve slozce SQL)

Kliknete pravym tlacitkem na Realmd a ve volbach dejte Restore from SQL Dump a pote na "realmd.sql" (najdete v packu ve slozce SQL)

ukoncete program

 

6.V packu mate slozku AD.EXE a mate tam ad.exe ten vyjmete a vlozte do klienta ( MUSI BYT OPATCHOVAN PATCHEM 2.0.12). vytvorte slozku maps a pak pustte po dokonceni vlozte tam kde mate mangosd.exe a realmd.exe

 

7.Tam kde mate mangosd.exe a realmd.exe si otevrete slozku mangosd.conf

a upravte

 

# Database connection settings for the world server.

# Default: hostname;port;username;password;database

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;Zde date pristupove jmeno k databasy (zadavali jste pri instalaci Mysql);Zde date pristupove heslo k databasy(zadavali jste pri instalaci Mysql);realmd"

WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;Zde date pristupove jmeno k databasy (zadavali jste pri instalaci Mysql);Zde date pristupove heslo k databasy(zadavali jste pri instalaci Mysql);mangos"

 

a pak realmd.conf

# Database connection settings for the realm server.

# Default: hostname;port;username;password;database

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;Zde date pristupove jmeno k databasy (zadavali jste pri instalaci Mysql);Zde date pristupove heslo k databasy(zadavali jste pri instalaci Mysql);realmd"

 

 

spustte mangosd.exe a realmd.exe do realmlistu u vasi hry nastavte 127.0.0.1 spustte WoW The burning Crusader a hrajte (pouzijte Acc Admin heslo Admin)

 

Temer vsechny GM prikazy naleznete Zde

 

 

EDIT1 : uz piste jen sem na ICQ pls uz ne

EDIT2 : oprava ;) ;)

EDIT3 : zmena z navicatu na SQLyoq

Edited by radim1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mno myslim ze je to tak trosku zbytecny...kdyz je ten navod od Bennyho

ale jinak vph...ale stejne se lidi budou ptat jak to nainstalovat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro začátečníky jednoduch pack kde je to all in one

 

Sivermoon Rev5...

 

Pack obsahuje:

ad for BC

dbc for BC

Full databázi (25.3.07)

Databázi realmd

MaNGOS for BC (Rev5 = 3383)

+ anglické návody...

 

Download:

http://www.sendspace.com/file/7wyaip

Edited by whit

Share this post


Link to post
Share on other sites
stahovat je to naprosto zbytečné když se to dá pomocí ad.exe vyextrahovat s mpq souborů...

 

 

neni to zbytecny pac me to vyextrahovat bohuzel nejde hazi to error z tema mpq. souborama tkaze mam jednodusi to stahnout ;) nez resit proc to nejde :D

 

jinak dik za jinej link

Share this post


Link to post
Share on other sites
ono to jde,ale ty to neumíš přepsat protože se tam musí měnit to jméno.

 

ee ted uz to nemusis prejmenovavat...staci to tam skopcit a vytvorit slozku maps a melo by to jit vph

Share this post


Link to post
Share on other sites
neni to zbytecny pac me to vyextrahovat bohuzel nejde hazi to error z tema mpq. souborama tkaze mam jednodusi to stahnout ;) nez resit proc to nejde :D

 

jinak dik za jinej link

tak potom ak mas errory s mpq je dost mozne ze mas posahany wow client, a aj ked server nespadne tak tvoj dosahany ho asi zruti, pouzi repair.exe

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls nvm čím to je ale hlásí mi to, že mi chybí 0004331.map. mám 2.0.12 a když to vyextrahuju ty mapy, tak tento chybí moh by někdo znovu uploadnout ten pack nebo aspon soubory 0004331-0004336

Share this post


Link to post
Share on other sites
pls nvm čím to je ale hlásí mi to, že mi chybí 0004331.map. mám 2.0.12 a když to vyextrahuju ty mapy, tak tento chybí moh by někdo znovu uploadnout ten pack nebo aspon soubory 0004331-0004336

to je divny to mi delalo u 2.0.8 i 2.O.10 ale na 2.0.12 to jedine slo

mas fakt 2.0.12?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak mam prespsat ty MPQ soubory aby mi to slo ?

nic neni potreba prepsat proste staci wow na 2.0.12 a pustit a de to (teda aspon me)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A pouzivas extraktor pro verzi klienta 2.0.12 ?

celej ten patch je delanej na 2.0.12 takze i AD.exe musi byt na 2.0.12

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj sakra to sem nák překonal ale ted mi to hlásí zas další eror :(:

 

MM   MM         MM   MM  MMMMM   MMMM   MMMMM
MM   MM         MM   MM MMM MMM MM  MM MMM MMM
MMM MMM         MMM  MM MMM MMM MM  MM MMM
MM M MM         MMMM MM MMM     MM  MM  MMM
MM M MM  MMMMM  MM MMMM MMM     MM  MM   MMM
MM M MM M   MMM MM  MMM MMMMMMM MM  MM    MMM
MM   MM     MMM MM   MM MM  MMM MM  MM     MMM
MM   MM MMMMMMM MM   MM MMM MMM MM  MM MMM MMM
MM   MM MM  MMM MM   MM  MMMMMM  MMMM   MMMMM
        MM  MMM http://www.mangosproject.org
        MMMMMM


2007-04-20 20:27:55 World Database: 127.0.0.1;3306;root;killer;mangos
2007-04-20 20:27:55 Login Database: 127.0.0.1;3306;root;killer;realmd
2007-04-20 20:27:55 Realm running as realm ID 1
2007-04-20 20:27:55 Using DataDir C:\Soubory\BC\
2007-04-20 20:27:55 Initialize data stores...
2007-04-20 20:27:58 
2007-04-20 20:27:58 >> Loaded 28 data stores
2007-04-20 20:27:58 
2007-04-20 20:27:58 Loading Game Object Templates...
2007-04-20 20:28:00 >> Loaded 10439 game object templates
2007-04-20 20:28:00 
2007-04-20 20:28:00 Loading player Create Info & Level Stats...
2007-04-20 20:28:00 ERROR:SQL: SELECT `race`,`class`,`map`,`zone`,`position_x`,`position_y`,`position_z`,`displayID` FROM `playercreateinfo`
2007-04-20 20:28:00 ERROR:query ERROR: Unknown column 'displayID' in 'field list'
2007-04-20 20:28:00 
2007-04-20 20:28:00 >> Loaded 0 player create definitions
2007-04-20 20:28:00 ERROR:Error loading `playercreateinfo` table or table empty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mno a tak mě napadá že když sem to chtěl hned jak sem to rozbalil spustit tak mi to psalo že chybí soubor msvcr71.dll a tak sem ho tam nakopiroval z mangosu na obyč wow je možny že je to tim a proč v tim packu tento soubor nebyl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×