Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
ararara

Virus v Monitoru?!?

Recommended Posts

Ahoj lidi... mám jíž 2hým, možná že i 3tím rokem Monitor od LG Flatron L1717S 17"... asi před 3ma měsícema...se mi stala divná věc... ráno vstanu zapnu PC, ale co to monitor blikne a zčerná.. nic se neděje... od té doby... když chci zapnout pc + monitor... blíká... proto musím monitor Vypnout/zapnou/vypnout/zapnout... a mačkat.. denně tak 100x, potom monitor jede v pohodě celej den.. když ho na hodinku vypnu.. aby neblikal a normálně se zapl.. musím ho vyp/zap... cca 5x.. a jede... jednou jsem nebyl na PC týden.. a abych ho vůbec zapl.. mačkal sem ten pošahanej knoflík asi 500x .. nejmíň hodinu... Proestě čím dýl je monitor vypnutý.. tím víc pak musím mačkat... Když jsem ho dovezl k matčinýmu kámošovi aby ho zkusil tak jel v pohodě...

Takže nevidím chybu vněm ale v PC... ale nezdá se mi že bych měl rozbitou grafarnu nebo kčemu se ta blbost připojuje... (nákej GigaByte :D)

Proto se chci zeptat.. není možné že to je nákej dost povedenej virus kterej má hráče dovést do Bohnic? :D ptž mě to přestává bavit.. a zjistit že koupim novej monitor a i tak to bude dělat.. to fakt ne:D Stalo se to někdy někomu? víte co? ... :D

 

Dík za pomoc... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Virus určitě ne, ale můžete to být spoustu věcí a pokud řikáš, že u kamaráda fungoval, pak tedy bude na vině asi grafická karta nebo sám monitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Virus určitě ne, ale můžete to být spoustu věcí a pokud řikáš, že u kamaráda fungoval, pak tedy bude na vině asi grafická karta nebo sám monitor.

 

Je to dost divný... ptž blíká a pak celej den funguje.. a bliká jen když se vypne na delší dobu... No zálohuju server, všechny serepetičky... no a nechám přeformátovat disk.. celý to rpohlídnout.. popř koupit nový CPU, grafárnu... Ale dost mě to vadí... když ráno vstanu, kávu si dám, celej nažhavenej monitor zapínám.. v tom BLIK... a je to zas v háji.. lehnu na PC stůl a mačkám... skoro usínám... :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkus se kouknout na napájecí šňuru a pokud máš možnost vypuč si od někoho nějaký monitor a vyzkoušej ;)

 

Osobně sazím, že to bude monitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, tohle mi něco připomíná. Dva roky jsem sledoval jak spolubydlící na kolejích pokaždé, když zapínal monitor, tak ho musel zapnout a vypnout třeba 20krát a každý den to bylo jiné. Byl tam takový podsvícený nápis a když to nechtělo najet, tak ten nápis jenom periodicky blikal a když se náhodou zadařilo, tak to v monitoru luplo a zapnul se. Už nevím co to bylo za značku, ale sehnal ho někde už jako starý a nějak si na to snad i za tu dobu zvykl. Prostě tam něco odešlo, třeba nějaký zdroj nebo obecně nějaké kondíky. Doteď se divím, že ho nevyhodil, když starší funkční 19'' by tenkrát sehnal i za 500 Kč. Prostě lidi jsou divní :)

U LCD by podobných problémů tolik být nemělo, když se uvnitř nevyužívá tak vysoké napětí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej já si myslím sice mi to nebudete asi věřit ale podlě mě to je práce mimozemštanů... chcou te nasr**... nás všechny... jak jsem mel stary komp tak mi to taky tak dělalo... a potom na druhy den sleduji zpravy a co vidim že někde viděli UFO :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak už tu zaznělo nejspiš to bude monitor, protože kdyby byla chyba v PC třeba špatně docvakla grafika ve slotu určite by začal PC pipat.

Třeba to bude nějakej studenej spoj z tovarny v taiwanu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak já jsem měl podobnej problém,ale bylo to v PC...Když jsem zapl PC tak aby mi to nahodilo monitor,tak jsem ho musel 30 x restartovat...pak sem se naštval a myslel jsem si, že to bude grafikou.Donesl jsem novou...a houby.Byla to základní deska xD Musel jsem koupit novou základní desku,protože v té,co mi blbla grafika byl špatnej (teď jsem zapomněl jak se tomu říká->prostě držák na grafiku,do čeho je grafika zapojena).Myslím,že by jsi měl napřed ověřit čím to je a nekupovat věc která tě napadne.Já jsem zbytečně vyhodil 7000.Kdybych platil jen za desku tak 5000.Samozřejmně jsem měl v PC jinej typ desky,který už se nevyrábí xD tak se to neodešlo bez koupi nového procesoru a RAMek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sazim na tu grafickou kartu, protoze jsem mel podobny problem.

 

Jak to muze bejt grafika kdyz vypina monitor a ne PC takze grafika zustava nastartovana furt stejne nezda se ti ze to je kapku divny??:P

 

Priklanim se k monitoru:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

píchni to na jiný kompjůtr, a pokud se to bude opakovat i tam, odchází ti nejspíš zdroj v monitoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mne to delalo podobne veci az na toze sa normalne zapol a po nejakej chvili vypadol... a bolo to grafickou, vymenila sa a od tedy ide uplne bezva ;) skus si od kamosa pozicat graficku a dat ju do PC ci to bude delat aj tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak sem se dozvěděl spoustu rad...

Ten kabel to bejt nemůže a monitor taky ne.. jak už jsem psal... ten monitor jsem vzal na opravu k matčinýmu kámošovi co opravuje pc u armády ČR... a v pohodě to u něj šlo.. všechno OK... no ale doma... doma to blbne... (Měl to i s kabelama) . takže kolem konce měsíce dávám celej komp kněmu ať to vyřeší.. dám mu náký ty litry ať mi ho upgraduje a opraví... no a uvidíme.. pak sem postnu co to bylo za chybu...

GL a HF... a přeju vám ať se enstane vám co mě...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkus třeba jiný ovladače na grafárnu... Možná bude vadná přímo grafárna takže si zkus pujčit od někoho grafarnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zkus třeba jiný ovladače na grafárnu... Možná bude vadná přímo grafárna takže si zkus pujčit od někoho grafarnu.

 

Když to dělá již při bootu pc a na jiném jde v pohodě tak to nemůže být ovladačema, ale pravděpodobně grafikou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D hele podle mého to nebude v grafice protože jak tu někdo říkal buď by pípal anebo by se ti seknul total obraz (aspoň tohle mi to dělalo když se mi pokakala grafika :)) mno tipoval bych v základové desce ... nemůžu si vzpomenout jak se tomu říká ale to čím připojuješ monitor k PC... :) skus si odněkoho půjčit monitor a uvidiíš...

 

podle mého teda buď to anebo skus restartnout grafiku to jsem když se mi pokakala asi měsíc dělal pak jsem šel stejně reklamovat... :D (byl vní studený spoj)

Edited by DarkWizard

Share this post


Link to post
Share on other sites
a nemáš náhodou přetaktovanou kartu? :)

ou.. taktovani nemam rad... sem jednou taktoval grafiku........... jako jelo to fakt mazec!!! tak 10sec .......... pak se mi zakourilo z bedny a bylo po prdeli :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo u taktovani musis taky trosku pouzivat mozek a po kazdym vetsim taktu to projet na artefakty apod..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×