Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
SneakerXZ

Restrukturalizace sekcí

Recommended Posts

Máte nějaký nápad, která sekce by měla být přidána? či nějaka odstraněna? lépe pojmenována?

 

Osobně mě žádna nenapadá, ale věřím, že někdo by mohl vymyslet řešení. Všichni si stěžují na bordel na fóru, takže menší restrukturalizace sekcí by se možná hodila?

 

Nějaké nápady?

 

Přijmám nápady i na různé rozšíření do fóra, které by mohly pomoct.

Co je dle vás potřeba provést?

Přejmenování sekce Ascent na Arcemu

Přidání sekce Trinity jako podkategorii k MaNGOS či k ostatním emulátorům?

Sekce Grafika na stejnou úroven jako např. sekce Programování

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já bych jendak přejmnovala sekci Ascent na Arcemu, protože se tu myslí ten ascent, co už dávno není.

 

u ostatních emu, by mžobné neškodili přidat pod kategorii Trinity

 

Když vidím tu sprominutím demnci, mám sto chutí aby to byla sekce s návody na server, kam by mohli ti uživatele ,který by vyplnili test ze znalostí a otázky by byly náhodně generováni, aspon by se zamezilo pak dotazům typu: a co je to Mangos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravil jsem první příspěvek a stručně shrnul vaše názory ke, kterým se ostatní můžou vyjadřovat jestli je to blbost a tak. Budu tam postupně přidávat i další a až se nabere nějaké množství názorů, tak to nějak přeberem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

možná by pomohla sekce, kam by se dali všechny návody, a mohli tam psát jen určení lidé, takže by tam nebyl spam "mega hyper schopných nových adminů". a diskuse a problemy by se řešily v jiném, takže co udělat ještě ke každé sekci (mangos ascent atd..) ještě podsekci problémy? aby byly rady na jednom místě, diskuse na jednom místě, dotazy a blbé dotazy na jednom místě.

 

Co něco o webech ? kde kdo shání weby pro svoje serverry, a dost lidí tu publikuje svoje RS, tak by to, a svoje problémy s PHP řešily tam. (bylo by to přehlednější než jen programování)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, jestli přejmenovat sekci Ascent na ArcEmu je váhavá situace, protože se stále pracuje na obou emulátorech - http://www.ascentcommunity.com/ & http://arcemu.org/ .

Jinak je pravda, že používanější je ArcEmu, tudíž hlasuji pro přejmenování na ArcEmu.

 

Dále v sekci Ascent/Scripting , Scripting bych rozdělil na tři části, tři podsložky, a to LUA & C++ & PATCH.

 

Poté bych možná zrušil sekci Tools a vytvořil bych v sekcích emulátoru podsložky Tools - MaNGOS/Tools , ArcEmu/Tools. Zkrátka tyto pomocné programy bych postoval do sekcí daného emulátoru.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co tedy udělat sekci ve stylu Ascent + Deriváty s podsekcemy Ascent a Arcemu, něco podobného pro mangos a trinity?

 

edit:ad víše: tools rozhodně přesunout k jednotlivým emulátorům, možná zrušit sekce jako programování a místo toho z nich udělat podsekce offtopicu, popřípadě přidat podsekce jako Grafika, Web a podobně (čímž by se také ulevilo kategorii fórum/web, která byla původně zamýšlena pouze ve vztahu k tomuto fóru. Také by možná nebylo od věci oddělit scripting a web/php pro jednotlivé emulátory.

 

Tohle všechno jsou ale malé změny, chtělo by to spíše něco jako nějaký text pro každou kategorii (ve stylu pravidel pro postování serverů do sekce servery), který by uváděl, co všechno se může v dané sekci probírat. Samozřejmě v případě nedodržení takto očividné věci by bylo na místě tvrdě trestat .)

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo by sekciu "som lama" alebo "pre noobov" alebo "som tu prvý krát" alebo "Asi blba otázka" ale tam by písala väčšina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mě přivádní k něčemu jako sekce "Rychlá pomoc", která by sama mazala témata stará x dní, pokud by se do té doby dospělo k nějakému hodnotnému řešení, přesunovalo by se to třeba do archívu, který sice nikdo nečte, ale co. když už jsme u archívu, určitě posunout víc nahoru a víc využívat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
možná by pomohla sekce, kam by se dali všechny návody, a mohli tam psát jen určení lidé, takže by tam nebyl spam "mega hyper schopných nových adminů". a diskuse a problemy by se řešily v jiném, takže co udělat ještě ke každé sekci (mangos ascent atd..) ještě podsekci problémy? aby byly rady na jednom místě, diskuse na jednom místě, dotazy a blbé dotazy na jednom místě.

 

Co něco o webech ? kde kdo shání weby pro svoje serverry, a dost lidí tu publikuje svoje RS, tak by to, a svoje problémy s PHP řešily tam. (bylo by to přehlednější než jen programování)

WoWResource developers? Nefungovalo to před rokem a půl, nebude to fungovat ani dnes (a to se tu tehda pohybovalo několikrát více schopných lidí).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupkoid: nemyslím, si že jinora myslela to co ty, řekla bycch, že myslel to co já :)

 

Tak mě napadlo udělat tady na ofru něco jako "online podpora pro nooby" kde bya vybraná skupinka lidí, sloužila jako poradci pro tyto lidi.

 

btw. možná by chtělo rozdět nabídku práce nebo přidatk jednotlivým sekcím, že by byla nabídka na gm u mangosu, nabýtka na gm udalších emu, dála nabídka práce týkající se webu a možná by se mohla hodit inzertní sekce, kde by se psali nabíkdy jako schánění server nebo webhostingu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
WoWResource developers? Nefungovalo to před rokem a půl, nebude to fungovat ani dnes (a to se tu tehda pohybovalo několikrát více schopných lidí).

 

 

ne, myslel jsem to jako tak, aby se nemíchali dotazy a návody, Rady a spam atd... nemyslel jsem subforum pro pár dobrejch programátorů, ale pro lidi, kteří píšou návody a radí, každou chvili u někdo hledá SVNka atd, a nemuže je v té haldě spamu nalézt, proto sem myslel sekci návody a sekci pro otázky....l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kořenová sekce emulátoru a sekce Všeobecná diskuse dost splývají, co to sloučit pod všeobecnou diskuzi, pokud jde zablokovat přispívání do té kořenové.

 

Dále určitě k Ascent i Mangos sekcím podsekci web - webovky.

 

Přejmenovat Mangos na Mangos + Deriváty (Trinity,...) a Ascent na Ascent + Deriváty a udělat pro "hlavní" emu stávající kategorie - Všeob. d., Scripting, Tipy a Triky a k tomu boční pro diskuzi o derivátech

Tj

- root
- mangos a deriváty
   - mangos
      - všeob. d.
      - scripting
      - ...
   - trinitycore
-...

 

Nebo něco v tom stylu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne, myslel jsem to jako tak, aby se nemíchali dotazy a návody, Rady a spam atd... nemyslel jsem subforum pro pár dobrejch programátorů, ale pro lidi, kteří píšou návody a radí, každou chvili u někdo hledá SVNka atd, a nemuže je v té haldě spamu nalézt, proto sem myslel sekci návody a sekci pro otázky....l

Dobré návody jsou (nebo aspoň bývávaly) připíchnuty v daném subfóru. Nemyslím si, že drobit fórum na víc a víc podsekcí je ta správná cesta. To se týká i dalších zde uvedených ideí, od jistého momentu totiž více sekcí nepřináší zpřehlednění fóra, ale přesně opačný jev. A za sebe, nechce se mi hledat mezi kvanty subfór to jediné pravé, do kterého bych mohl postnout svůj dotaz beze strachu o BAN... Přeberte si to jak chcete, volba je stejně na vás. Já si zvykl na současné uspořádání a výkřiky do tmy typu "nejde tu nic najít" bych nesváděl na fórum, ale na samotné uživatele.

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

i když to neni k centralizaci fora...

 

zavést pravidlo o postování nových topiků, aby každý topik začínál definicí, jako [mangos] / [trinity] {v p59pad2 spolecneho fora} [Navod] / [dotaz] / [projekt] / [DB] / [patch] / atd.......

 

prsotě aby to bylo přehlednější.

 

 

kupkoid: konretněji sem to myslel jako takové pěkné FAQ kam by moderátoři dávaly všechny návody atd... prostě

 

mangos
           FAQ
           Databáze
           weby
           Skripting
atd..

Edited by jinora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojo a axxxa, dobrá idea... sekce "Rychlá pomoc", ve které by se nepřičítaly příspěvky k celkovému počtu příspěvků (Aby tam nebyl strašlivý posthunting, zkrátka jako v offtopic). A ta sekce by se mazala + by to procházel administrátor a mohl by uspěšně vyřešené nooboviny locknout a hodit do sekce "Uspěšně vyřešené nooboviny". Tím by se odfiltroval spam v kategorii MaNGOS a Offtopic. Offtopic je offtopic a ne "pls help".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sekce Grafika byla přidána. Rovněž jsem přidal sekci Web, která bude sloužit k tomu čemu omylem sloužila tato. Tyto sekce společně s Programování a Linux jsem přesunul pod Offtopic.

 

Také jsem prošel téma, která se nehodí do této sekce a dal je do sekce Web, když bych něco přehledl, tak moderátoři to mohou sami přesunout, ostatní mohou upozornit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kořenová sekce emulátoru a sekce Všeobecná diskuse dost splývají, co to sloučit pod všeobecnou diskuzi, pokud jde zablokovat přispívání do té kořenové.

 

Provedeno. :) Teď jestli si to nemyslel naopak? Přesunout Všeobecná diskuse do kořenové a tu Všeobecná diskusu smazat?

 

Tohle všechno jsou ale malé změny, chtělo by to spíše něco jako nějaký text pro každou kategorii (ve stylu pravidel pro postování serverů do sekce servery), který by uváděl, co všechno se může v dané sekci probírat. Samozřejmě v případě nedodržení takto očividné věci by bylo na místě tvrdě trestat .)

 

Nějaký ten text napiš a klidně ho tam přidám. Pokud bude smysluplný.

 

Co se týče přejmenování sekcí Ascent a MaNGOS a přidávání různých nových sekcí pro ně atd. chtělo by to trochý víc promyslet. např. mi přijde šílené mít 3x sekci na Tools a to samé pro Web.

 

P.S: Pro začátek přidám sekci Trinity.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Provedeno. :) Teď jestli si to nemyslel naopak? Přesunout Všeobecná diskuse do kořenové a tu Všeobecná diskusu smazat?

 

Myslel jsem to takto, v principu je to jedno, jde o to, aby se to sloučilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×