Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Welsy

Váš maximální takt/skóre v 3DMARK06

Recommended Posts

Zakládám toto téma, aby jsme vlastně zjistili, kdo má co za PC, já osobně jedu na I5-750,ATI Radeon HD 5770, 4GB RAM Corsair 1600mHz o taktu níže.

 

Včera jsem potřeboval trošku vyzdvihnout výkon kvůli několika věcem - povedlo se.

 

Z procesoru I5-750 která má v základu 2.67(66) gHz jsem vymáčkl o jedno gHz více! nyní jedu na vynikajícím čtyř jádrovém procesoru a na taktu 3.77 gHz. Dokonale mi k tomu taktu dopomohl EPU-6 Engine. Větrák mám úplně normální, a zdroj o něco kvalitnější 550W, další překvapení tohoto procesoru i po taktu zůstává bezchybný chod všech aplikací, nijak moc nefučí a nezahřívá se, teoreticky bych ho mohl vyzdvihnout ještě výš, ale nerad riskuju.

 

Z GPU ATI Radeon HD 5770, která měla default clock 850, jsem clock vytáhl až na 900, přičemž memory z 1200 na 1350, při vyším taktu už pomalu blbla při 3DMARK06.

 

Z Ramek Corsair 2x2 GB, původně jely na 666mHz (2x) v režimu JEDEC #3, to znamená, že každá RAMka měla v základu 1333mHz (666x2), po upgradu na režim XMP-1600 bez žádných problémů nyní jedou na 800 mHz, v upgradu nyní každá ramka vezme 1600mHz. Časování CL9 je z 9-9-9-27 v XMP-1600 módu změněno na 8-8-8-24, což je podle mého veliký úspěch

 

Přejděme k testům:

 

Před upgradem s rozlišením 1680x1050: http://www.uploadgeek.com/share-A691_4C55310E.html

Po upgradu s rozlišením 1680x1050: http://www.uploadgeek.com/share-43C2_4C55315B.html

Po upgradu s rozlišením 1280x1024: http://www.uploadgeek.com/share-8AFC_4C55319D.html

 

A co vy a váš pokrok, testy z 3DMARK06, nebo popis vaší sestavy?

Edited by Welsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D test notebooku zatiaľ testujem iné Benchmarky.

 

Zostava:

 

CPU: Intel Core i7 720QM @ 1.6Ghz TurboBoost 2.7Ghz 6MB Chache

RAM: Samsung 2x2GB DDR3 DL 1333Mhz CL9

HDD: Segate 7200RPM 500GB SATA

GPU: nVidia GeForce GT 230M 1GB VDDR3 CUDA Core: 500-550Mhz Shaders: 1200-1300Mhz Mem: 800Mhz

 

Výsledky:

 

PCMark Ventage 1280x1024 - 6018 PT

3DMark 06 - 6621

Edited by Jamira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sestava:

CPU: AMD Phenom II X2 555 3.2Ghz L3 6mb

RAM: Kingston HyperX LL 1GB 800MHz + Patriot Extreme Low Latency 2GB (kit 2x 1GB) 800MHz

Grafická karta: ATI Radeon HD 5670/DI/1GD5 1GB DDR5

HDD: Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 160GB

 

Výsledek:

3DMark Score: 10157 3DMarks

SM 2.0 Score: 4006

SM 3.0 Score: 5046

CPU Score: 2571

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Omlouvám se za OT je mi to trochu blbý taky jsem si chtěl nataktovat PC resp procák a grafiku, ale nevím jak na to poradil by někdo?

 

PS: Necro je moderátor? Super GL :)

Edited by hejsek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hejsek - něco si o tom přečti popř. si stáhni dříve zmíněný EPU-6 Engine, ten ti to nataktuje na hranici možností, aby si měl malou spotřebu + vědší takt.

K taktu GPU mám informace jen ku ATI - stáhni si nejnovjejší ovládače, pravým klikni na plochu, potom označ CatalystControl Center => Grafické => ATI Overdrive a taktuj :) Potom zkoušej 3DMark06, jestli se vyskytnou nějaké komplikace (pruhy) tak vypni a zapni PC, a ubírej na taktu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ahoj, nevadí že nemám desku od Asusu? 

 

Edit: Tak je to jasný "EPU-6 Engine does not support this model"...

Edited by hejsek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud ani nevíš, co přesně máš v PC, jsi na nejlepší cestě k průseru. Zásada č. 1 při OC je znát svůj hardware líp než sebe. Zásada č. 2 je poznat ho ještě o něco víc. A zásada č. 3? Rozhodit sítě po internetu a podívat se, jak se stejným hardwarem při OC nakládali odborníci. Pak teprve můžeš vůbec něco zkoušet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desku od Asusu mám taky. Jinak jak dříve napsal Kupkoid - *na to, pokuď nevíš, co máš za sestavu.

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jsem snad řekl? Já vím co mám za sestavu ale má otázka původně zněla "Nevadí že nemám desku od Asusu?".

 

Takže absolutně nevím "Vo co go".

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud se ptáš, zda nevadí, že máš desku od ASUSu, nevíš co máš v PC za hardware. Znalosti podporovaných technologií MB patří mezi ty nejelementárnější. Navíc ses očividně před downloadem a instalací ani nepodíval na seznam podporovaných desek. Tak tu prosím nemudruj o tom, že víš, co máš za sestavu - nevíš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud se ptáš, zda nevadí, že máš desku od ASUSu, nevíš co máš v PC za hardware. Znalosti podporovaných technologií MB patří mezi ty nejelementárnější. Navíc ses očividně před downloadem a instalací ani nepodíval na seznam podporovaných desek. Tak tu prosím nemudruj o tom, že víš, co máš za sestavu - nevíš.

Napsal jsem to trochu nečitelně to je fakt bylo to myšleno "Jestli vadí že desku od ASUSu nemám".

 

Ne nepodíval jsem se na seznam podporovaných desek a? Pochybuju že to tak někdo dělal, vím co v PC mám za komponenty  a to mi bohatě stačí, znalost podporovaných technologií MB podle mě nepatří do základních znalostí...

Pokud to budu chtít zjistit podívám se do manuálu nebo na internet...

Pouze jsem se ptal abych se nemusel kvůli tomu hrabat v BIOSu, očividně to tak udělat musím jelikož se mi tu nedostalo rady ale zbytečného flame.

 

I tak děkuji za váš názor, a prosím stop flame.

Edited by hejsek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedostalo se ti rady? Možná bys měl před podobnými soudy trochu více číst, co se tady psalo.

Pokud ani nevíš, co přesně máš v PC, jsi na nejlepší cestě k průseru. Zásada č. 1 při OC je znát svůj hardware líp než sebe. Zásada č. 2 je poznat ho ještě o něco víc. A zásada č. 3? Rozhodit sítě po internetu a podívat se, jak se stejným hardwarem při OC nakládali odborníci. Pak teprve můžeš vůbec něco zkoušet.
Já si myslím, že je v tom příspěvku, vzhledem k informacím o tvém HW veškeré žádné), řečeno naprosté maximum. Lépe ti bez exaktních informací o HW který vlastníš nejsme schopni pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedostalo se ti rady? Možná bys měl před podobnými soudy trochu více číst, co se tady psalo. Já si myslím, že je v tom příspěvku, vzhledem k informacím o tvém HW veškeré žádné), řečeno naprosté maximum. Lépe ti bez exaktních informací o HW který vlastníš nejsme schopni pomoci.

 

Vlastně jsi mi pouze řekl jak neznám svůj HW, já jsem položil otázku jednoduchou "Jak si nataktovat procesor a grafickou kartu".

 

Na mou otázku jsem odpověd nedostal, vlastně jsi tak zdůraznil že jsem pouze "noob" co si ani nenajde článek o taktování na internetu.

Já jsem to samozřejmě hledal, ale od čeho jsou asi fora? Od čeho jiného než diskuze a předvání si "rad" a zkušeností...

Edited by hejsek

Share this post


Link to post
Share on other sites

ASUS G51Jx-SZ168D

Core i3 330m 2,13Ghz @ 2.66ghz

2x2GB DDR3 1066Mhz@ 1333Mhz

GTS 360M 550@630 1300@1580 1800@2085

500GB 7200rpm seagate

 

3DMark 2006 10630

3DMark Vantage 6439

 

az se k tomu nekdy rozhoupu tak vymenim pastu a pridam dalsi pasivy a zkusim dat 11k :D

pripadne v nibitoru zvednu Vcore bohuzel zatimn nepodporuje moji grafiku

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlastně jsi mi pouze řekl jak neznám svůj HW, já jsem položil otázku jednoduchou "Jak si nataktovat procesor a grafickou kartu".

 

Na mou otázku jsem odpověd nedostal, vlastně jsi tak zdůraznil že jsem pouze "noob" co si ani nenajde článek o taktování na internetu.

Já jsem to samozřejmě hledal, ale od čeho jsou asi fora? Od čeho jiného než diskuze a předvání si "rad" a zkušeností...

Hlavně, že máš zameteno před vlastním prahem. Jedinou informaci, kterou jsi nám tady poskytl, je fakt, že nemáš desku od ASUSu. My zas nemáme věštecké koule...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laskavě mi tady přestaňte OT-ovat! Toto téma je jen a jen pro to, abyste tady vypsali své skóre, né se jako dementi ptali jak na to, od toho jsou ostatní internetové stránky - řešte si vaše spory přes PM a ne tady...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z procesoru I5-750 která má v základu 2.67(66) gHz jsem vymáčkl o jedno gHz více! nyní jedu na vynikajícím čtyř jádrovém procesoru a na taktu 3.77 gHz. Dokonale mi k tomu taktu dopomohl EPU-6 Engine. Větrák mám úplně normální, a zdroj o něco kvalitnější 550W, další překvapení tohoto procesoru i po taktu zůstává bezchybný chod všech aplikací, nijak moc nefučí a nezahřívá se, teoreticky bych ho mohl vyzdvihnout ještě výš, ale nerad riskuju.

 

 

ted sem to procital a nekde je neco spatne pravdepodobne si ten procesor vubec nepretaktoval jinak si neumim vysvetlit ze mas jen 3600 bodu v testu procesoru zrejme ses jen podival na takt kterej ten procesor udava pri turbo boostu

(ja mam na i3-330M 2850 bodu ale je to jen 2jadro :D)

 

EDIT: prosel sem tabulky a je to na beton jisty ze si pretaktoval kulovy :D

EDIT: po tom pretaktovani co tu uvadis bys mel dostat okolo 5500-5700 bodu za procesor :D

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak dávam vám sem test môjho náhradného PC :), keďže pred víkendom u nás boli búrky tak mi vypálilo celý PC :(.

Tak som taktoval náhradný ale taktoval som len procák lebo grafika má len pasívne chladenie a je to LOW-END.

 

CPU: Intel Core 2 Duo E5400 z 2,7 GHZ nataktovaný na 3GHZ

HDD: WD 160GB 7200RPM

RAM: 3GB 800MHZ v systéme sa javia iba ako 333MHZ

GRAFIKA: MSi R4550 1GB GDDR3(1400MHZ), GPU(500-550MHZ), SHADER(600MHZ)

 

Dostal som z toho skóre

3DMark 06 - 6823 (dosť bodov bolo strhnutých kvôli grafike) :(

 

Ale už mi prídu o týždeň nový komp :) sa neviem dočkať do čerta :D.

Edited by SiLvEr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Máš procesor přetaktovaný leda ve své mysli. Jen kvůli ověření jsem si 3dm06 stáhl a s Athlonem X4 na 3.0GHz mám CPU score ~3950. A to je Ci5 >> Athlon X4. Celkový výsledek byl 12 590. HD4850 a 4GB DDRII RAM. Možná jsem ze staré školy, ale co se netaktuje v BIOSu, to jako by nebylo. Asi tam nemáš zaškrtnuto "načíst i po rebootu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikdy jsem nechapal tuhle manii pretaktovavani.K cemu?Starej stejne pobezi pomalu a ty novejsi masiny ani neni potreba taktovat beha to fantasticky...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, s tím že skóre neodpovídá tvému procesoru se klidně připojím; konfigurace popsaná na obrázcích

1280x1024

1280x1024w.th.png

1680x1050

1680x1050.th.png

1920x1200

1920x1200.th.png

(3D Mark 2006)

Edited by Hkarta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako písal Welsy, že stabilita je perfektná tak to pravda asi nebude, lebo strháva to body aj za stabilitu ;), možno sa stabilita na oko javí ako normálna ale určite to štrajkuje vo výpočtoch :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×