Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
WinRAR

Muj prvni webdesign

Recommended Posts

Cawte, urobil som môj prvý webdesign pls ohodnote ho.

 

Po dlhom cvičení, prezeraní tutoriálov... Prišiel na svet nový design. Pomohol som si jedným tutoriálom:

 

9aptgsbz8hgt6jz5dysyamdjfrv9nsvk.png

 

Prosím nekomentujte to logo, robil som to pre kamoša a on povedal že tam to logo chce aj ked sa to tam nehodí

post-8480-1282472491,68_thumb.png

Edited by WinRAR
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je jasné, že první tvorba není kdovíjaká, ale je vidět že máš nějaké ponětí jak rozdělit prvky stránky což tě odslišuje od některých tvůrců. Tak a teď vytknu pár věci na kterých by jsi mohl do budoucna zapracovat.

 

Barvy :

Vzdy na webu pouzivej co nejmine barev. ( priklad : bila, seda, oranzova ) Vzdy nez zacnes tvorit grafiku pro stránku si můsíš uvědomit na jaký typ uživatele bude směřována pokuď se jedná o nějaký herní web určitě by měl obsahovat nějaké grafické prvky ze hry. Co se týče tvého sladění tak ty zase používaš až příliš mnoho barev, pokusil bych se to nějak příjemněji rozlišit barvu textu s barvou pozadí a barvou toho bloku, je to všechno modrý a člověk by se mohl ztratit.

 

Fonty :

Doporučuji nepoužívat moc okrasné fonty anebo fonty které nepodporují české znaky, nikdy nevíš kdy budeš něco potřebovat s českými znaky, navíc můžes sladit font grafiky s fontem textu na stránce. Co se týče pozicování textu a také jeho velikost, bych to zkusil trošičku decetněji. Doporučuju se porozhlédnou po nějakých šablonách a vzít si příklad.

Taky si dávat pozor na barvu textu aby nesplývala s ostatnímy prvky webu.

 

Pozadí :

Vybrat pozadí umí každý, ale upravit si ho tak aby sedělo do stránky je dosti problém, vždy musíš taky uvažovat, že tu stránku někdo bude řezat a pak kódovat.

 

To je tak vše mohl bych napsat více, ale v tuto chvíli to nemá smysl. Opravdu doporučuju se rozhlédnout po google najít si nějakou hezkou šablonu a zkusit ji napodobit. Při tom se naučíš jak vytvářet nové grafické prvky a snad si i něco osvojíš do budoucna. Jinak GL HF xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Design... Pojem design má znamenať čistota inovácia prehľadnosť a niečo na čo sa dá pozerať.

Pojmem to tak že OK 1x prežijeme...

 

Všetko sa podla niečoho riady a odporúčam používať schémy pre farby či už podla "color triad" viacej info. viz. Goole.com

Čistota prechodov a nepoužívať Skicár z Win7.

 

LOGO: už ma sere keď všade je World Of F*CK ME to nemáte trocha nápadov na niečo originálne...

FONT: Používajte štandardné fonty nikoho nezaujíma lúštiť čo to je napísané a sťahovať to do PC zo serveru.

POZADIE: malé menšie najmenšie je lepšie a z prechodom do farby pozadia nie prechod a sek a keď mám LCD 1920x1080 a mám tam potom okraj.

 

Ako posledné chceš kvalitný template registruj a kúp si účet na stránkach kde si ich môžeš sťahovať a upravovať podla seba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fonty :

Doporučuji nepoužívat moc okrasné fonty anebo fonty které nepodporují české znaky, nikdy nevíš kdy budeš něco potřebovat s českými znaky, navíc můžes sladit font grafiky s fontem textu na stránce. Co se týče pozicování textu a také jeho velikost, bych to zkusil trošičku decetněji. Doporučuju se porozhlédnou po nějakých šablonách a vzít si příklad.

Taky si dávat pozor na barvu textu aby nesplývala s ostatnímy prvky webu.

Ten font je zo stranky ceske fonty takze ceske znaky asi podporuje

 

B30: a víš že mě jsou ty rámy taky nějaký povědomý? :D Tipuju MS Paint z Win7 :teehee:

 

Robil som to v photoshope :rolleyes:

Edited by WinRAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stránka se spíš hodí pro nějaký blog. Využití fontu je doopravdy otřesné.

Design jinak není až tak špatný ale zkus dělat design na rozlišení 1024*XXXX.

Pozadí nemusíš mít tak velké. Podívej se na různé WoW weby, herní portály a uč se :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Robil som to v photoshope :rolleyes:

No dobře, ale opravdu se mi ty rámy zdají povědomé, já si nemůžu pomoct. Udělej něco dalšího, uvidíme. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobře, ale opravdu se mi ty rámy zdají povědomé, já si nemůžu pomoct. Udělej něco dalšího, uvidíme. :)

ok urobim ale ted nemam moc casu tak potom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doporučuji ti používat Lorem Ipsum místo toho : text text text.. a zkus se kouknout na nějaké návody :)

Edited by Kate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Úprimne? Prestaň sa venovať webdesignu.

Tak toto je epic, si zabil :D

Edited by Dendoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Design môže robiť len osoba z nadaním a cítením pre grafiku. Ty nemáš bohužiaľ ani jedno ani to druhé.

Ako bolo napísané nechaj toho nemá to cenu :)

 

Možno sa vám to zdá tvrdé ale niekto mu to musí predsa povedať

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nezbývá než souhlasit s Angelem. Bohužel to s webdesignem nemá nic společného. Denně mi pod rukou projdou stovky webů. Osobně bych nic lepšího asi neudělal, ale buď tě čeká hodně tvrdá práce nebo se na to vykašli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nezbývá než souhlasit s Angelem. Bohužel to s webdesignem nemá nic společného. Denně mi pod rukou projdou stovky webů. Osobně bych nic lepšího asi neudělal, ale buď tě čeká hodně tvrdá práce nebo se na to vykašli.

 

Hmmm tak ja se nato vykašlu :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm tak ja se nato vykašlu :ermm:

 

Nevzdávej to a začni na sobě makat :) S tímhle přístupem to nikam nedotáhneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevzdávej to a začni na sobě makat :) S tímhle přístupem to nikam nedotáhneš.

 

Nwm mozna zacnu, ale ted nemam cas delam na jednom serveru :whistling:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OT

Kdy už konečně pochopíte že ve WoW není budoucnost :P

/OT

Edited by Wladass

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochu netradiční odpověď. :D Doufám že tomu budete rozumět. :) Nechci machrovat, jenom je to takovej vtípek :P

 

#include <stdio>
#include "WoWResource.h"

using namespace std;

// prototypy
int main();
bool reWinRAR(char *args);
void reWladass(char *args);

//main
int main()
{
   char WinRar_orig  = "Nwm mozna zacnu, ale ted nemam cas delam na jednom serveru  ";
   cout << "Original Massage: " << WinRar_orig << endl;
   reWinRar(WinRar_orig);

   cout << endl;

   char Wladass_orig = "Kdy už konečně pochopíte že ve WoW není budoucnost  ";
   cout << "Original Massage: " << Wladass_orig << endl;
   reWladass(Wladass_orig);

   return 0;
}

// odpoved pro WinRAR
void reWinRAR(char *args)
{
   cout << "RE:" << "Jestli něčeho chceš v životě dosáhnout, tak si za tím musíš jít. " << endl;
}

// odpoved pro Wladass
void reWladass(char *args)
{
   cout << "RE:" << "Já si taky říkám..  Ale je to docela sranda někdy.  Cata si vyzkouším, projdu si to a možná mě WoW ještě do léta 2011 bude zajímat, ale.. Nevím.. " << endl;
}

 

EDIT: fatální překlep.. :P

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já jo,pořádně si to přečti.A taky "ten" kousek "bool reWinRar(char *args)" - Co ti to asi říká?..Hm?Co znamená "Re:WinRar"...Atd.. :D Nehuntím posty,tak klid! :(


Edit:Jinak pro ty "lidi" co začnou rejpat - "Ano,pokud jsem to dobře pochopil,tak tomu rozumím"..

A ostatní "char Wladass_orig" Ti taky něco říká,určitě :D ..

Edited by Shadowhack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×