Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Shadowhack

Nutnost školy

Recommended Posts

Zdravím všechny,měl bych takovou otázečku a chtěl bych znát váš názor..

Myslíte si,že hodně záleží na jakou školu člověk půjde?

(Teoreticky)

Řekněme,že chci být programátor,resp. chci programovat atp. a baví mě to.. ->Myslíte si,že je důležité jakou školu si vybrat?Musím jít na střední?Myslíte si,že zaměstnavatelům jde o to, že máte "Papír,byl jsem na střední a mam maturitu" nebo spíš o to,aby ste měli nějaký učňák,a uměli o to,co tomu zaměstnavateli jde?

Snad jste mě pochopili :D ..

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hele tak ti řeknu ja byl rozhodnutej jít na Informační spoje.. nakonec mě vysvětlili že to nemá smysl že techto programatoru a grafiku je toho moc,pokad nebydlíš někde ve větším městě.. nakonec sem si vybral řemeslo které je placené 3x líp co sem chtěl a mám jistotu že si práci najdu všude protože to je hodně žádaný kdežto tohodle co je moc je všude plno,hlavní je že si vyučenej...a šikovnej v oboru rozdíly v tom nejsou Matura.. na co když mě vemou bez ní a plat je stejný :P

Edited by Kafu

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jo,protože já chodím na střední,elektrotechnická obor IT - Přenosové sítě,i když bych asi aplikační software chtěl víc,ale ..

No,tak díky za názor :P Jsem o něco chytřejší :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Záleží jak kde :) Jsou povolání kde tě bez vysoký nebo bez maturity nevemou a jsou povolání kde rozhodují vědomosti a zkušenosti nad "papírem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

No právě..To je ten problém,no..

Je složitější 4letý obor,nebo učební + nástavba?Nebo je to to samý?

 

To nejde takhle říct, na tohle nikdy nedostaneš konkrétní odpověď. Já mám za sebou třeba elektro průmyslovku a 90% toho co do mě hustili a co jsem se tam naučil v životě nepoužiji, alespoň ne v odvětví, kterému se věnuji. Je to věc názoru a konkrétního člověka a oboru. Tohle si musíš ujasnit sám.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No právě,chodim na již zmiňovanou střední a matematiku co tam učí a některé ostatní věci také v životě u PC nepoužiji..Což je docela k ničemu no..

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No právě,chodim na již zmiňovanou střední a matematiku co tam učí a některé ostatní věci také v životě u PC nepoužiji..Což je docela k ničemu no..

 

Tohle je hrozna blbost... pokud nechces celej svuj zivot ztravit u psani webu v php... tak je stredoskolska matematika naprostej zaklad...

 

Tady se presne lame chleba, jestli chces patrit do kategorie cvicena opice... ktery nekdo popise algoritmus zcela dopodrobna, a pak jen bastli kod...

Nebo jestli chces patrit do skupiny trochu na urovni... a kdyz ti sef zada nejakej problem... rict si, aha, on je to NP tezkej problem, kdyz to vezmu hrubou silou bude to trvat tejden, kdyz to vezmu simulovanym zihanim, bude to na chvilku, ale nedostanu uplne optimalni reseni... :)

 

Ta druha kategorie stavi zrovna na stredoskolsky matice jako naprostym zakladu... a stavi na ni dalsi veci :)

 

To jen tak na okraj kdyz si zcela teoreticky jako priklad uvedl programatora :)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak celé je to základ, já třeba na škole opvažuji jako trochu blbinu Biologii a podobně ale přes to jsem se přenes. :)

 

Problém je spíš že si to nezapamatuješ ty 4 roky.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poviem trošku z mojej strany išiel som za grafika a je mi super :D

Učíme sa všetko od začiatku od html [1-4 ročník] > css [1-4 ročník] > php [2-4 ročník] > photoshop [1-4 ročník] > flash [1-4 ročník]..

Je nás 8 takze paradna "grafická" group :D

 

Inak mame aj ine aktivity :D ako Counter Strike > Halflife > Warcraft 3 (Dota).. :D (Ked je čas)

A na praxi od rana 7:00 do 12:30 nam majster dáva nejaké doplnky o fotografovaní (donese vždy zdrkadlovku a tak :D)

 

(Nekritizujte tento prispevok, ano viem že naša škola ma i nedostatky i bez vás :D)

Edited by Dendoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dendoo jaký tam jsou kritéria pro přijetí?

Kdyby jsi se rozhodl na tu jeho školu jít, měl by jsi to hooooodně daleko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak celé je to základ, já třeba na škole opvažuji jako trochu blbinu Biologii a podobně ale přes to jsem se přenes. :)

 

Problém je spíš že si to nezapamatuješ ty 4 roky.

 

Hh, však změníš názor... první semestr na vejšce... předmět matematika 1... jeden z mnoha předmětů ten semestr... Obsahoval v sobě učivo komplet střední školy od definice celých čísel, přes logaritmy, exponencialy, limity, derivace, integraly... a byla z toho zkouška kde ses to musel naučit všechno :D a další semestr 3 předměty kde se tohle zas bralo jako základ co umí každej... a jelo se dál :D

 

Aspon v matice se na stredni skole hrozne moc pocita... to co se na stredni bere rok... na vejsce shrne do 1 prednasky... na cviku se spocitaj 3 tezky priklady. A hotovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dendoo jaký tam jsou kritéria pro přijetí?

No je to 4. ročný odbor z maturitou.. Tak musíš mať 2/3 aby ťa zobrali.. Je tam celkom v pohode, chodím tam busom..

Už sa neviem dočkať kedy skončia prázdniny :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×