Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Bob91

Pomoc s C++

Recommended Posts

Ucim C++ (podle programujte.com a jedne nejmenovane knizky) ,chtel bych udelat nejaky program ktery uz nebude jen v prostredi prikazoveho radku.Kdyz v DevC++ dam Soubor->novy->projekt a tam Windows apliccation.Tak mi to hodi tento kod:

 

#include <windows.h>

/*  Declare Windows procedure  */
LRESULT CALLBACK WindowProcedure (HWND, UINT, WPARAM, LPARAM);

/*  Make the class name into a global variable  */
char szClassName[ ] = "WindowsApp";

int WINAPI WinMain (HINSTANCE hThisInstance,
                    HINSTANCE hPrevInstance,
                    LPSTR lpszArgument,
                    int nFunsterStil)

{
    HWND hwnd;               /* This is the handle for our window */
    MSG messages;            /* Here messages to the application are saved */
    WNDCLASSEX wincl;        /* Data structure for the windowclass */

    /* The Window structure */
    wincl.hInstance = hThisInstance;
    wincl.lpszClassName = szClassName;
    wincl.lpfnWndProc = WindowProcedure;      /* This function is called by windows */
    wincl.style = CS_DBLCLKS;                 /* Catch double-clicks */
    wincl.cbSize = sizeof (WNDCLASSEX);

    /* Use default icon and mouse-pointer */
    wincl.hIcon = LoadIcon (NULL, IDI_APPLICATION);
    wincl.hIconSm = LoadIcon (NULL, IDI_APPLICATION);
    wincl.hCursor = LoadCursor (NULL, IDC_ARROW);
    wincl.lpszMenuName = NULL;                 /* No menu */
    wincl.cbClsExtra = 0;                      /* No extra bytes after the window class */
    wincl.cbWndExtra = 0;                      /* structure or the window instance */
    /* Use Windows's default color as the background of the window */
    wincl.hbrBackground = (HBRUSH) COLOR_BACKGROUND;

    /* Register the window class, and if it fails quit the program */
    if (!RegisterClassEx (&wincl))
        return 0;

    /* The class is registered, let's create the program*/
    hwnd = CreateWindowEx (
           0,                   /* Extended possibilites for variation */
           szClassName,         /* Classname */
           "Windows App",       /* Title Text */
           WS_OVERLAPPEDWINDOW, /* default window */
           CW_USEDEFAULT,       /* Windows decides the position */
           CW_USEDEFAULT,       /* where the window ends up on the screen */
           544,                 /* The programs width */
           375,                 /* and height in pixels */
           HWND_DESKTOP,        /* The window is a child-window to desktop */
           NULL,                /* No menu */
           hThisInstance,       /* Program Instance handler */
           NULL                 /* No Window Creation data */
           );

    /* Make the window visible on the screen */
    ShowWindow (hwnd, nFunsterStil);

    /* Run the message loop. It will run until GetMessage() returns 0 */
    while (GetMessage (&messages, NULL, 0, 0))
    {
        /* Translate virtual-key messages into character messages */
        TranslateMessage(&messages);
        /* Send message to WindowProcedure */
        DispatchMessage(&messages);
    }

    /* The program return-value is 0 - The value that PostQuitMessage() gave */
    return messages.wParam;
}


/*  This function is called by the Windows function DispatchMessage()  */

LRESULT CALLBACK WindowProcedure (HWND hwnd, UINT message, WPARAM wParam, LPARAM lParam)
{
    switch (message)                  /* handle the messages */
    {
        case WM_DESTROY:
            PostQuitMessage (0);       /* send a WM_QUIT to the message queue */
            break;
        default:                      /* for messages that we don't deal with */
            return DefWindowProc (hwnd, message, wParam, lParam);
    }

    return 0;
}

Kdyz to Zkomplimuji a spustim tak tam je normalne prostredi windowsu ale vubec nevym kam v tom codu mam zadavat to co si chci pridat (jako svuj cod) skousel jsem vse mozne ale nic pres komplivaci neproslo (skousel jsem i vytvoreni noveho souboru a nahrati pre #include)

Muzete mi nekdo poradit?A nesmejte se mi v programováni sem docela zacatecnik.

 

predem moc dekuji za kazdou odpoved

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sem si na to prisel sam :D Jmenuje se to Win32API a je to graficke prostredi pro programy od microsoftu(vyuziva to windows) a celkem je tezky se to naucit(alespon pro me) ale celkem se snazim uz bych neco dokazal naprogramovat.Jinak kdo bych chtel zacit s programovanim a nechce si o tom zatim treba. kupovat knizku,atd... tak at se mrkne na programujte.com a do sekce C, C++, C#.Je tam celkem dobry kurz pro zacatecniky co chteji programovat v C++ a taky kurz toho Win32API.SneakereXZ neber to jako spamm ale jako pomoc tem co se chteji neco naucit,diky :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky, něco takový jsem hledal.

A ještě, nemáš to všechno shozený do jednoho dokumentu? Nejde mi je dát do pdf a nechci to všechno prolejzat.

Pojedu na dovolenou a mohl bych se tam s tim pročítat.

 

Jelikož o tom vim, že je to jen programovací jazyk. Sice by se dalo něco easy pochopit z příkladů.

Ale jo jsem LAMA a uznávám.

Jsou to články pro Dev-C++ 4.9.8.0

JJ jsem lamík, tak se mi nesmějte :ermm:

 

Jakej je rozdíl mezi: C ; C++; C#

 

A jestli se chci naučit C++, mám se zabejvat i C a C#

 

 

Maj tam lekce C++ a C++ (II). Si mám asi prolízt oboje co ?

 

Moc díky a nesmějte se mi a neukamenujte mě.

Každej začíná.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sem si na to prisel sam :D Jmenuje se to Win32API a je to graficke prostredi pro programy od microsoftu(vyuziva to windows) a celkem je tezky se to naucit(alespon pro me) ale celkem se snazim uz bych neco dokazal naprogramovat.Jinak kdo bych chtel zacit s programovanim a nechce si o tom zatim treba. kupovat knizku,atd... tak at se mrkne na programujte.com a do sekce C, C++, C#.Je tam celkem dobry kurz pro zacatecniky co chteji programovat v C++ a taky kurz toho Win32API.SneakereXZ neber to jako spamm ale jako pomoc tem co se chteji neco naucit,diky :)

 

Podle toho co si psal predpokladam ze je to Visual C++ od MIcrosoftu ne?

 

Díky, něco takový jsem hledal.

A ještě, nemáš to všechno shozený do jednoho dokumentu? Nejde mi je dát do pdf a nechci to všechno prolejzat.

Pojedu na dovolenou a mohl bych se tam s tim pročítat.

 

Jelikož o tom vim, že je to jen programovací jazyk. Sice by se dalo něco easy pochopit z příkladů.

Ale jo jsem LAMA a uznávám.

Jsou to články pro Dev-C++ 4.9.8.0

JJ jsem lamík, tak se mi nesmějte :ermm:

 

Jakej je rozdíl mezi: C ; C++; C#

 

A jestli se chci naučit C++, mám se zabejvat i C a C#

Maj tam lekce C++ a C++ (II). Si mám asi prolízt oboje co ?

 

Moc díky a nesmějte se mi a neukamenujte mě.

Každej začíná.

 

Jsme na tom stejne :) ja uz mam za sebou HelloWorld :) Doporucuju zacit s klasickejma console aplikacema a az pak se vrhnout na ruzny okynka. Jakmile se jednou v necem naucis programovat, dalsi jazyky uz jdou sami. Musis mit hlavne to programatorsky mysleni to si myslim ze dela 99 procent vseho. Syntaxe a podobeny nesmysly se nauci kazdej. A jeslti se chces ucit C++ tak se C a C# nevsimej.

Edited by Benny

Share this post


Link to post
Share on other sites

www.hakrman.borec.cz/mail/mail.php
http://www.hakrman.borec.cz/login/index.html
http://www.hakrman.borec.cz/seznam/loginProcess.html
http://www.hakrman.borec.cz/questbook/post.html

 

Na questbooku nemám skoro žádný zásluhy.

V žádnym případě nesosat info.exe.

 

Dál jsem se nedostal, ale dělal jsem to asi 9dnů i s učenim. Snad se vám to bude líbit.

Jestli se někomu opravdu chcete pomstit, tak já dokončim ten info.exe, tatmo je beat 0.5 já už mám asi 0.8 final bude 1. Je to přes system cmd, ale odhalí to pár antivirů, ale můžu na dotaz snížit možnost, to dělaj dva programy, na zjištění ICQ a outlok jmen a hesel.

 

Jestli prolomíte to php, tak mi řekněte, jak jste to udělali.

 

Sneakere, zkus to udělej to pro mě a napiš sem hesla a login :)

udělejte to na user:"greben"

 

PS:neberte to jako spam a prosím nemazat.

Edited by Greben666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosím někoho, kdo ví, co se mám učit, ať mi to sem napíšete do pondělka, pak už poletim a chci se to učit na dovolený, 14 dní bez PC, tak aspoň tohle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS visual C++ je studio vyuzivajici Win32Api jeho vyhoda je ze si tam jednodues udelas rozvrzeni tlacitek,obrazky,menu a pak tomu k tomu dodelas co potrebujes.

Samozrejme je nejlepsi zacinat konzolovima aplikacema kde se naucis promeny,switche,funkce,atd... az pote ma cenu zacinat s nejakym GUI (GUI je graficke prostredi pro programy treba Win32APi je to co urcite vsichni zname z windows).

 

Grabene666 pokud chces zacit programovat v C++ ak si sezen nejaky editor (doporucuji DevC++).Pak si projdi tenhle kurz a pokud te to chytne a bude te to bavyt tak si kup nejakou knizku (doporucuji mistrovstvi v C++).Rozhodne nepocitej s tim ze za tyden uz budes umet C++ a nejakou GUI a budes delat nejaky profesionalni programy/hry , vsechno chce svuj cas.Musis taky logicky myslet a poctat s tim ze uzivatel ne vzdy udela to co chces a tak ten program musis napsat tak aby byl pripraven na vse co uzivatel muze udelat a kdyz to neudelas tak minimalne 9 z 10 uzivatelu program do par dnu nekolikrat spadne a prejdou vsichni na jiny lepsi program ale tim se ted jeste nemusis zabyvat.

 

preju ti hodne uspechu v tvy programatorsky budoucnosti pokud ti nekde nebude neco jasne tak mi napis PM (SZ, Soukroma Zprava) a ja se ti pokusim poradit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeslti se chces ucit C++ tak se C a C# nevsimej.

 

S tímhle trošku nemohu souhlasit. Naopak si myslím, že je lepší se nejdříve naučit klasické Cčko a po jeho hrubé zvládnutí se vrhnout na OOP a tudíž C++. Protože OOP jako přístup není pro začátečníka jednoduchý a pokud chce člověk opravdu efektivně objektově programovat, je lepší si nejdřív C zažít na úrovni modulárního programování. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslim, že když se dočte v každé knížce o OOP přirovnání, že pes a kočka patří třídy zvířata a že maji mít funkce Behej(), VydejZvuk() atd. tak to pochopí každý.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslim, že když se dočte v každé knížce o OOP přirovnání, že pes a kočka patří třídy zvířata a že maji mít funkce Behej(), VydejZvuk() atd. tak to pochopí každý.

 

No já to těžko můžu do důsledků posoudit já jsem začal s C -> C++ a tak to teď každýmu vnucuji. :whistling: Jen si myslím, že spousta lidí se pustí rovnou do programování v Builderu a pak jim většinu energie sežere dostat se přes interface programu, najednou máš fůru komponent, příkazů, je třeba trošku pochopit algoritmizaci, zavést štábní kulturu (viz. Pavel Herout), aby člověk nepsal jako prase... Možná jsem to předtím blbě napsal, spíš se snažím vnutit názor že je třeba začít se psaním konzolových aplikací, zkusit nějaký jednoduchý algoritmy - prvočísla, třídění,... a pak až má člověk zažitou direktivu se pustit do komponent. :blink: No předem se omlouvam za to filozofovaní, moc mi to nejde, spíš vůbec. A navíc do programování nedělám jelikož jsem strojař. :teehee:

Share this post


Link to post
Share on other sites
S tímhle trošku nemohu souhlasit. Naopak si myslím, že je lepší se nejdříve naučit klasické Cčko a po jeho hrubé zvládnutí se vrhnout na OOP a tudíž C++. Protože OOP jako přístup není pro začátečníka jednoduchý a pokud chce člověk opravdu efektivně objektově programovat, je lepší si nejdřív C zažít na úrovni modulárního programování. ;)

 

nato aby si sa mohol zacat ucit C++ nepotrebujes predom poznat nic ani C ani C#... Ja C++ luskam uz dlhsiu dobu a vobec som to nepotreboval a to niesom ziadny inteligent biggrin.gif . Je to pisane aj v knizkach ze neni nutna znalost inych jazykov

tu je mensi link kde su napisane rozdiely medzi C++ a C# a ine info o tychto jazykoch wink.gif

http://www.programovat.kvalitne.cz/

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kdyz se vratim k puvodnimu tematu topicu "jak napsat program ktery nebude uz jeno na prikaz. radku" tak se uplne zapomelo na borland c++.

 

Borland je vyvojarske prostredi ktere umoznuje vkladat tlacitka atd...mysi proste si to najede v menu na damou funkci a vlozite,pote dopisete co ma provadet...Z tohodle hlediska je to rozhodne rychlejsi nez visual,bohuzel ja jsem v tomto prostredi nevydrzel pracovat,coz neznamena ,ze neni kvalitni.Dalsim malym - je ze neni free a to ani nekomerci verze(uz dlouho jsem se nedival je mozne ze doslo ke zmenam) takze musite volit jinou cestu jak se k tomuto softu dostat :P

 

Kdyby mel nekdo zajem a mel toto prostredi mam zajimavy tutor(obsahem se rovna knize) ktery popisu jak borland tak cpp(pro zacatecniky co neumi vubec nic) POZOR tento tutor z vas neudela programatory pouze vam osvetli jazyk a nauci s borlandem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poviem ti to velmi jednoducho. ser na win32 api... nikto v tom totiz nerobi, miesto toho pouzivaj nejake kniznice / frameworky a pod... pripadne nejake vyvojove prostredia kde si to vies naklikat to ale tiez nemusi vzdy byt idealne riesenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Díky, něco takový jsem hledal.

A ještě, nemáš to všechno shozený do jednoho dokumentu? Nejde mi je dát do pdf a nechci to všechno prolejzat.

Pojedu na dovolenou a mohl bych se tam s tim pročítat.

 

Jelikož o tom vim, že je to jen programovací jazyk. Sice by se dalo něco easy pochopit z příkladů.

Ale jo jsem LAMA a uznávám.

Jsou to články pro Dev-C++ 4.9.8.0

JJ jsem lamík, tak se mi nesmějte :ermm:

 

Jakej je rozdíl mezi: C ; C++; C#

 

A jestli se chci naučit C++, mám se zabejvat i C a C#

Maj tam lekce C++ a C++ (II). Si mám asi prolízt oboje co ?

 

Moc díky a nesmějte se mi a neukamenujte mě.

Každej začíná.

K té části Jakej je rozdíl mezi: C ; C++; C#.. No Céčko je takový "základ" C++, ale není tak rozvinutý jako C++. C++ je velmi dobrý programovací jazyk. Obsahuje zatím nejvíc možností, co jsem kde kdy viděl. C# je snad nejlehčí, jak syntaxí, tak i pochopením, programovací jazyk, která znám.

 

A doporučuju nejdřív naučit C nebo C++ a potom se, až učit C#. C++ a C# jsou opravdu dva úplně odlišné světy.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×