Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
GreedyMcS

Můj PC - co myslíte ?

Recommended Posts

Doobrý den, chci se zeptat kolik myslíte že by udržel tenhle kompl online lidí atd... chci na něm rozjet Ascent Core .... díky za odpovědi a prosím zdržte se OT

 

Provedení: Standard tower

Procesor: Intel Core2Quad

Frekvence procesoru (GHz): 2,4GHz

Klávesnice: standardní

Pevný disk (GB): 500

Rychlost pevného disku (rpm): 7 200 SATAII

Myš: optická

Mechanika: DVD±RW

Velikost paměti (MB): 2x1024

Operační systém: MS Windows Vista Bussiness (možnost XP Pro)

Grafika: nVidia Quadro

 

net: 10 mb a 100 mb ( Napište mi zvlášť jaký by to bylo

Edited by GreedyMcS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol Este ze nemaš nejakou jinou klavesu ne standartní

A este ze nema kuličkocou myš to by byl pruser ..

a kdyby si mel taky jinou mechaniku tak nevim no

 

Jinat ta linka to je upload nebo download?

Komp je slušnej v nem problem nebude ;)

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czeirne, zdrz se offtopicu ju? :P

 

Ted k tematu: Nejak jsem nepoznal co je upload protoze na tom zalezi nejvic, pokud 10 mbit tak cca 500 lidi, pokud 1000mbit klidne 2000. Ascent neni vubec narocny tak jako MaNGOS, ovsem je nutnost mit hodne pameti a rychle procesory coz ty mas, ale obavam se ze Ascent zatim nema jeste podporu 4 jadrovych procesoru. Nemel jsem moznost ho vyzkouset na 4 jadrech, ale pokud to jede je vse v poradku.

 

Jako OS bych rozhodne Vistu ani XP nevolil, ale pokud nemas k dispozici serverove verze nic se nedeje zas takovy rozdil ve stabilite to nebude. 2GB pameti by ti melo zvladnout max 800 lidi.

Edited by Malfik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ascent neni vubec narocny tak jako MaNGOS

no to neni no ale pak dopadne jako na mystiqu viz cituji:

Limit opet nastaven na 1300 lidi, lagum by pomohlo kdyby byl limit 700 lidi a i 900 je prilis moc. Narocnost Ascentu stoupa a my holt budeme cekat na novy HW. Nebo budou odchazet lidi az do doby nez se to vyresi samo tim, ze tu bude min lidi ale zahraji si normalne. Vyvojari Ascentu implementovali plno novych veci ktere hraci radi uzivaji a proto je narocnost na server ponekud zvysena.

 

edit: no nic priste se radeji zdrzim diskuze ...

Edited by Method-man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosimte co sem michas mystiq? Srovnej nas server s jeho masinou ok? Navic u nas jede daleko vice sluzeb a u neho pouze WoW server.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czeirne, zdrz se offtopicu ju? :P

 

Ted k tematu: Nejak jsem nepoznal co je upload protoze na tom zalezi nejvic, pokud 10 mbit tak cca 500 lidi, pokud 1000mbit klidne 2000. Ascent neni vubec narocny tak jako MaNGOS, ovsem je nutnost mit hodne pameti a rychle procesory coz ty mas, ale obavam se ze Ascent zatim nema jeste podporu 4 jadrovych procesoru. Nemel jsem moznost ho vyzkouset na 4 jadrech, ale pokud to jede je vse v poradku.

 

Jako OS bych rozhodne Vistu ani XP nevolil, ale pokud nemas k dispozici serverove verze nic se nedeje zas takovy rozdil ve stabilite to nebude. 2GB pameti by ti melo zvladnout max 800 lidi.

 

je uplne jedno ci mas 2 jadra alebo 4.. pre mna za mna aj 20.. ascent pod tym bude fičať v pohode..

 

2. lol on sem dava myš :D to je dolezite :D lol ze "idem rozchodit ascent, posudte aky mam pc" a napise sem aku ma myš, obrazovku, klavesnicu a zvukovu kartu :D

 

sT@N

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
je uplne jedno ci mas 2 jadra alebo 4.. pre mna za mna aj 20.. ascent pod tym bude fičať v pohode..

 

2. lol on sem dava myš :D to je dolezite :D lol ze "idem rozchodit ascent, posudte aky mam pc" a napise sem aku ma myš, obrazovku, klavesnicu a zvukovu kartu :D

 

sT@N

 

Ještě tam zapoměl uvést barvu bedny :D

 

P.S. Vistu hned zahoď ta nemá na serveru co dělat. Na servery je dobrej linux Debian, přinejhoršim ty Xpčka

 

( OS RAM CPU

Vista 750++ 5 % +-

Xp 200++ 1-3%

Debian +-100 1%

)

 

Udaje sou orientacni, podle toho co sem videl (pocitam pouze os, ne aplikce pod nim) (udaje pro vistu sou při 2gb ram)

 

 

P.S ja bych tam dal spis magos, sice žere o trochu víc, ale taky toho o dost vic umí.

Edited by Nicitels

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozri ja ti to poviem jednoduhsie....

Vykon mojho PC sa rovna asi polke toho co si tu napisal a Ascent mi to taha uplne super bez problemov tak nevim aky mas problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
je uplne jedno ci mas 2 jadra alebo 4.. pre mna za mna aj 20.. ascent pod tym bude fičať v pohode..

 

Jet muze, ale jestli je bude vyuzivat tot otazka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A pod akym systemom ide najlepsie???? XP alebo linux??? a je jedno ci to ubuntu alebo debian????

 

No kazdymu vyhovuje neco jinyho ja tam mam treba linux ubutnu 7.10 a jsem s tím spokojen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano přesně tak. Každému vyhovuje něco jiného a pro každého je něco jiného.

Pokud zvolíš Linux, tak se připrav na zvýšené používání www.google.com

Odměnou ti bude, že budeš mít 100% legální OS pořízený s nulovými náklady.

 

S výběrem distirbuce ti pomůže http://www.proc.linux.cz/kde-ziskat.html

 

Já používám Ubuntu 7.10 a nemám větší výhrady.

Edited by hisgrak

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tim datovym průtokem to nebude tak divoký. 500 lidí vpohodě utáhne linka s uploadem do 4Mbit. A taky musim oponovat rčení, že ascent nezatěžuje procesor tolik jako Mangos, to už dlouho neplatí, cca od revize 3000+- je - bohužel - zátěž téměř stejná...

Edited by Lanex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×