Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
paЗck

Twinstar Vs. Onlinegamers

Recommended Posts

Ako moze niekto povedat, ze mu patri jadro serveru, je to predsa Mangos pod GPL, nie?

A to s tou vojnou o hracov, niesom si isty ze ci by nw prospelo ~1000 ufnukancov pozadujucich zvysit rate aspon na 10x.

btw first post ftw

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako moze niekto povedat, ze mu patri jadro serveru, je to predsa Mangos pod GPL, nie?

A to s tou vojnou o hracov, niesom si isty ze ci by nw prospelo ~1000 ufnukancov pozadujucich zvysit rate aspon na 10x.

btw first post ftw

 

no ako nepatri jemu, ale ako on ho poskladal do takeho stavu ako je teraz.

 

Inak, ja nepoznam historiu OG ani Hawkeya - viem iba to co sa pise na forach :D jedni hovoria tak druhi tak, pravdu vidim niekde v strede, ked je taky Hawkey ako o nom hovorite, tak dlho mu to nevydrzi,

Toto je sekcia kde sa postuju servery, ja ako hrac som tu postol.

Ja by som navrhoval, aby cely topic sa premazal a nechal prvy post + obrazk (:D)

hadat sa s vami nebudem, ja som tu iba popisal.

Tu ma byt zakl. info o serveri, hadat sa mozme vo volnej diskusii alebo v dacom podobnom :D

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
no ako nepatri jemu, ale ako on ho poskladal do takeho stavu ako je teraz.

 

Inak, ja nepoznam historiu OG ani Hawkeya - viem iba to co sa pise na forach :D jedni hovoria tak druhi tak, pravdu vidim niekde v strede, ked je taky Hawkey ako o nom hovorite, tak dlho mu to nevydrzi,

Toto je sekcia kde sa postuju servery, ja ako hrac som tu postol.

Ja by som navrhoval, aby cely topic sa premazal a nechal prvy post + obrazk (:D)

hadat sa s vami nebudem, ja som tu iba popisal.

Tu ma byt zakl. info o serveri, hadat sa mozme vo volnej diskusii alebo v dacom podobnom :D

Právě že diskuze o serveru zde má mít své místo, dle ní se potenciální hráči rozhodují kam jít. Proto jsem proti promazávání témat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asi tak jak řekl kupkoid. Diskuze o serveru je to co tu má být. Pokud něco mazat tak posty tipu "Uprav si to" nebo "Emulátor tohle nemůže utáhnout". ;)

 

Co se týče OG, tak se zajímám již delší dobu o jeho rozvoj. I když spíše jako povzhlížející než aktivní účastník dění se na OG.

To všechno co se tam stalo mě přivádí k názoru, který jsem postnul již na začátku. Prostě a jednoduše nevěřím Hawkeymu ani slovo a (teď nechci kecat) vůbec bych se nedivil, kdyby za zavedením poplatků stál v postraní právě on. Však uvažujte sami - jak jednoduchý způsob potopení OG. :) Lidem kteří šli na TS je to jedno. Nevidí a možná ani nechtějí vidět do problémů vedení a chtějí jenom hrát. Potom tu máme situaci, která vznikla. OG už nebude jako dřív... může být buď to horší a nebo vůbec. ;) Za předpokladu, že by se o5 postavilo na nohy a stalo se největším českým free wowserverem tu máme 3ti osobu a to Blizzard, který si free nenechá líbit a jednou šáhne i na tu českou půdu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale sami vedeli ( Sorken ) ze ked daju spoplatnit servery, z im tam nik nepojde hrat, sa mi zda dost cudne .... Toto vyhlasenie bolo aj na lineage, kde hawkey nemal pristup .....

Takze hawkey za to nemoze.

a mozno OG sa aj spameta, ale to musi byt uz riadny tym, stvorenia ako Martinus a pod prec .... ( alebo aby sa spraval ako clovek, dobry devom bol Spidee, ale nema casu, a s tym vip co urobily tiez uz asi nebudu mat vela hracov ( ani nemozeme pisat na fore bugy ked nemame vip :D)

Edited by paЗck
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Přímo od zdroje. Jinak nechtěl jsem to strhávat v boj "my vs Hawkey", to je vedlejší, já jsem za 200 hráčů online rád. Navíc Hawkey potlačoval jakoukoliv reklamu na newworld za svého působení (nezazlívám, je to naprosto logické), což bylo půl roku. A za půl roku už si na "nějakého ApoCa" málokdo vzpomene. Já TS online hráče nezávidím, jsem tady myslím si dost dlouho, aby mě podobné manýry přešly. Já jen nechápu, jak téhle kryse může tolik lidí důvěřovat. Mimochodem, Rodovo prohlášení je do posledního puntíku pravda.

 

Nevím, kde kupkoid vzal inforaci, že člověk, který twinstaru kupoval server jej chtěl koupit og.cz, ale hádám že daný člověk sem napíše sám.

 

Označovat člověka, kterého neznám, za krysu, podle mě vypovídá pouze o nezralosti pisatele. Nebo o závisti? Nevím. Taktéž by mě zajímalo, jak může někdo napsat, že je něco pravda, když ani nebyl uprostřed dění = věci zná pouze z doslechu. O čem sama skutečně nevím, že to je pravda, nebudu to jako pravdu prezentovat.

Takovou zkušenosti mi dalo mých 31 let života.

 

ApoCovi a jeho New Worldu přeji aby prosperovali a k nikomu necítím zášť ... Jen nechápu, proč lidé, kterých se to netýká mají pořád potřebu očerňovat, hádat se ... proč prostě nežijí svůj život? Že by touha po pomstě?

 

Evewolf.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
No a teď pohádku o dobrém princi uvedeme na pravou míru. Odešel z důvodu, že nesouhlasil s názory vedení OG? Velice vtipné odůvodnění Hawkeyho úprku z OG, podávané většinou jeho zaslepených zastánců. Co takhle trochu jiné verze, hrající proti našemu "příteli": Hawkey měl už plné zuby působení na OG a začal si plánovat svůj server. A měl štěstí - tou dobou se chystal OG zasponzorovat člověk, od kterého má nakonec Hawkey server. Náhoda? V žádném případě. V době, kdy Hawkey tohle všechno plánoval se ještě o odchodu hlavního sponzora OG nevědělo. Takže v podstatě OG přebral přímo před nosem sponzora a se zbytkem teamu a nabulíkovanými hráči odešel jako Mesiáš založit nový server. To, že OG chtělo zavést poplatky je věc druhá - jestli Hawkey strčil WoW na OG na oprátku, pak ti si tímto podkopli špalek. Nicméně to nic nemění na faktu, jaké je Hawkey krysa. Člověk, za kterým nyní slepě kráčí ti, kteří na něj ještě před měsícem nadávali. Posuďte sami - na fórech se objevovaly příspevky, kdy hráči reagovali na Twin Star jako na perfektní server s perfektním GM teamem a tvrdili, že to tam je mnohem lepší, než na OG v předchozích měsících. To, že na OG v předchozích měsících působil stejný team asi nikoho nezajímá. Nesmrdí tu něco? Hawkey je člověk, který za rady děkuje nadávkami, člověk, který vykrádá nápady (a nejen nápady) jiných. A je s podivem, že mu to lidi baští. I s navijákem.

 

PS: omlouvám se za stylistickou stránku věci, není mi vůbec dobře

 

Zdravím všechni příznivce MMORPG.

 

Milý kupkoide,

 

vím, že jsi člověk intelignetní a že máš skill co se MaNGOSu týče, ale do pozadi teto veci moc zjevne nevidis.

 

Tímto prohalšuji, že já, jakožto JEDINÝ majitel celého serveru jsem v životě neměl plánu jakkoliv sponzorovat OG( za a) nejsem zadny sponzor ale bezny hrac a za B) na co OG potrebuje novy server? ) a server jsem potom, co se vzhledem k nastalé situaci stalo ( zpoplatnění ,,členství,, pro hráče na realmech OG) na OG se rozhodl, z VLASTNICH prostredku a ze sympatií k Hawkeymu a jeho týmu server zakoupit. TO co pises neni pravda a mrzi me, ze nas takhle ocernujes, kdyz fakta, jez uvazdis nejsou pravdiva. V zadnem pripade jsme na nas server nedelali ani zadnou reklamu, ani jsme hracii jakkoliv informovali o vzniku noveho projektu. Vzhledem k tomu jak to cele dopadlo se pouze prokazalo, ze vetsina komunity k Hawkeymu tymu mela sympatie a vzhledem k tomu, ze komunita zustava a nadale se rozsiruje, tak je to v jejich sympatiich pouze utvrzuje.

 

Ad Adrifinel : Opravdu to mozne je. MaNGOS jako takovy po patricnem odladeni a spravne optimalizace Databaze a Databazoveho serveru samotneho je schopna unest opravdu velke mnozstvi lidi. Pri 1900 lidech online mame stale rezervy a ne male.... Je jen otazkou casu, kdy zde bude hrat jeste mnohem vice hracu. Nas server bezi pouze 36+hodin od jeho spusteni samotneho ( Patek 5.12 v 23:00 byl server spusten)

 

Timto dekuji lidem za projevenou duveru a verim, ze Vas nezklameme.

 

Jeniczek

 

Co-Administrator and Owner of Twinstar.cz WoW server

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak mi tohle nedalo a takdy zde musim napsat par radku...

 

To, ze se na forech OG o twinstaru ve spatnym a urazeji se byvali clenove - tehdejsi lidi twinstar tymu, to uz tak nejak prechazim a mylsim si o tom sve, ale to, ze nekteri jedinci maji potrebu rozmazavat a hazet na nas spinu na ostatnich portalech, to me opravdu irituje. Tohle mi prtoste uz nepripada jako posouzeni serveru, ale vylozene snaha za kazdou cenu zesmesnit, ocernit a urazit.

 

Kupkoide muzes byt tak laskav a prozdradit nam, z jakeho ze spolehliveho zdroje mas informace, ze clovek co sponzoruje twinstar mel puvodne sponzorovat OG a ze Hawkey jej "ukradnul"? Je to prachsprosty vyplod neci (nerikam ze tve) fantazie. Twinstar aktualne nema zadneho sponzora, respektive, nelze mluvit o sponzoringu v pravem slova smyslu, jelikoz 2 lidi, diky kterym server funguje jsou soucasti tymu. Verim, ze i oni se sem v brzke dobe vyjadri.

 

Ze hawkey planoval zalozit server dlouho prez problemem na OG? Ehhh? To jsi si taky vycucal z prstu, respektive, medialni b00m opet udelal svou praci. nekdo to vypustil z ust a ty jsi se toho chytnul jak krava za ocas, tak jako par dalsich. Vis, bylo to cele asi takto...

 

Jednoho krasneho podvecera se na foru obevil topic ve kterem se najake individuum melo potrebu vyblit na klavesnici a tak napsalo topic opravdu "od srdce". Hawkymu sem tehdy rekl, ze takhle je to furt jak hrachem na stenu a jen tak na IRC napsal, ze by mohl trosku rozvirit vody a napsat, ze uz toho ma dost a ze resignuje na svou funkci. Napad se mu libil a tak se i stalo. Ja osobne jsem mu oddelaval opravneni administratora z fora a nastavoval mu implicitni prava aby i nadale (ale neverejne) mel pristup do tymovych sekci fora. Stalo se co bylo ocekavano a protentokrate jsme daneho jedince nezdrbali my, ale sama komunita hracu mu dala co proto. Hawky i nadale plnil funkce admina tak jako drive, krome barvy a viditelne skupiny u jeho nicku na foru se prakticky nic nezmenilo.

 

Par dni na to se Rod rozhodnul opustit rady OG. Ano, byly jsme ponekud podrazdeni, ze se vyparil jak para nad hrncem a ze vzhledem k tomu, co pro OG udelal a kolik penez do toho vrazil, by jsme ocekavali nejake rozsahlejsi info proc, nac, zac se tak rozhodnul. Ano, osobni problemy jsou jeho osobnimy problemy, ale vzhledem k tomu, co ho k tomu vedlo si myslim, ze by to vsichni pochopili, ovsem, kdyby to dal najevo.

 

Obevovali se otazky co bude dal a drive nebo pozdeji se muselo zacit resit financovani OG. Bylo nekolik navrhu, nekolik moznosti, taktez byla porada celeho OG vcetne clenu jednotlivych tymu (WoW, L2, UO) a po bezmala 3 hodinove diskuzi byla porada ukoncena v tom smyslu, ze se vetsina shodla na jiste forme financovani a naopak zavrhnula se moznost povinnych prispevku. Par dni na to se na internim foru OG obevila rozsahla novinka pojednavajici o novem zpusobu financovani OG, ale bohuzel se nejednalo o formu, na ktere se vetsina lidi z jednotlivych teamu shodla, ale naopak, obsahovala informace o povinnych prispevcich (ano, byla to presne ta novinka, kterou bylo mozne par dni spatrit jako oficialni na portalech OG). Na zaklade toho se v tymu zvedla vlna nepokoje s tim, ze co to ma znamenat, ze jsme se snad shodli na jedne veci, ktera byla odkyvana a ted je tady uplny opak. Lidem se to nelibilo a hlavnim duvodem bylo prave ono povinne placeni za sluzbu, ktera jiz sama osobe je na tenkem ledu na hranicich zakona. Proste a jednoduse, lidi dostali strach ucastnit se projektu, ve kterem by se "vydelavalo" na ne zcela legalni veci. Je to pochopitelne, nikdo nema zajem dostat se do krizku se zakonem, uz takhle je to na pomezi.

 

Dost lidi se k tomu vyjadrilo s odporem a s tim, ze se jim to nelibi. Ze strany vedeni OG nebyla zadna reakce. Jelikoz se to nekolik dni neresilo, hraci zacali byt nervni a zacali se ptat co se deje, ze neco nekde slyseli, cetli, a jak to bude. Nam nezbyvalo nic jineho, nez jim rikat, ze nic nevime, jelikoz jsme opravdu nic nevedeli. Informace na internim foru byly interni a nezverejnovali se a hlavne, nikdo nechtel verit, ze to Sorgen/Rod mysli vazne. Kdyz po par dnech bylo receno, ze to je opravdu mysleno vazne, tak opravdu hodne clenu napsalo, ze pokud bude tato novinka zverejnena, tzn ze bude zavedeno povinne placeni, tak ze resignuji na sve posty. Nebyly to jen 2 nebo tri lidi, ale byla to spousta clenu z WoW teamu, taktez z L2 a co se tyce UO tak Mandos napsal, ze pokud se tak stane, tak ze jiz nebude provozovat svuj server pod nalepkou OG (resp v racku OG - server UO je Mandose, nikoli OG). Tyto informace tam byly bezmala 10 dni, opet bez vyjadreni, bez reakci, nacez se stalo to, co se stalo, novinka byla zverejnena, reseni, na krerem se teamy dohodly byly smeteny bez povsimnuti ze stolu. Jednotlivi lidi vedeni dostatecne vcas informovali a vedeni si bylo vedomo, ze pokud se zavedou ony platby, ze jim utece vetsina lidi z tymu. Ocividne to brali na lehkou vahu, s prominutim jejich problem.

 

Odesel Hawkey, odesel jsem ja, Evewolf, Zoltar, Plextor, Dix, Vetinari, Jojo, Starlight, a dalsi lidi. Samozrejme komunikace mezi nami nezkoncila a dale jsme se (vetsina z nas) jako pratele shazeli na nasem privatnim IRC kanale a mluvili, vtipkovali a podobne. Jednoho vecera jsme se bavili o tom, kolik ma clovek najednou casu, kdyz nemusi resit veci spojene s OG, vse bylo psano s notnou davkou ironie a vtipneho nadechu. Nasledne nekdo pronesl, ze proc nezkusim ezalozit vlastni server. Nejdriv se o tom vtipkovalo kdesi cosi, jaky by to bylo, co by tam bylo a nebylo a tyhle fantazy reci se nakonec preklopily do situace, ze jeden clovek rekl, ze by mohl zajistit zelezo, druhy ze by zajistil konektivitu, treti ze ma volnou domenu a zacalo se vazneji resit, kdo by do toho byl ochotnej jit. Netrvalo dlouho a znacna cast byvaleho OG tymu byla ochotna zalozit neco noveho. Tak se i stalo, zelezo se sehnalo, stalo to sice dost penez, ale proc ne, kazdy konicek neco stoji. Pripojeni bylo taky zajisteny, domena taktez. Zacalo se o tom mluvit i mezi lidima, kteri v tu dobu jeste stale nevedeli, jak se veci na OG maji a jak to bude dal (skoro 3 tydny bez reakci vedeni).

 

Nakonec se stalo to, ze hracum jiz dosla trpelivost, byli otraveni z toho, co se na OG deje, jak se kazdy druhy den meni rozhodnuti a na jejich dotazy nikdo neodpovida a kdyz se rozneslo, ze byvaly WoW team spousti novy projekt, oni samy se rozhodli, ze to na twinstaru zkusi. Nikdo je nikam nenutil, nikdo je nepremlouval. Nikdo z jiz realneho twinstar teamu nevynasel informace s cilem jit proti OG, shodit jej nebo ho znicit. Proste sme to povazovali za uzavrenou kapitolu, nase vychodislo znali, ignorovali jej, tak jsme odesli, nikdo nebyl vazan zadnou pracovni smlouvou s OG, tak proste se reklo "ahoj" a bylo. To, ze jsme si semtam zanadavali mezi "ctyrma ocima", to snad nelze povazovat jako jakysi utok vuci OG, ostatne, nadava kazdy, rozdiul je, zda si to povi mezi prateli, kteri sdili stejny nazor a nebo jeslti to zacne lepit "na sklo" aby to cetlo minimalne 5000 lidi.

 

Toliko v kostce k tomu, co se stalo. Nebudu zde citovat veci z fora OG, nebudu zde jmenovat zadne konkretni osoby, popisovat kazdy dena kazdou vedu kdo kde co napsal. Ano, obe strany udelali nejakou chybu, nicmene jsem nucen rict, ze ono staticke urazeni TwinStaru, ktery je momentalne nekolikanasobne uspesnejsi, nez bylo puvodne ocekavano, mi spise pripada jako jakasi forma osobni nenavisti, zavisti, ci proste jen snaha zlikvidovat neco, co se vyvinulo z neceho, co se pokazilo?

 

Stale a jeste jednou musim zminit, ze jsme vice jak tyden davali najevo co se stane. Vedeli jsme, ze 80% populace OG pujde pryc. Ze je to cesta vlastni zahuby. nekdo "nahore" proste nedokazal pochopit, ze clenove jednotlivych tymu znaji komunitu na "svych" (rozumej serverech o ktere se staraji) serverech rozhodne lepe, nez samo vedeni. Jak se rika, "Kdyz nekdo nechce, je to horsi nez kdyz nemuze". Jeslti vedeni nechtelo nebo nemohlo, to uznevim a je mi to aktualne uz jedno.

 

Vyse zminenym povidanim jsem snad i zduvodnil "proc" sli lid s nim. Protoze ta myslenka se zrodila vesmes diky vsem. Proste jsme takova mala rodinka, bereme to jako zabavu, ikdyz nekdy je to o nervy, zere to furu casu, clovek casto nespi ale proste, je to jista forma spestreni zivota.

 

 

2 Kupkoid: Opravdu nevim, co te primelo k tomu oznacovat me a me pratele za "deti". Pokud ja jsem dle tebe dite, tak potom nevim, co jsi ty. Soude podle ne moc stareho rozhovoru tebe a Drudeho soudim, ze jsi rozhodne mladsi jak ja, takzez jako Termik a dalsi. Nehlede na to, ze oznacit Evewolf za "dite" je opravdu husarsky kousek. A vubec, nevidim jediny duvod sem tahat vek kohokoli.

 

Dalsi veci co me fascinuje je, jak se stale a porad vytahuje zalezitost ktera se stala pred skoro uz rokem. Stale se zde reje do Kingpina a resej se lidi, ktery on dosadil na pozice. A kdo to jiny mel udelat? V te dobe to byl on, kdo mel tuto vec nastarost, takze tak cinil. Ad uz to s nim bylo jakkoli, byla to nepekna afera, ktera poznamenala chod OG, odeslo mnoho kvalitnich lidi, ale proste nechapu, proc se to zrovna ted musi opet vytahovat?

 

Jeste bych se rad vratil k tomu, co jsem tady jiz nakousnul a to jest, ze nekdo stale ma plna usta narazek na to, ze Hawky vyuzil spatne situace na OG a ukradl hrace OG. Vyuzil ci nevyuzil situace, a ikdyby ano, je to snad trestne? Vzdyt toto se deje dnes a dene v realnem svete. Firma se dostane do potizi, nekdo v tom uvidi prilezitost, vyuzije ji, zalozi vlastni a vzhledem k tomu, ze da dostatecne najevo, co je schopna svym klientum nabidnout se stane, ze klienti prejdou k nove firme, ktera se nepotyka s problemy, jelikoz problemy firmy se prenasi i na jejich klienty a zadny klient nebude riskovat, tak proste prejde jinam. Ja osobne pracuji v relativne uspesne firme, jehoz vedeni byvalo pracovniky firmy jine. Tehda se proste shodli na tom, ze by nejake veci udelali jinac a podle jejich usudku lepe a tak spolu zalozili svou firmu a podarilo se. Nechci zde resit svuj soukromy zivot, jen bych rad poukazal na to, ze na tom neni nic neobvykleho, ze se nekdo zvedne a jde si svou cestou.

 

V zaveru tehle mensi slohove prace bych rad rekl jen to, ze ad uz bylo cokoli mezi OG a TwinStarem, tak aktualne uz mi to nepripada jako OG vs. TwinStar, ale spis jen obcanska valka mezi komunitamy hracu jednotlivych serveru. Pro nas je zalezitost tykajici se OG uzavrena. Hrajeme si na vlastnim pisecku a necpeme se na cizi hriste, tak prosim, nelezte vy na nase, sveho mista mate snad dostatek. Myslim si, ze te tech obvineni, udani a narazek bylo az az a neprospiva to ani jedne strane. Ostatne, sami hraci se rozhodnou, kde budou stravit sve volne chvile a hlavne, snad si na to sami dokazi udelat vlastni nazor.

 

 

Jen bych rad podotknul, ze tento clanek neni psan za ucelem urazeni, zesmesnovani ci podobne zadnych lidi ani tymu, sdruzeni, skupin, a podobne. Je to jen sepsana sled udalosti, jaky si z toho kazdy udela zaver je na nem. Nechci se s nikym hadat, propavdereceno, jsem jiz otrven z toho, co se deje a kam se to az dostalo. Novemu WoW teamu na OG preju hodne stesti, teamu ApoCa preju taktez mnoho stesti, jelikoz ja sam jsem zvedav, jak se jim jejich myslenka noveho WoW sveta povede a co se tyce nas a twinstaru, tak jeho posouzeni necham na hracich.

 

Pokud jste se docetli az sem, tak gratuluju, omlouvam se za pripadne preklepy a za absenci diakritiky a dekuji za precteni

 

Eth0

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eth0 me predbehl a napsal toho vicnez bych napsal ja. Jen bych snad dodal. Ano domena twinstar je registrovana zacatkem listopadu protoze jsem cekal az se uvolni toto domenove jmeno. Jelikoz se jiz nejakou dobu pohybuji na "trhu" s domenami tak jsme si tuto domenu dokoupil do sve sbirky. Kdyby nekoho zajimalo proc. Jednu z domen na ktere jsem dlouho pracoval jako spravce atd, se mi podarilo velmi vyhodne prodat a tak jsme se rozhodl prikoupit si nejake dalsi do "zasoby". V soucasne dobe disponuji vc. twinstar.cz 5 domenami. A nezlobte se na me, ale to co udelam se svoji domenou je CISTE a JEN moje vec...

 

S pozdravem Hawkey

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

V tom případě děkuji za doplňující informace a za náhled na situaci z druhé strany. Samozřejmě, ne vše je černobílé a ne všemu co jste zde teď napsali budu nadále věřit, nicméně tvé vyjádření (ano, Evewolf neberu jako důvěryhodný zdroj informací) k situaci je zde rozhodující. Respektuji tě a jsem rád, že jsi sem přišel napsat svou obhajobu. A omlouvám se za jakákoliv křivá nařčení (která tim myslím nechám však na zdejších uživatelích).

 

Evewolf: Asi jsi nepochopila, že na serveru nepracuji proto, aby měl x tisíc hráčů (to není mířeno proti vám, jen se obhajuji), ale proto, byť by jich mělo být jen pár, aby byli hráči s naší prací spokojeni. To je taky důvod, proč je tvá připomínka o mé "závistivosti" a "nevyzrálosti" impertinentní. Nejsem o nic méně vyzrálejší (dobrá, chybí mi pár let zkušeností) než ty, takže si urážky podobného typu prosím pro příště schovej. O událostech vím přímo od zdroje (neuvedu) a tak jsem je zde také prezentoval. Hawkey pro mě krysou je a krysou taky zůstane, protože tak bezpáteřního člověka jako on těžko pohledat. Vím, co psal na své guildovní fórum, vím, že tvrdě zneužil současného stavu OG, vím, že za každou poskytnutou radu po ApoCovi vyjel jak vzteklý pes (na veřejném IRC). Soudím jej pomocí zkušeností, které mi byly poskytnuty při kontaktu a jednání s jeho osobou, popř. které mi byly sděleny z první ruky (nejsem typ, který by za zaručenou informaci považoval "jedna babka povídala"). A tak to také zůstane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 Kupkoid: Cilem toho prispevku nebylo nikoho presvedcovat ci podobne. Myslim si, ze racionalne uvazujici clovek si dokaze vzhledem k poskytnutym informacim z obou (vsech tri??) stran udelat svuj vlastni nazor a ten mu neminim brat. Taktez o vlastnich nazorech na lidi se tady nikdo nechce hadat, protoze clovek by mel umet respektovat nazory jinych, pokud se chce pohybovat ve vetsi komunite lidi. Nemusi jej sdilet, ale staci jen si uvedomit, ze ne kazdy se stotoznuje s nazorem druhych. Ja osobne nemam moc v lasce par lidi a u nekterych mam proste zarytou averzi k nim, ale nikomu to nenutim.

 

Co se tyce Tve omluvy, tak si myslim, ze ikdyz sme kazdy na jine strane jakesi pomyslne barikady, tak oba vime, jak se veci maji, takze to nech plavat. Ja jsem rad, ze tva reakce byla takova jaka byla, mel jsem ponekud obavy ze se tady obevi nejaky dalsi ofenzivni prispevek, jako tomu bylo doposud na ruznych mistech ruznych serveru a jsem rad, ze jsem se spletl :rolleyes:

 

Eth0

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobně musím říci, že je dobře, že se tu vyjádřili jak kupkoid tak i ostatní. Nakonec právě ona "ostrá" slova vyprovokovala další osoby k napsání dalších zajímavých a celkem podstatných informací. Ať už to bylo jakkoliv, tak podstatné přece je, že hráči budou spokojení, že jim na české free wow scéně přibyl další vysokokapacitní server čímž se naplnily i často opakované přání některých lidí tady na fóru, aby někdo konečně zprovoznil nějaký server třeba pro 4000 hráčů online. Vedení OG udělalo chybu a výsledkem toho vznikl nový projekt a slovo nadějný v tomto případě získává opravdu jiný rozměr. Nakonec jak OG tak twinstar přece existují a hráči mají možnost si vybrat a na tom přece záleží. Free wow servery by přece neměly být o tom, který projekt k sobě přitáhnee více hráčů a pokoří jiné projekty. Přece jde o působení zákonů diversity a přirozenou konkurenci a pestrý vývoj vedoucí k postupnému zkvalitňování. No a co se týká onoho přivlastňování otevřeného emulátoru nebo databáze, tak který z českých projektů může prohlásit, že významně přispěl k jejich rozvoji? Všechny servery přebírají hotovou práci jiných týmů a starají se o provoz, technické zázemí a technickou podporu hráčů a to je přece i jejich hlavní cíl. Ale síla free wow serverů je právě v otevřenosti nástrojů a v tom, že si jedni nebudou něco skrytě vyvíjet jenom pro sebe, ale zveřejní to a společně posunou kvalitu dále.

 

Je dobře, že tým lidí kolem twinstaru dokázal rozjet takový projekt a pro hráče to bude jistě přínosem. Jako provozovatel jednoho menšího serveru můžu za sebe říci, že spíše provozovatele podobných projektů obdivuju, protože vím co to obnáší a vím, že jsem jeden ze serverů zakládal v době, kdy byla poptávkách po serverech větší, než dokázaly uspokojit. Nyní je to spíše naopak a je potřeba se ubírat cestou nejen zvyšování počtu hráčů, ale také tvyšování kvality. Vést velký server je skutečná výzvá, protože mnoho hráčů má mnoho problémů a je na to třeba mnoho lidí zajišťujících in-game či i jinou technickou podporu a to vše zadarmo. Naopak je ale jasné, že malé servery budou mít mezi hráči vždy své místo a že budou neustále vznikat další a další malé amatérské servery, které se budou prát o hráče a nabídnou třeba zase něco nového. Každopádně na to, že je to zadarmo, je z podivem, že tu existuje taková konkurence a moho lidí se snaží udělat to zadarmo lepší než jiné zadarmo :)

 

Hlavní je jít stále dopředu a neusnout později na vavřínech.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupkoid: počital jsem s tim že se k tomu infu dostaneš protože vim, že mas do guildy přistup. A ano, pravda nekolikrát jsem po ApoCovi vyjel to přiznávám, ale že bych využil současneho stavu OG? Prosimtě co je to za blábol. Sám Rod mi naznačil že mě sledovali dlouho, tak proč mě nevyrazil hm?? Druha věc, když je teď OG zadarmo, proč nejdou lidi zpět za svýma vyexpenýma postavama, proč? Kvuli tomu že bych je nějak ovlivnil? Heh, to mi chceš říct, že by tolik lidí nechalo tolik odexpenýho času jen tak? Proč nejdou zpět k OG?Držím je snad nějak? Nutím je aby u nás hráli? Ne, takže si tyhle řeči nech. Vím, že mě s ApoCem ani u vás nemáte rádi, ale tak už to chodí, každý nevychází s každým růžově. Když se ti to nezdá, tak jdi, jdi na twinstar a dělej si reklamu na váš server, dělej reklamu klidně na OG, mě to je absolutně jedno, zdůrazni že je to stále zadarmo ať jdou lidi zpět.. My je u nás rozhodně nedržíme...

 

ApoC: co ja vím? Lidem co šli se mnou (tým) jsem zakázal postoval na OG jakoukoliv reklamu, protože o ni nestojím.. A sám jsem mazal topicy a reakce kde byl odkaz na náš projekt dokud jsem měl práva...

Edited by Hawkey

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupkoid: počital jsem s tim že se k tomu infu dostaneš protože vim, že mas do guildy přistup. A ano, pravda nekolikrát jsem po ApoCovi vyjel to přiznávám, ale že bych využil současneho stavu OG? Prosimtě co je to za blábol. Sám Rod mi naznačil že mě sledovali dlouho, tak proč mě nevyrazil hm?? Druha věc, když je teď OG zadarmo, proč nejdou lidi zpět za svýma vyexpenýma postavama, proč? Kvuli tomu že bych je nějak ovlivnil? Heh, to mi chceš říct, že by tolik lidí nechalo tolik odexpenýho času jen tak? Proč nejdou zpět k OG?Držím je snad nějak? Nutím je aby u nás hráli? Ne, takže si tyhle řeči nech. Vím, že mě s ApoCem ani u vás nemáte rádi, ale tak už to chodí, každý nevychází s každým růžově. Když se ti to nezdá, tak jdi, jdi na twinstar a dělej si reklamu na váš server, dělej reklamu klidně na OG, mě to je absolutně jedno, zdůrazni že je to stále zadarmo ať jdou lidi zpět.. My je u nás rozhodně nedržíme...
Asi jsi mě taky (dneska už podruhé co se mi to stalo) špatně odhadl - obdobné praktiky pokládám za nejvyšší možný hyenismus a k tak nečistě vedenému konkurenčnímu boji mezi servery bych se v životě nesnížil. Už jen proto, že reklama tohoto typu serveru neprospívá, ale poškozuje jej. No a k využítí současného stavu OG - viz. ApoCův příspěvek kousek nad námi. Gratuluji, měli jste "bez reklamy" nejrychlejší start v historii free WoW serverů. A to nejen českých.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeniczek: nejsem si jistá, ale myslím, že názor, že mangos neutáhne tolik lidí online je od chronose, ale může se mýlit. Btw. mohl bys mi tohle trochu více po tech. popsat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 ApoC & Kupkoid: S klidem v dusi muzu rict, ze nikdo nezneuzil (a pokud ano tak o tom nevim a dana osoba by me zklamala) sveho tehdejsiho postaveni na OG (tj v dobe, kdy uz jsme oficialne nebyli cleny OG, ale jeste jsme nebyli zbaveni opravneni) aby delal reklamu na TwinStar. Pokud si dobre pamatuju, tak kdyz jste davali dokupy NewWord, tak se taktez na worldu serveru WoW obevovaly reklamni msg ohledne Vaseho serveru, za ktere my jsme davaly BANy, taktez jako za reklamni zpravy na TwinStar dava BANy novy WoW team na OG.

 

A to, ze nam reklamu zajistili samotni hraci, za to my nemuzeme, to je jejich vlastni rozhodnuti. Ostatne, nejlepsi reklama je, kdyz je ze strany klientu a ne spolecnosti. Kdyz se podivas na nektere opravdu svetove firmy, tak zjistis, ze mnoho z nich nema zapotrebi delat masivni reklamni banery u silnic a v tisku. Ze ve mestech nejezdi MHD polepeny reklamou na jejich produkt a podobne. Bohate jim staci, ze reklamu jim delaji sami zakaznici s tim, ze semtam osobe daji vedet nejakou ne moc prehnanou formou a jednou do roka udelaji nejakou masivnejsi kampan a to je dostacujici.

 

Tak ci tak, mam pocit, ze resit to nadale na tomto foru v tomto threadu je ponekud mimo. Pokud by byl zajem o nejakou formu diskuze (ted, kdy uz po sobe nehazime s rudyma ocima jen spinu), tak si myslim, ze by nebyl problem se dohodnout na nejakem datu a case a sejit se na IRC / VNT / TS a pripadne tuhle strestenou situaci nejakym zpusobem uzavrit. Jak sem uz napsal, neni to ku prospechu ani jedne strane a mam za to, ze vetsina hracu je jiz otravena tim, jak se to furt tahne a resi.

 

2 Kupkoid: Mam za to, ze Hawky to s tim delanim reklamy myslel spise tak, ze nikdo od nas neleze k Vam na server a nedela tam reklamu na TwinStar nebo na OG, tak proc by to mela mit zapotrebi jina strana.

 

Eth0

 

 

Edited by Eth0

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeniczek: nejsem si jistá, ale myslím, že názor, že mangos neutáhne tolik lidí online je od chronose, ale může se mýlit. Btw. mohl bys mi tohle trochu více po tech. popsat?

 

To jsem pokud vím netvrdil. Ber to tak, že koupili úplně nový stroj a to přímo rackový server, který ma plno komponent i redundantních kvůli bezpečnosti jako disky v raidu. MaNGOS jako takový když začínal, tak se říkalo, jak je super výkonný a kolik utáhne hráčů oproti WoWEmu. Pak se zase tohle říkalo o antrixu/ascentu a teď se to může říkat zase o jiném emu. Prostě je to otázka obsažených funkcí a kolik je toho prostě aktivního. Samotný mechanizmus propočtu kolizí s prostředím line-of-sight zabere také nemalý výkonon. Nevidím osobně problém v tom, že by nedokázali rozběhat server na mangosu s kapacitou 4000 online. Můžou pouze teoretizovat co by pro to bylo potřeba udělat, ale už jenom to, že lze oddělit webový server, herní server a sql server mezi tři různé počítače propojené gigabitovými linkami udělá dost a pokud každý z těch serverů bude mít např. čtyřjádro na 3 GHz s 4 GB paměti a rychlými harddisky, tak se z toho dá určitě vymlátit dost.

 

Takže bych tu vůbec neřešil zda je to možné. Přece jenom jak servery OG tak i servery projektu might and magic přece běžně utáhnout 1500 lidí online. Pak je jedna věc začátek, kdy mají třeba 5000 postav a za prá měsíců, kdy se jim počet postav vyšplhá třeba na 50 tisíc. To už bude pak celkem zajímavý záhul na databázi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mangos bezproblemove utahne tolik lidi muzu potvrdit z vlastni zkusenosti mam o hodne slabsi server nez maji oni a ve spicce jen 850 online 40k postav ale vytizeni pocitace se pohybuje se zapnutejma VMAPAMA na 30-40% procesoru 3gb pameti a 20MB/s upload ;-) zalezi hodne na tom jak si nastavite mysql a jaky patche pro emulator pouzivate s prichodem ACE a multitreathed map se zatez hooodne snizila

 

http://81.0.217.59/munin/WoW/Deffender.WoW.html

 

jinak co se tyce tech online hracu jestli dokazali pretahnout za tejden 1800 online tak se mam opravdu co ucit :-d

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

no, k tomu som nechcel, aby tento prispevok sa dostal.

ako som tu ziadal, VYMAZTE CELY PRISPEVOK A NECHAJTE IBA PRVY PRISPEVOK + TEN OBRAZOK.

Ostatne veci co sa tu pisalo sa tyka dvoch ludi, nie "gemblerov" .

Ďakujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×