Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Chowkyns

Nejznámější Lidi z wowresource.eu ...

Recommended Posts

ještě jsem zapomněl na zachyho... ale to už je taky za námi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podle mě lidi co jsi zde zaslouží ocenění jsou ti,kteří něco umí a nebojí se to prodat.Ať už né jen na poli hry World of Warcraft ale ty ze světa programování jako je PHP,OOP,C++ atd...

 

Je zde hodně lidí co něco umí ale rádi se tím vychloubají a začátečníky za to jen buzerují ať se jdou učit na weby jako je japsatweb.cz,jaknaweb.cz a nebo ať hledají na Googlu.Vím je jednoduší se zeptat,protože to tak doopravdy je.

 

Také zde můžeme nalézt hodně členů co nic neumí a jen kritizují práci jiných(tyto lidi nebudu jmenovat).

 

Jestli chceme udělat silnou komunitu chtělo by to aby jsme začaly držet při sobě a pomáhaly si.Pak by jsme mohly svými silami rozejt zase projekt Dalnaris.

Edited by Clou

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Jestli chceme udělat silnou komunitu chtělo by to aby jsme začaly držet při sobě a pomáhaly si.Pak by jsme mohly svými silami rozejt zase projekt Dalnaris.

[CHVALA]Uzasne, ako nenapadne si nadviazal na uplne inu temu... ;)[/CHVALA]

Nie si ty nejaky managere? :D

 

v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejlepší : 1.Bluma 2. axxxa 3.Yas škoda že opustil kominutu .WowR.. Tohle sou asi nejskušenější lidé jako podle mě Je tu určit hodn lidí kteří mi moc pomohly a sepisovat by se mi to fakt nechtělo je jich dost .. tohle sou ti hlavní..

A nesnáším .. Hafi(programovacílama) nebo jak to má

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vladonix . Ne nejsem žádnej manažer.Jen člověk co to má v hlavě dobře srovnáno.Navíc už mám nějaké ty projekty rozjeté takže bych mohl přihodit také ruku do díla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je špatná myšlenka (a sneaker se k ní už několikrát jasně vyjádřil), to mě radši založte fanklub. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to hodne lidi co bych jmenoval ale tak Axxxa,Xmat,Woraft,Angelo,Bluma,Wladass,Charlie,Elhomero atd... :)

 

Nepsal jsem vsechny ale je vas moc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Třeba www.axxxafanclub.cz? Vím,že se k tomu už tolikrát Snake vyjadřoval až to není možné a vždy to byla jasná odpověď NE ! Ale když by se našel člověk,kterej by zainvestoval celej projekt možná by problém nebyl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Většina lidí co něco umí, někomu pomáhali nebo tak podobně už byly jmenováni.

Edited by hejsek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vím,že se k tomu už tolikrát Snake vyjadřoval až to není možné a vždy to byla jasná odpověď NE ! Ale když by se našel člověk,kterej by zainvestoval celej projekt možná by problém nebyl :)

 

Nechci už dělat na žádném projektu, který bude mít něco společného s WoW. Dokonce i kdyby se našel investor. Pokud další MMORPG od Blizzardu bude stejně populární jako World of Warcraft, tak se uvidíme u ní ;) Tam už si šanci na nejlepší xxx server nenechám ujít Každopádně je otázka zda další MMORPG od Blizzardu bude stejně populární i z hlediska emulace. Jelikož v dnešní době si může hraní na oficiálních serverech dovolit víc a víc hráčů, takže free servery ztrácejí pomalu smysl. To je, ale OT.

 

Jinak děkuji všem co se mně zmínili. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jen že bych byl rád kdyby byl nějakej emu na AOC

 

A pak bych tu asi mohl vyjmenovat všechny moderátory.Jsou tu i lidi co kritizují, a pak lidi co nic neumí(samozřejmě jsou tu i lidi co něco jako střední vrstva), ale typoval bych že tu bude víc takzvanejch "nobů" než těch co to tu zkutečně umí(mí jméno vynechte, když už tak jsem se dostal k wowu nedávno).

 

A pokud ještě můžu říct svůj názor tak :mellow: bych dával lidem druhou šanci, lidi se můžou vždycky změnit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To máš pravdu.Člověk dospívá a mění se. Boužel o některých jedinců to neplatí.

Neodsuzuji hned nováčky,protože i já byl nováček ale v tu dobu tu byla jiná komunita a každej mi zde byl schopen poradit a neotáčeli mě hned na Google.cz

Share this post


Link to post
Share on other sites

SneakerXZ maš pravdu free servery ztracejí smysl stějne tolik bugu jako na offi není ani tolik offi nepada pač offik ma dost realmu a dost lidí a schvěle hraje a myslím že někdo da ty peníze aby moh hrat na offi než ne free navíc offik nepodporuje free servery kdyby jo myslím že by bylo dost lidí na free serveru kdo ví co ma offi za db... vše maj vlastní jasne B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne každej si může dovolit Ofík.ALe myslím že vím proč se to toleruje, ono to totiž pobídne lidi k tomu aby jenom přece šli na ten ofík.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na free serverech se hraje především kvůli lidem a kolektivu.

Na ofíku jsou teda lidi 100x lepší ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lidi už byly jmenovaní...to Sneaker: ty máš ještě někde ten ABS kód???a pls nějaký moderátor nebo chowky uprav název topicku protože Nejznámější Lidi S wowresourc.eu to dokáže napsat jen ....

Edited by tellur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musím konstatovat, že za ty 4 roky co se účastním dění na fóru jsem potkal spoustu lidí. Několik vyloženě fajn jedinců (Replik, Krok141, axxxa (ale na tu jsem byl škaredý), xmat, etc.) a poměrně hodně lidí, se kterými jsem se sice moc nebavil, ale zase dobře rozuměli tomu, co dělají. Možná si řeknete, že fórum je den ode dne zaplněnější nooby, ale není tomu tak. Prostě to tu jen rotuje, lidi odcházejí, přicházejí a poměr mezi zkušenými uživateli a póvlem je pořád +- stejný. Já osobně se řadím ke všeobecně oblíbené skupince věčných kritiků, kteří nic neumí, ale vždycky ví jak danou záležitost provést lépe a efektivněji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano je pěkné se zamýšlet na tím, kdo je tu schopný a slavný, ale přestože na mnohé udělá největší dojem, když jim někdo trpělivě radí a vede krok za krokem, tak popravdě tady na fóru je lidí co dokáží dlouhodobě posunout komunitu kupředu, že by se dali spočítat na prstech ruky. Ono skuteční borci jsou právě ti, co něco dokázali i vytvořit a věnovat svůj čas pro dobro ostatních a tvořit emulátory, různé webové projekty jako Mangos frontend, Minimanager, armory, různé webové přihlašování a správy účtů, nebo třeba užitečný prográmek od axxy pro generování bludišť nebo ukázka wow launcheru včetně zdrojových kódů či třeba i ne zrovna dodělaný web servery.wowresource.eu a mnoho dalších pomocných utilit a také návodů a různých wiki stránek...

 

Ono skutečná hodnota je v tom, když po těch slavných velikánech něco zůstane pro další generace. Nakonec už jen dokument o wow emulaci je celkem zajímavé čtení. Pak ve srovnání s těmi lidmi jsme tu všichni žabaři a samozřejmě skupina lidí co neumí používat hledání na webu a ptají se dříve než to sami zkusí to už je pak úplná krize. No každý někdy začínal, ale různí lidé začínali různě dobře.

 

Popravdě tato oslavná vzpomínková diskuse je zajímavější než již kultovní témata jako skládání příběhů po slovech, přičítání číslic nebo diskuse jak vypadá váš vánoční stromek či pracovní plocha :) Akorát mám pocit, že už víc jak rok to tu nějak pozvolna skomírá a neřeší se tu už nic přínosného, pouze se tu neustále objevují další a další opakující se se dotazy.

 

Offtopic:

Onen bájný server Dalnaris není vůbec problém založit. To jméno může kdokoliv použít i bez zeptání a nikdo by ho za to nežaloval. Ovšem doba, kdy bylo umění vůbec server zprovoznit už je pryč. Dnes středně velké a velké servery se přibližují profi službám a jedou na max. dostupnost, vysoké kapacity hráčů, početné GM týmy a včasnou technickou pomoc. Naopak pokud dříve emulátory stály za dvě věci a byly jen slabým odwarem ofíku, tak dnes jsou na takové vysoké úrovni, že i mnoho lidí hrajících nějakou dobu na ofíku hraní na free serverech neurazí. Přitom při dnešních cenách hw a internetu lze provozovat celkem levně servery pro 1000 a více hráčů což proti ofíku je stále málo, ale je to už o něčem jiném než servery do 100 hráčů online. Navíc free servery byly právě díky nízkému počtu hráčů více o lidech než o dokonalé hře. Samozřejmě kdo to myslí s hraním vážně, tak jde jedině na ofík, kde to všichni mnohem více žerou, ale free servery mají také své významné místo.

Tedy není dnes až takový problém server zprovoznit, ale sehnat tým aktivních správců, kteří by se o něj starali. Nakonec to poslední roky začíná platit o všem. Viz. např. servery.wowresource.eu a chybějící moderátoři.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×