Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
stroslukas

[HLEDÁM]Někoho kdo mě naučí s DB

Recommended Posts

Dobrý den

Hledám někoho kdo by mě naučil hrabat se v DB.Opravar npc q apod scripty no prostě vše okolo Dev.

 

Něco o sobě: Je mi 13 let a baví mě pomahat hráčum jako gm a mám zájem se naučit aji jako dev.

 

Co nabizím: Pozici na server jako dev a pak klidně po domluvě.

Kontakt: ICQ 471240458 Skypec stroslukas a E-mail [email protected] (email od 6 let)

 

JElikož ja nejsem žádny pisalek tak tod vše.

Edited by stroslukas
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol q se neopravujou v dbc ale v db prvni si ujasni co chces delat kde se co orpavuje a pak se uc :)

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol q se neopravujou v dbc ale v db prvni si ujasni co chces delat kde se co orpavuje a pak se uc :)

 

Právě někoho hledám kdo mě to naučí a za prvé opravuje ne orpavuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejdriv si udelej nejaky svuj test server kde budes zkouset ruzne veci...jak se aspon zaklad kolem toho naucis napr opravovani tech Questu(Vetsinu umi udelat i obycejny Eventer) tak pak zkontaktuj nejakeho zkuseneho Dev a nebo toho kdo tomu hodne rozumi.. A nebo je posledni moznost... Nauc se vse sam :nw2_guitar:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak mi zaplatíš tak nie je problém sa dohodnúť, ale ja ťa mám učiť a potom ešte pre teba makať na serveri? Vtip mesiaca, haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale když se budeš učit už od 13ti let, tak v 16ti toho budeš umět 5x víc jak nějakej Dead F. Angel

Vůbec nemáš pravdu i kdyby se začal učit v 10 tak je to jedno, protože někomu jde pinpong někdo umí z PC a záleží na něm jak se mu bude chtít ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale když se budeš učit už od 13ti let, tak v 16ti toho budeš umět 5x víc jak nějakej Dead F. Angel

 

lol .. myslíš ? Dead F. Angel toho umí tak 10x vic jak ty se vsadím ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

V 13 nezačne, pretože v 13 má chuť len hrať, hrať a hrať. Nevravím, že nie sú výnimky, ktoré sa začnú programovať v ranom veku, ale skôr poznám ľudí, ktorí skoro začnú len vtedy, keď majú rodiča programátora. V tak skorom veku má človek úplne iné plány do života, chce byť policajtom, požiarnikom a nie programátorom, to príde až v neskoršom veku, keď človek pri práci zistí, že sa toho môže naučiť oveľa viac, ako len hrať a že mu to môže priniesť veľmi peknú budúcnosť.

 

Napríklad poznám chalana, ktorý v 15 rokoch ovládal na slušnej úrovni html, css, php, mysql, c++, pawn a mal aj patričné projekty odrobené.

 

Čo je potrebné k programovaniu, respektíve k učeniu je len logika. Nič iné k tomu človek nepotrebuje, ak nerátame motiváciu a podobne. Ak si vie človek logicky predstaviť, prečo sa veci dejú tak a tak, potom nemá prekážky. Predsa ak chápem, že akcia vyvoláva reakciu, tak mi nemôže robiť problém nejaký switch a podobne, nie??

 

Takže ktokoľvek s chuťou a odhodlaním môže byť dobrým v danom obore, kľudne aj najlepší na svete, musí mať aj pevnú vôľu, čo je veľmi ťažké, pretože 85% začiatočníkov chce hneď robiť veľké projekty a potom tak dopadnú, napíšu hlavičku a keď nevedia ako ďalej postupovať, tak to vypnú a zapnú si nejakú hru. Treba si uvedomiť, že je to na báze "cvičenej opice", pretože ak budem robiť mesiac malé projekty, budem vedieť napísať polku programu aj odzadu (rečnícky povedané).

 

Ďalej je veľký problém v tom, že človek ani nevie čo chce. Vidí na internete projekt, ktorý nejaký odborník písal niekoľko mesiacov a teraz si povie, že aj ja chcem také vedieť! Prečíta si nejaký návod na internete a po týždni ho to prestane baviť, pretože neurobil to, čo sa niekto učil mesiace, ba až roky za týždeň.

 

 

Na záver by som chcel uviesť citát, nie od známeho filozofa ani nikoho podobného, ide o môjho učiteľa strojárstva:

Aj vy môžte byť prezidentmi, aj vy môžte mať autá, ženy a peniaze. Ale vy nikdy nebudete mať, pretože vám sa nechce!

 

 

Peace.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angelo to byl krásný a hlavně pravdivý projev :)

A tvůj učitel má také pravdu, tak to je v poslední době s většinou lidí... chtěli by vše ale neudělají pro to nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přesně i něco tak říkala naše učitelka:D nebudete se učit nebudou žadne akce a je to :D

Edited by Anstriber___

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak mi zaplatíš tak nie je problém sa dohodnúť, ale ja ťa mám učiť a potom ešte pre teba makať na serveri? Vtip mesiaca, haha.

podle mě to myslel tak, že když ho to naučíš, tak bude u tebe dělat deva... :) a pokud to tak nemyslel, tak to je fail B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×