Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
troska

Lagy,Pády,Freeze

Recommended Posts

Zdravim lidičky tohoto krásného wowresouce fóra ,

Tentokrát nebudu pomáhat já ale potřebuji od někoho pomoct, už dlouho se potýkám s lagy,pády ,freeze serveru a netuším čim by to mohlo být.Jedná se o realm Gigafun celkově upravená db vše každý den přijde + 5 hráčů ve špičce hraje 80-100 lidí a nezvládnu to neudržet bez pádu každejch + - 30 minut to lagne freezne padne, serverem to nebude ten je vytížen ve špičce na ani ne 5% Cpu linkou taky ne máme 1Gb/s ramkou také ne máme 2 Gb ramky a ve špičce je volno 500-400 Mb (brzy bude více) Revize ? Snažím se i přes všechno todle udržet aktuální každejch 5 hodin nahazuju new,ale stále pády ,jen dodám db je nejnovějši TDB,server os Linux Debian x64

Zajimavos další 2 realmy ktere jedou na teto masine jsou v pohodě bez lagů freezu pádů

A žádám Vás o pomoct ,jestli někdo víte <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim lidičky tohoto krásného wowresouce fóra ,

Tentokrát nebudu pomáhat já ale potřebuji od někoho pomoct, už dlouho se potýkám s lagy,pády ,freeze serveru a netuším čim by to mohlo být.Jedná se o realm Gigafun celkově upravená db vše každý den přijde + 5 hráčů ve špičce hraje 80-100 lidí a nezvládnu to neudržet bez pádu každejch + - 30 minut to lagne freezne padne, serverem to nebude ten je vytížen ve špičce na ani ne 5% Cpu linkou taky ne máme 1Gb/s ramkou také ne máme 2 Gb ramky a ve špičce je volno 500-400 Mb (brzy bude více) Revize ? Snažím se i přes všechno todle udržet aktuální každejch 5 hodin nahazuju new,ale stále pády ,jen dodám db je nejnovějši TDB,server os Linux Debian x64

Zajimavos další 2 realmy ktere jedou na teto masine jsou v pohodě bez lagů freezu pádů

A žádám Vás o pomoct ,jestli někdo víte <_<

1. Jakou používáš revizi jádra?

2. Modifikoval jsi zdrojový kód jádra?

3. Postni backtrace a log file - V případě že jsi jádro nemodifikoval postni backtrace na getmangos.com do sekce linux crash logs

Edited by t-wist7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ramky - 2GB ...to je dosti málo.. jsetli tam jedou 3 servery, tak se nediv....

ALe jinak to může být nestabilitou jádra.... dělali ste něco vlastního v jádru ? a nahrávali ste opravné patche ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Revizi jádra jsem psal na konci článku ... (((Snažím se i přes všechno todle udržet aktuální každejch 5 hodin nahazuju new,ale stále pády)))

2.Ano ale ten kód nemohl nic způsobit

4.nepochopil jsem te .....

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Revizi jádra jsem psal na konci článku ... (((Snažím se i přes všechno todle udržet aktuální každejch 5 hodin nahazuju new,ale stále pády)))

2.Ano ale ten kód nemohl nic způsobit

4.nepochopil jsem te .....

Jak získat zpětnou vazbu při pádu: (z getmangos.com)

In order to improve crash reporting for mangos I will explain non-programmers howto bebug mangos.

 

I hope this will help to improve crash reporting by providing more critical information.

Everybody sees that now server is a lot more stabile that it was before around 200 revisions , but there are still crashes around.

 

If you have questions ask here.

 

HOWTO: Debug MaNGOS using GDB or Microsoft Visual Studio

 

 

Intro:Core Dump is file that contains the currient memory state of program , it is used for diagnostics and examining crashes. When you generate core file on crash it can be examined by developers and they can get very useful information.

 

 

Using GDB:

 

1.You need to start the debugger.Here is command:

 

gdb /path/to/mangos/executable

You need to find the properly linked executable which is usually located in /src/mangosd/.libs/ folder.

if you started successfully gdb you will see

(gdb)

 

2.Need to start mangos:

(gdb) run -c /path/to/mangos/config/file

 

Ok , now the server is started and you can start playing on it.

What happens on crash is that the debugger pauses execution of the server and shows the comand promt.

 

Here is example output of what happens on crash:

CODE

Program received signal SIGABRT, Aborted.

[switching to Thread -1295549520 (LWP 7116)]

0xffffe410 in __kernel_vsyscall ()

(gdb)

 

 

If you see something like this:

CODE

Program received signal SIGABRT, Aborted.

[switching to Thread -1295549520 (LWP 7116)]

0xffffe410 in ?????????? (??)

(gdb)

 

or any other kind of ?????`s then you probably havent builded mangos with debug information or your OS has some security restrictions.

 

3.Now you can generate dump file:

(gdb) gcore filename

where filename is some name.

archive this file ( it is rather big ) and upload it togeather with your server log.

 

4.Getting backtraces ( like Weedy )

bt - shows backtrace

bt full - backtrace with more info on it.

there a lot of other commands ( for examining memory , swiching to threads , calling functions from the program ,listing source files and so on , use help comand to see them all ).

 

 

 

Using Microsoft Visual Studio 2003

 

1.You need to compile MaNGOS with debug configuration.

 

2.Setting Up the debugger:

Go to the solution explorer ( View -> Solution Explorer )

Right click on mangosd project and click Set as Startup Project

Then again right click on it and click Properties ,then Debugging -> Working Directory and write the absolute path to your mangosd executable.

 

3.Press F5 ( or Debug -> Start ) and mangos will start through the debugger.

 

4.When server crashes then the debugger will halt mangos popup some message :

 

Unhandled exception at 0x005c5802 in mangosd.exe: User breakpoint.

 

click break on it.

If there is assertion failed Click Retry and the same message will appear.

 

5.Click Debug -> Save Dump As then you can choose mini-dump or mini-dump-with-heap the second is better but takes more space ( because directly copyes the memory that server used ) ,choose one and click save ,this will produce dump file containing the currient state of the server.

 

 

Just-In-Time Debug on Windows.

 

I think everybody know the Windwos` messages that appear when some program crash.

CODE

mangosd.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.

 

with "Send Error Report" and "Dont Send" buttons on it.

 

May be you have noticed that when you installed Visual Studio there is 3th box called Debug.

 

When you see such message click on "Debug" button and it will attach the debugger.Press Yes and Ok until the debugger appears ,then you can go to step 4.

 

Assertion fault messages can be converted to Send/DontSend by pressing "Retry" !!!

 

 

--------------------

Sorry for my bad English ,I am from Mars.

Log soubory se nastavuji v mangosd.conf - Nastav jméno LogFile a LogFileLevel nastav na 3

Edited by t-wist7

Share this post


Link to post
Share on other sites

twiste má TC....a ten kód...zkus dát čistou revizi bez tvých kódů a když to bude OK, tak tam postupně přidávej jeden kód po druhým, dokud to nezačne dělat to co teď

Edited by Broskev

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twiste zpětná vazba mi je asi na nic když využívám Trinity že ?

Omlouvám se, přehlédl jsem...

U TC je to prakticky stejné, příslušný topic: www.trinitycore.org

Edited by t-wist7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim lidičky tohoto krásného wowresouce fóra ,

Tentokrát nebudu pomáhat já ale potřebuji od někoho pomoct, už dlouho se potýkám s lagy,pády ,freeze serveru a netuším čim by to mohlo být.Jedná se o realm Gigafun celkově upravená db vše každý den přijde + 5 hráčů ve špičce hraje 80-100 lidí a nezvládnu to neudržet bez pádu každejch + - 30 minut to lagne freezne padne, serverem to nebude ten je vytížen ve špičce na ani ne 5% Cpu linkou taky ne máme 1Gb/s ramkou také ne máme 2 Gb ramky a ve špičce je volno 500-400 Mb (brzy bude více) Revize ? Snažím se i přes všechno todle udržet aktuální každejch 5 hodin nahazuju new,ale stále pády ,jen dodám db je nejnovějši TDB,server os Linux Debian x64

Zajimavos další 2 realmy ktere jedou na teto masine jsou v pohodě bez lagů freezu pádů

A žádám Vás o pomoct ,jestli někdo víte  <_<

 

 

 

Bez logu ti nepomůžem. :)

 

Ale tipl bych si že to dělá nějaký boss, nebo tvůj item.

 

 

Modifikoval jsi core?

 

Edit: U mě spawli ilidana veb z BT a shazoval server každých cca 30 minut. Koukni se na to ;)

 

 

 

Edited by hejsek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám to ,nějakej blbej GM naspawnul 60 bossu na island v bootybay :) Díky za forum díky všem za pomoct prosím lock and delete ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám to ,nějakej blbej GM naspawnul 60 bossu na island v bootybay :) Díky za forum díky všem za pomoct prosím lock and delete ...

 

;-) myslel jsem si to. Taky se mi to stalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taky si myslím, skus všude vypnout Vmapy a nechat je jen v BGčkách, arénách.To by mělo pomoct.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nevim ,ale kdyz je volno kolem 500 Mb tak by nemely bejt lagy kvuli ramce ?? ne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

500mb volno..to je stránkovací soubor ne ???? a to je ramka i disk.. a když se ti to ukládá na disk tak je to sakra pomalý.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×