Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Funner

[Rada] Sestava PC

Recommended Posts

Ahoj, kamarád si nechtěl kupovat předražené sestavy a chtěl po mě abych mu udělal rozumnou sestavu.

Strop ceny je 22 000 kč

 

Odkaz na alfacomp košík :Zde

 

Chtěl bych slyšet vaše názory, hlavně o správné volbě ramek.

Kdyby se k tomu vyjádřil kupkoid byl bych moc rád.

 

Je tam ještě 2 tisíce rezerva vzít místo té 6870 tu 6950 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000600000012N7&Search=6950&SearchType=1

Možná si někdo řekne že 2gb je marketingový tah, ale když jsem si já kupoval počítač tak mi každý říkal, že 4 jádrový procesor je úplná zbytečnost, ale já si ho koupil a dodnes toho nelituju protože si v klidu můžu zahrát náročné hry jako je Black Ops nebo Crysis 2 s plynulýma fps a kamarádí co si koupili jen 2 jádra fńukaj že jim nestačí procesor. Takže si myslím, že ty 2 GB té kartě pomůžou hodně do budoucnosti.

Edited by Funner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to docela pěkné.Grafika luxus,ale pokud by to chtěl na hry a paření ,nebylo by lepší kouknout do nVidia GT ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to docela pěkné.Grafika luxus,ale pokud by to chtěl na hry a paření ,nebylo by lepší kouknout do nVidia GT ?

 

nVidia v poslední době pokulhává, vyrábí karty s vysokou spotřebou co se přehřívají, takovou kartu pak můžeš použít jako přímotop :)

 

edit:

možná jsem to blbě napsal, ale mám radši radeony navíc nvidie ve stejné cenové kategorii mají téměř totožný výkon někde ale nvidia pokulhává.

Edited by Funner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přidal bych u chladiče na CPU..přeci jenom ať má jistotu že se mu nepřehřeje...já mám tuším za 1000,- a mám to do 45C a jsem velice spokojen a kord když má takový turbo :D Seasonic zdroj?Nedělá Forton lepší?Možná se pohoršil teď netuším ale určitě byl mezi těma lepšíma před dvěmi lety.Grafika super :D to je asi vše co bych dodal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přidal bych u chladiče na CPU..přeci jenom ať má jistotu že se mu nepřehřeje...já mám tuším za 1000,- a mám to do 45C a jsem velice spokojen a kord když má takový turbo :D Seasonic zdroj?Nedělá Forton lepší?Možná se pohoršil teď netuším ale určitě byl mezi těma lepšíma před dvěmi lety.Grafika super :D to je asi vše co bych dodal.

 

Já mám fortron a jsem spokojen, ale slyšel jsem i dobré ohlasy na seasonic tak proč ho nezkusit. Btw k tomu chladiči na CPU,ten tam je stačí se lépe podívat http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000QZE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, já vím ale říkám jestli by nebylo lepší si koupít dražší..protože já mám za 1000,- a mám tam v pohodě při zátěži 45C a on když má takové turbo nevím jestli mu to bude stačit s takovým

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, já vím ale říkám jestli by nebylo lepší si koupít dražší..protože já mám za 1000,- a mám tam v pohodě při zátěži 45C a on když má takové turbo nevím jestli mu to bude stačit s takovým

 

Věř mi že bude, já mám ten samý chladič ale o revizi méně a můj procesor neměl nikdy více jak 50 C (mám 4 jádro) a to ještě nemluvím o tom, že je to ultratiché :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co bych změnil:

 

  • Kupovat 2 přídavné ventilátory je zbytečné. Case má 120mm FAN vzadu a ten, společně se zdrojem, zajistí dostatečný průvan. Pokud bych měl uvažovat o přídavném FANu, pak jedině dopředu a stačí i mnohem levnější (třeba tenhle: http://www.alfacomp....14507N0BU0CKTUP - pokud si pohraješ s regulací otáček, bude neslyšný). 80mm FAN do bočnice je kravina, která nejen že ničemu nepomůže, ale bude mít přesně opačný efekt.
  • Chladič CPU bych opravdu vyměnil za něco výkonnějšího. Ne kvůli otázce chlazení, ale kvůli hluku. Osobně bych asi šel do http://www.alfacomp....14507N0CE0AMNXB
  • Operační paměť je zbytečné řešit. Stačí ti 1600MHz moduly s trochu lepším časováním (opět ne kvůli výkonu, ten nepoznáš, ale je to občas záruka vyšší kvality - možné OC). 2000MHz už mi ale přijdou zbytečné, ale zas tím nemáš co zkazit.
  • Jako grafickou kartu bych volil jednoznačně http://www.alfacomp....4507K0BX50T13K9 - tady není o čem diskutovat. Stock 560 Ti je výkonnější je skoro tak výkonná, jak HD6950, a tahle má jako bonus solidní chlazení a firemní OC.
  • A poslední věc - 890 za sestavení jim nenechávej - PC je jak lego, na tom vážně není co zkazit. Secvakáš to dohromady, pustíš a konec. Práce na 3 hodiny ... A na netu se určitě válí spousta how-to.

Ke zbytku není moc co dodávat, dohromady to hraje dobře.

 

 

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo Kupkoid má pravdu s tou grafikou dva chladiče je fakt super :) Já kvuli bordelu měl problém s 40C takže při Full detailech mi crashoval comp což bylo 115-120C na grafice a 80-90C na normal a teď mám v zatěži 70-80C na grafice :) a to tam mám jen malej větrák kdybych tam měl ty dva tak bych ten problém určitě neměl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ok beru ten boční ventilátor, ale ten co je dodávaný ke casu je hrozně hlučný, mám stejný case a musel sem ho vyměnit za jinou 120 co se týče těch větráku 120mm ty drahší mají jenom přece menší hlučnost, ale to je fakt maličkos nějakých 200 kč

2. Chladič CPU, nevidím mezi nimi rozdíl ten můj má dokonce o 25 g passivu více než ten tvůj a otáčkově jsou úplně nastejno, ale zase je to otázka 100 kč

3. Co se týče pamětí, někde jsem četl že u SandyBrige čím větší takt ramek tím lépe nevím netuším byl to příspěvek uživatele. Ale asi je nechám tak jak jsou.

4. Co se týče te grafiky, dneska jsem se díval na testy mezi tou gt 560, 6870 a 6950 . A 560 a 6870 jsou na tom jak výkonově tak cenově stejně. Co mi ale nejvíc vadí na té MSI jsou ty větráky, do žeber se hned zasere prach a všude na desku te grafiky se taky nasere prach, nemám to rád když tu 460 tak s jiným chladičem jako ma např ta radeonka. (navíc kamarád měl grafiku msi a 2 kusy co dostal z reklamace byli vadné)

5. Co se týče toho složení, vím že je to lego, ale jak jsem psal není to pc pro mě ale pro kamaráda který tomu zas tolik nerozumí a když si to nechám unich složit tak ten kamarád může jít donést jim tam celou bednu a ať si s tím hrajou.

 

To je asi vše budu rád když ještě něco napíšeš a vyvrátíš moje obavy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Většina věcí jsou fakt jen drobnosti a je už na daném jedinci, co zvolí. Ale zas za tou MSI 560 Ti OC si docela stojím. OC verze se může směle rovnat i výkonnější z dvojice od AMD a navrch přidává PhysX, CUDA, zabudované stereoskopické zobrazení, umí lépe tesselovat a je obecně tak nějak výkonnější v directcompute operacích. AMD má "jen" eyefinity, nicméně - kdo má dnes 3 monitory? Prostě mi vychází jako lepší hodnota za dané prachy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×