Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
SoulTwo

Nová Mašinka do 18k.

Recommended Posts

Zdravím, nejsem fanda IT a proto si neumím moc poradit.

Chci si udělat radost k Vánocům ale potřebuju radu. :)

Do mašiny chci vrazit okolo těch max. 18k. tj 18 000,-.

Budu rád když mi napíšete sestavy s komponenty abych mohl komponenty rovnou dát do košíku....

Jinak je mi jedno jestli to bude notebook, nebo "bednička" (monitor mám).

Děkuju za každý smysluplný příspěvek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jen otázka jaké máš současné HDD disky.

Hraju na počítači starém 6let ...HDD co tam mám už nejsou kompatibilní s novodobými komponenty..

Edited by SoulTwo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jóno.....ale i přesto chci PC do Vánoc...

 

Tak si kup SSD, za dnešní cenu běžného disku se dá SSD sehnat, a není to tak zbytečná investice... a třeba časem, až se ceny sklidní, dokoupit normální HDD, aby byla kapacita. Kdyžtak upřesni, k čemu bys chtěl PC používat. Jestli na práci, na hry... Bych ti něco navrhl ;)

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak si kup SSD, za dnešní cenu běžného disku se dá SSD sehnat, a není to tak zbytečná investice... a třeba časem, až se ceny sklidní, dokoupit normální HDD, aby byla kapacita. Kdyžtak upřesni, k čemu bys chtěl PC používat. Jestli na práci, na hry... Bych ti něco navrhl ;)

dobře no...PC chci na hry...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

SSD bych pouzival jen na system ne na vsechno

 

 

ceny HDD sou porad vysoke z duvodu vyplaveni fabrik, ale vyrobci v taiwanu uz obnovili vyrobu tak dufam ze ceny budou klesat ale jak to zname nebude to tak rychle jako sli nahoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak proč by ceny snižovali, když se zvětšily všechny ceny? :)

Já si myslím že si docela ještě počkáme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak jsem slíbil, něco jsem dal dohromady. Jen doufám, že tady nerozpoutám hádku o tom, jestli intel nebo AMD :D

 

Motherboard (socket AM3+, 3x PCI x16 - snažil jsem se, abys časem při zájmu o zlepšení PC nemusel přestavovat vše...)

Procesor (AMD Phenom 4x 3GHz)

Grafika (Nvidia GTX560)

Paměti (Kingston 2x 4GB 1333MHz)

Zdroj (OCZ, 80plus 600W)

Pevný disk (OCZ, SSD 120GB 285/275 MB/s read/write)

Bedna (Coolermaster za přijatelnou cenu - doporučuji)

 

dohromady to vychází na 18064Kč včetně DPH. Jen tam chybí mechanika... ale to už si snad vybereš :)

 

EDIT: ještě s tím, že až se uklidní ceny disků, tak pevný disk... Nyní to opravdu nemá cenu - jsou to vyhozené peníze podle mě, ale je to na tobě :)

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bez chladiče se mu to spálí a bude mu to k ničemu Minigu

 

EDIT: Nevím jak je ten AMD chladič..podle mě moc dobrej ne.

Edited by Nex

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bez chladiče se mu to spálí a bude mu to k ničemu Minigu

 

EDIT: Nevím jak je ten AMD chladič..podle mě moc dobrej ne.

BOX chladice byli vzdy slabsi co se tyce ucinosti, ale zas to tak neprehanej uz neni rok 2000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byl by mi tu někdo schopnej sem hodit kompletní sestavu včetně HDD , prosím.

Nevím odkud to vyjde nejlevněji... ale jen url na komponenty. a napsat k tomu ano tahle je dobrá apod.... :)

 

Btw : do těch 18k je třeba zahrnout i OP :)

Edited by SoulTwo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jinak si myslím, že i toto je dobrý železo, který by stálo za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jinak si myslím, že i toto je dobrý železo, který by stálo za to.

Kupovat sestavenou sestavu PC je pěkná blbost.

Prodejce do této sestavy většinou vkládají méně kvalitní součástky, aby dosáhli nižší ceny.

Za stejnou cenu si koupíš lepší PC s kvalitnějšími součástkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nevadi on si to klidne koupi budte radi diky lidem jako je on se prodaj stary kramy a prodejce nepotrebuje tolik oskubavat na novejch :D :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovat sestavenou sestavu PC je pěkná blbost.

Prodejce do této sestavy většinou vkládají méně kvalitní součástky, aby dosáhli nižší ceny.

Za stejnou cenu si koupíš lepší PC s kvalitnějšími součástkami.

A byl by si tak schopný a poradit mi prosím ? ,udělat kompletní sestavu včetně OS,HDD....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chtěl si ode mně sestavičku. Nevešel jsem se přesně do ceny, ale pokud máš např. chladič, nebo dvd romku, samozřejmě to oškubáš o to co nechceš.

Hry ti to utáhne všecky, pár let ti to vydrží. Značky komponentů jsou ověřené.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_155I0112Z3010X3501142C0113CQ010VJH0111WD0111P1010QLH0119GS01

 

Edit: Kdybys nechtěl Windows tak za těch 2.5k můžeš sestavu ještě více vylepšit. Ale pokud trváš na originálním OS, budiž vůle tvá.

Edited by NecroVisioN
Oprava MB

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbytecne drahy pameti / chladic na procesor nejde otocit smerem ven z bedny jde ho namontovat pouze tak ze fouka primo do zdroje

deska ma uplne jinej socket takze by to nikdy nemohlo fungovat a je skoda kupovat phenom x4 za 3000 kdyz se da za 3200 koupit X6...

koupit za 800 podivnou evolve bednu kdyz za 900 existuje cooler master 330 je nesmysl

proc vyhodit 30kc za mechaniku LG kdyz tam prodavaj samsung za 425?

Edited by OneB1t
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbytecne drahy pameti / chladic na procesor nejde otocit smerem ven z bedny jde ho namontovat pouze tak ze fouka primo do zdroje

deska ma uplne jinej socket takze by to nikdy nemohlo fungovat a je skoda kupovat phenom x4 za 3000 kdyz se da za 3200 koupit X6...

koupit za 800 podivnou evolve bednu kdyz za 900 existuje cooler master 330 je nesmysl

proc vyhodit 30kc za mechaniku LG kdyz tam prodavaj samsung za 425?

Chladič jde namontovat buď směrem dolů, nebo nahoru, do směru, kde je zdroj. Pokud nevíš, tak zdroj je hlavní odfukovač horkého vzduchu směrem ze skříně.

Paměti mi příjdou OK (2x 4gb). A-data je kvalitní značka a tyto paměti jsou výkonné.

Ze základní deskou se omlouvám, dal jsem do košíku jinou, než jsem měl v plánu (Opraveno v postu o 2# výš). http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_155I0112Z3010X3501142C0113CQ010VJH0111WD0111P1010QLH0119GS01

Bedna Evolve není podivná, je kvalitní, má dobře zařízený odvod vzduchu a designově je pěkná.

Mezi X4 a X6 zas takovej rozdíl není, pokud využije 6 jader (což asi ani ne) tak nemusí brát X4, ale X6. Samozřejmě závisí na něm.

Co se DVD-romky týče, tak nebudu komentovat, LG je dle mě lepší značka než-li samsung a 30,- nikoho nepo... :D

 

GL & HF v reply mého postu :D

Edited by NecroVisioN

Share this post


Link to post
Share on other sites

foukat do zdroje horkej vzduch od procesoru neni uplne idealni daleko lepsi je to namontovat smerem do strany coz umi treba cooler master hyper tx3 kterej je o 10kc levnejsi

na pametech se da usetrit 100kc a koupit pameti ktery podaj o 3% horsi vykon (klidne taky a-data)

 

mezi x4 a x6 je rozdil kterej se bude do budoucna jen zvetsovat

pokud si chce koupit evolve bednu tak muze ja nebudu ten kdo mu bude prisivat prsty az si je urizne o nejakej genialne vyresenej plech :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

foukat do zdroje horkej vzduch od procesoru neni uplne idealni daleko lepsi je to namontovat smerem do strany coz umi treba cooler master hyper tx3 kterej je o 10kc levnejsi

na pametech se da usetrit 100kc a koupit pameti ktery podaj o 3% horsi vykon (klidne taky a-data)

 

mezi x4 a x6 je rozdil kterej se bude do budoucna jen zvetsovat

pokud si chce koupit evolve bednu tak muze ja nebudu ten kdo mu bude prisivat prsty az si je urizne o nejakej genialne vyresenej plech :D

:-) oškubat to může, to není sestava, kterou si musí koupit, jen návrh. Takže chce raději X6? tak do něj... chce paměti o 100,- levnější? klidně ;) Já nejsem jeho otec, abych mu rozkazoval...

Ta bedna je supr, kupoval jsem ji nedávno kamarádovi, celkově celou sestavu a nemůže si jí vynachválit. (Trochu jinou, ale obdobnou).

Já osobně, bych se vykašlal na origo Windows.. Pokud to nebude používat v podnikání, tak je téměř nulová šance, že by ho někdo kontroloval..

A to pak by mohl koupit i 4x 4gb Ram a ASUS EAH6950 1gb za stejnou cenu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×