Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
serafin

Pomoc s databazi.Databaze 3.0 na v. 2.0.12 [TBC]

Recommended Posts

Takze, problem s IF je misty i na 2.1, ale radsi ti doporucuju tu 2,1, ja mam revizi 2668 a vse jede v pohode...nebyl s nicim problem, akorat jak rikam misty to IF, me se to ale nestalo a to sem tam byl uz 1000x ;) trosku sem si sice uz tu DB upravil i k obrazu svemu, takze to zas mam na jiny brdo ale celkove jsem spokojen s praci serafina...byl to dobry zaklad. A kdyz se to stane hraci ze uvizne v IF tak ho jednoduse vyportuju a je to dobry ;)

 

ses si jistej? pze sem rozizdel mangos asi tri dny :( bud jsem se nemohl nalogovat nebo sem tam nemel zadny NPC....je teda ta kombinace co si psal vph?nehada se to nejak?

omlouvam se,ze se tak ptam,ale sem novacek v tomto oboru

Edited by Zbabelec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno tak tu DB 2.1 nemuzu nahrat :( pise mne to error,ale tu 2.0 sem nahral uplne vph...newim cim to muze byt

 

EDIT : uz jsem na to prisel..lol takova trapna blba chyba...sry za spam

Edited by Zbabelec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serafine, taková drobnůstka - když děláš nějakou public DB, zkus smáznout všechny informace o hráčích atp. :) člověk se pak občas nasměje při čtení mailů (a vůbec, podstatně ji tím zmenšíš). Jinak práce je to fajn, jen trošku myslet na optimalizaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chystam verzi 2.2 Tak jsem chtel jenom napsat kdo by nasel nejaky dobry update do db rad uvitam a napise to tu ja to do toho pridam. V tehle db bude uz hodne novych vychytavek a GM Island bude vypadat podle predstav kazdeho GM. Nejvetsi zasluhu na tom ma muj Hlavni scripter Damian. Jinak ty update mi piste do code. A k tomu pripiste co to ma delat dekuju.

 

P.S: Nedelam tu db jen pro sebe ale pro vsechny a delam ji aby byla funkcni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

te databazy musim sonut vsetky???? a davat po jednej abo mi stacvi posledny?

 

staci jen ta posledni

Share this post


Link to post
Share on other sites

takze, jsem to rozjel, ale prichazim na chyby - AQ a NAXX nemam spawnuty a nepadaji zadne q itemy - hlaseny take chyby v profesich (fishing - ale nemam odzkousene) (spoustim to pres 2760+scriptdev145) - nejsem si jisty, zda jsem nahral dobre tabulky (moc s tim neumim - o tema vys jsem se o tom rozepisoval vys - jak to neumim :-( )- mohl by mi pls nekdo poradit aby nebyl WIPE?

Diky!!!!

 

chtel bych take to zmenit na 2777 - pokud by bylo mozne, prosim napiste zda je potreba wipe, popripade kolik prace by to dalo s wipe a kolik bez wipe

 

ICQ : 207-433-828 nebo piste zde, icq by bylo lepsi ;-), ale reseni taky pls napsat sem - mozna nebudu jediny kdo neco udelal spatne ;-)

Edited by Nes

Share this post


Link to post
Share on other sites

takze, jsem to rozjel, ale prichazim na chyby - AQ a NAXX nemam spawnuty a nepadaji zadne q itemy - hlaseny take chyby v profesich (fishing - ale nemam odzkousene) (spoustim to pres 2760+scriptdev145) - nejsem si jisty, zda jsem nahral dobre tabulky (moc s tim neumim - o tema vys jsem se o tom rozepisoval vys - jak to neumim :-( )- mohl by mi pls nekdo poradit aby nebyl WIPE?

Diky!!!!

 

chtel bych take to zmenit na 2777 - pokud by bylo mozne, prosim napiste zda je potreba wipe, popripade kolik prace by to dalo s wipe a kolik bez wipe

 

ICQ : 207-433-828 nebo piste zde, icq by bylo lepsi ;-), ale reseni taky pls napsat sem - mozna nebudu jediny kdo neco udelal spatne ;-)

 

 

Hele chlape jestli mas ten serve jen pro sve poteseni a nechces s tim delat zazraky ve svete WoW free serveru tak ti staci ta revize 2655 na ktere ta posledni databaze jede velmi kvalitne a prakticky bez chyb a tu bych take jen opravoval. A byt tebou kdyz s tim fakt moc neumis tak nedelej porad ty update reviz je to az na mou miru zbytecne zvlast pro tebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hele chlape jestli mas ten serve jen pro sve poteseni a nechces s tim delat zazraky ve svete WoW free serveru tak ti staci ta revize 2655 na ktere ta posledni databaze jede velmi kvalitne a prakticky bez chyb a tu bych take jen opravoval. A byt tebou kdyz s tim fakt moc neumis tak nedelej porad ty update reviz je to az na mou miru zbytecne zvlast pro tebe :)

Vis, promin, ale jak uz jsem jednou vysvetloval, tak vzdy nekoho sezenu na icq, ktery to se mnou prochazi a pak se odpoji a uz neporadi co dal, tak zkousim sam - uz jset to tak udelal 3x a 3x bylo wipe. Ted bych nerad mel dalsi wipe a navic nestabilni verzi...

takze sorry ja myslel, ze tim pomuzu nejen sobe, ale i ostatnim tady i u me na serveru (je tam asi 30 lidi a z toho minimalne o 4 rech vim, ze to chteji zkouset ruzne veci - ja spis pro to, abych se naucil s db a prikazy... - stacilo by jen v par bodech vypsat co delma spatne... - myslis, ze me bavi to delat od rana do vecera (delam to teprve asi 4 dny) a poslouchat ty lidi co to napul nefunguje apod? No nicmene dekuji za pripadnou pomoc ;-)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestli nemas spawnuty AQ a NAXX tak ti treba v te db chybi je to mozne treba po tech update se neco vymazalo tezko ti poradim kdyz nevim co jsi presne udelal s tou db a jestli jsi vubec pouzil tu 2.1 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak momentalne pracuju na Projectu Hyjal :) Portaly uz mam a budeme delat jeste NPC,ITEMY a nejaky ty Bossy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak momentalne pracuju na Projectu Hyjal :) Portaly uz mam a budeme delat jeste NPC,ITEMY a nejaky ty Bossy :)

Tak to jsme dva ;-) - zkus take shopping centre - myslim, ze to je dost good (pokud znas nejake fun wowemu, tak vis) - ja mel shopping centre hotovy, ale jaksi mi zmizela db :-( tak to musim udelat znova, jinka s tim hyjalem to vidim na dlouho :-( Nicmene uz mam i specialni vendory pro vsechny class ;-) + navic jsem zjistil jak trochu zvysit hratelnost - staci roztancovat par strazi nebo vlku ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potom mi rekni jak si s tim spokojen:)

Byla hodně solidní, ale momentálně se mooc těším na pořádnou BC :whistling: Strašně se na to těším, jednu mám ale tak strašnou :lol:;)

 

Edited by ShadowX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ve vetsine databazich je chyba s bloodsailor s tema namornikama kolem Booty Bay. Nemuzete na ne utocit. Staci jen zmenit faction 119 na jinaci treba na faction 15 (frakce defias ale to nevadi jelikoz to poslouzi i tak stejne u questu ) Good Luck :)

Edited by serafin

Share this post


Link to post
Share on other sites

serafin , ked vies robit vlastne revizie preco sa nezpojis z nejakym dobrym GM teamom a budetwe robit na jednom spolu? kazdy tu ide na solo a to je chyba , keby si sa aspon z 2-ma dobrimi ludmi spojim tak spravite dost vela dobrej prace ....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

serafin , ked vies robit vlastne revizie preco sa nezpojis z nejakym dobrym GM teamom a budetwe robit na jednom spolu? kazdy tu ide na solo a to je chyba , keby si sa aspon z 2-ma dobrimi ludmi spojim tak spravite dost vela dobrej prace ....

 

takovych planu tu bylo, ale nakonec to skoncilo tim ze ten kdo to organizoval byl svine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz tedka spolupracuju z radkou dobrych lidi co delaji databaze a taky je opravuji. A revize na mangos s timhle teprve budeme zacinat a jsem v contactu s Bennym :) Takze myslim ze jsem hodne na spolupraci :) Zadny solo to urcite ne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ve vetsine databazich je chyba s bloodsailor s tema namornikama kolem Booty Bay. Nemuzete na ne utocit. Staci jen zmenit faction 119 na jinaci treba na faction 15 (frakce defias ale to nevadi jelikoz to poslouzi i tak stejne u questu ) Good Luck :)

 

Problem je ten ze oni maj nastavane spravnou faction jen mangos to porad spravne nevyhodnocuje. Porad maj nekde chybku, vi o tom ale nejak se jim to nedari opravit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejaka oprava questu snad pomuze.

 

Weaponsmithing & Armorsmithing Blacksmith Quests

Dostanete to spell jako odmenu.

update quest_template set RewSpell='9790' where (entry='5283');
  update quest_template set RewSpell='9790' where (entry='5301');
  update quest_template set RewSpell='9789' where (entry='5284');
  update quest_template set RewSpell='9789' where (entry='5302');

 

Trial of the Sea Lion - Alliance

Kdyz vam chybi gameobject pouzijte tuto opravu.

insert  into gameobject values 
  (303314, 177790, 1, '7785.15', '-243.428', '-14.7662', '4.26156', '0', '0', '0.847264', '-0.531172', 177790, 25000, 0, 0);
  insert into gameobject_loot_template (entry,item,ChanceOrRef,QuestChanceOrGroup) VALUES ('177790','15885','0','100');

 

DWARF - Tome of Divinity

Jsi neschopny ozivit NPC. Je to chyba jadra tudiz s nim tedka budete mluvit.

update quest_template set SpecialFlags='1' where (entry='1783');

 

Druha moznost je udajne ho zabit a nastavit aby drop byl na 100% chanci. Ten Dark iron script

update creature_loot_template set QuestChanecOrGroup = 100 where entry = 6123 and item = 6847;

 

Goblin Sponsorship

mozna je to chyba jadra. Nejde otevrit chest ikdyz mate klic.

insert into creature_loot_template (entry,item,ChanceOrRef,QuestChanceOrGroup) VALUES ('4723','5852','0','100');

Edited by serafin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×