Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
MesoX

Summit, Mozna pokracovani Ascentu?

Recommended Posts

Proti tomu bojoval například Open Ascent který měl ze začátku licenci díky níž se nedalo nic z OA vzít a dát do jiného EMU a nedalo se ani prodávat :-) jenže na požádání MaNGOSáků to zase změnili na GNU. Mno uvidíme jak tohle dopadne. Než se Burlex rozmyslí jestli vydá Summit nebo ne a co bude s Open Ascent přejdou zase všichni k ArcEmu a zpátky to bude Trelorn získávat těžko podle mně. NO bude to ještě zajímavé :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proti tomu bojoval například Open Ascent který měl ze začátku licenci díky níž se nedalo nic z OA vzít a dát do jiného EMU a nedalo se ani prodávat :-) jenže na požádání MaNGOSáků to zase změnili na GNU. Mno uvidíme jak tohle dopadne. Než se Burlex rozmyslí jestli vydá Summit nebo ne a co bude s Open Ascent přejdou zase všichni k ArcEmu a zpátky to bude Trelorn získávat těžko podle mně. NO bude to ještě zajímavé :)

 

 

ja už jsem se na Ascent vysral, zatím u nas na serveru jede, ale nehodlam ho už dale nejaky rozvijet. Utvoril jsem si team pěti lidí a už sme se pustili do upravování mangosu. Není to nic těžkého, už se nám podařilo odstranit dva bugy co zhazovaly server a postupně opravujeme všechny dungy. Slibuju si od toho zdvojnásobení počtu unline hračů. Jestli Buxlex vyjde s tim Summitem, tak to otestujeme, ale jak říkám "jesli".

Share this post


Link to post
Share on other sites

To není zcela jisté, třeba Burlex začne dávat své binárky veřejnosti, uvidíme ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledovat vývoj je velice zajímavé, už jen tím jak se rozštěpuje na různé části, které zaníkají, nově vznikají atd. Osobně si myslím, že je Burlexovi jedno, že si pár čecháčku, co ma svoje free servery stěžuje na nějaký ten bug. On tohle nečte a číst ani nebude. Tato situace kolem vývoje Ascentu nahrává Mangosu, to si musíme přiznat.

 

Docela chapu Burlexe, že jej čte ten nevěděk lidí, bohužel pokud děláte něco zadarmo, lidi jsou zvyklí jen brát a stěžovat si. Pokud chce vděk, tak by to měl nechat vyjít jako placenu verzi. Kdo bude chtít Ascent či jeho podobu, do které se vypracuje, pokud to nehodí za hlavu, at si za něj zaplatí, my pak budem spravovat chyby a spoojený zákazníci nám budou platit. I taková může být realita.

 

Bohužel je pravdu, že tímhle chováním, jen každého naštve. Samozřejmě takovému amatarovi, co si jen stáhne a udělá si server, je jedno jak ten emulator dopadne, ale kdo chce něco víc, sleduje dění kolem něho a není mu jedno, co se děje v zákulisí :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hh a to si myslíš že by si lidi nestěžovali kdyb to bylo placené? by si spíše stěžovali ještě vice.

Tvoje teorie popíra např widle a linux Widle sou placené a stěžuje si na ně skoro každej (nedivim se) vědšina linux distro sou free a neznám moc lidí kteíří si na ně stěžují ;)

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites

ascent je dost zvalstny....stale menia nazov a rozvijaju stale novsie projecty.....

ale MaNGOS?

mango je stale mangos a je sam o sebe....

preto sa mi moc nelubi ascent...je to take zmiesane,,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se ještě uvidí každopádně u ArcEmu je jeden z hlavních vývojářu čech :-) takže pro mně je to momentálně jasná volba :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To se ještě uvidí každopádně u ArcEmu je jeden z hlavních vývojářu čech :-) takže pro mně je to momentálně jasná volba :-)

A jeho nick? :) abych vedel o koho de.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guru nepředbíhej dobu :D ješte nevíš jak to dopadne s Whyelly :D ( možná bych byl i raději než s NCDB ;) )

 

Btw Vojta už udělal pár pěkných fixů na které se ostatní devové nezmohli za hodně dlouhý čas jako například fungující ritual of summoning a podobně

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×