Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Clou

Dnešní čeština

Recommended Posts

Dnešní čeština "lama čeština",psaní bez háčků a čárek,časté překlepy ve slovech jen za záměrem rychlého psaní ale výsledná věta nemá smysl! Co si o tom myslíte? Ano člověk si může udělat potom o člověku svojí vizitku a řekne si tenhle píše jak prase..nebo tomuhle nebude podle výslovnosti a chyb ve větách ani 12let(ano i tací lidé se zde na forku objevují a říkají o sobě jaký sou megamástři že rozchodily vlastní server a že udělali támhle to či ono...

Ale vrátim se k tématu dnešní zkartky : LoL,rofl,OMG...atd... používá hodně lidi ale je to "prznění" dnešní češtiny anglickými výrazy...

 

Časté přepisy např.: prsim pomot,akma(místo akama) jestli máte nějaké zkušenosti pište taky...Přeci jenom ty Témata tady na forku by mohli bejt přehlednější a věty by mohli mít hlavu a patu..

 

Proto by mě zajímal váš názor na Dnešní češtinu...

 

Prosím hned mě nekamenujte jak tohle někoho mohlo napadnout,ale skuste se nad tím zamyslet. :unsure:

 

Průběžně budu dopisovat... :whistling:

Edited by Clou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslím že je to každého věc jak píše, ale dá se podle toho poznat (z větší části) věk dotyčného :)

 

Mno toto je můj názor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No,ty zkratky už asi z internetového života občanů ČR "nesmažeš".Taky mě někdy štve,když lidi píšou bez čárek(taky to někdy dělám ale jen když nemám čas),někdy píšou obrovské hrubky ve slovech,např:. "můžete MY poslat,nabýzím atd...,nebudu jmenovat,každý si umí domyslet.NEbo třeba to psaní dvojitého "w" ve větách."Zdrawím,prosímwás...tohle češtinu totálně ničí,není to tak známý jazyk jako angličtina ale chci,aby k ní lidi taky měli respekt.Neříkám že všichni takhle píší,ale najdou se tu tací,kteří češtinu "przní".Zkuste ještě předtím,než zašlete nový topic,nebo odešlete PM nebo cokoliv jiného jiné osobě,zkontrolovat,zda tam nemáte hrubky.

 

 

P.S

 

Ale vrátim se k tématu dnešní zkartky : LoL,rofl,OMG,tjn,ttjn...atd... používá hodně lidi ale je to "prznění" dnešní češtiny anglickými výrazy...

 

Poslední dvě zkratky nejsou z angličtiny

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to strašné (když už je tu řeč o češtině, tak budu mluvit spisovně, doufám :rolleyes: )

 

Je mi 15 let. Ale bohužel píšu jako dvanáctiletý. Většinou jsou mé prsty rychlejší než "myšlenka" a podle toho mé posty(nevím, jak to přeložit :teehee:) vypadají ...

 

"Zdrawím,prosímwás.

nebo např. co to melesh..

Edited by tom130

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano taky se mi to občas stane nejsem žádnej bůh každej má své chyby jeden překlik maximálně dva přežiju stane se to ani si toho nevšimeš..Ale máš pravdu když už něco píšu tak bych si to mohl po sobě aspoň přečíst když už nic jiného a opravit ty chyby nebo hrubky..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevadí mi, když někdo píše bez háčků a čárek, horší je to s větou kterou si člověk musí přečíct 3x aby jí pochopil případně přelouskal. Pokud jde o pravopis, tak všichni se nenarodili s talentem pro to kde jaké "y/i" psát, nejsem vyjímka. Čestina sama o sobě není lehký jazyk, ale zároveň krásný. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Čestina sama o sobě není lehký jazyk, ale zároveň krásný. :D

V poměru Čj a Aj je čeština rozhodně krásnější. Proto se češtinu také cizinci hůře učí..

V angličtině je vše zkráceno, změněno ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

S carkama a hackama nesouhlasim, mozna protoze, ze sam pisu bez nich :)

Naucil jsem se to v dobach, kdy ne vsude se text s diakritikou zobrazoval spravne, a od te doby to pouzivam..

jinak, dle meho nejhorsi je pouzivani vyse zminenych W a pak pouziti znaku / "leet speech" (netusim, jestli ma leet cesky vyraz)..

naprikad /\/ 0 0 B, 1337(L33T), @hoj atd..

 

V poměru Čj a Aj je čeština rozhodně krásnější.

 

Me nekdy prijde hezci Aj. Nekdy hlavne uzitecna - toho jsem si vsiml, kdyz jsem se kdysi snazil prekladat Mangos Database Handler, nebo neco podobneho. Prelozte totiz treba slovo "Questgiver" do cestiny tak, aby to nebylo moc dlouhe, jako "Ten, kdo zadava quest/ukol"

 

Edited by Yas

Share this post


Link to post
Share on other sites

A hlavně když toho angličana/američana poslouháš jak všehno przněj zkracujou jak jen to jde a když mluví jim prd rozumíš. ČJ je vážně pěkný jazyk nemůžeš zkátit slovo a to se mi líbí.Sme českej národ a tak by to mělo i zůstat...

 

to Dvojtý "W" taky nesnášim to je vrchol p****í češtiny <_< člověk by se zbláznil ale co naděláme aspoň ty topiky,témata tady na forku by mohli být nějak čitelný a pak když někdo příde tak si krásně počte a něco nového se dozví a ne že příde a musí mít po ruce ještě AJ/ČJ slovník :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když už se zástáváš té češtiny, tak piš aspoň spisovně ;) např. "každej" atd. ,ale ani po stylistické stránce tvůj projev není nic moc. Čárky ve větách ti taky moc neříkají. Samozřejmě, že můj projev není o moc lepší, ale aspoň neopravují ostatní.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ano ale dá se to aspoň trochu číst ne.Sám vim že čeština je složitej jazyk ale každej nemluví uplně spisovně.Sem tam mi něco ulítne ja to beru ale zase mi neulítne celej topic...

 

Edit: To Axxxa : chyby tam mam ale snažim se aby se to dalo číst,nedoplnuji čárky mezi větami protože to mě nebaví a zase řešit kde má a kde nemá bejt čárka to neni zas tak hrozný. Ale mam tam občas i chyby v i/ý

Edited by Clou

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, čeština je hezká věc...ale kdybych se v tom měla šťourat - i ty tam máš docela úctyhodné množství chyb ;) Šťourat v tom ovšem nebudu, je mi to v zásadě jedno - pokuď někdo používá L337 5p33ch 4 /\/\y5l! 5! ž3 j3 c001 4 3m0 , je to jeho věc, já si na něj udělám svůj obrázek ;)

 

Edit: tak aspoň takhle, s těma lomítkama si to moc nerozumí

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ano ale dá se to aspoň trochu číst ne.Sám vim že čeština je složutej jazyk ale každej nemluví uplně spisovně.Sem tam mi něco ulítne ja to beru ale zase mi neulítne celej topic...

 

Bez úrážky, ale text bez diakritiky nebo v takovém podání jako od tebe už moc nehraje roli. Aspoň pro mě.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti to řeknu takhle: když jsem hojně psala do diskuze na Vsetín City serveru, posmívali se mi hráči ve hře, že píšu hezky jak se patří, háčky, čárky nad písmenky, říkali, že prý to není normální, že tak někdo nepíše.

 

Přišla jsem se a Axxxa mi říkala, že bez háček a čárek píšou jen nevzdělanci.

 

Tak si vyber, někomu se to líbí jiným zas ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tahle diskuse je celkem bezpředmětná. Existuje jasný návod jak sprváně psát v podobě české gramatiky, takže o tom není potřeba filosofovat. Je jasné, že se jazyk komolí stejně jako se třeba komolí a porušují pravidla a validita HTML kodu. O tom je život o diversitě a naopak konsolidaci a normalizaci což by se dalo souhrně nazvat jako "vývoj". Můžeme nad tím kroutit hlavou jak kdo píše, ale stejně první krok je začít u sebe a naušit se psát spisovně a správně a pak tím ovlivníme ostatní a půjdeme jim příkladem a budeme definovat co je správné a ve větším počtu i co je jakože "normální".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Je jasné, že se jazyk komolí stejně jako se třeba komolí a porušují pravidla a validita HTML kodu...

 

Hezké přirovnání.. to může napsat jen programátor :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noo tak co mi opravdu vadí je právě text BEZ diakritiky.. Je to asi proto že v mém okolí nikdo takto nepíše.. a já stím rozhodně začínat nebudu..

Opravdu mě štve když někdo píše bez háčků Podle mě je to horší jak když někdo píše ve slově hrubky (Jaké já např určitě) je to tím že když někdo píše bez háčků (tak aspoň já se nad tou větou musím zamýšlet.. a když někdo napíše hrubku tak čtoucí osoba tu hrubku spozoruje ale nad větou se zamejšlet nemusí (za předpokaldu že hrubka nemění vyznam slova) ) je mě jasné že někdo řekne noo ten Czeirne říká jak mu vadí text bez háčků a čárek a sám píše jako prase.. ale ujišťuji vás že to nedělám na schvál.. mam prostě jak bych to řekl mno "papíry na hlavu" :) a opravdu nemám čas abych si svou větu čítal 10x a kuli svému nečeštinářskému cítení hledal hrubku.. nicméně se apoň snažím.. A nevěřim tomu že 90 procent internetového národa má stejné problemy jako já tak proto píše jak píše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czeirne: Ano, je to hodně o tom, kde se kdo pohybuje. Někde se na vás budou dívat jako na blázna, když nepíšete kočka hezky s háčkem nad C a budete jim připadat, že nejste asi normální a někde platí úplný opak a máš pravdu, že někdo nemá opravdu čas si číst to 20x a hledat chyby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no nejhorší je že lidi kteří nepíší hačky pak přestanou psát háčky např i na normální papír třeba muj kámoš minule psal písemku a jelikož je "spravnej" českej wowkař kerej píše huř než prase tak tu písemku odevzdal "holou" bez hačků, čárek .. to byla potom sranda když si ho češtinářka zavolala :D

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak s timhle ja problemy rozhodne nemam. Drive jsem psal s diakritikou, ale ted uz ne, abych predesel problemum se ctenim meho textu v ruznych kodovanich a jeste se mi nestalo, ze bych treba v pisemce psal take bez diakritiky. Kdyz chci, tak klidne muzu psat i s hacky a carkami, ale mam proste radeji zpusob, kterym pisu ted. Mozna vam to prijde jako przneni cestiny, ale to uz je vas nazor. Pro me spis przni cestinu ti, kteri pisi schvalne chyby (nerikam, ze ja pisu bez chyb, popravde jsem mel vzdycky docela spatne znamky z CJ, ale alespon se snazim, abych tech chyb napsal co nejmene), misto š pisi sh, atp. Viz. tenhle rozhovor http://lamer.cz/quotes/show/3719 .

Edited by Bob91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zase děsně miluji, když mi vyčítá ty moje chyby (je to sice zvláštní, ale já na pc dělám více chyb než na papíře :D ) člověk, který píše bez háčku a čárek. Ten člověk sám porušuje pravopis a mě vytíká, že neumím psát, když přehodím písmenka, což dělám často nebo, že mám špatný slovosled a sám si napíše takové věty, za které by se stydělo i děcko z mateřské školky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ohledně těch čárek ve větách. Líbí se mi taková povídka, kterou mi vyprávěla babička:

Byl jeden hodný král, a protože byl velmi milosrdný, tak napsal dopis o propuštění nevinného vězně. Shodou náhod to byl král neznalý pravopisu. Po odeslání dopisu vězně popravili. Ptáte se proč? V dopise stálo: Vězně popravit, ne propustit! Místo: Vězně popravit ne, propustit! Čárka může stát člověka i život, tak pozor na to! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×