Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
goodhaj

Minimální nároky na wow

Recommended Posts

Nedávno se mi do cesty postavil zajímavý problém: Potřeboval bych rozchodit WoW TBC 2.4.3 na starším stroji:

Procesor: Celeron 633MHz

RAM: 386MB 133MHz SDRAM

Grafická karta: ATI Rage 128 (16MB paměti, je to AGP karta)

Operační systém: Windows XP Professional

 

Četl jsem někde návody, jak co nejvíce snížit nároky WoW, ale nějak jsem je nepochopil.

Nevíte někdo, jak by se dali nároky wowek co nejvíce zminimalizovat?

 

(Prosím: O příspěvky typu "Kup si novej počítač!" rozhodně nestojím, nový počítač mám, jen chci zaexperimentovat.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No podle me by melo uplne stacit ked ve hre nastavis vse na nejnizsi a na grafarne vypnes antialising vertikalni synchronyzaci atdd. bo wow tusim je udelane tak aby jej mohlo hrat co nejvice lidi a v dobe kdy wow vzniklo jeste nebyly tak naslaple stroje jako mame ted vim ze sem ti asi moc nepomoh ale aspon neco ne? hhh

Edited by velkostatkar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje sestra jela na konfiguraci:

Pentium III 800MHz, Ram stejná, ale grafárna 128 mb. Vždycky než se to načetlo, tak to trvalo pár sekund (po přechodu nebo portu do jiné zóny (lokace)) a celkově to docela lagovalo. Potom jsem jí rozšířil RAM na 512 mb, zlepšení se moc nedostavilo. Podle mě je optimální nejméně 760 - 1000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To velkostatkar: Kdybys nequtoval celej můj text mohlo by to být i lepší ;)

 

To Queltalas: Načítání je mi ukradený. Hlavně, když budu moct třeba jen expit...

 

Jinak ještě je tu možnost, že bude 64MB herní grafika (přesný typ nevim ještě).

Edited by goodhaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

pak dalsi moznost stahnout riva tuner je to programek ve kterem si trochu taktnes grafarnu ale bacha at ji neuvaris musi se vice chlatid driv ked sem me 8mb integrovanou SiS tak sem z ni udelal 25mb ale letelo me na ni 5 vetraku pres tunel takze dovnload here

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 16MB grafárně? No nejsem si jistý, ale mám takový neblahý pocit, že se WoW odmítne spustil kvůli nedostatku VRAM. A i kdyby se spustilo, tak zrovna ATI RAGE128 nepatřila ani ve své době mezi výkonnostní špičku, osobně bych to asi netestoval na ničem horším, než nV Riva TNT/TNT2 (32+MB VRAM). RAM limitujícím faktorem 100% nebude (znám lidi, co WoW hráli se 128MB RAM) a CPU ... No, lepší jak grafárna :) Určitě na něm půjde WoW spustit, ale že by bylo (s grafikou, která jej nebude brzdit) hratelné, to pochybuju. I když, jede WoW na Asusu EEE? Na tom s Celeronem.

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já hrál na:

500mhz AMDK-2

128mb SD-RAM 133mhz

Ge-Force 2mx 64mb

Win XP Pro

 

A můžu říct za 10fps jsem byl rád. Větší město bylo noční můrou. ;) Hold bylo to poskládaný z toho co zbylo doma. :mid_pickaxe:

 

Jinak ano, půjde ti to, ale budeš se u toho fakt vztekat.

Takt grafiky ti nějak extra nepomůže když máš procesor na takovým taktu + tak mizerný ramky. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

3-15fps?

já tomu nedávám ani 1-5fps.. jelikož

Mám

AMD Athlon 64b 3200+ 2,21Ghz

1,5Gb RAM DDR1

ATI Radeon X550 128mb

 

a při nejnižšim nastavení grafiky mám normálně 35fps a když jsem v 25man raidu a všude kolem mně se kouzlí mám 5-7fps ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono taky není wow jako wow... starý svět možná jakž takž pustíš, ale s tbc se můžeš rozloučit rovnou ;) Nejhorší věc co jsem na wow kdy měla byla nějaká pochybná integrovaná S3 Unichrome s 64mb sdílené, ovšem na druhou stranu u toho byl celer 1,2 a 2gb ramek :D

 

Ale tedy...hratelné to moc nebylo ;)

 

edit: i když nebyl ani takový problém s fps, to se drželo okolo 20ti i v outlandu, ovšem grafika si moc nerozuměla s přechody textur a bylo to... ohavné ;)

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já mám

2x Intel Pentium III Xeon, 2666Mhz (9 x 296). Svými slovy 4Jádro s 2.6Ghz = 10,4GHz.

3,3 GB RAM

ATI Raedon 3600 512MB

Hraju s průměřným nastavením a Občas mám FPS i 75. V Raidu mám okolo těch 40-50

 

edit by hisgrak: Mají to být minimální nároky ne flexování s vlastním vybavením

edit : Promin

Edited by Nerosan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já to rozbehnul na ASUS EEE na nizký detaily a celekm to šlapalo bez lagu...Pak sem to rozjel na AMD Athlon 1800+ (1533MHZ) 512 Ram a Ati Radeon 9100 Series 64mb PRO - grafarna....Bracha to rozjel na 800Mhz procáku...256+128mb Ram a na 32grafarně

Share this post


Link to post
Share on other sites
Já to rozbehnul na ASUS EEE na nizký detaily a celekm to šlapalo bez lagu...Pak sem to rozjel na AMD Athlon 1800+ (1533MHZ) 512 Ram a Ati Radeon 9100 Series 64mb PRO - grafarna....Bracha to rozjel na 800Mhz procáku...256+128mb Ram a na 32grafarně

Ok, takže CPU by limitem být nemělo, teď jen 16MB grafárna ... No jsem zvědavý, jestli se ti WoW vůbec povede spustit. Určitě bych před samotným spuštěním pokilloval všechny zbytečné procesy windows (explorer.exe etc.) a spouštěl ho na Win98.

 

Nerosan: a už ti někdo frajere povídal, že frekvence jader se u vícejádrových CPU nesčítá?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednojadrovy procesor stiha pocitat najednou jenom jednu vec (jeden thread), tim ale samozrejme nepocitam jednojadrove procesory s technologii hyper-threading. Vyhoda vicejadrovych procesoru je, ze stihnou pocitat najednou vice threadu (tolik threadu, kolik je jader) a o to jsou rychlejsi.

 

Omlouvam se za offtopic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Řekl bych že Blizzard udával minimální požadavky pro WoW :) takže nevim co se tu v podstatě řeší :)

 

Minimální požadavky :

CPU : 1.2 GHz nebo lepší

RAM : Větší než 512mb (dá se to ale rozjet i na míň než 512mb Ram ale chceto povypínat všechny zbytečný procesy)

Grafická Karta : 64Mb ram (dá se to rozjet i na 32mb)

 

Optimální Požadavky :

CPU : 2.5 GHz nebo lepší ( bude vám to stíhant na plný detaily i 2Ghz

RAM : Větší než 1024M

Grafická karta : ATI 1650 128MB nebo lepší 3D grafická karta

 

ZDROJ : OnlineGamers.cz

 

Minimální HW požadavky:

 

Intel Pentium 4 1.3 GHz nebo AMD Athlon XP 1500+

512 MB RAM (1GB na Vistách)

3D grafická karta alespoň ATI Radeon 7200 nebo Nvidia GeForce 2

 

Doporučené HW nároky:

 

Dual-core procesor, jako například Intel Pentium D nebo AMD Athlon 64 X2

1 GB RAM (2GB na Vistách)

3D grafická karta se 128 MB, například ATI Radeon X1600 nebo GeForce 7600 GT a lepší

 

ZDROJ : GamePark.cz

 

 

A od blizzardu : {použit odkaz od Bob91}

 

Windows® System 2000/XP OS:

 

* Intel Pentium® III 800 MHz or AMD Athlon 800 MHz

* 512 MB or more of RAM

* 32 MB 3D graphics card with Hardware Transform and Lighting, such as NVIDIA® GeForce™ 2 class card or above

* DirectX® 9.0c (included) and latest video drivers

* 6.0 GB available HD space

* 4x CD-ROM drive

* A 56k or better Internet connection

Edited by Clou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkoušel jsem kdysi 16 MB grafiku Voodoo Banshee a nejelo to vůbec kvůli absenci nějaké funkce mám pocit to bylo asi hardwarové vykreslování světla nebo něco podobného co měly až GeForce 1. Na GeForce to sice jelo, ale celkem pomalu. Kdo chce expit, tak ať si koupí ono Asus EEE PC za pár tisíc. Jako tvrdit, že to chci rozjet na 16MB grafice a nechci slyšet žádné kup si nový počítač je poněkud nerozumné.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stim ASUS EEE plně souhlasim...k tomu si ještě koupi myš a klávesnici přes USB port a nebudeš si stěžovat.A jestli tě napadne přeci si nebudu kupovat ASUS EEE jen kvuli WoWku...tak to si nemysli rozjedeš na tom daleko více her než si mužeš představit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teda jak vyplívá s dizkuze, určitě za test by to stálo, ale schodou okolností a dost zvláštních náhod, bude novější počítač, kterému wow nebudou dělat problémy.

 

Ale jinak moc díky za názory. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono WoWko je svina co sa tyka minimalnych poziadaviek... 1gb ram 256 grafika 6600gt mam ja a nestaci to dokopy na nic, maximalne tak na behanie a solo questovanie... akonahle idem do raidu nemam nad 10fps.. je to hroza... ale idem si kupovat new pc a tm si dam aspon 4gb ram, 1gb grafiku a nejaky 1337 4jadrovy procesor...dufam ze to na WoTlK bude stacit a pri raidoch nebudu zbytocne freezy kvoli low fps :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

promiňtě že otevírám, ale měl jsem počítač (rok zpátky)

 

AMD Athlon 64 3000+ (1.8Ghz) NO OC

512 MB RAM DDR1 400Mhz

GeForce 7600GS

 

vše na low detaily a raidy nebyli problémy...jde o to jak si přizpůsobíte WoWko a Windowsy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3-15fps?

já tomu nedávám ani 1-5fps.. jelikož

Mám

AMD Athlon 64b 3200+ 2,21Ghz

1,5Gb RAM DDR1

ATI Radeon X550 128mb

 

a při nejnižšim nastavení grafiky mám normálně 35fps a když jsem v 25man raidu a všude kolem mně se kouzlí mám 5-7fps ...

Souhlasím.. mám podobný PC ale mám integrovanou grafiku 256 Mb... Pokud to chceš na expení tak to stačí, ale pokud budeš chtít chodit dungy, PvP, BG,.. tak na to zaponen... na největší rozlišení mám FPS asi 30 a v dungu kde je plno kouzel a všeho možného ti to fakt spadne a to dost hrubým způsobem, v dungu mám FPS kolem 5 - 10. U tebe typuju ve volném světě kolem 10 - 15 a v v 20ti členném raidu ti to PC neutahne a bud se vypne nebo budeš mít FPS 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

co si myslite o tomto ked pouzijem :

graficka : Sapphire ATI Radeon X1650Pro 512MB DDR2

procak : Intel Celeron® CPU 2.26GHz

RAM : 1 GB DDR333 (to je tusim single dual mode ci take neco)

 

Ako vysoko to vytiahnem ?

Edited by Dead F. Angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×