Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Labree

Jakým programovacím jazykem začít?

Recommended Posts

Jako úplný začátečník v programování bych potřeboval poradit co se volby jazyka týče. Zajímalo by mě, jestli jsou nějaké jazyky lehčí, které se volí do začátku a které nebude zbytečná ztráta času se naučit. Kdyby by někdo mohl podat objektivní odpověď na tento dotaz, budu mu vděčný, děkuji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byt tebou tak si vyber hned čemu se chceš věnovat weby/aplikace pro wenby začni tím xHTML a pro aplikace... teď už se začíná s C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podobne ako adanos....

 

 

html ,potom by som pridal aj css k html ;) ,php kódy+mysql, k mysql db potrebuješ sql potom by som prešiel buď na c++,c# alebo pascal :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Některé jazyky jsou lehčí, ale na pochopení základů je většina stejně těžká. Začni s tím co se ti libí dle syntaxe - C#, C++, Python, Ruby, Java. Nic jiného nestojí za to se učit :)

 

HTML, JS, XML, XSLT, DTD, XPath atd... to se vše naučíš až to budeš potřebovat. Rozhodně k tomu, abys mohl programovat to nepotřebuješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

souhlasím se Sneakem .......

 

C#, C++, JAVA ..vše je založené na Cčku takže si sou podobné, navíc když třeba budeš chtít psát webovku tak C# v ASP jde taky..stejně jako silvelight pro webové aplikace...JAVA

C# je sice pomalejší třeba na hy apod.. zato mnohem snazší

C++ je trochu složitější

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tady rikali kolegove zalezi co budes chtit delat weby atd...kolegove ti tu napsali jake jazyky tak si jen vyber a muzes se do toho pustit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jen pro info HTML, PHP, XHTML ... nejsou programovací jazyky. Je to jen kód, spíše syntaxe pro prohlížeče který si topřeberou nazpět a zobrazí ti to jádro prohlížeče.

 

C++, Csharp, C, Fsharp, Java, Python etc jsou programovací jazyky.

Edited by Clant

Share this post


Link to post
Share on other sites

Třeba já začal nejdříve pokukovat po CSS, potom mě začlo zajímat HTML, pak jsem si koupil knížku o PHP, a teď študuju zdrojáky mangosu :D... btw. 1.9 nastoupím na SSŠVT - obor programování... už se dočkat nemůžu :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takze abych se naucil lepe chapat, jak programovat a resit ruzne problemy, tak sahnout po necem lehcim, treba Python a casem prejit na C, ze ktreho by nebyl tak velky problem pripadne prejit na C++ ci Csharp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je kravina, já jsem brala rovnou C# a už v tom dokonce i něco málo umím :)

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

C++ je pouze nástavbou C rozšířuje jej o objektový model atd.. (i spoustu dalších funkcí).(Nějaké rozdíly v syntaxi se tam najdou)

Edited by kamtar

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO pokud se chcete naučit řešit problémy a tvořit algoritmy tak nebude špatná volba jazyk Pascal, protože tento jazyk byl primárně vytvořen pro studijní účely.

Share this post


Link to post
Share on other sites

není to rozšíření nýbrž celý jazyk na C založený... stejně tak by jsi teda mohl nazývat Javu, C#, actionscript, a nevím co ještě co je na Cčku.

 

edit: a abyto nebylo jen OT... já osobně zkoušel ze začátku HTML...pak jsem jel hodně jen MySQL příkazy ..to programování není ... ale po zkoušce C++ a nakokouknutí do JAVy sem u C#

 

pravda pascal byl pro to vytvořen ale když se to naučí v jednom z na Cčku založených jazyků v ostatních to nebude problém..

Edited by jinora

Share this post


Link to post
Share on other sites

na tvojom mieste by som si premyslel co vlastne chces a podla toho si vybral

ja som zacinal tak, ze som chcel robyt web a tak som sprtal do HTML,CSS a trocha PHP

teraz na strednej som presiel na Pascal koli prihlaskam na vysoku, kde sa niekde skusky robia v pascale

takze si ujastni co chces "tvorit" a podla toho si vyber jazykov mas dost od A po Z ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
C++ je objektově orientovaný programovací jazyk, který vyvinul Bjarne Stroustrup a další v Bellových laboratořích AT&T rozšířením jazyka C.

 

Jazyk C je až na několik jasně definovaných výjimek podmnožinou C++. Jak uvádí Bjarne Stroustrup, všechny programy uvedené ve slavné učebnici jazyka C The C Programming Language od Briana W. Kernighana a Dennise M. Ritchieho jsou zároveň programy v C++.

Tak nechápu proc prejit na C a az pak na C++

 

Pokud se chceš uplatnit tak jednoznačně pak dojdi k C++

Edited by kamtar

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inu dneska jsou více žádaní Java či C# programátoři než-li C++.

 

Vážně ? Podívej se na nabídku na práce.cz, jobs.cz...

 

Rozhodně bych netvrdil, že C++ je méně žádané, navíc z C++ se vždy dá přejít na C#/Javu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vážně ? Podívej se na nabídku na práce.cz, jobs.cz...

 

Rozhodně bych netvrdil, že C++ je méně žádané, navíc z C++ se vždy dá přejít na C#/Javu.

 

Osobně jsem viděl více nabídek na C# a Java programátory, ale možná jsem se špatně koukal :) .

Beztak je dobré ovládat jak C#/Javu tak i C++.

Edited by BlackMartin

Share this post


Link to post
Share on other sites

je pravda že java je taky zajímavá ale pro mě jenom zajímavá její knihovny nejsou nijak standartní a C/C++ je multiplatformní a nejpouživanější jazyk a C# to je podle mě pouze jenom jazyk pro výuku protože pokud znám již tento jazyk dobře tak bych teoreticky nemělo dělat problém naučit se C a pokud chce někdo dělat aplikace pro windows a C je na něj moc těžké tak asi VB.

Další výhodou jsou jeho možnosti např. přímí přístup do paměti atd..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×