Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Strop

TC script-databáze

Recommended Posts

Zdravím,

pustil jsem se do pokusů se scripty v Trinity core, a jelikož potřebuji aby můj skript zapisoval a četl z databáze pokusil sem se přidat podmínku že po kliknutí na text v jednom z NPC se má přidat do tabulky "pronajem" jmeno hrace, ale vždy kompilace TCscriptu skončí na FAILu. A tak se ptám lze vůbec přes TC script komunikovat s DB?

CharacterDatabase.PExecute("INSERT INTO pronajem (name) VALUES ('%s')", GetPlayer()->GetName());

 

Takto se snažim s DB komunikovat ale jak říkám kompilace hodí FAIL pokud se musí jěště něco udělat před tímto krokem tak prosím o radu co se musí udělat :-)

 

Díky moc předem za odpovědi :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokud je to tvoje prace tak priloz co a kam si vlozil tvuj script v core a popripade priloz chybu co ti tam skoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano je to moje páce, alle o to vůbec nejde, je to custom script vložený klasicky do trinity scriptů v záložce custom, funguje výborně kromě právě této části kde se pokouším napojit do DB, nelze z ní číst, zapisovat do ní atd... Myslím si že to neude vůbec možné a pokud jo tak musím buď něco "includovat" nebo jěště něco udělat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednoducho si najdi v core niekde kde to pouzili.Napr otvor player.cpp daj ctrl-f zadaj insert into preklikni na curent project a hladaj.Alebo na ich google source browse je taka moznost a nezabudni si pozriet co includovali

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednoducho si najdi v core niekde kde to pouzili.Napr otvor player.cpp daj ctrl-f zadaj insert into preklikni na curent project a hladaj.Alebo na ich google source browse je taka moznost a nezabudni si pozriet co includovali

 

Právěže jsem prohledal spoustu souborů a zdá se mi že k tomu vůbec nic includovat nemuseli :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

urcite ano nekdy to je zapsany az niz jak samotnej script, mometalne nemam u sebe zadny zdrojaky ale mrkni treba na zapisovat ID instance do DB, nebo arena team jak to tam je udelany

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spíš jde o to jestli ten script můžu použít v Trinitycript, jestli to um komunikovat s DB nebo ne, třebas ho musim dát přímo do Trinity (game).

Share this post


Link to post
Share on other sites

DObrá tedy, když pořád potřebujete zdroják máte ho mít, ale nechápu k čemu když se ptám na jednoduchou otázku jestli lze napojit Trinity script do DB tak abych mohl zapisovat a číst data ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DObrá tedy, když pořád potřebujete zdroják máte ho mít, ale nechápu k čemu když se ptám na jednoduchou otázku jestli lze napojit Trinity script do DB tak abych mohl zapisovat a číst data ;)

 

No ne asi... Na čem myslíš, že je vůbec založený princip tohoto emulátoru? Kdyby to nemohl dělat na co by ti byla asi DB, ty si myslíš že jí máš jen na ozdobu?

Edited by Sunshinek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro tvoji informaci, v trinity script neni jenidný script který by používal DB, DB používá samotný (game) core a trinity core :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omlouvám se ale máme teĎ dost práce na baráku tak zdrojáky budou snad večer :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chtěl bych se omluvit za nedodání zdrojáků ale rozhodl jsem se že opravdu nic vydávat nebudu, je tu spousta lidí co se hned chytne nápadu a pude si za cílem dělat to samé co já, pokud by tady přecijen byl nějaký zaběhlý člověk a poradil mi jak propojit trinity script s databází abych mohl zapisovat a číst údaje, uvítám to :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ožívení (doufám že nedostanu warn), chtěl sem se jěště také zeptat když už tohle nikdo neví, jerstli by tedy nešel napsat script normálně v jádře trinity a proparsovat ho jako script pro NPC? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím,

pustil jsem se do pokusů se scripty v Trinity core, a jelikož potřebuji aby můj skript zapisoval a četl z databáze pokusil sem se přidat podmínku že po kliknutí na text v jednom z NPC se má přidat do tabulky "pronajem" jmeno hrace, ale vždy kompilace TCscriptu skončí na FAILu. A tak se ptám lze vůbec přes TC script komunikovat s DB?

CharacterDatabase.PExecute("INSERT INTO pronajem (name) VALUES ('%s')", GetPlayer()->GetName());

 

Takto se snažim s DB komunikovat ale jak říkám kompilace hodí FAIL pokud se musí jěště něco udělat před tímto krokem tak prosím o radu co se musí udělat :-)

 

Díky moc předem za odpovědi :-)

Proč nepoužiješ

CharacterDatabase.PQuery("INSERT INTO pronajem (name) VALUES ('%s')", GetPlayer()->GetName());

 

?

Edited by Keany

Share this post


Link to post
Share on other sites

sice trochu OT, ale 4 post za sebou a oziveni po dvou dnech?!

Jistě protože můj příspěvek již byl na druhé straně v Trinity core a tam si toho jen těžko někdo všimne.

 

 

 

Proč nepoužiješ

 

CharacterDatabase.PQuery("INSERT INTO pronajem (name) VALUES ('%s')", GetPlayer()->GetName());

 

To taky nějak nezabralo :-(

Edited by Strop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jistě protože můj příspěvek již byl na druhé straně v Trinity core a tam si toho jen těžko někdo všimne.

 

 

 

 

To taky nějak nezabralo :-(

 

Hid mi na PM celý kod na pastebin a nebo mi dej tvoje icq a já ti pomohu, chyba bude někde jinde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×