Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
MARS_LΣGΣND

Packard Bell DOTS-C

Recommended Posts

cs kamos ma tento typ notebuku byl tam linux dal sem tam win7 a pres driver genius sem tam nainstaloval drivery ale kdyz si tam zapojim sluchatka nebo mikrofon tak to nefunguje, kdyz kliknu pravy tlacitkem na bili repro v pravo dole a dam zarizeni pro zaznam tak to ani nenachazi. Ten driver genius uz zadny ovladace nenachazi ale nemam tam ten cerveny reproduktor v provo dole na liste (Reatek)

Help pls.

 

EDIT: uz 3 programy mi rekly ze mam vsechny aktualni drivery nainstalovane.

Edited by MARS_LΣGΣND
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promiň, ale žádné stahování ovladačů skrze "driver genius"... Ani na Stolní a už vůbec né do notebooků..

Tam patří výhradně jen ovladače stažitelné u výrobce...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promiň, ale žádné stahování ovladačů skrze "driver genius"... Ani na Stolní a už vůbec né do notebooků..

Tam patří výhradně jen ovladače stažitelné u výrobce...

Souhlas. To je jako bych do svýho MSI stahoval aktualizace třeba pro ovladače na grafiku nVidia přes nějaký zastaralý krávoviny od výrobce NB. Výrobce NB != výrobce komponentů v NB obsažených. Bacha na to.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tady má Eessencia naprostou pravdu. Zrovna do notebooků patří pouze ovladače ze stránky výrobce a pouze v případě že něco nefunguje tak pak ovladače ze stránky výrobce dané komponenty. Nikdy bych na laptop nepoužil tyhle driver downloadery. Lapopy mívají velmi modifikovaný HW a je klidně možné, že věci jako audio kodeky mají přímo na míru od výrobce. HW se lišit nemusí, stačí, aby to byla jiná série s jiným fw.

 

Jeden příklad za všechny - mám firemní Latitude E6430 a oficiální intelovské ovladače grafiky zrovna na tomhle stroji nefungují optimálně. Ty ze stránek Dellu ano. Měl by to být stejný HW, ale někde něco není kompatibilní ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden příklad za všechny - mám firemní Latitude E6430 a oficiální intelovské ovladače grafiky zrovna na tomhle stroji nefungují optimálně. Ty ze stránek Dellu ano. Měl by to být stejný HW, ale někde něco není kompatibilní ;)

Já když jsem měl Asus A6U, byla tam grafika SIS Mirage 720M a ovladače od Asusu pro tuhle "mobilní" verzi grafiky nedělali dobrotu. Bylo to pomalý, nešel připojit externí monitor ani nešel nastavit TV výstup. Nainstaloval jsem ovladač přímo od SIS pro nemobilní verzi a všechno fungovalo perfektně. Ono je to asi více individuální, než si dokážeš představit.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolfe, při vší úctě, já si toho dovedu představit fakt docela dost. Nevím, kde pracuješ ty, ale jednou z náplní mé práce je starat se o IT výbavu ne zrovna malé pobočky jedné americké firmy. Denně mi rukama projde dost HW na to abych si stál za svým. Navíc tvůj případ nevyvrací to co jsem napsal - pokud nefungují ovladače ze stránek výrobce laptopu, je vhodné se obrátit na stránky výrobce oné komponenty. Ale v životě by mě nenapadlo instalovat drivery skrze all-in-one packy a další zběsilosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolfe, při vší úctě, já si toho dovedu představit fakt docela dost. Nevím, kde pracuješ ty, ale jednou z náplní mé práce je starat se o IT výbavu ne zrovna malé pobočky jedné americké firmy. Denně mi rukama projde dost HW na to abych si stál za svým. Navíc tvůj případ nevyvrací to co jsem napsal - pokud nefungují ovladače ze stránek výrobce laptopu, je vhodné se obrátit na stránky výrobce oné komponenty. Ale v životě by mě nenapadlo instalovat drivery skrze all-in-one packy a další zběsilosti.

Tak ještě jednou. MSI nenabízí aktualizovaný ovladače pro mojí grafiku, proto je stahuju od výrobce grafiky. U toho asusu jsem tak nějak neměl na výběr.

Nikde jsem napsal, že instaluju ovladače přes nějaký all-in-one srágory. Klidně si za svým stůj - ale snad chápeš že naše názory jsou si dost podobný.

Nic nevyvracím. Jen říkám že volba stahovat ovladače od výrobce NB kontra stahovat ovladače od výrobce komponenty je individuální. Pochop to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×