Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Cybe

[MaNGOS] Revize+DB+DBC+maps, client version 1.12.1!

Recommended Posts

Na tohle nelze nereagovat. Defacto máš pravdu, až na jednu věc. Neřekl bych, že těmito aktualizacemi pomáháš jen těmhle prckům (v jakémkoliv slova smyslu), ale také mnoha dalším lidem. Osobně bych se prostě vykašlal na podporu téhle mládeže, která neví odkud kam (stejně, po víkendu by se mělo úplně zrušit téma se servery --> bude přesunuto pod přísnějšími podmínkami na portál). Neumíš spustit MaNGOS podle podrobného návodu? Tvoje chyba...

 

mas uplnou pravdu, ale ja nevim jestli muzu rucit za revize a databaze, ktere netestuju jako predtim, kdyz sem mel server psal sem i problemy s tim spojene, ale momentalne sem obstrelovan dotazy, na ktere odpoved neznam a nejak nemam uz ani cas na adminovani a hrabani se v DB, maximalne bych sel do pomocneho GM a obcas neco testl(ale uzvatele chcou hned vedet na cem to stoji a ja treba nemuzu testovat porad a kazdy den), kdyz sem mel server hraci mi problemy sdelovali a ja je vypisoval. Mam maturitni rocnik a proste uz adminovat bych nestihal, mam taky jiny plany na volny casik :). A sam vis ze je lepsi sedet v hospode s kamosi a hrat biliard, nez sedet zavreny doma a testovat mangos :). Navic ja sem liny si nechat vypalit znova WoW, takze zas nemam jak testovat :D. No muzu sem dale aktualizovat revize a databaze SDB, ale bez ruceni za kvalitu, ctu o tech revizi changelogy a komentare k nim a podle toho se rozhoduji(posledni dobou), ne podle vlastnich testu jako jeste nedavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosim pokracuj dal budeme sem davat postrehy z revizi, ale musi jit stahnout

Dodána nejnovější DB, otestujte to pls, dneska si jdu pro novy wowko, tak pak bych uz mohl zacit testovat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkoušel jsem ugradovat tu poslední verzi (MaNGOS_3011 +ScriptDev 2 rev 13+ MCH 1.5) a zdá se to být v nějakém jiném formátu než obvykle, protože při spuštění skriptu, mě to nepřidá jedinou tabulku. Díval jsem se na http://sdb.unix7.net/forums/index.php?show...c=3918&st=0 a dělalo to tam spoustě lidí to samý co mě. Nevíte někdo co s tím. Pokud je to nějaká primitivnost tak sry.

Edited by Jamir

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta SDB 64 pro MaNGOS 3010 zda se nejde. pri nahravani ubyha cas ale nic se nenahrava. stejny problem sem mel i s 66 :(

 

Ja jedu na changeset 64 zuplne v pohode a bez komplikaci, akorat nove postavy se rodi bez itemu, ale to je otazka spatne zalohy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jedu na changeset 64 zuplne v pohode a bez komplikaci, akorat nove postavy se rodi bez itemu, ale to je otazka spatne zalohy.

 

hmm no ja nemuzu executnout ani tu 64 ani 63 nevim cim to muze byt ale jine rozbalim v poho. muze to byt Navicatem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jedu na changeset 64 zuplne v pohode a bez komplikaci, akorat nove postavy se rodi bez itemu, ale to je otazka spatne zalohy.

 

komentare sou k ni dobre, takze chyba je na 100% na vasi strane- hledejte ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

komentare sou k ni dobre, takze chyba je na 100% na vasi strane- hledejte ;)

 

vsechno mne to rozbali jen ne ty nove od 63 dal....je mozne ze to navicat uz nedava? jaky je na to program lepsi nez navicat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba by měla být v nastavení mySQL, v tom že nemáme povolené dlouhé příkazy, bohužel však nevím jak tuto fci zapnout, takže se trápím s manuálem, pokud to někdo umíte vyřešit, sem s tím

 

dík

 

edit: autor toho balíčku psal na SDB, že by to mělo jít v SQLyog, ale mě to v něm stejně nešlo

Edited by Jamir

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba by měla být v nastavení mySQL, v tom že nemáme povolené dlouhé příkazy, bohužel však nevím jak tuto fci zapnout, takže se trápím s manuálem, pokud to někdo umíte vyřešit, sem s tím

 

dík

 

edit: autor toho balíčku psal na SDB, že by to mělo jít v SQLyog, ale mě to v něm stejně nešlo

 

s timhle ti neporadim, nikdy sem pri nahazovani db na podobny problem nenarazil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

už mě to funguje a stačilo pouze přeinstalovat MySQL. Importoval jsem přes SQLyog a vše proběhlo bez problémů.

 

aspon nekdo se tady snazi neco delat a ne se jen ptat a cekat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

už mě to funguje a stačilo pouze přeinstalovat MySQL. Importoval jsem přes SQLyog a vše proběhlo bez problémů.

 

mozes to pls trochu popsat cos presne udelal? mne pres ten loyd nevim no poprve to hodilo nejakou chybu a loyd klekl a podruhe uz se to nejak dlouho rozbaluje...

 

Edit: Nejak sem to dostal do toho okynka QUERY a jak to pak mam dostat primo do te databaze?

 

Edit2: hmm tak to zas vyhodilo nejakou chybu a Loyd spadl...ja uz nefim co s tim muze byt.. :(

Edited by Doktor.cz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jarmin: Kterou DB jsi tam daval, rev 64 nebo 66? Mě se to u 64 sekne u 67kb. 66 mi zatím jede skvěle. :teehee:

 

EDIT: Ty jo to teda dobře trvá. U toho PC tady asi prožiju mládí. XD

Edited by Skywall

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jarmin: Kterou DB jsi tam daval, rev 64 nebo 66? Mě se to u 64 sekne u 67kb. 66 mi zatím jede skvěle. :teehee:

 

EDIT: Ty jo to teda dobře trvá.

 

hehe a naskakujou ti tam cisla ze se neco deje nebo skace jen cas? kdyz sem to executoval pres navicat tak po 12ti minutach bylo furt 0 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jarmin: Kterou DB jsi tam daval, rev 64 nebo 66? Mě se to u 64 sekne u 67kb. 66 mi zatím jede skvěle. :teehee:

 

EDIT: Ty jo to teda dobře trvá.

 

dával jsem tam rev 66, revize 64 je nějaká vadná, taky ta velikost je trošku zavádějící

 

edit: Doktor.cz nepoužívej navicat, s tím neupgraduješ zhola nic, veké db mu dělají potíže a ještě je to trial, takže hup na první stranu a nainstaluj si SQLyog

Edited by Jamir

Share this post


Link to post
Share on other sites

dával jsem tam rev 66, revize 64 je nějaká vadná, taky ta velikost je trošku zavádějící

 

a rev 66 ma skoro 200MB..to neni divne kdyz doted to melo kolem 100-120MB...

 

EDIT:

dával jsem tam rev 66, revize 64 je nějaká vadná, taky ta velikost je trošku zavádějící

 

edit: Doktor.cz nepoužívej navicat, s tím neupgraduješ zhola nic, veké db mu dělají potíže a ještě je to trial, takže hup na první stranu a nainstaluj si SQLyog

 

toho SQLyoda uz mam. vytvoril sem pripojeni ale pak uz vubec nevim co dal. tu db sem dostal do QUERY. ale pak uz nevim jak dal. cely program klekl...

 

EDIT2 (13:25): no tak ted sem este na neco prisel. ted mi nabiha takova lajna a pise to tam kolik uz je executleho a kolik je celkem...

 

EDIT3: hmm tak sem si rikal ze uz to bude a ono to jede dal od zacatku lajny :'( to bude asi nadluho...

 

EDIT4 (13:36): no tak este to neni ani ve ctvrtine :( ...masakr...

 

EDIT5 (13:38): hmm tak uz su ve ctvrtine...to pujde tak pomalu celou dobu??? to to budu delat tak do ctvrt na tri...UAAAAAAAAA

Edited by Doktor.cz

Share this post


Link to post
Share on other sites

2Doktor.cz: Já už jsem na 770 tis. souborech :mid_sword::D

 

mno ja mam 60 tis KB

 

EDIT6: 381 tis. souboru...

 

já jsem předtím myslel velikost revize 64 (okolo 30MB)

 

jo to sem se taky divil a pritom pak updaty na 65 a 66 maji jen par KB...

 

EDIT7: uz su konecne v pulce. tak to bude trvat dyl nez do ctvrt :) ale aspon to snad pojede :) jinak bych ten mangos asi vyhodil z okna :D

Edited by Doktor.cz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar lidi .. můžete mi prosím někdo pomoct dřív to bylo mnohem jednodušší tady na tom forku bylo něco jako co je spolu totálně kompatibilní a + odkazy ke stažení ted tu nic takového není .. nemůžete mi sem hodit někdo odkazy na nějakou full SDB a mangos revizi

Předem dík moc .. :ermm:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar lidi .. můžete mi prosím někdo pomoct dřív to bylo mnohem jednodušší tady na tom forku bylo něco jako co je spolu totálně kompatibilní a + odkazy ke stažení ted tu nic takového není .. nemůžete mi sem hodit někdo odkazy na nějakou full SDB a mangos revizi

Předem dík moc .. :ermm:

 

primo na prvni strance tohoto topicu to je :) mangos rev 3011 a databaze SDB 0.5.4 rev. 66. nekde v pc mam este update na rev. 67

 

http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=3371 nebo http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=2564

 

EDIT8: uz jen 84tis KB :)

Edited by Doktor.cz

Share this post


Link to post
Share on other sites

JJJ dík jasný .. jde mi o to jestli je to kompatibilní.. jestli to už někdo zkoušel rozchodit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×