Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
ferdinand

jak se napojit na jincí pc kde je server

Recommended Posts

pls jak se mozu napojit na jinci pc kde je server abych tam mohl nahravat do databaze nejake veci nebo ji upravovat diky

 

To je zase blbě položená otázka. Především záleží na tom jaký operační systém je na serveru a jaký máš u sebe na počítači. Pokud je na serveru Windows XP, tak existuje přece vzdálená plocha a pokud je tam Linux, tak konzolové připojeí přes pprotokol SSH a třeba z windows přes putty z linuxu normálně přes ssh. V grafice na linuxu zmíněné VNC nebo jemu podobné protokoly. Ale chceš celý přístup k systému? Kdyby ti šlo jenom o databázi MySQL, tak tam se můžeš přece připojit vzdáleně buď přes webové rozhraní např. phpmyadmi nebo z windows přes sqlyog a další klienty. Samozřejmě je potřeba povolit příslušné porty ve firewallu. Možnosti jsou pestré...

 

Takže, když se na něco ptám, tak příště popíšu co vlastně chci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

chtel bych se zeptat,kdyz ja mam XP a kdyz chci dat server na linuxy,stahl sem si SVN a ten program musi byt i na tom PC kde je server?? nebo staci kdyz to bude na mojim a tam mi da jen pristup?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja mam XP a kdyz chci dat server na linuxy

 

Tak musis naformatovat kompl a nainstalovat linux, to je uplne jiny OS nez Windows.. jestli sem blbe pochopil tvou otazku tak to upresni>..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na PC kde je server jsou linuxy a ja mam normal XP,abych se pripojil k tomu druhemu PC tak mi bude stacit ten programek SVN?doufam ze to zvladnou,ja nejsem na nejaky slozity veci:D.diky za odpovedi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

SVN(Subversion) je pouze systém pro správu verzí většinou zdrojových kódů open source programů jako je mangos či scriptdev2. Krom toho, že je dobrý na udržování verzí souborů, tak umožňuje více uživatelům pracovat zároveň na jednom projektu. My třeba SVN používáme na našem WoW serveru pro webové stránky. Prostě každý má u sebe lokální kopii toho webu a když chce někdo něco hodit na web, tak to upraví a otestuje u sebe a pak dá Odevzdar(Commit) a nahraje to do repozitáře na serveru a pak ještě aktualizuje web na serveru přes Aktualizovat(Update).

 

Ale pokud se chceš dostat na celý Linuxový systém, tak je ti tento program na pikaču. Na Unixové systémy se jde připojit přes konzolu protokol SSH(Secure Shell) z Windows např. přes program Putty. FTP už je zastaralé a nezabezpečené, takže k disku se připojíš přes program WinSCP. No a do grafiky se pak připojíš přes programy fungující jako VNC klienti jako je např. TightVNC nebo ultravnc. Mimo VNC existují další protokoly pro přístup na server v grafice.

Tolik k základním nástrojům.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sem z toho uplne blbej:D

 

ja se jen potrebuju pripojit na dalku do toho PC,nahazet tam veci na server tak aby fungoval a to je vse.

 

Na to ti staci FTP pokud te dobre chapu ale pak to bude postrebovat i spustit na tohle by bylo mozna dobre VNC, to pokud se nepletu umoznuje propojit widle s linuxem. Navic pokud mas problemy jiz s timhle doporucoval bych ponechat na serveru widle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam dotaz a je vlastně tady k tématu.

Mám doma 2 PC

1. na něm hraju

2. tam je server

 

z PC1 sem se chtěl přes quice připojit na PC2 ale nešlo mě to psalo to že je zamítnut přístup k myslq

 

proto se ptám:

Jak se tam mám přípojit?

Mám nějak nastavit myslq na PC2 ? popřípadně jak

A nebo stačí povolit nějaké porty?popřípadně jaké

 

Předem díky za odpovědi docela bych to potřeboval

 

EDIT:Nevšiml jsem si roku tohoto tematu vydel sem proste 11.12 a myslel ze je to rok 2008 ale i tak by mě někdo mohl poradit

Edited by Hookyns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo to mam všechno vyplněné uplně stejně tak blbí nejsem

EDIT: tady je to co mě to hodilo ZDE

Edited by Hookyns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano prosím pěkně :D

 

EDIT: má veřejná IP je 77.95.192.20 a tu tam davam nedavam tam zadny localhost nebo tak.Když sem zkusim IP toho počítače v síti což je 192.168.1.102 tak to hodilo zase jinou chybu

 

EDIT2:at vidis jak to mam vyplnene muzes kuknout ZDE

Edited by Hookyns

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam tam jenom my.ini

a v tom mam teda upravit asi řádek

bind-address = 127.0.0.1

 

na

bind-address = 192.168.1.101 ?

 

ten PC je se mnou v lanu tak dam tuto sitovou adresu kdybych dal mou IP veřejnou asi by to nešlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stahni si sqlyog a at si ho stahne taky, je preci jen lepsi nez nelegalne stazeny navicat (s crackem). Kdyz se kamarad pripoji do sve DB, tak nahore je myslim ADD USER. Tam at klikne vyplni podle kolonek a muzes se prihlasit. Staci tam zadat jeho IP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×