Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Šumi

server info

Recommended Posts

Zdravím chci se zeptat co mam udělat když dám na serveru .server info tak tam TrinityCore rev:* release hash*jak dat aby tam byla ta revize co mam (8381) a jeden dotaz jak zmenim creature hp a manu kdyz v tabulkach nic neni :nw2_guitar: dik za odpoved

Edited by Šumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím chci se zeptat co mam udělat když dám na serveru .server info tak tam TrinityCore rev:* release hash*jak dat aby tam byla ta revize co mam (8381) a jeden dotaz jak zmenim creature hp a manu kdyz v tabulkach nic neni :nw2_guitar: dik za odpoved

nech zdrojove soubory u zkompilovane revize (zkompilujes neco a nech to tak proste jen uprispusob cesty), protoze revize se uklada do souboru revision.h ktery je ve slozce shared) .... v DB naleznes Heal_mod a mana_mod (presne nevim jestli je to tak nejsem na svem PC ) pro zacatek muzes cist zde http://trinitydatabase.org/index.php?/topic/13321-new-health-mana-stats-for-3-2-2-core-explained/

Share this post


Link to post
Share on other sites

nech zdrojove soubory u zkompilovane revize (zkompilujes neco a nech to tak proste jen uprispusob cesty), protoze revize se uklada do souboru revision.h ktery je ve slozce shared) .... v DB naleznes Heal_mod a mana_mod (presne nevim jestli je to tak nejsem na svem PC ) pro zacatek muzes cist zde http://trinitydatabase.org/index.php?/topic/13321-new-health-mana-stats-for-3-2-2-core-explained/'>http://trinitydatabase.org/index.php?/topic/13321-new-health-mana-stats-for-3-2-2-core-explained/

takze tam u kompilizace mam vyplinit misto * a heal_mod a mana_mod jsem nasel ale neni to ono a pokud jo tak jak treba napr mam npc ktery ma 3k hp a chci mu dat 5k hp jak to udelam

http://trinitydatabase.org/index.php?/topic/13321-new-health-mana-stats-for-3-2-2-core-explained/ nefuguje

//edit ted jsem stahl z trinitycore revizi ale v shared nic neni revision tak jak to mam udelat

Edited by Šumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najdi si NPC ktery ma 5k hp koukni do tabulek na cisla na napis to k tvimu NPC :)

do toho heal_mod jo?a to .server info jak mam vyresit?

Edited by Šumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

takze nevim jak je to ted na novych revizich koukam ze menili strukturu slozek ale k tem HP.

 

Nejprve si nastav min a max level,

navol datadisk (creature_template sloupec EXP - 0classic,1BC,2wotlk)(tady je jedno co nastavis neodviji se to dle datadisku predpokladam),

pote unit_class (take creature_template):

1. Warrior

2. Paladin

3. Rogue

4. Mage

Pote se koukni do tabulky creature_classlevelstats, tam dle levelu a classy najdes kolik je vychozi hodnota (1 v heal_mod) ...

 

Dejme tomu ze sis navolil 77lvl, exp 2 a unit_class 2 (paladin).

Z tabulky creature_classlevelstats si najdi 77lvl, class 2, nyni se podivej na sloupce s HP (baseHP0-classic,baseHP1-tbc,baseHP2-wotlk) my vybrali 2 coz je wotlk takze se koukame na BaseHp2 tam je hodnota 11379 ...

No a nyni jdi zpatky do tvoji creatury a u heal mod si nastav takove cislo ktere bude nasobit tu hodnotu kterou jsi nasel v creature_classlevelstats (11379)... treba das do Heal_mod 5tku tak to mas 5x11379HP = 56 895 HP bude mit ta creatura ... to same mas s manou akorat ze u ni se neovlivnuje zdali to mas classic TBC ci wotlk...

 

Snad to pochopis.... Jinak pokud tohle se bude zdat jako dobre vysvetleni muze se to klidne nekam postnout aby se lidi jiz neptali, preci jen tento system je pro zacatek slozitejsi na pochopeni.

 

 

K te revizi ... stahni si novou revizi zkompilujes ji a pote jdi do slozky SRC->Server->Shared a tam najdi soubor revision.h tam prepis #define _REVISION "8279" a to cislo prepis na cislo revize jakou chces ciste teoreticky to bude fungovat

Edited by overy
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Overy diky za navod zkusim to a tu revizi uz necham pockam si na nouvou vissi revizi

 

//edit tak me to nedalo zkusim jsem to zkompilizoval jsem zmenil jsem to ale nic porad to samy

Edited by Šumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

muzete mi napsat strucny navod jak to udelat prosim vas?myslim tu cislo revizi

Edited by Šumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stručný návod: Stáhni si nejnovější revizi, nic neupravuj, zkompiluj a budeš mít vše ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stručný návod: Stáhni si nejnovější revizi, nic neupravuj, zkompiluj a budeš mít vše ok.

to jsem pred chcvilkou udelal a to sami

a nic jsem neupravoval jenom scriptloader na scripty

Edited by Šumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

jej tak si otevri tabulku version a napis si tam cislo revize

to jsem se tam koukal nez jsem tu psal

pred kompilizaci neni revision.h az po kompilizaci

v revision.h

 

 

#ifndef __REVISION_H__
#define __REVISION_H__
#define _BUILD_DIRECTIVE "Release"
#define _REVISION "*"
#define _HASH "*"
#define _REVISION_DATE "*"
#define _REVISION_TIME "*"
#define FILEVER        0,0,0,0
#define PRODUCTVER     0,0,0,0
#define STRFILEVER     "0, 0, *, *"
#define STRPRODUCTVER  "0, 0, *, *"
#endif // __REVISION_H__

 

 

 

Trinitycore.exe

 

 

2010-06-09 14:07:28 Using configuration file TrinityCore.conf.
2010-06-09 14:07:29 TrinityCore Rev: * Release Hash: * (Win32,little-endian) (core-daemon)
2010-06-09 14:07:29 <Ctrl-C> to stop.

 

 

error

 

 

2010-06-09 14:07:30 ERROR: SQL: UPDATE version SET core_version = 'TrinityCore Rev: * Release Hash: * (Win32,little-endian)', core_revision = '*'
2010-06-09 14:07:30 ERROR: SQL ERROR: Incorrect integer value: '*' for column 'core_revision' at row 1

 

 

 

tabulka version

 

 

/*
SQLyog Community Edition- MySQL GUI
MySQL - 5.0.45-community-nt 
*********************************************************************
*/
/*!40101 SET NAMES utf8 */;

create table `version` (
`core_version` varchar (360),
`core_revision` double ,
`db_version` varchar (360),
`script_version` varchar (360),
`cache_id` double 
); 
insert into `version` (`core_version`, `core_revision`, `db_version`, `script_version`, `cache_id`) values('Trinity Core','8381','TDB 333.9.30','ACID 3.0.4 - Final Release for Trinity (3.3.2 Client)','0');

 

 

a porad nic cim to muze bejt?

Edited by Šumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Někde na netu sem viděl quice pro trinity skus google a pak s v quice najdeš creaturu a ty upravíš hp a úložiš do db

Share this post


Link to post
Share on other sites

#define _REVISION "*" - Místo hvězdičky doplň ID tvoji revize

#define _HASH "*" - Místo hvězdičky doplň hash tvojí revize

Share this post


Link to post
Share on other sites

#define _REVISION "*" - Místo hvězdičky doplň ID tvoji revize

#define _HASH "*" - Místo hvězdičky doplň hash tvojí revize

a prosim te potom co mam udelat?znova zkompilizovat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vim ze tohle delavalo kdyz jsi zkompilovanou revizi (slozka bin) presunul nekam jinam od zdrojovych kodu ... takze pokud ji presouvas tak to nedelej

Share this post


Link to post
Share on other sites

vim ze tohle delavalo kdyz jsi zkompilovanou revizi (slozka bin) presunul nekam jinam od zdrojovych kodu ... takze pokud ji presouvas tak to nedelej

takze proste zkompilizuji a ve slozce bin nastavim config a spustim jo?

 

//edit tak jsem to udelal \src\shared\revision.h zmenil jsem to a spustil porad nic kdyz si to vemes overy kdyz si stahnu treba revizi od Jodlika vytahnul jsem pouze .dll a .exe bez pripojeni do databaze a pres to

 

 

2010-06-11 11:13:02 TrinityCore Rev: 8388 Release Hash: ca548b77703c (Win32,little-endian) (realm-daemon)
2010-06-11 11:13:02 <Ctrl-C> to stop.

2010-06-11 11:13:02 Using configuration file TrinityRealm.conf.
2010-06-11 11:13:10 ERROR: Could not connect to MySQL database at 127.0.0.1: Can't connect to MySQL server on '127.0.0.1' (10061)

2010-06-11 11:13:10 ERROR: Cannot connect to database

 

 

takze co prosim?To je na prasky ze to nejde :sleeping:

Edited by Šumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo aby se to projevilo musíš znova zkompilovat. Ta chyba co ti to hází na tom screenu co jsi poslal znamená, že nemáš spuštěný mysql...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo aby se to projevilo musíš znova zkompilovat. Ta chyba co ti to hází na tom screenu co jsi poslal znamená, že nemáš spuštěný mysql...

ja vim to jenom na ukazku ale takze stahnout zkompilizovat jit do shared revisoin.h zmenit a potom znova zkompilizovat a melo by to jit jo?

 

tak jsem to zmenil dal jsem zkopilizovat a vyskocilo okno

 

 

this file has been modified outside of the source editor

Do you want to reload it?

 

Yes Yes to All No No to all

 

 

dal jsem ne a porad nic :confused1::wacko:

 

Projeď si konfigurační soubor... -> Server.LoginInfo = 1 (defaultní hodnota je 0 - disable)

to jenom dela ze pri lognuti to ukaze server info jenze to server info mam hvezdicky :crybaby:

 

nemam neco udelat pred kompilizaci neco nastavit ?nikdo nema napady?prosim

Edited by Šumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×