Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
serafin

Pomoc s databazi.Databaze 3.0 na v. 2.0.12 [TBC]

Recommended Posts

Moje asi posledni db+rev co jsem pouzival takze kdyby nekdo mel zajem stahnete si ji.

 

Last version.

http://rapidshare.com/files/82313977/MaNGO...Ser_fin_DBC.rar

http://rapidshare.com/files/82313298/Datab..._by_Ser_fin.rar

 

Tak jsem se rozhodl ze vam se hodim moji databazi co pouzivam a taky jsem si ji pekne upravil. Je updtavana zatim je to verze 1.0 ale budu updatovat a vylepsovat tkaze vam tu pozdeji dam novejsi verze.

 

2.1:

http://filebeam.com/516a403795f09e8c4d1c27ee32910535

Testovano na MaNGOS_2655_ScriptDev_131_MCH.

 

+EVENT ITEMY 99991,99992,99993,99994,99995,99996
+Spawn NAXXRAMAS,AHN QUIRAJ
+funguji lode

3.0:

http://filebeam.com/eb6bcf3f92d9bff834055c0a41a54df8

http://filebeam.com/ddffa389110743e3b504b1222c22a02d

 

Testovano na +3674-TBC +Mangos Script 279 + MANGOCHAT + BackupTools

+funguje posta
+pridany 2 Instance
+opraveno mnoho bugu

 

Pokud mate nejake opravy tak se s nima pochlubte ale pripiste zde co opravuje.

 

Tato db neobsahuje tyto tabulky:

arena_team

arena_team_member

auctionhouse

bugreport

corpse

group

group_member

guild

guild_charter

guild_charter_sign

guild_member

character

character_....

instance

instance_template

item_instance

mail

transport

 

Tyto tabulky si doplnite ze svych starych databazi ale taky se musite podivat jestli se UPDATE netyka take jich.

Edited by serafin

Share this post


Link to post
Share on other sites

databaze 1.1 nejde stahnout a este by si mohl pripsat pro jakou je to asi tak revizi :)

 

Tak ta db funguje na revizi 2413 devscp 128. Tohle je revize pro 1.12.1

a jinak priblzne funguje na vetsine nizsich revizich. dalsi takova jistota je pak mit milestone 0.5 mangosika a tma to je jistotne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ta db funguje na revizi 2413 devscp 128. Tohle je revize pro 1.12.1

a jinak priblzne funguje na vetsine nizsich revizich. dalsi takova jistota je pak mit milestone 0.5 mangosika a tma to je jistotne :D

 

dik za info...ale jinak by si to mohl hned priposovat k tem linkum na download, myslim, ze to bude zajimat i ostatni uzivatele u novejsich verzi databaze, ktere nejspis chystas...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vis nenapadlo ja totiz strasne litam vsude a nestiham a tedka jeste ty db a vsechno bordel v tom je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podle vseho tomu tak je ale kdyz jsem menil jadro mangosu tka mi sice psotavy zustali ale nemeli nic na sobe takze mam tuseni ze to asi neco jeste bude ale nevim co. Jinak jeste tabulk GUild obsahuje vsechny Guildy ve hre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

s touhle databazi mi to shodi emu. mam MaNGOS_2413_ScriptDev_128 a DB 1.1 a hodi mi to tuto chybu:

 ERROR:Error in `creature_template` table, probably sql file format was updated (there should be 63 fields in sql).: [code]

nevite nekdo co s tim?diky

Share this post


Link to post
Share on other sites

s touhle databazi mi to shodi emu. mam MaNGOS_2413_ScriptDev_128 a DB 1.1 a hodi mi to tuto chybu:

 ERROR:Error in `creature_template` table, probably sql file format was updated (there should be 63 fields in sql).: [code]

nevite nekdo co s tim?diky

 

aktualizuj creature_template

Share this post


Link to post
Share on other sites

mám nakovej napad...co takhle z nejake databaze(treba z tvoji serafine:) )udelat proste projekt ktery by se jim zaobiral?proste opravovat spawny,questy a dalsi pripadne veci...zaklad by to chtelo lidi kteri by to delali(ja bych na to mel cas a myslim i jini co nemaji do ceho pichnout) a hrace kteri by rikali nedostatky...

 

hlavne by to chtelo sehnat ten styl stranek jak ma mangosproject na ohleseni spatnych vecich(nejlepe aby to byly cz/sk hraci)

 

co vy na to panove?imho by takovej projekt stal za to protoze soucasne databaze SUX

Share this post


Link to post
Share on other sites

mám nakovej napad...co takhle z nejake databaze(treba z tvoji serafine:) )udelat proste projekt ktery by se jim zaobiral?proste opravovat spawny,questy a dalsi pripadne veci...zaklad by to chtelo lidi kteri by to delali(ja bych na to mel cas a myslim i jini co nemaji do ceho pichnout) a hrace kteri by rikali nedostatky...

 

hlavne by to chtelo sehnat ten styl stranek jak ma mangosproject na ohleseni spatnych vecich(nejlepe aby to byly cz/sk hraci)

 

co vy na to panove?imho by takovej projekt stal za to protoze soucasne databaze SUX

 

Dobrej napad no jako ja prave opravuju s mojim GM teamem tu databazi a pridavame. No a stranky mame budto forum serveru a nebo website serveru. Na website je moznost psat co tam chybi a nebo na foru.

Jinak na foru muzu udelat Dalsi podforum kde se tohle resilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ve verzi 1.3 za lidi nejde vytvořit warrior.myslim ze bude chyba v tablu playercreateinfo.

kdyby to někoho zajímalo :)

 

No asi jo, máš dobrej update pro tu table ? Já to popř. vytáhnu ze starého.

 

//Edit

 

No, takže vím, že by to určitě dokázal každý, ale hodím to sem, pokud by náhodou někdo nevěděl jak.

 

Otevřete si databázi, kde máte uloženu Mangos (v základu to je: mangosd) Z ní vymažte tabulku playercreateinfo a použijete (Execute Batch File) tuhle:

 

http://files.filefront.com//;6048245;;/

 

Mělo by vám to fungovat v pohodě, alespoň mě to tak jde :whistling:

Edited by Replik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diky za to ze mi pomahate a ze jste nasli i nejakou ty chybku hnedka to opravim verzi 1.4 uz to bude opraveno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, prosimte serafine, nemohl by jsi u kazde nove verze databaze pripsat, jake byli zmeneny tabulky? Mam treba uz neco upraveno, tak abych to nemusel delat pokazde znovu. Diky moc

Share this post


Link to post
Share on other sites

A protoze me bavi prekladani, tak sem se pustil do prekladu ruznych veci (questy ne :) ), ted konkretne prekladam texty co jsou na sochach ve stormwindu, takze jestli nekdo bude mit zajem, tak sem dam link

Share this post


Link to post
Share on other sites

A protoze me bavi prekladani, tak sem se pustil do prekladu ruznych veci (questy ne :) ), ted konkretne prekladam texty co jsou na sochach ve stormwindu, takze jestli nekdo bude mit zajem, tak sem dam link

 

Rozhodně by zájem byl, alespoň z mé strany :)

 

Jinak Serafine, prosím tě, v 1.4 už funguje normálně Guilda ? Pokud nefunguje, pls jak se založí od GMka ? Každopádně dík za tu db :-) Supr, že se s tím děláš.

Edited by Replik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozhodně by zájem byl, alespoň z mé strany :)

 

Jinak Serafine, prosím tě, v 1.4 už funguje normálně Guilda ? Pokud nefunguje, pls jak se založí od GMka ? Každopádně dík za tu db :-) Supr, že se s tím děláš.

 

 

V 1.4 se stale musi zakladat Gulda GM. Ale neni to nic slozityho :)

 

.createguildmezera[Nazev Guildy]mezera[Nick GuM]

 

mezera znamena ze musite dat mezernik jen aby se vedelo :)

Jo vytvarejte Guildu jen kdyz je na tom serveru pritomen Ten Gum. Gum=Guild master

 

Goood luck :-)

Edited by serafin

Share this post


Link to post
Share on other sites

V 1.4 se stale musi zakladat Gulda GM. Ale neni to nic slozityho :)

 

.createguildmezera[Nazev Guildy]mezera[Nick GuM]

 

mezera znamena ze musite dat mezernik jen aby se vedelo :)

Jo vytvarejte Guildu jen kdyz je na tom serveru pritomen Ten Gum. Gum=Guild master

 

Goood luck :-)

 

Jó, díky moc :-) Co bych si bez tebe počal ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozhodně by zájem byl, alespoň z mé strany :)

 

Jinak Serafine, prosím tě, v 1.4 už funguje normálně Guilda ? Pokud nefunguje, pls jak se založí od GMka ? Každopádně dík za tu db :-) Supr, že se s tím děláš.

 

 

Takze uz to mam hotove, link: http://rapidshare.com/files/376415/preklad.txt.html

 

instrukce: otevrete v navicatu tabulku item_page, najdete ID, nechte si zobrazit poznamky (MEMO) a prepiste text ve sloupci TEXT, pak otevrete tabulku gameobject_template, najdete ENTRY a prepiste sloupec NAME.

 

Kdyby nekdo nevedel tak piste sem :mid_sword:

Edited by koshik

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajimavy je ze kazda nova aktualizace prijde stejne s aktualizaci SDB... cim to asi bude

 

Ne na to co myslis opravdu nejsem ... abych tohle delal me by to bylo k nicemu a pravdou je ze mam jenom zakladni verzi db a upravuju a tu upravenou tu uploadju samo sebou mi pomaha muj GM team. + nejak zvlast nesleduju kdy vychazi SDB.

Edited by serafin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestli to ted yopravdu opravujete sami tak delej prosimte jen patche, rad je vyuziju, davat pokazde celou databazi neni moc dobre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×