Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Strop

WoW map editor

Recommended Posts

Z toho si nic nedělej ja jak to zapnu tak mám procesor na 100% a po chvíli už nejde z PC nic dělat jen hýbat kurzorem, pak to úplně zmrzne a pomuže jen restart :angry: Njn chce to new hardware :down:

Edited by Malcolm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to skvělý program na úpravu nebo tvorbu vlastního světa ve world of warcraft.

Pokud chcete např guild vesnici tak proč ji dělat z objektů které vám na určitou vzdálenost zmizí... Jednoduše si vložíte do hry celou budovu na pevno do mapy jako to má blizzard. Totéž stromy atd.

Je spousta možností jen to správně pochopit.

Konkrétně tenhle program umí jen hýbat a editovat passivedoodads, tvarovat terén a texturovat to vše v grafickém rozhraní. Vkládání wmo je již trochu složitější a potřebujete k tomu další software.

Já osobně zatím zvládl veškerou editaci mapy akorát ještě nevím co udělat, abych to viděl ve hře. Vždy mi to po vstupu do dané oblasti hodí wowerror. Pokud někdo vý, rád si to poslechnu :-)

 

Přidám vám sem příkazy pro tento program:

F1 - Toggle Models

F2 - Toggle Doodads

F3 - Toggle Terrain

F4 - Toggle Stats

Shift + F4 - Toggle Selecting

F5 - Save Bookmark

F6 - Toggle Map Objects

F7 - Toggle Chunk Lines

F8 - Toggle Detailed Info

F9 - Toggle Map Contour

F10 - Reload Textures

F11 - Reload Models

F12 - Reload WMOs

H - Disable Highres Terrain

I - Toggle Invert Mouse

J - Reload ADT File

K - Save ADT File

T - Changes Terrain Mode

Y - Changes Brush Type

M - Minimap

U - New Minimap

Ctrl + Shift + P - Save Map to RAW

ESC - Back/Exit

WASD - Move

R - Quick 180 degree turn

F - Toggle Fog

G - Toggle Drawing of Chunk Flag Info

+,- - Adjust Fog Distance

O,P - Slower/Faster Movement

B,N - Slower/Faster Time

 

Terrain Mode - Raise/Lower

Left Click + Shift - Raise Terrain

Left Click + Alt - Lower Terrain

 

Terrain Mode - Flatten/Blur

Left Click + Shift - Flatten Terrain

Left Click + Alt - Blur Terrain

 

Alt + Left Mouse - Change Brush Size

Shift + Right Mouse - Rotate Object

Ctrl + Right Mouse - Tilt Object

Alt + Right Mouse - Tilt Object

Middle Mouse - Move Object

Shift + Middle Mouse - Move Object

Ctrl + Middle Mouse - Move Object

Alt + Middle Mouse - Change Object Scale

 

Ctrl + Left Mouse - Clear Textures on Selected Block

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites

TO PS si příšte odposť.. nerad bych to tu celé mazal.

Samozdřejmě že by bylo lepší tvořit oběkty na pevno dotvořovat teren atd.. timto programkem ALE problem je v tmo že pokud to budeš chtit zveřejnovat nejkde na serveru tak si každej hrac musi stahnout updayte kterej mu přepíše stavající data za ty uprfavene.. a ja se ptam kolik lidí by si stahovalo tento updayte přičemž by znehodnotil wowko pro ostatní servry.. ja bych si tedy osobně nic nestahoval., Takže proto sou lepší GO

Edited by Czeirne
Přiznávám mam chuť to tady smazat jak psal Yas přeci jen se tento prgramek da spíše zneužít než využit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Njn lidi sou lini.. (ikdyz my stari Ultimari sme na prepisovani souboru zvykly :D )

Nejde o lenost ale jde o to že spouta lidi nehraje jen na jednom serveru..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nejde o lenost ale jde o to že spouta lidi nehraje jen na jednom serveru..

zijeme v dobe terabajtovych disku, jedno wow sem, jedno tam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
zijeme v dobe terabajtovych disku, jedno wow sem, jedno tam :P

Ok ja sem sice šetřílek kerej mel donedavna svou ušmudlanou 60 a byl sem rad..

No nehlede na to že podle me po aplikaci teto upravy nepudou stahnovat aktualizace na vaše wowko :) tedy pudou ale při instalaci to dle meho bude hlasit neznamou verzy..(takže se nic neaktualizuje) (Jako to hlasí když mate přidanej do wowka programmer nebo designer island.)

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok ja sem sice šetřílek kerej mel donedavna svou ušmudlanou 60 a byl sem rad..

No nehlede na to že podle me po aplikaci teto upravy nepudou stahnovat aktualizace na vaše wowko :) tedy pudou ale při instalaci to dle meho bude hlasit neznamou verzy..(takže se nic neaktualizuje) (Jako to hlasí když mate přidanej do wowka programmer nebo designer island.)

ASi by se musel dat repair a gmka dotycnyho serveru by museli pravidelne aktualizovat ony soubory, co by si tam dotycni museli davat atd. Stejne to zatim nema vyznam, protoze ten noggit zas tak velky moznosti nema, je silene nestabilni atd. V kombinaci s WoW Object Managerem by byl bombobej, ale ten zas nikdy nebude verejnej...

Edited by Ganimoth

Share this post


Link to post
Share on other sites
ASi by se musel dat repair a gmka dotycnyho serveru by museli pravidelne aktualizovat ony soubory, co by si tam dotycni museli davat atd. Stejne to zatim nema vyznam, protoze ten noggit zas tak velky moznosti nema, je silene nestabilni atd. V kombinaci s WoW Model Managerem by byl bombobej, ale ten zas nikdy nebude verejnej...

njn nema to cenu zatim proste. (Do budoucna to cenu treba bude mit :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno já bych to zas tak strašně neviděl. každej kdo by to chtěl vidět by si stáhl samostatnej soubor př. Patch-3.Mpq kterej by nebyl tak extrémě velkej a to stačí. Víc nepotřebuješ.Pokud to chceš z5 smažeš ho. Taky pokud hráč hraje na více serverech tak je dobré mít zálohu nebo taky víc clientů např. s rozdílnejma verzema. Alespoň já to tak dělám.

Edited by Jásir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne každej ma terabitovej hadr ;)

a s tima externima MPQ nevim nevyznam se v tom jestli by to vubec šlo.. přeci jen by se to trochu hadalo kdyb si mel dvoje ruzne data z jedne lokace ne?

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne každej ma terabitovej hadr ;)

a s tima externima MPQ nevim nevyznam se v tom jestli by to vubec šlo.. přeci jen by se to trochu hadalo kdyb si mel dvoje ruzne data z jedne lokace ne?

 

Já se to právě snažim pochopit jak to funguje ale ten Patch-X by měl přepisovat to co je ve starejch mpq. To co jsem říkal s tím Patch-3.mpq jsem viděl v anglickym návodu jak to rozjet ale zatím se mi to nepovedlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Já se to právě snažim pochopit jak to funguje ale ten Patch-X by měl přepisovat to co je ve starejch mpq. To co jsem říkal s tím Patch-3.mpq jsem viděl v anglickym návodu jak to rozjet ale zatím se mi to nepovedlo.

No až to pochopiš tak napiš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jen pro ukázku jsem udělal narychlo takovou orčí pevnůstku aby bylo jasné čeho je ta věc schopná :-)

post-1869-1213015651_thumb.jpg

Heh pekne.. musim uznat ze kdyby se toho ujala dobrta parta lidi.. tak by to mohlo bejt hoodne zajimave :D bych takle pretvoril celej starej svet dodelal hory a povolil litaky.. by bylo pekne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heh pekne.. musim uznat ze kdyby se toho ujala dobrta parta lidi.. tak by to mohlo bejt hoodne zajimave :D bych takle pretvoril celej starej svet dodelal hory a povolil litaky.. by bylo pekne ;)

 

JJ to byla taky moje prvni myslenka ale pak kdyz sem to videl :-D Blizzard tam nadal takovyho bordelu ze by bylo mozna lepsi zacit na cistym :mid_pickaxe:

Edited by Jásir

Share this post


Link to post
Share on other sites
JJ to byla taky moje prvni myslenka ale pak kdyz sem to videl :-D Blizzard tam nadal takovyho bordelu ze by bylo mozna lepsi zacit na cistym :mid_pickaxe:

noo mozna mas pravdu no ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak pro nekoho kdo by si stim vyhral by to mohlo bejt dobry... vytvorit par vlastnich mest, atp... Jinak ty update by nemusely bejt tak hrozny... co treba kdyby udelaly, ze pri instalaci patchu by se vam soubory ktere se prepisujou (ty originalni) nekam zalohovali, a kdyby jste chteli jit na jinej server tak by jste si jen nahodili zalohu? Nebo by stacilo kdyby se ty soubory kteri se prepisujou dali do jineho formatu, a kdyby chtel nekdo patch pric bud rucne nebo pres nejakej program by formaty prepsal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm do hry to staci vlůozit pres externi patch-(x).mpq protoze wowko ma preferovanou cestu v DATA patch a az pak v ostatnich archivech a rozbehnout se to da pomoci programu kterej tady nekde mam pokusim se ho najit a uploadnout s navodem jak na to .. potiz je v tom ze si sam nepamatuju jak to bylo :)

 

- Aha hmm no tak to staci nakopcit do wow adresare a po spusteni vybehne okno kde je i navod jak to udelat funguje myslim jen pro 2.3.3 nebo tak neco.. Stahuj: ZDE!

Edited by Strop

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm do hry to staci vlůozit pres externi patch-(x).mpq protoze wowko ma preferovanou cestu v DATA patch a az pak v ostatnich archivech a rozbehnout se to da pomoci programu kterej tady nekde mam pokusim se ho najit a uploadnout s navodem jak na to .. potiz je v tom ze si sam nepamatuju jak to bylo :)

 

- Aha hmm no tak to staci nakopcit do wow adresare a po spusteni vybehne okno kde je i navod jak to udelat funguje myslim jen pro 2.3.3 nebo tak neco.. Stahuj: ZDE!

 

Ja mam 2.4.2... ted jsem to zkousel a porad to nevidim asi delam neco spatne... z toho navodu sem moc dobre nepochopil kdy mam dat end a kdy home. Kdy si to mackal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

myslim ze home pokud je to aby se okazaly zmeny na mape tak to sem dal hned na zacatku v menu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam v pocitaci celkem 4wowy takze si klidne udelam dalsi s novyma mapama. Co takhle vzit nejaky soubor z wowu (patch.mpq, comon.mpq nevim presne kde ty mapy jsou) a dat to do slozky s tim map editorem a prepsat na patch-3.MPQ. Po ukonceni editace mapy by se zas presunul zpet. I kdyz je to urcite nezakone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazda uprava WoW klienta je protizakona. Uz jenom tim, ze prepises realmlist porusujes licenci EULA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×