Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Iship

[Návod] Vytvoření MaNGOS 3.0.1 WotLK Alpha serveru

Recommended Posts

Ahoj všem, rozhodl jsem se, že vám udělám návod, na vytvoření WotLK Alpha serveru.

 

Potřebné soubory:

MySQL:

Navicat:

MaNGOS:

SQL soubory:

Extraktor map:

Extraktor Vmap:

Web (i s administrací), není až tak potřeba, ale pokud se chcete zviditelnit tak ano:

 

Nějaké repacky kdyby něco:

Repack V1:

Repack V2:

 

Návod od Charlieho:ZDE

 

 

Takže,

 

1.) Stáhněte potřebné soubory
;)
,

2.) Nainstalujte MySQL podle Charlieho návodu,

3.) Nainstalujte Navicat, který není v Charlieho návodu ale není to tězké,

4.) Vytvořte složku př: "D://MaNGOS",

5.) Vyextrahujte tam revizi mangosu,

6.) Vyextrahujte Mapy a Vmapy podle Charlieho,

7.) Pusťte navicat, klikněte na jméno připojení a otevře se vám obsah připojení. Měly by tam být 3 databáze( information_schema, mysql a test). Klikněte pravým tl. myši na jméno připojeni a zvolte "New database" a vytvořte postupně 3 databáze: mangos, realmd a characters.

8.) Vyextrahujte sql.rar, klikněte pravým tlačítkem na databázi mangos a dejte execute bath file a vyberte soubor mangos.sql ze složky do které jste vyextrahovali sql.rar.

9.) Tohle udělejte i snásledujícími databázemi: realmd a characters. Vždy počkejte až vám to napíše něco jako že import byl dokončen. Import mangos.sql trvá tak 5-10min, characters tak 2-3min a realmd asi 10sekund. Poté otevřete databázi
realmd
a tam tabulku
realmlist
. Změňte jméno realmu na jakékoliv chcete.

10.) Zavřete navicat a otevřete realmd.conf (je v kořenovém adresáři mangosu) a upravte následující:

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;mangos;mangos;realmd"

na:

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;heslo_zadane_pri_instalaci_mysql;realmd"

11.) Otevřete mangod.conf (zde se dají upravit raty atd...)

najděte

DataDir = "@prefix@/share/mangos"

 

změňte na:

DataDir = "./"

12.) tak ještě nezavírejte mangosd.conf. Najděte:

LoginDatabaseInfo     = "127.0.0.1;3306;mangos;mangos;realmd"
WorldDatabaseInfo     = "127.0.0.1;3306;mangos;mangos;mangos"
CharacterDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;mangos;mangos;characters"

 

změňte na:

LoginDatabaseInfo     = "127.0.0.1;3306;root;heslo_zadane_pri_instalaci_mysql;realmd"
WorldDatabaseInfo     = "127.0.0.1;3306;root;heslo_zadane_pri_instalaci_mysql;mangos"
CharacterDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;heslo_zadane_pri_instalaci_mysql;characters"

 

poté to zavřete, pusťte realmd.exe & mangos.exe počkejte až to naběhne... a ENJOY WOTLK!!!

 

Vleké díky Charlie :)

 

 

EDIT: upraveno Vmaps asi to byla spatna verze... nevím, mě to šlo...

Edited by Iship

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne charlie s tim nema nic spolecne jen jsem vyuzil kousek z jeho navodu a jestli vam to vadi tak sorry ze jsem chtel nekomu pomoct...

Edited by Iship

Share this post


Link to post
Share on other sites

kk jen mi příjde zvláštní že by měli lidi být rádi a ne řikat ty jenom využíváš návody ostatních a stejně to je k ničemu. Já to nedělám pro sebe ale bro ostatní kteři to potřebujou.

 

EDIT: Píšu tam díky charlie, protože to byl právě jeho návod, podle kterého jsme s kámošem složili svůj první MaNGOS server.

Klid, jen mě zajimalo jestli je Charlie aktivni.

 

jsem klidný :D. charlie je určitě rozumný člověk a jistě mu to nebude vadit. Pokud ano, tak to odstraním a napíšu to znova bez pomoci jeho návodu. :nw2_guitar:

Edited by Iship

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja s tim problem nemam... ale prijde mi navod krapet predcasny.. kdyz ted se da tak max prolitnout northrend (Coz teda stoji zato..)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to není patche to si stahneš wotlk instalak a to se ti nainstaluje a pak to patchnes pres luncher.

¨

mohl bys mi trochu help.. treba co presne mam udelat abych mel ten patch 3.0.1 ? .) nebo proste abych mel tu verzi abych se dostal na wotlk ?

EDIT : jo takhle klienta Wotlk... a nemohl bys sem hodit link na instalator na WotLK ? dík moc...

Edited by ararara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link ti asi nikdo neposle, na tomto foru je sireni warezu zakazano :)

Edited by Czeirne
Czeirne: Přesně tak. Maximalne ti poradim používat google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mě spíše zajima Ja už mam nainstalovano 2.4.2. wow+burn crusade zdali to de nějak nahrat nato co už mam do Mangos nebo musím od znova a ten nortlent je je Vmaps a maps v souborech nebo jakje to

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mě spíše zajima Ja už mam nainstalovano 2.4.2. wow+burn crusade zdali to de nějak nahrat nato co už mam do Mangos nebo musím od znova a ten nortlent je je Vmaps a maps v souborech nebo jakje to

 

Musíš mít nainstalováno WotLK mangos a ten ti půjde pouze na verzi hry 3.0.1.... jinak WotLK můžete stáhnout i z officiálnich stranek worldofwarcraft.com. Kde??? to už vám bohužel neřeknu:

pravidlo 2. Zákaz šíření warezu, cd-klíčů, odkazů na nelegální software a vše s tím související.

musíte hledat ;) vic ke stahování neřeknu ani neposkytnu orignalni downloader, protože vím jaké jsem s ním měl potíže sám :whistling:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No je to zajímavé, že někteří tady nostalgicky vzpomínají na časy bez datadisku, kdy to byla taková čistá a vyladěná hra a vy se naopak hrnete kupředu k druhému datadisku, který ještě ani nevyšel oficiálně. To bude zajímavé co nakonec nejvíce osloví hráče, jestli 1.x, 2.x nebo 3.x servery. Na 3.x serverech se stane hra už dosti nevyváženou a cesta za levelem 80 bude dosti zdlouhavá. Jak to asi bude vypadat, když levely 80 budou pobíhat mezi 60tkama třeba. Lepší nedomýšlet. Možná rozdíl dvou datadisků ještě více ukáže cenu původní hry. Kdo ví...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No je to zajímavé, že někteří tady nostalgicky vzpomínají na časy bez datadisku, kdy to byla taková čistá a vyladěná hra a vy se naopak hrnete kupředu k druhému datadisku, který ještě ani nevyšel oficiálně. To bude zajímavé co nakonec nejvíce osloví hráče, jestli 1.x, 2.x nebo 3.x servery. Na 3.x serverech se stane hra už dosti nevyváženou a cesta za levelem 80 bude dosti zdlouhavá. Jak to asi bude vypadat, když levely 80 budou pobíhat mezi 60tkama třeba. Lepší nedomýšlet. Možná rozdíl dvou datadisků ještě více ukáže cenu původní hry. Kdo ví...

nj nej byl classic WoW

a když už datadisk.. tak bych nechal 60 lvl a jen bych přidal T sety a new itemy dungy moby pety spelly atd... ale tak WotLK má přinest nové mounty a BG a na ty se teším nejvíc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hele lidi mě se vůbec add.exe nespustí když ho nahraju do složky Wrath of the Lich king Alpha... Kdyz ho nahraju do normalk slozky warcraftu tak azcne extahovat mapy ale neotevre to soubor lichking.mpq a common-2.mpq... Pak když to zkopcim do mangosu tak se mi nerozjede protože tam prý chyběj mapy <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
stahovalo to asi 3 patche kdyz sem to nainstaloval :mellow:

 

No, správně to má stáhnou jen 2patche a mělo by to zabírat asi 10,5GB

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×