Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Nerosan

Prosba??

Recommended Posts

Už mě začíná štvát co ti lidi píšou. Napadlo mě sepsat pravidla pro psaní příspěvků.

 

Pokud potřebujete poradit :

1a. Jako úplně první použíjt toto tlačítko Hledat a podívejte se Tady, zda již váš problém neměl někdo jiný a vyřešil ho. Pokud ne pokračujte dál.

1b. Pokuste se co nejvíce rozvést svůj problém (obrázky, detailní popis, ...)

2. Pokud dáváte např. log z mangosu vložte jej mezi BBTagy

[codebox]  a [/codebox]

3. Snažte se psát bez gramatických a interpunkčních chyb (hacky a carky) ... existuje pěkný plugin do mozzily.

4. Příspěvek by měl mít hlavu a patu, tj. obsahovat nějaký Úvod (Zdravím, používám emulátor Mangos, ale ...), dále popis vlastního problému (při startu, mi to řekne takovou a takovou chybu), a nějaký závěr (Děkují za rychlou odpověď).

5. Zkuste co nejméně, nejlépe vůbec, používat slovo "pls" a jeho obdoby. Zvolte místo něj raději prosím.

6. Vždy si rychle projeďte klávesnici a zkontrolujte zda se nezasekává. Nejčastěji je to písmeno "e" (Heeeeeelp), "o" (pomoooc) nebo taky "i" (diiiiiiiik).

Pokud odepisujete :

1. Zkuste omezit používání slov "lol", "rofl" a takové a smajlíky.

2. Pokud možno vůbec nepoužívejte sprostá slova. Nejlépe ani ne "kkt", "pi*a", apod.

3. Přečtěte si po sobě příspěvek a zamyslete se zda do diskuze zapadá, nebo zda si z něho ostatní uživatele něco odnesou.

4. Pokud vkládáte nějaký, více než 1O řádkový kód, vložte jej mezi BBTagy

[codebox] a [/codebox]

, pokud však je kratší vložte jej mezi tyhle

[code] a [//code] (pouze s jedním lomítkem, protože mi fórum nedovoluje napsat dvojtý kód, resp. nevím jak ho oklamat)

 

Velké díky všem, kteří tato pravidla respektují.

Edited by Nerosan

Share this post


Link to post
Share on other sites

je to hezké,ale myslím si,že to nepomůže...stejně za chvíli lidi začnou psát běžným způsobem...a myslím si ,že jako trestat by se to nemělo,protože to už by tu měl ban nebo vysoký warn skoro každej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
je to hezké,ale myslím si,že to nepomůže...stejně za chvíli lidi začnou psát běžným způsobem...a myslím si ,že jako trestat by se to nemělo,protože to už by tu měl ban nebo vysoký warn skoro každej :)

tjn .... ale třeba mazat ty topicy ...

Edited by Fiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nějaká pravidla nemají smysl. Nikdo by je nečetl a i kdyby je četlni, tak by nevěděli jak je dodržet, takže by na to stejně kašlali. Navíc pravidel si ještě užiješ v dospělosti až až.

 

Prostě těm lidem neodpovídej a oni se pak budou třeba víc snažit, když je lidi budou ignorovat. Třeab příspěvky, kde je v titulku pls zásadně nečtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomohlo by to keby že je v Headery napísane tučným písmom veľkosť asi 89 červena farba asi toto "Ako spravne napísať Topic!" (Ale to asi ne čo...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nějaká pravidla nemají smysl. Nikdo by je nečetl a i kdyby je četlni, tak by nevěděli jak je dodržet, takže by na to stejně kašlali. Navíc pravidel si ještě užiješ v dospělosti až až.

 

Prostě těm lidem neodpovídej a oni se pak budou třeba víc snažit, když je lidi budou ignorovat. Třeab příspěvky, kde je v titulku pls zásadně nečtu.

jn, tak se to dá taky řešit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chronos: když mi nebylo 18náct, těšila jsem se jak mi budu plnoletá, jak si užuji atd. nyní bych to ráda vyměnila s těmi co jim ještě není, nebot oni po právní stránce můžou všechno pomalu bez odpovědnosti za své činny, tot je naše zákonodárství :)

 

Promin, Fiki, ale na tento požadavek nepřistoupím, smaily si přát budu :P nebot nám určují emoce autora např.

 

"Tos mě teda pobavil" poznáš z toho, jak je to myšleno? A co z tady toho: "Tos mě teda pobavil :D" Ano uživatel se směje, v prvním případě to mohl myslet klidně satyricky nebo jen tak.

 

btw. někde jsem tu viděla topic, kde se radilo, jak by měli lidé postupovat, pokud chtějí abybyl jejich problém vyřešen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taková pravidla co jsi tu uveřejnil "Hezký",ale podle mě je nikdo číst nebude a tím pádem je nikdo dodržovat nebude ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já bych normálně krutě mazal v3echny topiky, u kterých není z názvu jasné o co se jedná. Některé tu uživatele bych normálně banoval, napíšou že mají problém a pak ještě že search nepomohl a přitom se to tu X-krát řešilo. Nebo bych pomazal všechny uživatelé co mají pod 13let

Share this post


Link to post
Share on other sites
Já bych normálně krutě mazal v3echny topiky, u kterých není z názvu jasné o co se jedná. Některé tu uživatele bych normálně banoval, napíšou že mají problém a pak ještě že search nepomohl a přitom se to tu X-krát řešilo. Nebo bych pomazal všechny uživatelé co mají pod 13let

Ale prosím tě. Pokud vím,tak jsi na tomto forku ve 13-ti také byl:) Já také. To je blbost. Dále to mazání - nevím jestli by to moderátory bavilo mazat pořád něco. Nejlepší bude,jak psal Chronos, když ostatní takové příspěvky budou ignorovat,a ti dotyční se snad polepší.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Já bych normálně krutě mazal v3echny topiky, u kterých není z názvu jasné o co se jedná. Některé tu uživatele bych normálně banoval, napíšou že mají problém a pak ještě že search nepomohl a přitom se to tu X-krát řešilo. Nebo bych pomazal všechny uživatelé co mají pod 13let

mazat ?? di do háje pokud mě chceš vymazat tak si sloužíš o pořádnou pěstí !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslím tím mentální vyspělost. Někomu může být 10 a chová se jak 22letý normální člověk (ano takoveho člověka znám, když mi řekl že je mu 10 tak sem nevěřil), ale bohužel jsou i opaky (15letý kluk a chová se na 8, i takové znám)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takovýchhle nápadů už bylo... Náročné na správu, neefektivní, bez výsledku. To není jen názor, to je realita ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×