Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
fistd

[Navod]Instalace a přihlášení do databáze Mangos

Recommended Posts

Darkshade: nemas aktualizovanou databazi pro tvoji revizi. sezen si novejsi db a nebo aplikuj patche co jsou u mangosu

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam pripojenie ADSL ale pochybujem ze by bol v tom problem <_<

 

este rozmyslam ze ked som nahraval db tak som dal zakladnu do mangosa a do realmd a potom cript do mangosa potom som premazal databazu mangosa a nahral som novu db. A tu novu db som mal nahrat aj do realmd??

Edited by Leon

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam pripojenie ADSL ale pochybujem ze by bol v tom problem <_<

 

este rozmyslam ze ked som nahraval db tak som dal zakladnu do mangosa a do realmd a potom cript do mangosa potom som premazal databazu mangosa a nahral som novu db. A tu novu db som mal nahrat aj do realmd??

do realmd musis nahrat zas databasi realmd mangos databasi do mangosd je to lehke!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

DIKI MOC BRACHO JA SOM MAL NAMIESTO PORTU V REALMD 3306 A MALO TAM BYT 8085 JUCHUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!este raz dik ;)

 

a este nieco v hre mi to furt vypisuje you play time expires by 4 minuts pls ako sa to da vypnut dik

Edited by Leon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám problém když dám připojit se do hry tak my nabehne loggin into game server vyberu realm nabehne v poho a kdyz mam vybirat postavu tak nabehne zase realm selection oranžově napsaný type PvP population low... děkuji za všechny rady

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj.

Rad bych se zase na neco zeptal.. asi si reknete ze sem megalama nebo uplny ....... (no kdo vi co) ale nevim si rady.

 

Podarilo se mi nakonec vyresit problem s MySQL. V Program files zustavala stale slozka s nastavenim i po odinstalovani a tak pokazde pri instalaci se mi tam hazelo to predchozi nastaveni, ktere jsem podelal. Navicat jsem taky v pohode zvladl. a ted ten zbytek..

 

Databasi mangosu jsem stahl z http://sdb.unix7.net/forums/index.php?showtopic=4448 podle navodu od bennyho, takze ted novou full verzion SDB 0.6.

Release jsem ztal z http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=2564 (taky podle benyho, vsechno) a stahl jsem si vsechny od bennyho

DBC soubory jsem nekde nasel a bylo jich tam dost tak jsou asi spravne..

 

Ted pri nahravani mangos database a realmd jsem nevedel co tam mam vlastne nahrat. Realmd jsem nahral dobre, cemuz soudim podle toho ze to funguje.. O mangos databazi uz mam ale pochyby. Benny pise v navodu ze je tam problizne 900000 - 1mil pozadavku a jinde jsem se docetl ze plna database mangos musi mit minimalni velikost kolem 100MB, a ta co je nahrana v bennyho releasech ma sotva pul mega.

 

No abych to tak nezdrzoval.. Rozjel jsem server na localhost, a opravil i vsechny errory co mi mangos pri nabihani vypsal takze mi to funguje. Jenze problem je ze ta database je uplne a docista prazdna. <_<

Skousem jsem tam extrahovat i SDB 0.6 ale to mi do predem nahrane bennyho mangos.sql nehodilo nic a vypsalo uspesny upload.. a do prazne mi to zas hodilo malo tabulek a v nich i chybejici nebo nadbyvajici sloubce..

pri doplnovani updatu z releasu mi to psalo ve vetsine pripadu ze nemuzu naklonovat sloupec nebo nemuzu dropnout sloupec, chybi/nadbyva... a nektere se taky nahraly s uspechem..

 

nemohli byste mi nekdo poradit kde sezenu link na obravdu celou a plnou databasi? prosim :rolleyes: nebo aspon poradit kde delam chybu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PantherCz: mas v poradku nastaveny realmlist v db realmd ? bezi mangos ?

 

moebius: to co se dava k releasum je pouze prazdna struktura db, plna databaze je prave ta sdb. pomoci ceho a jak importujes sdb ? zkusil jsi celou db vyprazdnit (/ smazat) a pak importovat sdb? a odpoved na ty chyby ti nereknu musel bych videt jake sql query v tom souboru jsou a chybu co to hlasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
moebius: to co se dava k releasum je pouze prazdna struktura db, plna databaze je prave ta sdb. pomoci ceho a jak importujes sdb ? zkusil jsi celou db vyprazdnit (/ smazat) a pak importovat sdb? a odpoved na ty chyby ti nereknu musel bych videt jake sql query v tom souboru jsou a chybu co to hlasi.

 

Davam dycky execute batch file v navicatu, jinak nevim jak ji mam uploadovat, nebo timhle smazu to predchizi? Jinak jak jsem nahraval SDB 0.6 tak jsem to nejdriv smazal a pak nahral do prazdne.. ale to mi vypsalo spoustu chyb a ted zkousim nahrat 0.6.2 a mangos mam 3157. Podle tech chyb jsem to taky predtim opravoval aby to fungovalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites
PantherCz: mas v poradku nastaveny realmlist v db realmd ? bezi mangos ?

 

moebius: to co se dava k releasum je pouze prazdna struktura db, plna databaze je prave ta sdb. pomoci ceho a jak importujes sdb ? zkusil jsi celou db vyprazdnit (/ smazat) a pak importovat sdb? a odpoved na ty chyby ti nereknu musel bych videt jake sql query v tom souboru jsou a chybu co to hlasi.

 

Kdyztak mi napis na icq sem ta porad ale Invisible 328-138-715 moc dik mangos beží v pořádku i se pripojim na server ale tam jak si vybiras ve wow postavu tak mi to zase hodi at vyberu realm list :(

Edited by PantherCZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

JO JO JO JO JO :D uz mi to funguje s tou databasi 0.6.2 to jede a je to vsechno naspamovane jak ma :) parada :D

 

Jen mi jeste reknete jestli se updatuje v navicatu pomoci toho execute batch file .. :huh: at vim jestli to delam dobre nebo ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste mi nejdou nahrat maps to bude asi tím vždy mi to hodí chybu

opening ./data/patch-2.MPQ

eror opening archive ./data/patch-2.MPQ

ale ostatni mi běží

 

to bude asi tím že mám verzi 1.12.1 a reinstal se mi delat nechce

Edited by PantherCZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak sem teda zkousel nahodit novou databazi, zkousel sem veci z cybeho postu ale budto nefungoval link a nebo byl databaze moc stara tak i tak sem tedy neco sehnal SDB Revision 91, ScriptDev2 Revision 16, Compatable with mangos (3102) execute bath... nahral do mangosu (myslim ze je to spravne kdyby ne opravte me)

a vyhodilo mi to ten sami error (popsany je v mem minulem postu o par postu vyse) akorat s itemama a questama :( nevim teda no pls hodte mi nekdo link na neco co 100% funguje a pripadne release k tomu ...... a aby to nebylo malo muze klidne pripojit par nadavek :D ( sem na sebe taky poradne nasraty :D ) chapu ze uz vas to asi poradne prudi ale klidne si zanadavejte ja to prekousnu ale pls poradte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hojky este by som mal na vas taku malu prozbu.stiahol som si patch alebo update alebo co to vlastne je a mam v nom 2 zlozky data a patch.vtom data je update ale co mam robyt s tym patcho je v nom kopa suborov .sql a ja neviem ako ich mam cez navicat nahrat do mangosa pls poradte moc by som to potreboval dik moc ;)

Edited by Leon

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiahol som si changeset r115

pls poradte ako to mam nahodit cez navicat alebo co mam s tym robyt mam tam zlozky

-/data

-/patch

-/tbc-dev

pls ako to tam mam kopnut? a este keby ste mi poradili ako sa daju opravit spelly lebo mi blbne zopar kuziel na warlockovy a u rogua miesanie poizon diks

Edited by Leon

Share this post


Link to post
Share on other sites

benny pls help vse sem udelal,zapnu realmd.exe a to nabehne,ale pak dam mangosd.exe a vybehne totoMaNGOS daemon /0.5-SVN (Win32)

<Ctrl-C> to stop.

 

 

MM MM MM MM MMMMM MMMM MMMMM

MM MM MM MM MMM MMM MM MM MMM MMM

MMM MMM MMM MM MMM MMM MM MM MMM

MM M MM MMMM MM MMM MM MM MMM

MM M MM MMMMM MM MMMM MMM MM MM MMM

MM M MM M MMM MM MMM MMMMMMM MM MM MMM

MM MM MMM MM MM MM MMM MM MM MMM

MM MM MMMMMMM MM MM MMM MMM MM MM MMM MMM

MM MM MM MMM MM MM MMMMMM MMMM MMMMM

MM MMM http://www.mangosproject.org

MMMMMM

 

 

World Database: 127.0.0.1;3306;mangos;mangos;mangos

Could not connect to MySQL database at 127.0.0.1: Access denied for user 'mangos'@'localhost' (using password: YES)

 

Cannot connect to world database

a spadne-co mam delat,udelal sem vse podle navodu :huh:

Edited by Jeryel

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak sa kukni ci mas v mangosd.conf napisane spravne heslo... to heslo tam ma byt take ako si si nastavil pri instalacii mysql

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;heslo;realmd"

WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;heslo;mangos" takto to vizera u mna

 

World Database: 127.0.0.1;3306;mangos;mangos;mangos a ty mas vsade mangos. skus este aj to prve mangos zmenit na root

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pripojeni 5 databazi. Vsimejte si jen databazi co jste vytvorili vy. To je mangos a realmd.

 

To mam 5-krat urobit to iste v tom Navicat programe??? Vytvorit 5 databazi??? Alebo to urobi samo???

A z kade zozeniem tie mapy???? Potrebujem ich vobec???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po pripojeni 5 databazi. Vsimejte si jen databazi co jste vytvorili vy. To je mangos a realmd.

 

To mam 5-krat urobit to iste v tom Navicat programe??? Vytvorit 5 databazi??? Alebo to urobi samo???

A z kade zozeniem tie mapy???? Potrebujem ich vobec???

 

Když se na tu databazi připojíš např v Navicatu tak tam je: Information_schema,mysql,test + ty 2 co vytváříš (realmd,mangos) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×