Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Xmat

Zamyšlení [Diskuse]

Recommended Posts

Dobrý večer,

 

Upozornění:

1.) Předem tohoto topiku vám chci sdělit, že píši při plném vědomí, bez omamných látek a nepíši v afektu, zkrátka každé mé slovo je dobře promyšlené, přikládám mu plný význam a stojím si za ním.

2.) Jsem plně připraven na veřejné lynčování, které nastane, ale prosím, odpovídejte střízlivě a stejně jako já, mimo afekt a okamžité pobouření, či mimo touhu mě ponížit.

 

Obecně

Zamýšlím se poslední dobou na úrovní tohodle fóra. Forum wowresource se začalo stávat oblíbenějším, začalo se zde objevovat stále více a více lidí a proto z pohledů uživatelů začalo být nedostatek moderátorů. Měli jsme možnost zde vidět plno topiků, kde se objevovala lidská demence nebo naprostá neochota hledat nebo se snažit. Vím, že je to velmi těžké, udržet takto velké forum pod kontrolou a tak nastálou situaci plně chápu. S potěšením jsem kvitoval, že uživateli Queltalas byla udělena moderátorská privilegia a má nyní možnost pomáhat teamu s údržbou fóra, radami a vůbec, že nás těší jeho "fialová" přítomnost. Začal na forum přispívat kvalitními příspěvky a pohybuje se v "lidské" hladině. Tresty dává přiměřené, někdy naopak moc nízké (toť můj subjektivní názor).

 

Moderátoři

Bohužel, toto se nedá říci o všech moderátorech. Jelikož tu na foru trávím hodně času, což ostatně víte, mám možnosti sledovat chování téměř každého člena (nechci tímto o sobě mluvit jako o sociologovi nebo psychologovi). Zejména moderátoři (někteří) mi poslední dobu přijdou trošičku podebraní. Rozdávání nesmyslných warnů, urážení uživatelů je tu na denním pořádku. Nechci tímto škatulkovat způsobem "ty jsi špatný a ty jsi dobrý", ale někteří by se skutečně měli nad sebou zamyslet.

 

Touha kritizovat

Další věcí, na kterou chci obrátit vaši pozornost, je touha kritizovat ostatní uživatele. Vždy když někdo vytvoří topik, prvních 5-10 příspěvků je offtopik typu "NOOBE! LAMO!". Tady se musím trošku zamyslet i nad sebou. Trošku jsem tomuto sociálnímu jevu podlehl a začal se také přidávat. Když se tak zpětně ohlížím nad svým chováním, je mi skutečně líto lidí, které jsem urazil, naštval, ale hlavně také těch lidí, které jsem odradil od toho, aby si udělali server a postupovali až tam, kde jsem třeba nyní já, nebo jiní uživatelé wowresource.

 

Otázka Noobismu

Není zbytí zmínit také trend poslední doby a to jest slogan "A co takhle použít google?", kterým obvykle častujeme uživatele, kteří se ptají na věci, které se dají jednoduše dohledat pomocí vyhledávačů. Je potřeba aby si noví uživatelé uvědomili, že nejsme Noob Helpline a začali tyto úžasné programy používat. Ale na druhou stranu, musíme jim k tomu pomoct, proto nechápu, proč tu není místo reklam na GuildWars a MFSoft server obrovský banner "Nauč se pořádně hledat na Googlu". Bylo by to prospěšnější... A také nehodlám zapomenout na to, že sleduji úbytek kvalitních uživatelů. Už ani nezmiňuji odchody moderátorů, ale spíše kvalitních uživatelů jako byla Adrifinel a další. Mnoho z nás tu již také netráví tolik času, protože příspěvky v "Novinkách" (či jak se to jmenuje) jsou stále typu "pls help" a stále obsahují tytéž témata. Bohužel, forum je floodované

 

Děkuji vám za pozornost a prosím vaše názory na toto téma.

 

PS.: Mluvím tu o sobě jako o někom, kdo už se nepovažuje za "nooba". Doufám, že právem.

 

EDIT1: Nenavrhoval jsem tu žádná řešení. Pokud byste chtěli, musel bych se více rozepsat.

EDIT2: typo

Edited by Xmat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Souhlasím s moderátorama, zvláště dneska, pčijdu z venku a co se dočtu do minuty na pc v hulákadle, že jsem si udělal druhý učet a otravuju tady lidi. To jen díky Clantovi inteligenci, že ten co otravoval lidi měl nazačatku pismene E. No neni to jediná věc co Clant poslední dobou provádí.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji za vše co si řekl, ale nemyslím si, že sem jeden z nejlepších, hlavně poslední dobou bohužel nemám moc času. Ano, kvalita komunity fóra je mizivá, nejsi první kdo to chce řešit, bohužel, všechny snahy byly prozatím marné. Vše nevyřeší trestání (i když může pomoct), bylo by lepší uživatele motivovat. V našem případě ovšem už nepomáhá ani motivace. Zpočátku jsem tuto situaci chtěl řešit, ale je to běh na dlouhou trať, možná bych řekl i marné.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clant nebyl jediný, kdo si to myslel. Tvé chování v poslední době bylo ve velmi podobném stylu a v poslední době nejsi zrovna bezproblémovým uživatelem... Jo fajn tvá ip to nebyla, ale nikdo neví, jestli jsi si třeba nepořídil novou.

 

K tématu: Bohužel stále více čím dal více mladších lidí a ti nemají náladu hledat a ono odpovídat na stále stejné dotazy je po chvíli velmi otravné. Stejně toto téma skončí stejně jako ostatní, žádné reálné řešení...

Share this post


Link to post
Share on other sites

V dnešní době je to už zbytečné . Proč ? Přibývá více lidí co mají PC s internetem a zvláště tech mladších věkových skupin obyvatelů . To by nebyl ani tak ten nejzávaznější důvod , ale většinou ti mladší "obyvatelé" mají menší znalosti , méně se dokáží soustředit (kvůli přibývání DIS.... a hyperaktivních lidí) a hlavně jsou línější a línější . To se pak nemůžeme divit že to tu takhle vypadá . Co se týká moderátorů - sehnat dobrého "kvalitního" moderátora není nic lechkého a myslím si že zde se moderátoři snaží . :whistling:

Edited by Provider

Share this post


Link to post
Share on other sites

plne s xmatem souhlasim ... co jsem slysel tak se chysta podobna verze fora jako je wowresource ... podle vysledku to vypada slibne ... zdroj vsak neprozdradim ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xmat ma pravdu, priznam se, ze i ja jsem casto rypal do tech, co napsali chaoticky nejaky topic a kteri napsali zadost o post GM a uvedli akorat 3 udaje.

 

ale kdyz jsem se pak podival do svych starych prispevku, tak jsem taky uvidel hodne nesmyslnych chyb, preklepu apod.

 

kazdy by se asi nad sebou mel zamyslet, nejenom ja, Xmat a par dalsich a ohledne tech modu, ze se chovaji podrazdene je to taky u nekterych pravda.

 

take se tu objevovali na forku vugarismy typu: "vygoogluj si to do*ice" a jine, navic urazky mezi hraci se tu staly dennim chlebem. nevim co s tim, ale vim, ze jsem to taky delal, uz jsem to snazil zmenit. a snad se mi to i povedlo.

 

ted jste na rade ostatni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam jedno riešenie vytvoriť sekciu pre takéto "pls help" topiky a do ostatných sekcii a hulakadla povoliť prispievanie az od urciteho levelu tim spadom by v hlavných sekciách boli iba užitočne topiky .. a topiky v sekcii "pls help" by sa mohli automaticky premazať ..a (naivne) verím v to ze užívatelia by postupom času prezreli tie užitočne topiky ... do sekcie "pls help" by odpisoval iba ten kto ma náladu a ostatní by to ignorovali ...vyhlo by sa príspevkom "noob" "lama" "googluj"

 

možno je to blbost ale snažím sa vymyslieť nieco co dotiahne toto fórum ASPOŇ do stavu v akom bolo v časoch môjho zaregistrovania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji za vyjádření vašich názorů. Jak vidim, dnes už moc lidí svůj názor nevyjádří, proto tento topik otevřu ještě zítra.

Dobrou noc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Clant nebyl jediný, kdo si to myslel. Tvé chování v poslední době bylo ve velmi podobném stylu a v poslední době nejsi zrovna bezproblémovým uživatelem... Jo fajn tvá ip to nebyla, ale nikdo neví, jestli jsi si třeba nepořídil novou.

 

K tématu: Bohužel stále více čím dal více mladších lidí a ti nemají náladu hledat a ono odpovídat na stále stejné dotazy je po chvíli velmi otravné. Stejně toto téma skončí stejně jako ostatní, žádné reálné řešení...

Nehodlal jsem si v mém přispěvku dělát kritiku sam sobě, pouze jsem psal názor na moderátory... Já jsem si pořídíl jinou IP, aha a to jsem asi dělal když jsem byl s Charliem a Hisgrakem venku? Nebo jak si to představujete? Nějaký důvod krom toho, že jeho nick začínal na E musíte mít...

Edited by .eLhomer0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

elhomero promiň že jsem tě nařkl z toho, že jsi si vytvořil druhý účet, ale chování uživatele Elunka zcela odpovídalo tvému, ale to je jedno.

 

Jinak neber si na jazyk slovo něco jako intelegence a už vůbec ne o mě, do mě ti nic neni tak mě laskavě a nekritizuj. Děkuji

Share this post


Link to post
Share on other sites
elhomero promiň že jsem tě nařkl z toho, že jsi si vytvořil druhý účet, ale chování uživatele Elunka zcela odpovídalo tvému, ale to je jedno.

 

Jinak neber si na jazyk slovo něco jako intelegence a už vůbec ne o mě, do mě ti nic neni tak mě laskavě a nekritizuj. Děkuji

A jaký by to měl vyznám kdybych se choval stejně a zakládal si nový účet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobre ja na toto forum chodim tak neco kolem 3 mesicu je pravda ze kazdy den je tu 10 novych topiku "pls help" to je v poradku....

uvedomte si ze i VY ste mohli zacit na tomto foru nebo na nejakem podobnem vy ste taky nevedeli jak komplimovat a podobne....

Me osobne nejvic stvou dva druhy prispevku "prosim kolik unese hracu muj pocitac?" To je podle mne extremni spam.....

A za druhe me taky pekne stvou prispevky typu "pouzij hledat misto aby dali primo link.

Jak ja mam vedet presne v jakem foru hledat?.....

Mame tu mangos(ve kterem je asi 5 podfor a v kazdem musim dat zvlast hledat.

Tot muj nazor.

A adrifiel odesla?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jaký by to měl vyznám kdybych se choval stejně a zakládal si nový účet?

konec týhle diskuze, k tomu tu máme jiné komunikace (IMka atp) takže konec debaty o nás dvou!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekl bych ze to muze zajimat i ostatni uzivatele, Clante. Tvoje chování je možná potřeba vysvětlit, chováš se poslední dobou trošku divne.

 

Pokračujte tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

já svoje chování nebudu obhajovat, ať si každý o mě myslí co chce. Já mam svojí hlavu a Vy svojí, takže si s tim nakládejte jak chcete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aneb, postavím barikádu, vlezu za ní a nebudu se s vámi bavit. To není opravdu ten nejlepší přístup moderátora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aneb, postavím barikádu, vlezu za ní a nebudu se s vámi bavit. To není opravdu ten nejlepší přístup moderátora.

Pokud nejsi spokojen s tim co jsem napsal o post výše, stěžuj si u vedení, já ti bohužel s tímhle nepomůžů a rozhodně to že jsem moderátor neznámená že se tu budu zpovídat atp. Jak se chovám, tak se chovám a tohle je pouze diskuzní topic, nic víc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslíš že bychom si mohli třeba promluvit soukromě? Asi nebudeš moc nadšenej...

 

EDIT: pochop že já chci dojít k řešení, ne k hádání

Edited by Xmat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vôbec by nevadili časté dotazy. Lenže je to stále o tom istom. Potom sa nováčik hnevá, že tu niektorý reagujú typom NOOB. Osobne považujem rozbehanie emu + DB ako základ bez jedinen otázky tu vo fóre s použitím search. Tým sa naskytuje otázka, že prečo sem nechodia ľudia so skillom, ale len lamy ktore sa priživia. Osobne by som akceptoval ľudí ktorým stačí napovedať a vedia si už poradiť. Mám pocit, že niečo podobné napísal už skorej bLuma. Ohľadom moderátorov som voči nim neutrálny. Zatiaľ bez problémov ...

 

Inak podobná vec postihuje nielen wowresource, chodím na rôzne fóra a proste rozmach internetu a technológií dáva možnosť všetkým demokraticky užívať jeho výhody. Inak škoda, že tu nefunguje nič ako vodičák, tiež nemôžte jazdiť autom ak ho nemáte a jedno aké auto máte a koľko penazí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Souhlasím s většinou věcí co jsi napsal Xmate. Jak již tu bylo zmíněno, nejdřív by jsme měli každý začít u sebe a pak ovlivňovat ostatní. Víte dříve, když jste se začínali zajímat o wow emulaci a věcmi jimi podobných, tak jste prakticky nevěděli co hledat. Můžu říci z vlastní zkušenosti, tenkrát mi o tomto fóru řekl jeden gm z nejmenovaného serveru, ale předem si ověřil jestli nejsem lama. Co tím chci říci, dříve prostě bylo toto fórum pro zasvěcené lidi. Jistě postupem času se vše pozvolna valilo ven, přispíval k tomu masivní nárůst teenagerů hrajících wow, větší propagace fóra a celková nárůst komerce, přidávání serverů za banner atp. fórum je snadněji dohledatelné a mezi WoWteens se šíří jako řetězová reakce, těm už to z hlavy jen tak nesmažete... Jako reálná řešení dané situlace bych viděl v provedení několika reforem, zpřísnění pravidel a jejich nutná přečtení při registraci (bohužel nevím zdali to už není, hezkých pár let sem se neregistroval), zvyditelněnění wiki a případné posílení moderátorského týmu. Ovšem je už na vás jestli dokážete přijmout změny zaběhlého systému. -Žij s námi, zemři sám...proto dejte dohromady nějaké řešení, jeden člověk nic moc nenadělá proti většině (zde skoro vůbec nic) jinak je tato diskuze o5 jedna z dalších bezpředmětných. -=Nashle v příštím životě ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přidám se, poslední dobou to tu je opravdu strašné, nový uživatelé postují topiky, kde nepopíšou problém ale chtějí ihned odpověď, když člověk odepíše, že tomu nerozumněl ať laskavě píše srozumitelně, zakladatel topiku ihned nadává a dělá ze sebe chudáčka.

 

Moderátoři? ano někteří moderátoři jsou opravdu dobrý, bluma, quel... ale ostatní? nechci nikoho urazit, ale charlie, clant (<- clant, mě snad nikdy nic neudělal, ale ostatním, např. sabathovi dává warny, maže topiky, které tu mohou být, mají je tu i jiní lidé, ale hold zrovna sabathovi ho smaže, dá warn a řekne, že to tu nemá být "<- Topik "o prodování levných počítačů, který clant přejmenoval "Mám hezký cache") ze sebe dělají nadlidi a myslí si o sobě bůh ví co, měli byste se uklidnit ;-)

 

El.homero? bez urážky, ty jsi čím dál tím, nevím jak bych to popsal "blbější a blbější" kritizuješ, nadáváš, rejpeš co to de, a děláš ze sebe ještě něco horšího než, kdo kdy tady předvedl, ano já sám nejsem třešnička tohoto fóra, mé začáteční posty měli také uroveň malého dítěte, a když do mě někdo rejpe, budu rejpat (do něj) taky, ale ty, ty jsi dokázal, že jsi tu ze všech uživatélů nejhorší...

 

Toť vše, teď nezapomeňte zkritizovat mě, vytáhnout na mě staré posty, a hlavně, nezapomeňte na mích 160 serverů, které jsem udělal a stály za prd... ;-) aspoň se ukáže opět vaše int (že Charlie? že elhomero?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Přidám se, poslední dobou to tu je opravdu strašné, nový uživatelé postují topiky, kde nepopíšou problém ale chtějí ihned odpověď, když člověk odepíše, že tomu nerozumněl ať laskavě píše srozumitelně, zakladatel topiku ihned nadává a dělá ze sebe chudáčka.

 

Moderátoři? ano někteří moderátoři jsou opravdu dobrý, bluma, quel... ale ostatní? nechci nikoho urazit, ale charlie, clant (<- clant, mě snad nikdy nic neudělal, ale ostatním, např. sabathovi dává warny, maže topiky, které tu mohou být, mají je tu i jiní lidé, ale hold zrovna sabathovi ho smaže, dá warn a řekne, že to tu nemá být "<- Topik "o prodování levných počítačů, který clant přejmenoval "Mám hezký cache") ze sebe dělají nadlidi a myslí si o sobě bůh ví co, měli byste se uklidnit ;-)

 

El.homero? bez urážky, ty jsi čím dál tím, nevím jak bych to popsal "blbější a blbější" kritizuješ, nadáváš, rejpeš co to de, a děláš ze sebe ještě něco horšího než, kdo kdy tady předvedl, ano já sám nejsem třešnička tohoto fóra, mé začáteční posty měli také uroveň malého dítěte, a když do mě někdo rejpe, budu rejpat (do něj) taky, ale ty, ty jsi dokázal, že jsi tu ze všech uživatélů nejhorší...

 

Toť vše, teď nezapomeňte zkritizovat mě, vytáhnout na mě staré posty, a hlavně, nezapomeňte na mích 160 serverů, které jsem udělal a stály za prd... ;-) aspoň se ukáže opět vaše int (že Charlie? že elhomero?)

 

Nic proti ale ty je vyslovene vybyzis any se do tebe pustili jinak zhruba souhlasim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobre ja na toto forum chodim tak neco kolem 3 mesicu je pravda ze kazdy den je tu 10 novych topiku "pls help" to je v poradku....

uvedomte si ze i VY ste mohli zacit na tomto foru nebo na nejakem podobnem vy ste taky nevedeli jak komplimovat a podobne....

Me osobne nejvic stvou dva druhy prispevku "prosim kolik unese hracu muj pocitac?" To je podle mne extremni spam.....

A za druhe me taky pekne stvou prispevky typu "pouzij hledat misto aby dali primo link.

Jak ja mam vedet presne v jakem foru hledat?.....

Mame tu mangos(ve kterem je asi 5 podfor a v kazdem musim dat zvlast hledat.

Tot muj nazor.

 

Nemusíš...

 

http://screencast.com/t/Egd7aqICxbS

 

To mě přivádí k tomu, že bych to mohl přeložit do češtiny. Třeba to něčemu pomůže.

 

edit: Hledání přeloženo, takže můžete okusit jeho pokročilých voleb ;) Pokud jste tomu předtím nerozuměli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moderátoři? ano někteří moderátoři jsou opravdu dobrý, bluma, quel... ale ostatní? nechci nikoho urazit, ale charlie, clant (<- clant, mě snad nikdy nic neudělal, ale ostatním, např. sabathovi dává warny, maže topiky, které tu mohou být, mají je tu i jiní lidé, ale hold zrovna sabathovi ho smaže, dá warn a řekne, že to tu nemá být "<- Topik "o prodování levných počítačů, který clant přejmenoval "Mám hezký cache") ze sebe dělají nadlidi a myslí si o sobě bůh ví co, měli byste se uklidnit ;-)

 

Myslíš si že WoWResource je nějaký internetoý bazar nebo aukce? Na prodej svých věcí tu jsou rozhodně jiné weby než WoWResource, pokud by jsi četl daný topic předtim než byl pročištěn tak by jsi se od par lidí (chronos, bLuma ....) dozvěděl jejich názor a to že jsem to smazal a dal warn, je moje práce nic víc.

 

Tresty dávám tka jak uznám za vhodné a na tomto fóru je třeba tresty rozdávat jak letáky, jinak budeme zahlceni. Doufám že mě chápete.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×